Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

cherries
31. máj 2009

ahoj terezka mas IP uz , neboj bude dobre ony len strasia 😠 to poznam ....

Ako sa mate baby ? Co mate noveho nejako nestiham tu chodit poslednu dobu aj na pohrebe som bola tento tyzden , same starosti mam ktore musim riesit a potom mi uz na nic cas neostava 😒

Tak pekny vecer prajem ! 🙂

terezka044
31. máj 2009

cherries idem odpisat 😉

danielkapo
31. máj 2009

pekny vecer..nejak.nerozumiem kto strasi..ale to asi medzi vami ip 😅
No ja chcem znovu teplo,skoda,ze tak pocasie strajkuje,snad to dlho trvat nebude..

terezka044
31. máj 2009

danielka, "svokry" robia bububu lebo su na hlavu a potrebuju liecenie 😀

danielkapo
2. jún 2009

Dobre ranko,
konecne dnes svieti slniecko 😵
ako sa mate?
terezka, tak sa na nich vykasli, co ti oni mozu...mali svojho syna vychovavat a vstepit mu co je dolezite a nie sa starat do teba a tvojho maleho...snad sa upokoja, hlavne, ze to beries s humorom 😉

terezka044
2. jún 2009

danielka poviem ti ze som z toho vzdy vytocena do krajnosti, uplne na nervy..ale potom ked vychladnem tak sa na nich uz len smejem aki su sprosti.
ja som si povedala ze bezo mna s malym oni nebudu, a tak to aj spravim. este mu tam bude vtlacat blbosti do hlavy 🙄
a presov sa ma u nas je zatiahnute ☹

danielkapo
2. jún 2009

terezka, viem si to predstavit...citala som na mladych maminkach a je to teda nehorazna drzost... 🙄 ved uvidis ako to bude ked bude starsi, ale vsak sa este len teraz narodil a uz vymyslaju...eh tak pevne nervy

angua27
6. jún 2009

čaute babuľky, ako sa máte? u nás všetko ok. dnes som síce trošku grogy (mala som ťažkú noc 😀 ). malý bol u svojho tata, tak som to využila a vyrazila do ulíc BA s kamoškou. no a malý cez deň moc nespal, takže sme aj poobede skôr polihovali. ale boli sme aj na prechádzke a drobec už spinká. 😉 a čo vy všetky?

terezka044
6. jún 2009

jaj no mne maly este nespi, za to mame problemy s kojenim tak snad to vyriesime ☹

danielkapo
7. jún 2009

Ahojte
tak moja mala je chirucka, sopliky, teplota zvysena...ale idu jej aj dalsie zubky, takze jedno s druhym 😖
inak fajn sa mame, pocasie by sa mohlo ukludnit A byt pekne 😉
terezka tak drzim palce nech sa to upravi s kojenim, v com je problem?

sparocka
7. jún 2009

Ahojte babky no tak vam nejak tato tema stoji 😢 😢 Idem vam trochu pomocť s pisanim 😀 😀 😀
Ako sa mate????

terezka044
7. jún 2009

danielka to teda, uz by mohlo byt super pocasie 😉
mame problemy s vecernym papanim, uz som pisala aj annag, tak mi pomaha to riesit 🙂

danielkapo
9. jún 2009

ahojky,
no tak to vyzera, ze skvele pocasie je tu 😉 len dufam, ze vydrzi co najdlhsie
sparocka ahoj, my sa mame fajn, ty sa pochval co nove....maly uz vyrastol 😵 sranda s nim, vsak? 😉
adina co nove? ako ten vikend co si davnejsie spominala, s nejakym nadejnym.... 😀 ako dopadol?
terezka, tak nech to usoesne zvladnete

pekny den vsetkym

adina22
9. jún 2009

ahojte babule 😉 Jooj dnes je tak krasne,boli sme vonku chodievame ku nam do skolky na dvor a tak sa Natalka hrava s detmi a ani nevie,ze som tam 🙂 Nechcelo sa jej odtial,ale ked sme prisli domov len sa napapala a zaspala ako polienko 😵 My uz zajtra cestujeme,takze idem pomaly balit...cestovna horucka ma chyta 😅

danielka - ten vikend nevysiel 😔 a ani rande potom,na poslednu chvilu to odvolal , a tak som si povedala,ze to nema zmysel takyto vztah,ked on ani nema cas na vztah,jeho praca ho pohlcuje celeho a na ine mu neostava cas.A aj ked mal volno stale len jeho podnik nieco potreboval...takze tak.Ked som mu to povedala az mi nejak odlahlo,odvtedy sa neozval,ale nie som smutna...tesim sa teraz na dovcu a starych znamych. 🙂 😵

danielkapo
9. jún 2009

adina tak si to uzite obvidve 😵 😵 😵
takto zvykas malicku pomaly na skolku? dobry napad 😉 aj simuska sa uz raz bola pohrat, sestra bola na praxi v skolke a uci tam jedna znama,tak sme sa boli pohrat.... 😀
no uvidis, niekoho stretneme ked to budeme cakat najmenej 😉

adina22
9. jún 2009

danielka - uzijeme urcite 🙂 No chodievame tam hlavne preto,ze u nas na dedine nie je deticiek s ktorymi by sa mohla hrat a nechcem ju izolovat,tak to riesime takto a ucitelku poznam,takze my si pokecame a deturence sa hraju...a zaroven si zvyka na kolektiv.Ale Natalka ma deticky rada,citi sa tam velmi dobre 😉
aj ja si myslim,ze ten pravy pride,ked to najmenej cakas 😵

angua27
11. jún 2009

čaute kočky,

vidím, že asi si všetky užívate slniečko a detičky. aj keď dnes u nás poobede bol riadny lejak aj s hromami a bleskami.

dnes sme konečne s exom podpísali u notára dohodu rodičov a návrh na súd o zverenie do opatery malého. poslala som to hneď aj právnikovi môjmu, tak dúfam, že to prebehne čo najskôr a najmenej bolestne. 😎

inak sme ok, malému sa rozvezuje celkom slušne jazyk, každý deň nové slovíčko. včera prišiel po mesiaci zase domov deduško, tak si ho dnes celý deň malý užíval. 😀

terezka044
11. jún 2009

ahojte kocky ako sa dari?? adina uzite si to 😉

danielka dari sa, co nove? 🙂

angua, to je parada, a uz hovori aj dake jednoduche vety? 😀 😵 😵

angua27
11. jún 2009

terezka, veru nie. zatiaľ iba skôr zvuky typu - hav-hav, autooo, ka (kamion) a podobne. Maťko je s rozprávaním oproti svojim rovesníkom dosť pozadu. ale to neva. 😉

a čo Ty a Alexík? mliečková kríza už prehrmela?

cherries
12. jún 2009

Ahojte babule ako sa tu máte ? Ja mám tento mesiac tolko toho na hlave ze nestíham vobec net 😖
V utorok mám skúšky na Lekársku fakultu tak držte palce , lebo mna štastie obchádza tento rok ☹

Terezka - ako so ,, svokrou ,, vsetko dobre ci robi problemy ?

Angua - chcem sa s tebou vymenit , mojmu malemu sa usta nezatvoria a najlepsie mu ide ,,dida,, s tym problém nemá 🙂 😅 juj a nemyslim ze je z rozpravanim pozadu kazde dieta zacne rozpravat vtedy ak to uzna za vhodne do 3 rokov ma cas a sama hovoris ze kazdy den povie nieco ine ....

Tak sa mi majte pekne zatial a skusim cez vikend Vas pozriet este ked bude cas 🙂)

danielkapo
12. jún 2009

Ahojte kocky

my sa mame vyborne, mala je chutna, normalne partacka je z nej uz 😀 vsetko je super a celkovo sa citim vyborne, tesim sa na leto 😵

cherries budeme ti drzat palce, nech sa ti na skuskach dari 😉

angua, no vobec nie je pozadu..najma neporovnavaj s inymi deckami...moja este sama nechodi napriklad, krasne jej to ide, no ked si uvedomi, ze ju nedrzim, hned na styri 😀 a v pohode, vsak ma cas

terezka ty co nove? skola uz uzavreta ci sa este "trapis"?

angua27
13. jún 2009

cherries, danielka, nebojte, netrápim sa tým, že malý pomenej rozpráva. on v podstate kecá skoro stále, ale zatiaľ prevažne svojou hatlaninkou. viem, že má ešte čas a teším sa s každého nového slovíčka. asi som to len blbo napísala. 😉

sparocka
14. jún 2009

Ejha baby ako tak pozeram dnes som tu jedina 😕 😕
Ta čo to sa robi ????

angua27
14. jún 2009

sparocka, ja som bola skoro celý deň bez malého (bol u tata), tak som to najprv využila na dohnanie spánku a zbytok dňa som pracovala. 😉
aký ste mali víkend vy ostatné? 😎

danielkapo
15. jún 2009

Pekne ranko....

mysme vcera boli na ihrisku, bol tu taky oneskoreny den deti. prelozeny kvoli zlemu pocasiu, fajne bolo, simka sa vyblaznila v piesku...ah jaj, mala ho vsade (a ja tiez 😀 )

pekny den

nicky11
16. jún 2009

ahojte babule ...mozem sa k vam pridat??aj ja som slobodna mamina a navyse aj dost mlada... 🙂 🙂 ako terezka snou sa uz poznaam 🙂 🙂

danielkapo
16. jún 2009

Ahoj nicky, vitaj medzi nami 😵 krasne kocky ste 😉

nicky11
16. jún 2009

ahoj danielkapo....dakujeme 🙂 🙂 aj ty mas kraasnu drndulu 🙂 🙂

angua27
17. jún 2009

ahojte dievčatá,
v poslednej dobe nestíham ani vlastný tieň, tak som tu pomenej. inak všetko ok u nás, aj keď trošku napätá situácia v rodine, ale to sa občas stane všade, či nie? 😎

nicky, vítam Ťa medzi nami. Laurinka je krásavica po mamine. 😉

tak sa tu držte a ja sa zase niekedy ukážem. 😀

danielkapo
18. jún 2009

Ahojky

angua, to je normalka, napate situacie su obcas priam nevyhnutne 😉 nech sa to cim skor uvolni a bude dobre 🙂

my sa mame tiez fajn, vlastne ani nemam co velmi pisat, kedze sa vsetky dni podobaju jeden na druhy.. 😅 ale neprekaza mi to, uzivam si ten mily stereotyp.
nicky ty este chodis do skoly? ako to zvladas? napis neico o sebe ak mas chut 😉
terezka vy sa ako mate?

pekny slnecny den zelam