Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

popelka.miri
27. júl 2009

Maja, ani nevíš co bych za to dala, kdybych měla od něj svatej pokoj a nemusela se s ním paktovat. Už mnohokrát jsem zkoušela se s ním vůbec nebavit, ale pak něco jakoby potřebuje a pak je to to samé...Je fakt, že když ho nevidím a nemusím s ním mluvit, tak je mi nejlíp 😎 Jenže pak udělá např. něco jako tenhle pátek, kdy se to týká dětí a to mě dokáže rozzuřit 😠 Když vidíš jak ti doma brečí dítě, že ho táta nechce, protože před barákem nakládá kufry do auta svý babě a odjíždí s ní kamsi a jeho prostě hodí přes palubu...tak mi věř, že v klidu nezůstaneš 🙄
A stejně jako ty, tak ani já nemám důvěru v opačné pohlaví ani skoro rok po rozchodu, protože se taky bojím dalšílho zklamání...Nejsem ve hře jen já a moje city, ale i city mých dětí. A vím, že když si najdu přítele, tak to bude i jejich součást života...nechci jim zbytečně ublížit 😒 Chci si být jistá, že ten muž opravdu stojí za to, abych mohla dětem přivést do života.

danfal
27. júl 2009

Ahoj Popelko. Je mi líto, že na toho tvýho tyto věci nezabírají. Je nějaký divný, když mu nevadí brečící dítě. Možná ještě jedna možnost, úplně ho zazdi, dej mu najevo, že pokud neudělá něco sám , rozhodně od něj nic než peníze nečekáš. Taky jí pořád nebude 20. Spolu jsou podle všeho maximálně rok - teda oficiálně, tak ještě chvilku a už se jí to určitě začne vracet.
Moc bych tobě a tvým dětem přála hodného tatínka a tobě partnera, aby jste se měli dobře.
Maja: I když jsou to darebáci, tak to bolí, protože ženská je úplně jiná než chlap. Přebolí to, drž se a vůbec se tím netrap. Až se malá narodí, bude toho spousta, že nebudeš mít čas na takové černé myšlenky a budeš nejšťastnější člověk pod sluncem.

popelka.miri
27. júl 2009

Danfal, tohle jsem už právě udělala, normálně jsem ho zazdila...nic víc, než výživné jsem od něj nečekala a taky jsem mu jasně řekla, že to zvládám bez něho a ráda sama...On taky čuměl, tohle by totiž nečekal, že si sama poradím 😀 Ale pak se vždycky objeví něco, kvůli čemu s ním prostě musím komunikovat a je to v háji 😠
On má zatím vše co chtěl. Má svobodu, kámoše, servis od maminky a sestry, je o něj postaráno, chodí s ní na tenis,nezávaznej sex, dělá si výlety, jezdí si s kámošema s autama...prostě život mladíčka, svobodnýho...když ho ona omrzí, tak jí pošle dom a naopak...nemusí se o nic starat, jen o svou zábavu, ona je ještě studentka...tohle mu naprosto vyhovuje. Děti taky jen když musí. 🙄
Na vánoce jsem mu dokonce navrhla, jestli tu nechce být na štědrý večer s dětmi, malá měla 1. vánoce- on to odmítl!

danfal
27. júl 2009

Tomu vůbec nerozumím, vždyť ty děti taky musel chtít. Ale jsi šikovná, že to tak zvládáš sama. Já jsem děsná. Občas mívám takovou tu smutnou, ale to asi všichni. Tvých dětí je mi moc líto. Dospělý člověk se s tím nějak popere, ale děti tomu nerozumí. Však on si ještě vzpomene, až je bude potřebovat a bude litovat, že se na ně vykašlal. Chlapi jsou opravdu sobci - teda alespoň ti naši bývalí. Já bych tak chtěla normální rodinu a nestresovat se s penězma, s tím, že bude malý nemocný a já budu shánět hlídání, večer mít tu pohodu, když si můžeš s někým popvídat a víš, že ten člověk tě má rád. ☹
ale zítra se jdem koupat ke kamarádce, mají bazén, malý se strašně těší a já jdu potom ke kadeřnici - za odměnu, tak to bude pohodový den- snad 😉

popelka.miri
28. júl 2009

Dafal: já jsem byla poprvé tady ve městě s malou v akvaparku...s ním to nikdy nešlo, nebo jsem konečně začala jezdit s dětmi na kole (malou mám v sedačce), s ním to taky vždy skončilo jen u plánů a řečí..Uvědomila jsem si, že spoustu věcí dělám až teď sama s dětmi, přitom s manželem to nešlo! Teď je to fakt lepší 😀
Chci teď jet s dětmi na kole na houby...doufám, že nám někdo učmajzne kola 😕 teď stresuju silně, protože mi vzali příspěvek na bydlení, tj. 2000kč a brzy mi vemou i normální mateřskou a budu brát od října jen 3800 a před vánoci, než mi to v únoru dorovnají, to teda fakt nevím, jaké budou letos vánoce...a to malá už vnímá, budou jí 2 roky ☹ Takže jediné, co mi fakt dost štve jsou ty peníze 😠
Normální rodinu jsem taky chtěla...milující manžel, 3 děti (já jsem jedináček, rodiče rozvedení-klasika)...Takže aspoň mám ty děti 😉 Chlap se vždycky nějaký najde, ne? Ale já ho teď fakt nechci 😀

mandula
28. júl 2009

Ahojte dievcata, tak ochvilu sa k Vam oficialne pridam. Zistila som totiz ze ten moj sa zaplietol s nejakou 17-tkou. Sme spolu 2 roky, bola to velka laska, ostala som tehotna a on sa tak tesil. Asi pred 4 mesiacmi sa zacal spravat nejako divne, vtedy som zistila, ze si pise s nejakou babou, spytala som sa ho co to ma znamenat, tvrdil, ze je to len kamaratka a ze aky mam z toho problem. Nakoniec som z smsiek pochopila, ze to nie je vazne a ze ju da sa povedat odpisuje, len ona bola nasilna. Uz to skoncilo. Ja odpustila. Potom prisla druha, ktorej tlacil kaleraby on, ale ona ho odmietala, tiez to skoncilo. Ja odpustila. No ale uz asi 3 tyzdne riesi nejaku 17tku a vypisuju si: chcem byt s tebou vecne, dobru noc laska, chybas mi. Viem ze boli uz druhu sobotu spolu a ja ho do 4,30 rana cakala s vecerou, ozehlenymi vecami a poriadkom. Takto daleko to este nikdy nezaslo. nechapem, co sa stalo? To sa fakt zamiloval? Preco? Boze ja mam tolko otazok, na ktore mi nikto neodpovie. Ked sa s nim hadam, povie mi, ze on zistil, ze asi nie je na vztah. ze jemu chyba sloboda. Ale co to trepe? Preco jej teda tlaci taketo reci? Mysli to vazne? Alebo ju chce len dostat? Ja neviem co robit. Teraz tu nasu krizu hadze na mna. Ze ja som hystericka, ze ja to zbytocne riesim, ze ja zbytocne patram. Ze co mi chyba, ze cakame dieta, tak co rypem. Ale akoze co rypem? Nech mi ukaze zenu, ktoru by to netrapilo. Ja uz nevladzem. Tie 2 som odpustila, ale toto? Da sa to? Ved ja ju vidim vsade,ja ju mam plnu hlavu, neviem spavat, nechuti mi jestm najradsej by som ju zabila. Preco to robi. Preco mi berie partnera a malemu otca? Aj ja aj on mame 30, ona 17 - to naozaj nema srdce? Myslim on? To naozaj chce vsetko zahodit pre 17tku? Dievcata, prosim, napiste mi nieco, lebo sa zblaznim. Ja uz nevladzem. Viem, ze by som sa mala zbalit a ist k mame. Ale boze, to je taka strasna predstava. PRECO? Tak som sa tesila, na maleho na rodinku a teraz sa toho mam vdzat? Som na dnes. Prosim, napiste mi nieco. PRAVDU. Dakujem.

popelka.miri
28. júl 2009

Mandula: chceš pravdu? Podle mě je to notorický děvkař a nikdy se nezmění - má to v sobě, takovou povahu...Nechápu tě, jak mu můžeš tolik ženských trpět a pořád ještě doufat, že se změní?? 😨 A řeší 17ku? Můj bývalý už měl 2 děti a táhl to s 15kou, pak jsem otěhotněla plánovaně! a táhl to s ní dál 🙄 Takže to není jen v tom, že ona ti bere partnera a otce tvému dítěti, ale v tom, že on podvádí tebe a když to nebude tahle, bude to bohužel i jiná! A proč to dělá ona? to už je mi dneska taky jasný jak facka 😅 Jí prostě imponuje, že ona je nad tebou, ty jsi jeho žena a čekáš s ním dítě, ale jí právě nejspíš imponuje fakt, že i přes to všechno, co ty pro něho děláš a že mu dáš i dítě, staráš se o něj....tak on stojí přes to vše zrovna o ní...prostě má nad tebou vrch! A jako 17ka to vnímá tuplem 🙄 Ta nanynka mého ex mi to taky jednou jasně dala najevo, koza 😝
On potřebuje svobodu, není to ten rodinný typ, který by sis přála...bohužel pro tebe a malé ☹ Ale pokud se nechceš pořád jen trápit a mít taky trochu šanci na štěstí, tak ho kopni do pr...! Jinou možnost opravdu nevidím. Ten můj vůl taky tvrdil, že mu chybí svoboda...měl 3 děti a nechápal, že už nemůže vést život jako svob. puberťák 😠
Klidně jí ho věnuj i s jeho krámama a uvidíš, jak jí brzy vymění, nebo ona jeho 😎

danfal
28. júl 2009

Ahojte. Tak jsme se zase rozrostly ☹ . Bohužel pro Mandulu, nechce se ti k mamce, nikdo tě nevyhazuje, tak nechoď. Hoď to za hlavu, nestarej se o něj, bude ti líp. Co oči nevidí, to srdce netrápí. Jinak naprostý souhlas s Popelkou, že je to notorický holkař. Zajdi na kafčo s kamarádkou, kup něco malému, užívej těhotenství a miminko. Bude to těžké, ale snaž se to zvládnout.
Popelko, chlapi a zase chlapi. Já tehdy taky myslela, že to nepřežiju a stejně jako tobě mě to pomohla a dělám spoustu věcí, které jsem předtím nedělala. Pak napiš, kolik jste toho našli. My včera jeden hřib, ale alespoň byla sranda. Já mám nový účes a hned je život veselejší 🙂
S těma penězma je to těžké. Mám výhodu, že už chodím do práce, ale taky se musím otáčet a na žádné zázraky to není, ale je to víc než mateřská a jiné příspěvky. Budu uržet palce, aby ti to finančně dopadlo co nejlíp. Jdu něco dělat, hlavně umořit malého, aby už spinkal žaba jedna.

angua27
28. júl 2009

ahojte dievčatá,
dávno som sa neozvala, ale poctivo vás čítam. len toho mám teraz trošku viacej a ešte nemáme zabehaný nový režim. ale aj to príde. 😉

mandula, na jednej strane súhlasím s dievčatami, že je to asi notorický "děvkař", ale zase na druhej strane, nezľakol sa tak náhodou zodpovednosti? a rieši to týmto spôsobom. chlapi sú divný. ja by som ho asi vyhodila na ulicu s ultimátom. buď sa spamätá, bude sekať dobrotu, starať sa o Teba, ale bývať nejaký čas niekde inde. alebo si môže žiť svoj slobodný život, ale úplne bez vás. ťažko sa však radí, v takejto situácii. Ty hlavne mysli teraz na seba a na malého. musíš papať, nestresovať sa, oddychovať. dieťatko je prvoradé a vynahradí Ti všetulinko, všetko. myslím na Teba.

a na vás ostatné tak isto. niekedy nechápem ako chlapi rozmýšľajú, ale stále častejšie mám pocit, že mozog majú v nohaviciach, česť výnimkám.
ja našťastie také problémy s exom nemám, asi aj preto, že ja som bola tá čo som odišla - ukončila to. momentálne máme hádam lepší vzťah ako posledné 4 roky, čo sme boli spolu. dokážeme normálne komunikovať, nielen o malom, ale poradiť a pomôcť si aj v iných záležitostiach. dúfam, že to takto bude aj naďalej. aj keď by som bola radšej, keby bol s malým častejšie, ako len rad-dvakrát za týždeň. ale hádam aj to príde. 😉

a čo sa chlapov týka? tak ja síce momentálne nikoho nemám, dlhodobý vzťah nehľadám, ale občas mužská náruč dobre padne. od rozchodu som mala dva vzťahy, ale to bolo iba o mne a tom druhom. malého som do toho neťahala. a musím povedať, že taký sex bez záväzkov, pocit, že si pekné a žiadaná, dokážu dodať veľa energie. 😉 tak sa držte dievčatá moje a ja sa zase ukážem. 😎

adina22
29. júl 2009

mandula - vitaj 🙂 Chcela som len,ze tie otazky su uplne zbytocne,otazky by si mal klast on....viem o com hovorim.Zaujimave je ze som stale obvinovala ju,ze to ona mi ''ukradla'' partnera a otca pre dcerku,ale teraz viem ze vina bola aj na jeho strane.A to podotykam,ze som ho opustila po prvom takomto ulete,necakala som na druhy,treti....Zmier sa s tym,ze tvoj partner mozno este v tridsiatke nie je pripraveny na otcovstvo a zodpovednost.A vies co?Teraz som jej vdacna,ze som vdaka tomu spoznala co je za cloveka a sla som vlastnou cestou a som presvedcena ze mi je lepsie bez takeho cloveka ako zit s nim a trapit sa.Preto ti zelam vela vela sil,ktore budes potrebovat,ale neupinaj sa na cloveka,ktory si to ocividne nezasluzi.Drzim palceky 😵

mandula
29. júl 2009

popelka, danfal, angua, adina - velmi pekne vam dakujem za Vase povzbudenia. Je to pre mna horzne tazke. Hlavne, ked robi to co urobil napriklad aj vcera. Kupil mi jogurt a ovocie, ze aby som si dala a aby som nebola smutna. Ze nech si pozeram telku a nech som v klude, ze maly to potrebuje. Chvilku ma oblial pocit stastia a potom ked som sa chcela pritulit, tak sa odtiahol, ze mu je teplo, ale viem, ze v tom bolo nieco ine. Povedal mi, ze to nie je pravda, co som si nahovorila. Ze ona s tym nic nema a nemam jej to vycitat, ze ona je fajnove dievcatko a za nic nemoze, a ze nech ma ani nenapadne ju kontaktovat. ze to ja ho obmedzujem, ze on sa pri mne neciti slobodny, ze on mal predtym vsetko, teraz nema nic, ze ja som neni to, co cakal, ze on este nechce byt uväzneny v rodine. Chapete to? Dievcata, prisaham, ze on ma pri mne vsetko. Oprate, ozehlene, navarene, ja kym som v praci / a to som v praci dost dlho, pretoze pracujem na marketingu v banke a to si vyzaduje viac prace / ani raz mu pocas toho nevolam a nezistujem kde je, on moze byt kde len chce. Kazdy den pride najskor o 21,00 a nemusi sa spovedat kde bol. Poslednych par sobot chodi do rana von a ja mu nerobim peklo. Byvame u jeho mamy a ja sa tam staram o cely dom. Okrem toho, ze mu obcas poviem svoj nazor na jeho pipenky, nikdy som mu nerobila sceny. Ma co chce. Ked si zmysli, ze on si kupi motorku, tak ju ma, nezaujima ho, ze aj ja by som nieco chcela. Takto si na leasing nabral uz niekolko veci, ktore teraz platime ale on je spokojny. Baby, ja asi nemam stastie na lasku.
Mala som 3 vztahy, ktore stroskotali, dokonca posledny tak, ze o tom nebudem radsej ani pisat, ale bolo to peklo, to mi verte, v skratke, otehotnela som s nim a on to nechcel, lenze uz bolo neskoro bola som v 4 mesiaci, on sa takl nahneval ze mi zbil a ja som potratila - nakoniec sa to riesilo cez policiu. hroza. Potom som bola 4 roky sama a nemala nikoho, ani len na sex. Zaprisahala som sa, ze uz budem velmi vyberava a opatrna na chlapov. Ale!!! Zamilovala som sa do tohoto a vidite ako to skoncilo. Teraz ked sa mam tak velmi tesit, teraz, ked som mala tu rodinku tak nadosah tak sa to zrutilo. Keby som ho nepoznala takeho aky je, tak to chapem, ale on sa mi zmenil pred ocami za tak kratku dobu. Mozno je pravda aj to, co pises ty angua, asi sa zlakol zodpovednosti, asi si mysli, ze ho to velmi obmedzi. Ja neviem, kazdopadne, ano priznavam: asi je to devkar, preboha, to fakt nie su normalni chlapi? Ja len velmi dufam, ze ked uvidi to male tak sa v nom nieco zlomi. Ja som ho uz videla na 3D a uz tam som videla tu neskutocnu podobu. vsetko co som videla je na neho. Zo mna nemal nic. Snad ked to uvidi, tak mu to zlomy srdce. Budem sa modlit. Ach jaj 🙂 co uz ked niekto nema jednoducho stastie na lasku. Dakujem Vam ale za vsetky odpovede, ste zlate. Dakujem aj za privitanie, budem si s vami pisat, akosi ma to ukludnuje, ze to mam komu povedat 😉 dakujem

anezka14
29. júl 2009

Ahojte superzeny,
citam vas iba kratku dobu, ale neskutocne vas obdivujem jak ste silne a sebavedome.Krasne zvladate svoj zivot a vychovu deti a pritom ste na vsetko uplne same. Skutocne smekam klobouk.
Ja sice partnera mam, ale nie vzdy je to podla mojich predstav.
Nase zoznamenie bolo uplne americke klise. On moj sef a ja podriadnena jemu. Po roku som sa kvoli nemu rozisla s byvalym a odvtedy sme spolu.Ja som sa postupom casu vypracovala na jeho uroven, takze sme si boli oba rovní, a dostala som praci v inom meste. On prisiel za mnou....No jednym slovom krasna romantika.......
Ked som uz mala prace dost a chcela som dieta, tak trval na svadbe. To som opat ja nechcela, ale podarilo sa mi otehotniet a uz mame maleho prcka. 😉
Furt sme spolu, on pracuje a ja som doma. Uz rok.Myslim si, ze zacina stracat zaujem o mna, pretoze uz nepracujem 12 hod denne, neriesim 1000 telefonatov denne, nenosim kosilky a kostymky...iba "sedim" doma,staram sa o maleho, domacnost....domace ucetnictvi...Mam pocit, ze je mu to malo.
Ako otec je vynikajuci a neda sa mu nic vytknut.Malemu da prve i posledne, ale ja nejak stradam.Pre mna neurobi vobec nic bez toho, aby som mu to povedala. Ked mu poviem, aby mi pomohol v domacnosti, tak sa zaskeri, ale pomoze mi..napr. s domac. pracami ako povesi pradlo, vytrie podlahy, niekedy i vypere.....
...aaale....muzske dom. prace mu nic nehovoria. Ako oprav mi pracku, nieco tam hrka....NIC.preteka zachod....NIC,kape kohutik...NIC.proste take hluposti musim robit ja. A nedaj jboze, ze potrebujem, aby isiel nieco vybavit na urad.To mi radsej zaklame, ze tam bol a ja za par dni dostanem upomienku.
Je to normalne???
Zienky, jak to zvladate je uplne super, drzte sa.Mozno sa ani nenazdam a budem oficialne i ja medzi vami.

angua27
29. júl 2009

anezka, ja za seba ďakujem za poklonu.
chcem Ti len napísať, že bez chlapa to nie je vždy ľahké. veľakrát mám pocit, že radšej by som sa otravovala s nejakým možno neochotným chlapom, ako sama. ja mám obrovskú podporu rodiny a nielen mojej, ale aj exovej, takže mám v podstate šťastie a všetci ma podporujú v budovaní nového života. ale,... vždy je tam to ale. skúšala si sa s ním porozprávať o tom, čo Ťa trápi? možno je chyba iba v komunikácii. skús mu dať ešte šancu a zabojovať o vzťah. držím palčeky.

danfal
29. júl 2009

Ahojte všechny. Taky děkuji za projevenou podporu, ale člověku v této situaci ani nic jiného nezbude. Kolikrát stojíma musím se pětkrát nadechnout a odhodlat se k něčemu, nikdo jiný to za mě neudělá 😀 .
Mandula-moje sestra tvrdí a já jí poslední dobou dávám za pravdu, že čím víc se nsažíš být ideální a myslíš jenom na toho druhého, tím je to horší. Bohužel nikdo neocení, že pro něj děláš všechno a začne se nudit. Já jsem udělala stejnou chybu a myslím, že čím víc se snažíme, tím je to horší. Neříkám tím, že se o něj nemáš starat, ale dej mu šanci, ať má trochu možnost starat se o to, co děláš. Čekáš miminko, určitě nejsi ve tvém okolí sama, vyrazte s holkama na maminkovské nákupy. Zajeď si krodičům na víkend, určitě ti to pomůže. Rozmazluj se, pokud nemáš rizikové těhotenství, choď na procházky, na bazén, užívej si pohodu prvního těhotenství. A usmívej se, snaž se s ním tu situaci neřešit. U nás se ještě říká: Čím víc se hov... rozmazává, tím víc smrdí.Drž se.
anezka - ježíš, máš doma chlapa, který pomáhá - sen všech žen. To nevadí, že mu to musíš říct, nikdo nemáme kříšťálovou kouli, abychom věděli, co ten druhý po nás chce. Třeba má taky takový sen, že budeš všechny věci na úřadech řešit ty 🙂 . Buď šťastná s miminkem a užívej si to a kde je napsáno, že doma nemůžeš být krásná.

popelka.miri
29. júl 2009

Mandula, to tvoje, že jsi se k němu přitulila a on se odtáh, to znám...já to chtěla taky často udělat, ale on se taky odtahoval, přitulit se taky nechtěl a celou tu dobu v tom byla jiná..a taky mi nechtěl říct o koho jde, abych jí prý něco neudělala 😝 Ona prý je hodná, super, bohyně ...Blbec! Myslím si, že je citově už jinde....ani si nemyslím, že by byla ona ta poslední 🙄 Obdivuju tě, já už bych o lásku "žebrat" nechtěla 😔 Stejně si nepomůžeš! Když jsem se ho tehdy ptala, jestli mě má rád, tak mi řekl, že mě má rád "svým zůsobem" 😒 to bylo fakt hnusný! Myslím, že on není ten pravý...a to, že jsi měla smůlu na ásku, to s tím potratem, to je opravdu hrozná představ, co sis musela vytrpět 😢 ...o to víc asi chceš a toužíš po opravdové lásce, ale nevychází to...Ale kde je psáno, že lásku musíš zažít hned v mládí? 😉 Mnoho lidí čekalo na toho pravého/pravou spoustu let až i do středního věku, ale pak to stálo za to a konečně byli šťastní 😵 Já už taky nikam nechvátám, nikam se nehrnu, na nic netlačím...určitě to jednou přijde, jen nevím kdy...ale TEĎ to být nemusí, ne? Moje máma žila 16 let v nešťstném manželství a po 40 si našla konečně toho pravého chlapa a je šťastná a taky to tak nevypadalo 😅 ...
Anezka: tak si tak říkám, když ten tvůj nedělá žádné mužské práce, tak kdyby tam nebyl, tak bys ani nepoznala rozdíl 😀 Chlapi potřebují mít pořád pocit, že za tu ženu musí bojovat, že ji nemají jistou, a to bohužel na mateřské doma s mimčem není dost možný 😠 To samé u nás...Ale jakmile zjistí, že by mohl mít konkurenci, tak určitě zpozorní a začne si tě víc všímat 😉
Dneska mi ex odvezl s tou jeho děti, bez malé, tu zazdil, ani si jí nevšiml, šmejd 😠 😠 A ještě přijel pozdě a dal mi jasně najevo, že se jim určitě NEBUDE po mně stýskat...Choval se jak naprostý suverén, děti jen zneužívá, jak se mu to hodí...A pak před barákem předváděli idylickou rodinku, nejvíc mi vadí, když vidím, jak se ta potvora "stará" o moje děti a hází na ně úsměvy...přitom je má taky u zadku 😠 Ani se nezeptal, jak jim má dávat léky, které berou...už teď je mi smutno...až do neděle budou pryč. Ještěže tu mám Barunku 😵

susanh
30. júl 2009

Ahojte, my sa tiež snažíme zostať s manželom spolu, ale keby sme nemali deti už by som s ním pravdepodobne nebola. Už som opisovala našu situáciu v inej téme. Ja by som najviac zo všetkého asi neuniesla ten pocit samoty. Že nie je na koho čakať, že nikto nepríde, a stále byť sama doma na materskej ... Ako ste sa s týmto vyrovnali?

angua27
30. júl 2009

susanh, tiež som sa tohto pocitu bála. ale tým, že som sa presťahovala späť k rodičom, tak máme stále plný byt ľudí. bývame tu momentálne 5, takže stále sa niečo deje a doma s malým sama som málokedy. práve o týždeň nás čaká týždeň, že budeme úplne sami. segra sa tento víkend sťahuje do svojho a naši idú na dovolenku. trošku mám s toho obavy, ale na druhej strane si vyskúšame aké to bude, keď sa osamostatníme. 😉 a vlastne, aj tak budem dva dni v robote a malý u druhých dedkovcov a na víkend by sme mali ísť ku kamošovcom na chalupu. takže reálne budeme doma asi tak tri dni. 😔

adina22
8. aug 2009

ahojte dievcata ako sa mate?Nejak jej tu ticho,dovolenkujete vsetky? 😉 😵

angua27
9. aug 2009

adinka, ja sa venujem malému, ale občas sem spravím kuk. 😉
malý má od piatku podvečera teplotku. dnes už cez deň nie, ale podvečer znova mal. tak zajtra skočíme k dokine, lebo keď mal doteraz teplotku zo zúbkov trvalo to max. 24 hodín. nemá soplíky, ani nekašle, tak neviem, čo to môže byť. dúfam len, že nič vážne. ☹ tak držte palce.

mamamiska
11. aug 2009

caute maminy, o par tyzdnov rodim, chcela by som sa spytat, ci ide urobit nieco take ako nasledovnu vec v rodnom liste.

Priezvisko by malo babo po mne, ale bolo by tam uvedene aj meno otca dietata. Potrebujem suhlas otca iba ak chcem dat malemu jeho priezvisko, alebo aj na to, aby som ho do rodneho listu uviedla ako jeho otca, pricom priezvisko mu dam po mne?

A existuje aj moznost, ze zatial neuvediem priezvisko, a v pripade, ze otec bez problemov podpise otcovstvo, tak sa meno po otcovi dopise dodatocne.

adina22
11. aug 2009

angi - ahoj ako ste dopadli u dok?Dufam,ze to boli len zubky a nic vaznejsie 😔 My sme boli s nasimi na chate tak az teraz citam.

mamamiska - ano potrebujes jeho suhlas,dokonca jeho podpis 😉 A uvazujes davat priezvisko dietatku po otcovi?Ak spolu nezijete a ani to neplanujete nerobila by som to,neskor by sa ti to mohlo komplikovat na uradoch a tak..myslim,ale ze moznost nedat dietatku priezvisko je nerealna,aj ked iba zatial ako pises.

angua27
11. aug 2009

adina, nakoniec sme u dokiny neboli. teda boli, ale čakalo tam cca. 30 detí a len tak letmo, čo som pozrela, tak minimálne jedno malo ovčie kiahne. tak som sa rovno otočila a odišli sme. malý od nedele večera teplotu nemal. no a za noc zo včera do dnes sa vyhádzal. podľa všetkých príznakov prekonal šiestu chorobu. takže prvá detská choroba za nami. 😉

mamamiska, písomný súhlas otca potrebuješ, ak ho chceš dať do rodného listu a nie ste manželia. robí sa to tak, že pôjdete na matriku a tam pani matrikárka s vami spíše dohodu o uznaní otcovstva. tam sa aj dohodnete, aké priezvisko bude dieťa používať. ak táto cesta nie je reálna, tak do RL otca neudávaj a po narodení bábätka daj súdny návrh na určenie otcovstva. ak chceš, aby ho bábo malo v RL. a čo sa priezviska týka. ja s otcom malého nežijem, ale malý má jeho priezvisko a ani to nemienim meniť. 😉 ale to je na každej jednej z nás, toto rozhodnutie. 😎

adina22
12. aug 2009

angi tak je dobre ze to tak dopadlo 🙂) registrujem,ze existuje siesta choroba ale nic blizsie teda onej neviem.A to je dobre,ze ste odisli, maly by chytil aj to co nema 🙂

mamamiska
12. aug 2009

Dakujem zienky, bude to dost problem, lebo presne ako pise Angua, tak to, ze otec dojde na matriku, je najblizsie tyzdne uplne nerealne, vysli sme celkom z kontaktu (a to sme boli spolu 5 rokov 😔
Dam teda po narodeni dietata sudny navrh na urcenie otcovstva (to mu hned bude robit testy DNA, alebo ho iba po tom sudnom navrhu vyzvu, aby podpisal odcovstvo?) a meno otca sa tam dopise dodatocne. To by slo. Ale s tym priezviskom nemozem cakat na jeho suhlas - lebo vraj bez mena a priezviska v r.liste mi nevystavia pre dieta karticku poistenca a mozu ho odmietnut osetrit. Tak potom musim predsa dat to priezvisko (moje) aj bez suhlasu otca. No som z toho jelen(ica)!

adina22
12. aug 2009

mamamiska - myslim, ze ak dobrovolne neuzna(nepodpise) otcovstvo na sude,tak potom by sa mali robit testy DNA.A otec sa dopise dodatocne a vystavi sa novy rodny list.S tym priezviskom by ste sa mali tiez dohodnut a podpisat spolu,ze suhlasite obaja aby dieta uzivalo priezvisko ake vyberiete,ak nie tak sa najprv napise tvoje a potom ak to budes chciet menit,tak sa da jeho.Ale preco vlastne chces aby malo meno po nom?Ked pises,ze ste vysli z kontaktu?Teda ak mozem byt zvedava 🤐

tami_tami
13. aug 2009

ahojte mam tiez otazku na skusene slobodne mamicky - cakam babo a s buducim oteckom sme boli spisat vyhlasenie o otcovstve... cize uz ho mam a uznal ho... to je o.k lenze : vyzera to tak ze ostanem sama a ze sa rozideme... vydaju mi rodny list po narodeni drobca uz aj bez neho na zaklade toho prehlasenia ktore podpisal ci musim mat aj jeho obciansky? lebo vyzera to tak ze on sa o rodny list uz zaujimat nebude... 😒

sue
14. aug 2009

Tami, skús sa s ním nejak dohodnúť, aby ten rodný list potom vybavil on... sama po pôrode pár dní ísť vybavovať a ešte sa naťahovať, aby uznali otcovstvo... musíš mať aj jeho občianku 😔

zuzu1202
16. aug 2009

ahojte babulky...ako sa mate??Ja celkom dobre...uz strasne dlllho som tu nebola...ale poctivo si vas citam....s malym alexkom som sama, nakoniec sme sa s jeho otcom nedali dokopy, pretoze ho bohuzial ani nas maly krasny chlapcek nezmenil...
ale som s tym uuuplne vyrovnana, pretoze uz k nemu nic necitim po tom vsetkom sklamani...takze to uz beriem uuuplne normalne a som stastna, ze to tak dopadlo a ja sa uz nemusim trapit a hlavne, ze mozem zacat novy, pekny vztah s niekym komu budem moct doverovat....

danielkapo
18. aug 2009

Ahojte
tak sa hlasime po dlhsej odmlke...mame sa super, len casu je akosi pomenej, som si myslela, ze ked Simka trosku podrastie, bude ho viac, no presne naopak 😅 stale nieco vymyslame, vacsinu dna travime vonku...no fajne nam 🙂
zuzu, tesi ma, ze to beries tak ako beries 😉 len tak dalej...

majte sa krasne dievcata aj s detickami, uzivajme si to, co mame...ono sa nezda, ale je toho velmi vela za co mozme byt vdacne a tesit sa 😉

marianka1122
19. aug 2009

ahojte. ja som s malym ostala sama. tiez ako vy. spociatku to bolo tazke ale uz je to v pohode. suhlasim s danielkapo. je tohovela za co mozme byt vdacne. rozhodla som sa zezatial chlapa nechcem. musim sa naucit spoliehat sama na seba doteraz som zila s myslienkou ze zena bez muza je neuplna.ze nic neznamena, dnesna doba je taka napriek neviem akej propagacii je myslenie ludi take ze slobodna matka.....nepaci sa mi to a dokazem vsetkym ze kto ja som a dokazem to hlavne sama sebe