Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

tinika
5. mar 2009

no to ja som chcela včera ist skor spat a som to nakoniec tahala do pol ddruhej dnes to balim skor hihi

buchova
6. mar 2009

ahojte

sorrelia

ked si disla z domu ako ste sa rozisli??chapali to vasi??alebo ako??
ked nechces tak nemiusis odpovedat. 😉

angua

bodaj by to pola pravda ze mi nestarneme 🙂 😉

co dnes mate na obed?

danielkapo
6. mar 2009

Dobre ranko....
sorrelia tak to fakt ako z romanu 😉 nechces napisat knihu? objednavam si vytlacok jeden uz teraz 😀 ako fakt...obdivujem ta, ze si nabrala odvahu odist s drobcom, hlavne, ze to dopadlo dobre, teda vyborne 😎

ja mam dnes trosku "volno" babka ostane s princeznou a ja sa idem poflakat trosku, uz mi rastu rohy 😅 tak sa majte krasne

cherries
6. mar 2009

ahojte tak ako sa tu mavate ? Ja nic nestiham a tri dni som mala migrenu 😒 tak mi zle uz dlho nebolo a to este okolo maleho pobehovat a hrat sa som myslela ze odkvecnem 😝

Dnes ma konecne nebolka hlava , juuuuuj danielka aj ja sa chcem ist poflakat ale mne nema kto postrazit maleho momentalne a okrem toho sa nemozem ani vzdialit minule som sa sla ostrihat a mama hovorila ze pokial som neprisla tak mali v kuse nariekal strasne je na mna naviazani ......

Tak sa tu majte zatial pekne 🙂

angua27
6. mar 2009

buchova, jasné, že je to tak, že mi nestarneme. my už len do krásy rastieme. 😎

sorrelia, máš môj obdiv. ja by som si netrúfla odísť sama s malým do sveta. ale občas človek nemá inú možnosť a skončilo to naozaj nádherne. držím všetky prsty. 😀

danielka, uži si voľný deň. 😉

cherries, okolo 8-9 mesiaca sa u detí prejavuje separačná úzkosť, sú vtedy viac naviazané na maminu. po pár týždňoch to prejde. a moja rada, skús pár krát, aby bol malý napr. s Tvojou mamou a Ty budeš niekde nablízku - v inej miestnosti, nech si na ňu zvykne, aby si občas mohla aj Ty vypnúť. 😉

plasta
6. mar 2009

ahoj sorrelia
tak to som rada, ze si sa konecne ozvala a prajem vela stastia.... si iskierka nadeje, ktora je potrebna na dalsi zivot :D

sorrelia
6. mar 2009

Dievcata,
krasny sice uprsany dnik vam prajem. Ako sa mavate ???
U nas parada. Zas som pokazila Polentu 😀. To bol uz 5ty pokus 😝. No nic este mame kukuricnu krupica tak kym sa neminie mozem skusat 😀...

buchova

ale pohodka 🙂
rozisli sme sa v zlom 😖 ... ale nie vsetko moze byt idealne...
uz to skripalo velmi dlho... da sa povedat, ze s rodicmi mame az teraz celkom fajn vztah...
totiz oni ma stale vychovavali 😀 , a akosi im nedoslo, ze v tejto situacii to uz nie je na mieste - som dospela, som mama a Matko je moj syncek...

plasta
dakujem velmi pekne za take uznanie, to si snad ani nezasluzim 😅

danielka
he he zivot pise ine pribehy, vsak ?
kazdy mame ten svoj a na kazdeho nieco krasne caka, len tomu treba verit a dat tomu priestor 😀
o knihe som neuvazovala, kto vie, ked budem na dochodku mozno nejaku napisem 😀

terezka044
7. mar 2009

Ahojte

Mozem sa pridat? Tiez budem coskoro slobodna mamina 🙂

buchova
7. mar 2009

terezka

jasne vitaj!!! 🙂 😉

kedy mas termin?? 🙂

adina22
7. mar 2009

ahojte dievcata ako travite vikend??Zajtra ma moja mamina narodeniny a okrem toho je MDZ 😉 Spomenie si u vas niekto na tento sviatok?Ja sa priznam,ze mam kamarata,ktory si stale spomenie a napise milu sms (stara skola 😀 ) a od svagra cokoladku 🙂

terezka - vitaj medzi nami 🙂 🙂 Cakas chlapceka alebo dievcatko?

tinika
7. mar 2009

adi ja som na to uplne zabudlla a dnes ma oco a brat meniny. boli sme v obchode na nakup a muz ze nam treba kytky a ja ze naco, ze chlapom nekupujeme a on ze nam zenam 😀 😀

danielkapo
7. mar 2009

Ahojte

terezka vitaj 🙂
adina, u nas akosi tento sviatok neprezivame...mamin brat zvykne prist s nejakou cokoladkou...

adina22
7. mar 2009

no vidis sviatok mame 😉

adina22
7. mar 2009

danielkapo - novu fotecku mas 🙂 ani som ta nespoznala,som myslela ze mame niekoho noveho medzi nami 😀 Pristane ti to 😉

danielkapo
7. mar 2009

Hehe 😀 ja stara, nie nova 😅 dakujeeem

angua27
7. mar 2009

ahojte,

terezka, vitaj medzi nami. 😉

MDŽ? u nás to nikto moc neprežíva. max. tak exsvokor - dnes mi daroval mačacie jazýčky. 😀 keď priviezol s exom malého, tak mi hovorí, že v batohu mám malé prekvapko, najprv som nechápala, potom mi docvaklo, že k MDŽ. 😎 počítam, že u nás si skôr spomenie mama. tak jej zajtra dáme božtek s malým a bude. 🙂

danielka - fakt pekná foto.

tinika
7. mar 2009

ja som dostala tiez od svokra cudo velke gerberu. doteraz este nikdy hihi a to som druhy rok vydata a 4 rok ho poznam. a muz si spomenul tiez ale az zajtra dostanem. hihi ja som uplne na to zabudla

terezka044
7. mar 2009

no ahojte 🙂
cakam chlapca ;o)) termin mam na zaciatku juna, teraz som v 26tt aj niekolko dni, tak uz aj veci mame pripravene, pokupene, niektore... ako ste zvladali zaciatky s babatkom bez muza? a ake je to teraz? obavam sa ze ci to zvladnem 😅

tinika
7. mar 2009

neboj terazka zvladnes to. Ved si silna, uz len tym, ze si sa rozhodla byt slobodnou mamičkou

yukki
7. mar 2009

Terezzka zvládneš, čo by si nezvládla. Ak Ti navyše má kto pomôcť (rodičia) tak nemaj pochýb, že by si dačo nemala zvládnuť. Však Ti rodina viac môže pomôcť ako by pomohol partner, žena je na materstvo prispôsobená, si myslím. Akurát si asi treba "predspať". 😉

terezka044
7. mar 2009

predspat? to sa asi moc neda, co. u mna to bude o to tazsie, ze este studujem, takze sa pripravujem dopredu na ucenie po nociach..achjaj 😉 🙂 🙂

buchova
8. mar 2009

terezka

vobec sa nemusis nicoho bat!!vzdy sa najde niekto kto ti pomoze ked nie jeden tak druhy a rodicia urcite!!ked zbadas tomalickepri sebe tak aj zabudnes coho si sa predtym obavala!!zvladnes to !!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

danileka

ty si ale kocka ta fotka ije supis pupis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 🙂 🙂

sorrelia
8. mar 2009

danielka
jeee kraasna foto 🙂 😉

terezka
ahoooj 🙂
nembooooj vsetko sa zmakne, ked sa chce 🙂
ako titinka hovori, ked si sa rzhodla byt slobodna mamina, si fakt silna... vies kolko zien tak neurobi a vela rokov znasa vselico ??
byt slobodnou matkou chce skutocne odvahu 🙂 ... takze verim tomu, ze ked si spravila toto rozhodnutie, zvladnes aj ine veci 🙂 😉

danielkapo
8. mar 2009

Dakujem dievcata za pochvalu 😀

terezka pripajam sa k ostatnym, zvladnes to urcite....kedze studujes, budes to mat o nieco tazsie, ale vela maminiek zvlada popri dietatku aj skolu...ja som s mojou statnicovala....ty si este asi na strednej, vsak? no tak ten jun nejak zvladnes, skus si porobit co sa da este pred narodenim a potom budete mat spolu prazdniny 😅 zvyknete si na seba a bude dobre 😉 drzim palce

peknu nedelu

terezka044
8. mar 2009

baby dakujem, ste zlate 😉 ja som sa bala a stale bojim roznych veci - postupom casu sa tie veci menia, najprv to bolo prijatie zo strany rodiny, okolia, zdravie babatka, ci si niekoho najdem, ako to zvladneme.. no bude to tazke, ale verim, ze sa to da.
no ja som este na strednej, tento rocnik dokoncim (3.) tak v aprili a potom na skusky v maji a septembri alebo tak 🙂 horsie to bude s maturitami, som zvedava, aky bude maly - dufam ze pokojny a dobrucky 😔

dakujem za pomoc ste zlate 🙂 🙂 🙂

adina22
8. mar 2009

terezka - ako uz napisali dievcata predo mnou urcite to zvladnes 😉 Ver,ze nic nie je take zle ako vyzera. 😵 Ako sa k tomu stavia buduci otecko?Predpokladam ze je este mlady a asi sa zlakol 🤐

terezka044
8. mar 2009

no buduci otecko je tak stary ako ja, takze je to este dieta.. a o dve deti fakt nemam chut ani silu sa starat 😀
on zrejme odide do zahranicia na vysku, uvidime. aj sa zlakol, ale hlavne je nezodpovedny a nespolahlivy a ma problemy s roznymi vecami, peniaze ziskava nelegalne, je sebestredny a arogantny a mysli si o sebe ze je boh 🙄 proste idealna kombinacia do zivota, fakt 😉 😀 takze som vlastne rada, ze s nim nie som, mna by to psychicky vycerpavalo. on sa nedokaze postarat ani sam o seba... aby som nebola zla, tak mi s nim bolo fajn, bola som s nim skoro 2.5roka, zazili sme vselico - ale vedela som, ze to nie je clovek do zivota, stale som nejako skryte dufala, ze sa zmeni.. ale ako kamarat je to velmi dobry clovek, ma fajn srdce, bohuzial, do zivota prakticky nepouzitelny.

neviete ako je to s vlastnym byvanim? myslite ze mam nejaku sancu po maturite (maturujem v roku 2010, maly bude mat vtedy cca 1rok) ist niekam sama byvat? asi tazko bez partnera, co 😒 😒

sparocka
8. mar 2009

Ahojte babenky. Mam chvílku čas maly spinka tak som sem nakukla. Ako sa mate?? My sme len doma dnes,lebo vonku fuka hrozny vietor.
Čo mate nove??

adina22
8. mar 2009

terezka - no tak ''zodpovednych'' oteckov beha po svete viac a to maju o par rokov viac ako ten tvoj,co by clovek cakal,ze aj rozum sa dostavi 😉 Velmi ti drzim palce,aby si mala synceka,ktory bude pokojny a dobrucky,teda aby si sa stihala ucit 🙂 Ale urcite to zvladnes,si mlada cely zivot pred sebou a urcite sa najde raz taky co ta bude na rukach nosit a synceka lubit ako svojho. 🙂 S vlastnym byvanim sa neponahlaj,teda ak mas rodicov ktory ti pomozu.Neviem aka situacia bude v roku 2010 so zamestnanim,ale neviem ci sa ti podari hned zamestnat.A ked aj ano,bude tazke zit s dietatkom z jedneho platu a tahat vsetko sama.Ale neboj dovtedy sa najde niekto kto vas bude lubit.Drzim palce 😉

adina22
8. mar 2009

sparocka - ahoj no s tym pocasim je to teda naozaj hroza.Uz som cakala ze jar pride a dnes vstanem a tu snehuuuu 😅 My sme zatial vonku este neboli,sme po chorobe a tak cakam na prijemnejsie pocasie na prechadzku 😉