Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

pink_lady
2. jún 2010

a dobru noc 😔 😉

martinka17
2. jún 2010

@borocka
Centrum právnej pomoci - Kancelária Rimavská Sobota
Adresa:
Centrum právnej pomoci
Kancelária Rimavská Sobota
Námestie M.Tompu 2
979 01 Rimavská Sobota

Iné kontakty:

Tel: 047 / 563 20 01
E-mail: info@legalaid.sk (PGP/SSL)

borocka
2. jún 2010

my sme zatial ostali na ustnej dohode. neviem kolko casu mu mam dat.neviem ci je vobec sanca ze sa vrati. ale ak peniaze posielat nebude,zrejme sa do toho budem musiet pustit.
a to ani neviem kde je v LC sud. ale dik,ked sa definitivne rozhodnem urcite si necham poradit od skusenejsich......

bonparuska
2. jún 2010

@martinka17 ten link patril asi mne, a vyslo to dost vtipne
@borocka ahoj, neboj nic, všetko sa časom vysvetlí a mám taký pocit, že ten tvoj sa uvedomí a vráti sa k vám, určite sa na vás naviazal a myslím že mu dôjde čo všetko môže stratiť, aj na fotečkách vypadáte tak šťastne, to sa spraví

bonparuska
2. jún 2010

@pink lady dobru nocku 😎

martinka17
2. jún 2010

@borocka
Patrik je strašne zlatý a ináč aj ja mám Trapera , zase niečo spoločné 😀

martinka17
2. jún 2010

baby ja sa odpájam tiež, lebo nedožehlím ani do polnoci 😠 😀 😀 😀 😀

borocka
2. jún 2010

ja uz neverim ze sa vrati.odisiel sposobom akym sa nema odchadazt.ani len nepovedal preco. vlaste to viem. teraz uz ma iny vztah. zije si zivot,ktory mu maximalne vyhovuje. tvari sa ze ja ani patko neexistujeme. jeho rodina sa tvari ze je to v poriadku a normalne. strasne ho nenavidim. zbabre zivot vsetkym, ku ktorym sa priblizi. vobec ho nemrzi co pripravil pre pata. a pri tom on sam otca nemal. on sam mal smutne detstvo.

bonparuska
2. jún 2010

bori, ono to je pre teba ešte strašne čerstvé, ale nezúfaj, ale ani to ešte nevzdávaj, nikdy si nemôžem byť tým druhým istý, ale pokiaľ nie sú medzi vami neaké vážne nezhody a cítiš že by sa to dalo ešte neako zachrániť tak tomu daj čas, uvidíš, hlavne sa nevzdávaj, mysli na najlepšie ale bud pripravená aj na najhoršie, ja verím že nám za pár dní napíšeš že sa patkov ocko uvedomil a že zase fungujete ako rodinka
nechaj mu chvílu čas nech si to v hlave utriedi a nech si zvolí priority, dúfam že mu to dopne

martinka17
2. jún 2010

ešte jedna vec,
mám v bazáriku kopec vecí, ktoré ja už nenosím a chcela som ich predať, babenky, ktoré už ste po pôrode, skúste mrknúť, či by sa vám niečo nehodilo, rada darujem za poštovné, teda ak to ešte mám🙂

Maťa

tami_tami
2. jún 2010

@pink_lady ako to myslis ze vyzivne je bez poplatkov? lebo ja som si nasla pravnicku a dala mi minimum za spisanie navrhu na sud 100 eur + za prvu navstevu kde som jejpovedala o co ide a co vsetko mam v plane pytala 10 eur a ratamze na dalsej navsteve kde spiseme ten navrh bude pytat tiez nieco - okrem tych 100 eur 😕

borocka
3. jún 2010

matka, dik za info, ale tiez sa snazim predat veci z pred tehotenstva...nejak sa mi nie a nie vratit povodna vaha, teraz uz mam len 42kg!!!
skor sa snazim pozhanat autosedacku pre maleho. chcem len taku, z druhej ruky za lacny peniaz, lebo auto nemam a viac menej ju potrebujem na leto, nasi nas chcu zobrat na par vyletov, aby sme zmenili vzduch.......nemate niektora odlozenu,vyarastenu starsiu. ked len pozicat🙂 alebo na vymenu za nieco ine, alebo za maly peniaz....... budem moc vdacna

pink_lady
3. jún 2010

ahojte
tami, mam to od socialnej kuratorky...bola som na socialke ked tam prisla pani po rozvode ze jej neplati vyzivne byvaly muz, ze pravnicka jej povedlaa to a to ako to ma riesit ale ze ci by jej to nemohli oni pomoct, (kedze tam sa za to neplati nic). A ona ze a preco idete sem ked uz ste sa radili s pravnickou? vraj ze pyta od nej dost velke peniaze a ze nema na to ...No tak jej hovorili ze to je protizakonne, ze nesmie si ziadny pravnik pytat peniaze ked sa riesi vyzivne, este si pytali aj meno ze si na nu posvietia...ze vsetko ostatne sa plati ale vyzivne a vsetko co sa tyka maloleteho, nie.
a inak na upsvar to pomozu spisat navrh aj vsetko okolo toho zadarmo 😉

borocka, hlavne sa zbav nenavisti to ti nepomoze, len uskodi...pokus sa od toho odputat, pozeraj dopredu, nezasluzi si aby si sa kvoli nemu trapila..aj ked viem ze sa to lahko hovpori...nikdy nevies co bude, ale osobne ja uz by som s nim nechcela byt na tvojom mieste keby sa vrati.... 😲

latvia
3. jún 2010

tami, tak sa chod opytat pravnicky kde to pravo studovala, ci nie na plzenskej univerzite 😝 a nech sa nese......lebo na nu podas trestne oznamenie....alebo vies co? rovno ju nahlas ze si pytala peniaze....ostatnych ludi tiez neznalost zakona neospravedlnuje, tak preco by mala mat privilegium, a k tomu je to jej obor?? 🙄

tami_tami
3. jún 2010

fuuu baby tak to ste ma sokli uz som napisala inej ako je to s poplatkami v mojom pripade - zajtra som mala ist aj s peniazmi a spisat ten navrh - dobre ze som nesla zrusim to stretnutie... nejdem na USVaR lebo patrimpod taku blbu trubu co nevie ani tolko co ja... preto somhladala pravnika radsej..... 😕

tami_tami
3. jún 2010

ja som sa jej totiz najprv pytala ako je to s bezplatnym poradenstvom- a ona ze take neexistuje tak som sa pytala rovno kolko by to stalo a ona ze to je tazko takto povedat ale ze najnizsia mozna suma aku by mi mohla dat je tych 100eur... 😕

latvia
3. jún 2010

jej povedz ze si nespadla z javora a mas o niecom takom sajnu....to co ma byt?? 😠

tami_tami
3. jún 2010

ja som totalne mimo z toho... 😕

zajaciq
3. jún 2010

u nas odporca platil mojho pravnika 1000 eur ... vitajte v realite 😉

tami_tami
3. jún 2010

@zajaciq ja uz nicomu nerozumiem

latvia
3. jún 2010

zajaciq, jj, odporca plati vsetko, matka je oslobodena 😉

borocka
3. jún 2010

lati, takze nech zajdem za akymkolvek pravnikom, tak mu nedam ani cent. on potom po vsetkom posle fakturu ex-manzelovi???

latvia
3. jún 2010

nuz, to ti neviem povedat, to ti poradia holky ktore to uz maju za sebou.....bud tato varianta, alebo spatne preplatenie po sude. ale skor to co vravis ty

latvia
3. jún 2010

uz v ramci setrenia penazi by ti chlapi mohli mat trochu rozumu a na vsetkom sa dohodnut 😝 nie?

julinka2787
3. jún 2010

chi chi! že títo chlapi a rozum??? to aká zlatá! 😀 😀 😀 😀 😀

latvia
3. jún 2010

no, keby neboli taki zaostali, tak sa na nich mohlo kustik rozumu nalepit od nas, nie? 😉 😝

zajaciq
3. jún 2010

mne je to luto, ze tak vela prachov islo pravnikom. a to som este orodovala nech si neuctuju dva ukony, inac by to bolo o 4 stovky viacej. tie peniaze mohli ist na nieco ine. nuz ale ked sa inac neda... odporucam sa na to dat este pocas tehotenstva, teraz je uz pokoj.

latvia
3. jún 2010

zajaciq, ty si pravnikom platila??? 😕

pink_lady
4. jún 2010

ahojte ja len co hovorila kuratorka, ...aka je skutocna realita 😔

latvia
4. jún 2010

no tu realitu by bolo vhodne zmenit 🙄