Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

latvia
4. júl 2010

@pink_lady drz sa 😉 dobre to dopadne

pink_lady
4. júl 2010

dakujem @latvia

lucinkax20
4. júl 2010

pink lady...no tak ona sa len pytala na mojho ex...ci sa mi ozyva, ci mi poslal nejake peniaze a tak...lebo do pol roka mi vobec neposlal ani cent a potom som to dala na sud a mam pokoj 😉 este sa pytala kolko izbovy dom mame, kto kazdy so mnou byva a take bezne veci, ktoré oni potrebujú k súdu...nic strasne 😉 drzim prsty

katarina1234
5. júl 2010

@pink_lady Drzim palce a hlavne sa nestresuj. Ja viem ze sa to lahko vravi ale nema to zmysel, ty si v prave tak nemas preco. Ja uz cakam na sud 7 mesiacov a este dalsie dva budem a aj ten mozno nebude. Zo zaciatku som sa stresovala uz pri podani navrhu ale uz presla taka dlha doba ze ma to preslo.

bonparuska
5. júl 2010

@pink_lady aj ja ti držím palce, budeme na teba intenzívne myslieť a posielať ti veľa odvahy a energie, skús sa nato dopredu nemyslieť, je to veľmi nepríjemné - to ti verím, úplne si viem predstaviť ako sa cítiš, hlavne tú žalúdočnú nervozitu, mna to takisto čaká, tak ti chcem poslať takto na diaľku veľa sily

pink_lady
5. júl 2010

dakujem kocky ... 🙂 uz nech je zajtra a potom hned stvrtok taky obed nech uz je po vsetkom 😝 😎

pink_lady
5. júl 2010

inak taky poriadok akoze ako mam vcul doma to som nemala uz asi sto rokov 🤐 😀

latvia
5. júl 2010

😀
to by bodla teda aj mne nejaka socialna pracovnicka, aspon by bol poriadok 😉

leiinka
5. júl 2010

moje slová Latvia... kde sa to dá objednať??? 😀

lienkalenka40
6. júl 2010

ahojte zienky,
prosim vas o nazor a radu. viete mi poradit, kolko je "standard" vyzivne pre 4-rocne dieta? velmi by mi to pomohlo. kolko dostavate vy? viem, ze to zalezi od vydavkov atd. ale pocuvam rozporuplne nazory - jedni vravia, ze to zalezi aj od prijmu otca dietata, ini, ze to vobec nie je tak... dakujem.

pink_lady
6. júl 2010

uz to mam za sebou, prisli dve jedna ta co spisovala so mnou navrh druha taka starsia celkom mila pani, boli tu dokopy max. 5 minut. 😀 naco som minula tolko energie na upratovanie 🙄 nechceli nic vidiet len sa opytali ci sa nieco zmenilo od podania navrhu povedala co si mam doniest na sud ake doklady ze pre istotu blocky a zdrav.kartu maleho. ....

martinka17
6. júl 2010

@lienkalenka40
štandart neviem, ten asi neexistuje, pretože dieťa má mať životný štandard ako jeho otec. Ak je otec riaditeľ nadnárodného koncernu, tak budeš mať iné výživné ako keď je to robotník na stavbe 😉

martinka17
6. júl 2010

@pink_lady
super, aspoň máš doma krááásne čisto a máš na rok pokoj s prataním 😀

lucinkax20
6. júl 2010

pink lady...no vidis 😉 som ti vravela ze to bude rychlovka 😉

pink_lady
6. júl 2010

lucinka- viem sze si hovorila ale chapes strach urobis voje 😀 😀

martinka, asi tak, do vianoc nist take vacsaie nepracem 😀

lienka ono to asi fakt zavisi vsetko od prijmu, a tiez od sudcu...a tiez ake mas vydavky na male

ozaj a mozem si dat do nakladov aj napr. ze si platim internet??? alebo to uz je nadstandar. lebo mam tam ze "osobne" vydavky. to co je. mamrozpisane co kupujem na seba - ze drogeria, oblecenie, lieky, strava,...

martinka17
6. júl 2010

@pink_lady
ak používaš podľa mňa net na nákup vecí pre malého ako ja, alebo na overovanie vecí okolo jeho zdravotného stavu, tak by to nemal byť problém, nie?

pink_lady
6. júl 2010

@martinka17 vidis to ma nenapadlo ze aj to mozem udat ako dovod...ved aj info o vyvivine sa tu da docitat a kadecoooineee 😀

tilda
6. júl 2010

@kwetinka1 ahoj... neboj, co by sa malo stat? ci je to o tvojom siestom zmysle? len si neprivolavaj zle. na matriku sa da ist pred narodenim baba a urobi sa vyhlasenie o otcovstve, musite tam ist obaja a my sme museli mat aj svoje rodne listy - tam sa tiez urci priezvisko, ktore bude babo mat (ci tvoje alebo frajerove)...
drzim ti palce. a obavy su podla mna normalne, vsetky sa bojime, ale na druhej strane ani papier nie je zaruka - venuj sa vztahu a tes sa na babo 🙂

natalija123451
7. júl 2010

ahoj,
mozem sa pridat?

natalija123451
7. júl 2010

Napisem v skratke moj pribeh. S priatelom som bola tri roky, planovali sme malu a velmi sme sa tesili. Asi pred 3 tyzdnami som odisla zo spolocnej domacnosti preto, ze som uz fyzicky ani psychicky nevladala dalej fungovat ani sa starat o malu. Byvam teraz u rodicov. Problem bol ten, ze priatel ostal doma na pn, vraj nevladal mi pomahat, stale bol unaveny, ale ako padol vecer, pripadne vikend, uz sa dohadoval s kamaratmi a utekali do krcmy. Alebo na koncert, akciu a podobne. Podotykam, ze ma 35 rokov. Co sa tyka penazi, tak ked som porodila, povedal mi, ze budeme teraz zit z mojej materskej, lebo jeho vyplata pojde na dlhy, co ma v banke. a zili sme asi tak, ze ked som kojila a chcela som aby mi kupil mineralku, lebo som bola stale smadna (za moju matersku) tak mi povedal, aby som pila vodu z vodovodu, ze to je lacnejsie a sama som to hovorila. Hm. Teraz sme 3 tyzdne u nasich, malu bol pozriet 2x na dve hodiny, nedal mi zaidne peniaze, vraj som nemala odist, ze som rozbila rodinu a on travi kazdy druhy vecer v krcme, s kamosmi, pripadne s matkou a riesi jej problemy. Aha, este som zabudla dolezite. Odisla som nakoniec hlavne preto, ze v byte, kde sme byvali (bol to podnajom) sa vsetko zacinalo rozpadavat - v kupelni plesne, v kuchyni opadane kachlicky atd. proste miesto absolutne nevhodne na vychovu maleho dietata. Citila som sa ako asocial. Odisla som v den, ked na postel, kde spi mala, v case, ked normalne uz spi spadol cely strop - omietka - obrovske kusy, ktore by jej mohli ublizit, keby tam spala, obycajne v tom case som ju ukladala, ale prave v ten den sme sli spat neskor, ani neviem preco. Brala som to ako znamenie zhora, ze mam upalovat, co mi sily stacia, ak chcem zachranit malu aj seba. Od porodu sa priatel odstahoval do obyvacky, aby ho mala v noci nerusila, cely den som s nou fungovala sama, aj o domacnost, varenie podobne som sa starala, ked prisiel domov, uz spala, raz, dva krat do tyzdna sa potreboval ist odreagovat do krcmy, co znamenalo, ze sa opije a dva dni potom bude nepouzitelny. NIekolko krat ked sme sa pohadali odisiel na noc a den, dva prec a nechal ma s malou samu, bez jedla, bez penazi a vraj som si za to mohla sama, lebo som konfliktna. Co sa tyka nasho byvania, od narodenia malej som ho prosila, aby nieco vymyslel, aby sme sli inam, ze toto nie je miesto pre dieta. Nestalo sa nic, vraj nevladze nad tym premyslat. Ale do krcmy chodit vladal.. 😖 hm, ani neviem, co este dodat. Vcera som sa dozvedela, ze si hlada byvanie sam pre seba, lebo vraj je to medzi nami cudne a nic mi neni dost dobre a neviem co chcem. Tak ja neviem, ci som uz fakt nejaka vadna alebo co..
Co si o tom myslite?
Diky za kazdy nazor..
nat.

martinka17
7. júl 2010

@natalija123451
naťa
to najlepšie, čo si mohla spraviť, bolo vlastne to, čo si spravila. A škoda, že si to nespravila skôr, aby si mala teraz viacej energie odrážať tie jeho nálety sprostosti. to čo o tebe rozpráva, to si nevšímaj. Múti vodu, to robí každý po rozchode, hlavne ak sa cíti chudáčik jeden urazený a ponížený 😝
Je dobre, že si našla silu ísť k rodičom, že sa tam máš iiiiiste lepšie ako s ním. Hlavne nech je malá zdravučká a všetko bude len dobre 😉
Takže vitaj 😵 😵

leiinka
7. júl 2010

Natália, absolútne vôbec nie si vadná, vadný je on, taký prístup, to je neskutočné, omietka mu dobre neprizabije dieťa a on vidí len svoju potrebu ísť dvakrát do týždňa do krčmy (a dva dni potom nepoužiteľný, to je väčšinu času), stále len oddychovať a nevládze ani premýšľať! čo najďalej od takého chlapa... by the way... pred narodením malej taký nebol?? sa divím, že si vôbec niečo hľadá, že sa rozhýbal, shak mohol ostať aj tam, kde bol doteraz, keď pre jeho dieťa to bolo dobré a pre celú rodinu, pre jeho samotného už nie?? a najlepšie všetko hádzať na ženu, jej chyba, ona odišla, to, že on Tvoj odchod zapríčinil ožranstvom a nezáujmom, ešte Teba aj malú okrádal o peniaze a chľastal za ne...no hamba! najlepšie, keby sa už k Teba ani k malej ani nepriblížil!

natalija123451
7. júl 2010

Diky, baby! Diky za podporu. Ked ja uz naozaj niekedy neviem, ci mi uz z toho nesibe a ci nevymyslam. asi ked by som pochopila, aky naozaj je, tak by ma porazilo. On odtial odchadza, lebo si hlada nieco v centre, ani nemusim hadat preco - aby bol blizko krciem a kamosov. A ked padla ta omietka, tak mi povedal, ze to som privolala ja svojimi depresivnymi scenarmi, lebo som stale hovorila, ze ten byt je hrozny a ked rychlo neodideme, tak nam spadne na hlavu.. 🙂

martinka: ano je urazeny, ze som ho opustila..ale ja som uz nevladala. aj o malu sa starat, o domacnost a este nas aj zivit a tolerovat jeho vylety a ja sama doma ako blbec. a este ked som povedala, ze co z neho mam, ked ani peniaze, ani laska, city (vraj nic neciti a preto ze ja som policajt, co ho furt kontroluje) tak ma skoro prizabil (obrazne). nebil ma, iba par krat ma sotil, vykrutil ruku, hodil o stenu (tehotnu), ale ja som bola tiez drza. boze, ked to teraz pisem, tak mam pocit, ze sa mi to sniva cele..

leiinka: bol taky viac menej aj predtym, ale malu chcel, tesil sa, myslela som, ze nas bude lubit a chciet zit pre rodinu. bol to omyl. akoby sa mu vobec nespustili tie ochranne pudy..ze toto je moja rodina a ja sa musim o nu postarat..

martinka17
7. júl 2010

@natalija123451
škoda že si neodišla hneď, ako ťa prvý krát sotil, alebo buchol. Ožran a násilník, škoda reči, stratený prípad taký chlap 😠
Dobre je vám teraz a neboj, bude lepšie 😀

leiinka
7. júl 2010

to je pre mňa úplne nepochopiteľné, sotiť tehotnú ženu o stenu, vykrúcať partnerke ruky a pod.. inak chlapi majú neskutočnú schopnosť nám nakukať, že sme vyšinuté a že to, čo sa v našom vzťahu deje, je buď normál, alebo sme toho príčinou my... dobre, že si sem napísala, aspoň budeš mať hneď spätnú väzbu, že to nie Ty, ale on je nenormálny! a že to, že si odišla, možno v konečnom dôsledku zachránilo život Tebe i dieťaťu.... držím palce!

natalija123451
7. júl 2010

Dakujem vam.
Musim povedat, ze aj ja som sa donho raz pustila, aj ked to bolo skor smiesne, chcela som ho bit, ked mala mala asi 3 tyzdne a mne dosli plienky a on siel do krcmy a ja som ho prosila do telefonu, ze co mam robit, bola som sama v dedine, kde nikoho nemam, a on ze a co s tym teraz ma robit, ze nevie, co ma s tym robit, ze on je teraz vonku (na nejakom koncerte). tak som celu noc malu prebalovala do kadejakych plienok a handier, bol januar, v tom hroznom byte zime, bala som sa aby nenachladla. prisiel o pol noci a rano siel do prace akoby nic a potom prisiel z prace a povedal mi, ze co dramatizujem, ved kedysi zeny nemali plienky a museli si poradit. ani sa neospravedlnil, nic, tak to ma uplne nahnevalo, ze vlastne ublizil malej a ani nepovedal prepac, tak som sa donho pustila, a on, ze ci mi nahodou nesibe (ale vulgarnejsie), ze som proste hysterka, ze ved sa nic nestalo a musim byt trpezlivejsia a nemozem mat vsetko hned..boze..som sprosta. vzdy som sa dala potom ukecat, ze ja som mimo,ze potrebujem psychiatra lebo neviem ovladat svoj hnev. naozaj som ho pri nom niekedy neovladla..uz som zacala byt psycho aj ja...

natalija123451
7. júl 2010

leiinka: presne to mi vzdy nakukal a ja som tomu uverila..a k tomu nasiliu - povedal mi vzdy, ze to bol jediny sposob, ako ma zastavit, ked som bola hystericka a plakala a zurila, ked mi nieco vyviedol, ze som ho vyprovokovala. mozno som fakt trochu hysterka. ale ked ide o moje dieta, viem si predstavit aj zabit, keby ho niekto ohrozoval, to su pudy, instinkty matky, samice, vsak to urcite poznate..

natalija123451
7. júl 2010

Viete, ked ja som mozno naivna, ale mne to nejde do hlavy, ze niekto moze byt bezcitny a zly, proste to nedokazem pochopit, preto som to vzdy nejako vsetko pred sebou ospravedlnila, nejako sa zmanipulovala. Jednoducho nedokazem vidiet tie veci takym zdravym sedliackym rozumom, ze niekto je proste debil a bodka. a ochranit sa pre tym. Mozno preto sa mi to vsetko deje, aby som sa vyliecila z nejakych iluzii.
Dakujem Vam, ze mi odpovedate a ze mi pisete, ani neviete co to pre mna znamena. Uz som sa fakt citila ako sibnuta, co vsetko pokazila.

bonparuska
7. júl 2010

@natalija123451 vôbec nie si šibnutá a nič si nepokazila, na problémy sú vždy dvaja a ak to jeden riešiť odmieta, ty sa nebudeš predsa cítiť vinná za to, že jemu je to jedno, neboj o chvíľu príde nato, ako mu chýbate ale to už ty musíš byť nad vecou a mať to všetko v sebe urovnané
každá druhá z nás je naivná a stále si myslí, ale ved on ma má aj tak rád, aj ked sa ku mne chová ako k handre, viem o čom píšem tiež som si zažila úplný chlad a ľahostajnosť a ja som stále len slepo verila že sa to časom zmení, ale nezmenilo
láska z nás robí niekedy slepcov, čo si nechcú priznať zlý výber partnera - to ako sa k tebe správa je otrasné a musí si to uvedomiť sám od seba o čo prichádza

martinka17
7. júl 2010

@bonparuska
ahoj, dávno si tu nebola, čo nové?

@natalija123451
naťa, to je normálne, tým si prešla skoro každá z nás, preto je fajn, že si sa pridala, vieme ako sa cítiš ☹ 😀 😀 😀
a písanie je ako liek na dušu, dostaneš zo seba to zlé a hneď ti srdiečko rozkvitne ako snežienka na jar 😅