Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

paegaska
14. sep 2008

adino
tak je jich asi hooodne, egoistu

plasti
dik za priznivejsi pohled, taky v to doufam.
Nebojim se az bude syn mit takovych 15, tak to uz bude v poho, ale mensi deti jsou strasne ovlivnitelne.

adina22
14. sep 2008

No existuje kniha Laska je chyba v programe....tak ti nasi boli zle naprogramovani 🙂 Ten nas to vzdal ani nie po mesiaci a to som sa musela v decembri trmacat s mesacnym miminom nejakych 700 km k nasim domov....To je pravda male deti su velmi ovplyvnitelne..ked bude velka, ten strach bude mensi....dufam. 😅

nelka24
14. sep 2008

ako vas tu citam,tak som este nakoniec dobre dopadla,ze som odisla skor ako som porodila a to som si myslela,ze som urobila chybu a mala som pockat ci sa po porode nezmeni
kazdy tvrdi,ze chlapa male dieta zmeni,az ked ho uvidi,chyti na ruky,tak zmakne,ale ako vidim vase pribehy,tak to tak nie je vzdy
tiez by sa mi nechcelo s malym babom cestovat v zime k rodicom 😔
adina tebe ani nepomohol?to si isla sama s babom aj s vecami?

adina22
14. sep 2008

nelka - no ja som naivne cakala, ze sa to po porode zmeni,aj kamosky ma presviedcali nech pockam....Ale nezmenilo,3 tyzdne po porode mi oznamil,ze ma inu.Nie nepomohol mi,len sa prizeral so svojim najnovsim objavom.Prisiel po mna brasko autom ten mi ponosil vsetky veci.Az sa niekedy hanbim,ze som bola s clovekom ako on.

nelka24
14. sep 2008

ty si netusila,ze ma inu?tvoj brasko mu dal aspon po papuli?

angua27
14. sep 2008

čaute babuľky, ako si vás tak čítam, tak stále mám viac zlý pocit zo seba. ale to bude asi tým, že JA som odišla s nefungujúceho vzťahu a JA som ho ukončila. u nás je to tak, že ja som bývalému malého "zobrala". on by sa pre neho, hádam aj rozkrájal, ale v dobrom.
inak, adina, tá knižka, čo si spomínala je super. je to jeden z mojich najobľúbenejších autorov, mám doma všetky jeho knihy. a názov je super, akurát, že je úplne o niečom inom, ako o opúšťaní vlastných detí. 😉

adina, tak to je sila. to si tam ešte doviedol tú druhú, keď si sa sťahovala? tak tomu hovorím drzosť. proste siiiilaaaa. tomu by som prifárala ja jednu a nečakala, že ho brácho zbije.

ako si inak užívate víkend? my super. včera som bola doobeda na kávičke s kamoškami, jednu som nevidela hádam 10-12 rokov a stále sme si mali čo povedať. pozháňala som posledné veci na oslavu a večer som piekla tortu (výsledok tu: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...). dnes sme doobedal zdobili obývačku, po obedňajšom spánku všetkých sme vyrazili do mesta. mali byť oberačkové slávnosti, ale pre nepriazeň počasia ich mesto presunulo ku kulturáku a tým pádom tam boli iba 2 stánky s jedlom a dychová hudba. v kulturáku bol aj nejaký program, ale tam vyberali vstupné, takže sme tam nešli. no a po návrate domov sme to rozbalili: torta, darčeky, zábava. Maťko sa skvele zabával a my ostatný tiež. najviac ma potešilo, že mu strašne chutila moja torta. zjedol z nej riadny kus, myslím, že ho podvečer aj bruško bolelo, lebo bol nejaký nervóznučký. ale po masírovaní to prešlo a teraz už spinká.

adina22
14. sep 2008

nelka - aj som tusila,ale ked som sa ho pytala tak mi to vyvratil...nakoniec som bola ja najhorsia ze robim ziarlivostne sceny.No a potom mi medove motuzy pod fuzy tahal..ze ja som naj,mne nesiaha ani po paty a podobne,cim som sa nechala ucicikat.A ked som odchadzala bolo mi tak hrozne a z neho na nic,ze som sa na nic nezmohla...Iba som sa dotycnej opytala,ci mi dokaze pozriet do oci,ani hlavu nedvihla nie to aby mi do oci pozrela.Bracho to len okomentoval,ze mu ten clovek nestoji ani za to,aby mu vrazil.

angua - ta torta vyzera mnam.pripomina mi Silvester 😉 Ja viem,ze ta kniha je o inom,to len nazov ma inspiroval 🙂 Viacej som od neho necitala,co ma mrzi..kolko knih napisal?

angua27
14. sep 2008

adina, napísal, alebo napísala (o pohlaví autora sa stále polemizuje) 5 kníh. trošku reklamy: http://www.martinus.sk/?uItem=48620

plasta
15. sep 2008

adina
tak ako tak citam, my sme asi obe tak rovnako naivne a mali sme zle naprogramovanych tych chlapov... ale ja som sa dozvedela, ze ma sustavne podvadzal az potom, ako som sa s nim rozisla a ked som sa ho na to opytala, tak si to chcel vydiskutovat s tou osobou, ktora mi to povedala, ze ho videla... len mi je luto, ze mi to nepovedali hned a ze som sa s nim nerozisla hned, ale cakala som, ze sa zmeni.... no, hlupa som bola, co uz...

nelka24
15. sep 2008

ja som sa zatial o nevere nedozvedela a uz ma to ani nezaujima,ci bol alebo nebol verny,len viem,ze by som to urcite nikdy neodpustila,pretoze ak to spravi raz spravi to aj viackrat...
co dnes robite?take hnusne depresivne pocasie........skoda,ze uz lepsie nebude

adina22
15. sep 2008

angua - tie knihy si nejako zozeniem,o Polnocnom denniku som nieco pocula,ale o ostatnych este nie.Tak to dozeniem.Dufam,ze ani v ostatnych nechyba ten jeho (jej) humor 😉

plasta - ja som to siestym zmyslom citila,ze nieco nie je v poriadku,ale ako som uz pisala akekolvek otazky na tuto temu skoncili nakoniec ''v kosi''.A to nas je takych asi viac,ktore dufame a verime.... ☹ Ale pravdu mas,vediet to skor usetrila by som si tie stresy, ktore urcite so mnou prezivala aj malicka.

nelka - ja som sa dnesny den obklopila ludmi,ktorych mam rada,tak bol celkom prijemny 🙂 Boli sme pozriet segru,ta je teraz tehotna,moju babinku ktoru strasne lubim a bratranca ,ktory ma doma 1,5 rocneho loptosa 😀 A ako si nakoniec prezila den ty?

petruci6
15. sep 2008

tak baby ja som cely den prelezala v posteli s mensou "depkou" a teraz si idem pozriet panelak a idem znova do postele 😒

adina22
15. sep 2008

petruci - nedepkuj,neprospieva to ani malej v brusku.Pokus sa mysliet na nieco pekne,aj ked sa to zda nemozne 😅

nelka24
15. sep 2008

petruci adina ma pravdu,aj ked ja sa obcas citim rovnako a neviem to ovplyvnit,ja som sa dnes vytesovala,ze ma mala cely den kopala ako o dusu,lebo uz dva dni sa hybala velmi malo,tak som sa zac o nu bat,ale uz je to ok 😀
adina takze sestra je tehu? 🙂 a uz aj vie co to bude?dufam,ze ona k nam nepatri a ma tatina pre svoje babo 😔

petruci6
15. sep 2008

prave je reklama 😀 uz ani TV ma nebavi,moja mala to ma so mnou tazke uz od zac chudatko,ale ked ja si neviem zlepsit naladu nicim 😒 a k tomu to jesene pocasie,uz aby som ju mala pri sebe a zamestnam si hlavu iba kojenim,plienkami a spinkanim 😀

adina22
15. sep 2008

nelka - nie nevie ale ma citak,ze dievcatko...stale je to drobco zle otocene a nechce sa ukazat 😀 Ona caka druhe,prve maju tiez dievcatko a ja mam tiez dievcatko..takze babinec 😀 Nie nepatri k nam,tatina maju. 😉

petruci - to jesenne pocasie ma na vacsinu ludi depresivny vplyv,ale aspon sa pokus kvoli malinkej...ja som sice ta posledna,ktora ma co hovorit lebo ked som cakala malu, tolko som sa narevala kvoli jej otcovi ze az...a lutujem to.Mohla som mat kludne tehotenstvo bez neho 😠 Ale teraz som stastna,ona je moje zlaticko.Miminko ti stopercentne zamestna hlavu,ruky...zhltne ta celu 😀

sorrelia
15. sep 2008

dievcata sledujem vasu diskutejsn... chcela som vam napisat len tolkoto

Ani jedna z vas nie je ani horsia ani lepsia od vydatych zien s rodinou. Vsetky ste krasne, uzasne a dokonale. To ako zijete je najlepsie ako viete. Ak oteckovia nasich deti vyhlasili, ze deti nie su ich, tak mile krasne dievcata to nie je nasa vina. To si len oni neveria. Nedokazu verit, ze by splodili nieco tak uzasne ako bezpochyby deti su. Ak nejaky otec nejavi zaujem o svoje dieta, a nedokaze si ho vazit - je to len odraz toho, aky zaujem maju o seba a ako velmi si vazia seba. Dievcata, to, ze sa rozhodli nebyt so svojimi detmi je paradoxne to najlepsie co pre ne mohli urobit. Lebo svojim zivotom ucime svoje deti. V podstate vam dali plnu moc odovzdat detom lepsi pohlad na svet, nez by im mohli dat oni sami. Mozno sami vedia, ze nestoja za nic (nevazia si samich seba) a my mozme len dakovat, ze nasim detom neodovzdali takyto pohlad na svet.

Takze dievcata mile, krasne, uzasne - kazda z vas je jedinecna krasna zena, ktora je naviac obdarena tym najcennejsim co v zivote mozeme dostat - detmi. Kazda z vas ma alebo caka na jedinecnu bytost, ktora je pripravena vas bezvyhradne, bezpodmienecne milovat nech ste uz akakolvek. Mozno si myslite, ze nie ste az take dokonale, ale pre vase deti ste. Ste pre ne to najviac co mozu mat. Prosim, skuste odpustit otcom vasich deti za ich zachovanie sa. Oni v podsate urobili pre vase deticky to najlepsie - nedali im ich pohlad na svet. Teraz riadite svoju lodku same, a mozete vasim detickam dat iny krajsi pohlad na svet. Samozrejem len vtedy ak to tak budete citit. Lebo ak sa budete citit ako obet vase dietatko sa to od vas nauci.
Dievcata - svet je len taky aky ho chceme vidiet. Ak budete chciet vidiet pohar polopny miesto poloprazdy bude to tak. Takze ja vam prajem, nech kazda z vas si uziva zivot s usmevom na perach 🙂

angua27
15. sep 2008

sorrelia, hawk. pridávam sa k Tvojmu názoru. nie je čo dodať. 😎 😉

adina22
16. sep 2008

sorelia - to co si pisala v prvom odseku som byvalemu aj naznacila,to ze ked nedokaze mat rad seba,nedokaze milovat ani inych,tak na mna pozeral akoby som spadla z jahody 🙂 A ja som stastna,ze to takto skoncilo pretoze viem ze,mozem dat malej viac,ako by dokazal on. 😉 a.....dakujeme

danielkapo
16. sep 2008

Ahojte dievcence...
sorreila tvoje slova vzdy vedia tak pozdnihnut naladu.. dik este raz

Moja buchticka teraz spinka...tak ja si vychutnavam pohodu s kavickou...tu si akosi neviem odpustit...snad jedna slaba jej neuskodi..🙂 Inak si zvykame na to skarede chladne pocasie....teda riadny skok po tych teplotach co boli este cca pred tyzdnom..ale tak verim, ze si zvykneme a bude fajne🙂 Ja sa uz hrozne tesim na Vianoce 😝 eh predbieham...no ale tak prve s malou....no tesim sa jednoducho:D

inak minuly tyzden som bola na pohrebe spoluziakovi zo strednej...chudak utopil sa...tak som si uvedomila ze ten zivot je fakt tak neskutocne kratky a vratky na to aby sme sa stresovali a trapili...zrazu bum a si na druhej strane...normalne tak som sa tesila domov k malinkej a aj som ju poriadne vystiskala moje zdrave krasne zlaticko...
takze vela usmevu vam prajem a krasny dnik so slnieckom v dusi

martinka17
16. sep 2008

petruci
on chcel dieťa, ale je to manipulátor - chcel riadiť môj život, chcel ma príliš "spútať",. teda žiadne priateľky, pokiaľ možno bez kontaktu s rodinou. On mal byť stredom môjho života a mala som sa starať o neho, jeho problémy riešiť a seba potlačiť do úlohy starostlicvej priateľky, matky....skrátka vzdať sa práce, ostať doma a robiť všetko tak ako chce. Nie že by som bola až príliš emancipovaná,a le puťka domáca bez vlastného názoru zomňa bola mesiac a bolo to ťažké...je to hrozne ťažké s ním žiť...ak nebolo ako on chel, tak buď kričal, plakal, vyhrážal sa alebo robil všetko preto, aby svoj cieľ dosiahol. A nepomohlo nič, ani to, že osm mala výtoky a kŕče od začiatku tehu a potrebovala som kľud. Jeho problémy boli spôsobené mojov nedostatočkou ústupovosťou,lebo on sníva o vľkej svadba, oč na tom, že ja o malej, ničím joho životný sena aani si to nechem priznať. On chel svadbu v kostole, ja zaritá ateistka z presvedčenia na úrade, nakoniec som chodila aj na náujku aby bol spokojný. Vybral dátum svadby sám, vybral miesto svadby sám, dokonca mi chcel určiť farbu a astrih svadobných čiat, pretože páčiť sa mu predsa jemu, nie mne, ako ináč si to predstavujem, to svet nevidel. On doma nič nerobí, je predsa chlap, on sa pooobede vyspal, mne spať nedal ani večer ani ráno...budel ma o 5,00, zaspála som po 22,00, vždy strašne unavená išla do práce, prišla domov, navarila, upratala....a počúvala vyčítky, že sa u nevenujem, lebo len niečo doma robím...a to dookola.
Asi preto🙂 Skrátka mi po čase dosšla energia a sila a keď mi nechel priznať na papieri,že si nebude nikdy nárokovať môj byt...tak narazil na stenu a zabil vo mne všetky cit...popravde, najprv ma preto 2-týždne citovo týral, až somsa fyzicky zosipala...až potmo som ho vyhodila. a teror pokračoval cez sms a maily a telefonáty ešte ďaie asi 3 týždne.

bolo to hnusné, už to nikdynechem zažiť.

martinka17
16. sep 2008

jej babenky, ja som zaregistrovala, že ste rozovberali Matkina.
Takže na www.inzine.sk/ nájdete celý polbnosčný denník a prvých asi 20kapitol z Láska je chyba v programe. Netreba kupovať, ak sa bijíte, že nesadne autor. aLe popravde je to super, ja mám doma všetky jeho knihy, tá posledná je zatiaľ najlepšia...sú plné alkoholu, nevery, sexu..ale neskôršie diela aj rodinnej krízy, neželaného tehulkovania...a tak podobne. A ináč je to mladý, vraj dosť arogantný a namyslený chalan, niekde pred 30-tkou...aspoň kámoška mi referovala, že s ním mali nejakú besedu či čo🙂

danielka
všetko najlpešie, najkrajšie, veľa lásky a zdravia 😀 😀 😀

nelka24
16. sep 2008

sorrelia to bolo naozaj pekne co si napisala a pravdive 🙂

martinka uz sa ti necudujem ani sekundu,ze chces byt radsej sama,u nas to bolo podobne,ale nie az do takej miery,tiez to bol iba sebec,kt zaujimali len jeho "veci",na mna nikdy nebol cas a na malu nebol pripraveny-lebo uz nebol stredom mojho vesmiru iba on,ale uz mala,sebecky ziarlil na vlastne dieta a preto mi povedal,ze ho nechce

plasta
16. sep 2008

sorrelia
ako vzdy, Tvoje slova su ako balzam na dusu, ktora je utrapena... a poviem Ti, asi tak pred mesiacom som si to tiez vsetko uvedomila a uz sa nehnevam na Saskinho otca... on si vybral svoju cestu zivotom bez nas a moze lutovat, ze nevidi, ake uzasne a genialne je to stvorenie, ktore sme splodili 😅
davno viem, ze trpi pocitom menejcennosti, ale to mu uz nepomozem prekonat, kedze nema zaujem... prajem mu v zivote len to najlepsie, nech sa ubera tym spravnym smerom a nech je konecne stastny...
raz pride v zivote chvila, ked sa aj na nas stastie usmeje a my sa budeme radovat z toho, co nam zivot do cesty privial...

nelka24
16. sep 2008

baby myslite,ze robim dobre ak nechcem,aby moje dieta poznalo otca?uz som rozhodnuta,ze nebude ani v rodnom liste,tych smiesnych par stovak co by som vysudila mi za to nestoji,lebo urcite sa chcem raz vydat,ked sa niekto najde kto by sa o nas postaral a chcem,aby sme mali vsetci rovnake meno,aby potom moja mala nebola z toho vsetkeho zmatena
tiez neviem co by mojej malej narozpraval jej bio otec,preco sme neni spolu a tak...bol totiz chronicky klamar

angua27
16. sep 2008

martinka, na inzine síce polnočný denník je a je skoro celý, chýba tam posledná kapitola, ktorá je iba v knihe. ja som ho tam začala čítať a preto som si aj kúpila jeho knihy. a že je arogantný? nech, keď dobre píše a nemusíme s ním žiť, tak prečo nie. 😎

nelka, je to Tvoje rozhodnutie. Ty najlepšie poznáš biootca Tvojho dieťaťa a vieš posúdiť, čo je pre malú najlepšie. takže, ak si sa tak rozhodla, je to pre vás dve správne.

sorrelia
16. sep 2008

rado sa stalooo 😀 😵

martinka17
17. sep 2008

nelka
nic si nevycitaj, ak teraz citis, ze to je tak lepsie, tak to tak ries...aj neskor sa mozes rozhodnut a zmenit to,ak uvidis, ze to chces 😀

angua
presne moja rec, nech je aky che, jeho knihy vzdy zhltnem za 2 hodky a potom rok cakam na dalsiu. Najviac sam i zatial pacila ta posledna, mexicka vlna tusim sa volala....o nevernom manzelovi, novych zaciatkoch v zrelom veku....skratka, ta bola fakt ako zo zivota.....super knizka. Uz sa tesim na dalsiu.

angua27
17. sep 2008

martinka, tak mám pre Teba dobrú novinku. od Mexickej vlny vyšli už ďalšie dve knižky. Mužské interiéry a Miluj ma ironicky. tá prvá je klasika, pohľad do života pár ľudí, veľmi dobrá. tá druhá sú také ako keby návody ako prežiť bez ujmy na srdiečku, peňaženke a psychike lov na partnera. 😉 vtipné a trošku z iného súdka.

martinka17
17. sep 2008

joj, tak ta najlepsia je tie muzske interriery....ta sa mi tak pacila. A co sa tyk atych poviedok v miluj ma ironicky...nebolo to ono 😖 Knizky su lepsie...ale v kniznici ich mam vsetky 😀