Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

angua27
10. okt 2008

nelka, neboj, kojiť budeš môcť, aj keď sa Ti teraz ešte netvorí mliečko. ako píše martinka, to sa má začať tvoriť až po pôrode. a mne odsávačka tiež dobre pomohla. v pôrodke, druhý deň po pôrode som si s ňou, vždy po priložení ešte ako keby odsávala a na 4 deň bolo mliečka dosť. 😉

buchova
12. okt 2008

ženy co je s vami??aky mate vikend?

nelka24
12. okt 2008

caute baby,tak to ste ma upokojili s tym mlieckom,ja by som rada kojila,tak dlho ako sa bude dat
dnes mam nejaku depku,ani neviem preco
chyba mi chlapska naruc,pohladkanie,pomojkanie ☹ uz to tak skoro nezazijem,ak vobec 😔

angua27
12. okt 2008

ahojte,
ja som sa tiež divila, kde všetky ste. ale asi ste si užívali pekné počasie. 😀 my sme dnes boli s malým prvýkrát v ZOO. veľmi sa mu páčilo, dokonca sa žiadneho zvieratka ani nebál. a najviac sa mu páčili medvede a papagáje. 😉

nelka, neboj, raz príde aj tá chlapská náruč. mne tiež občas chýba, ale niekde na nás niekto čaká, niekto kto stojí za to. 🙂

nelka24
12. okt 2008

a kde je?je mi smutno 😒
takze malinky sa nebal?ved je uz velky chlap,to je super,aj ja sa tesim,ked pojdeme s malou do ZOO ja milujem zvieratka a jedno aj mame doma,tak bude ich mat rada aj ona

adina22
12. okt 2008

nelka - mozno preto,ze budeme trpezlive bude ten chlap stat za to 😉 Ja mavam tiez take chvilky,hlavne vecer ked mala zaspinka a ja by som sa tak rada k niekomu pritulila.... 😔

angua - tak to je super,ze sa Matko nebal zvieratiek 🙂 ja som bola naposledy v ZOO s malou,ked bola este v brusku 😀

martinka17
13. okt 2008

ahojte babenky
nebudte smutné, niekto nový sa neskôr nájde.-)
Ja som po víkende unavená, behali sme s maminoupo obchodoch, navyše som túto noc skoro nespala...tak len nech prežijem dnešok a už sa teším do postele 😝

buchova
13. okt 2008

ahojte..zeny potrebujem radu.

idem podat na sud ziadost na vyzivne ale idiot neni zapisany v RL a ona o otcovstve pochybuje..
otazka:ziadost o DNA mam poziadat ja alebo ked ta krava pochybuje tak nech si da ziadost ona?? 😕

dakuujem
😵

adina22
13. okt 2008

buchova - ziadost o vyzivne mozes dat az vtedy,ked je otec uvedeny v RL...takze najprv by bolo dobre keby sa potvrdilo otcovstvo.A myslim,ze ta dotycna s tym nic nema..ide predsa o teba,jeho a malinku.Predpokladam,ze tvoj byvaly sa do toho hrnut nebude. 😒 Takze asi by si mala prvy krok urobit ty,ale buchova nie som si ista ale za testy DNA sa plati (skus si precitat tu na MK je skupina tem Paragrafy a tam tema o DNA 😉

adina22
13. okt 2008

martinka - tak nech ti rychlo zbehne den 😉

plasta
13. okt 2008

ahojte babenky, dlho som tu nebola....

buchova
najprv navrh na urcenie otcovstva musis podat na sude a potom vyzivne, kedze nie je v RL... a za testy sa samozrejme plati, my ked sme boli, tak platit biochrapun, ale teraz neviem, ci budes platit ty, alebo ako... a ked, tak by ti to mali potom vratit...

nelka24
13. okt 2008

caute baby ako je to so zapisom do RL,ked nie sme manzelia a bio je na opacnom konci SR/chvalabohu/?
mne ho tam asi nezapisu,kym nepride do miesta mojho trvaleho bydliska a neda suhlas na matrike,vsak?
obavam sa,ze raz prestane platit a potom budem musiet davat urcovat otcovstvo a aj to je obmedzene do urciteho casu,nie som si ista,ale tusim iba 3 roky po narodeni dietata sa to da...

adina22
13. okt 2008

nelka - presne tak musi pricestovat do miesta tvojho trvaleho bydliska a podpisat na matrike otcovstvo,ak nie tak podas navrh na urcenie otcovstva.No a myslim, ze ak sa urci otcovstvo do 3 rokov veku dietata mas narok aj vyzivne spatne (to znamena od narodenia). 🙂

angua27
13. okt 2008

buchova, s tvojou otázočkou Ti poradiť neviem. ale budem na Teba myslieť, aby sa to vybavilo rýchlo a k Tvojej spokojnosti. 😉

nelka, bohužiaľ ako píše adina. bio musí prísť za Tebou a na matrike podpísať súhlas. ak nie, musí to ísť cez súd.

adina22
13. okt 2008

plasta - my sme sa stretli aj na paragrafoch,ze? 😉 Tebe plati bio vyzivne?

nelka24
13. okt 2008

a na tu matriku musim ist s nim?alebo len poviem tetuske nech ho tam zapise,ze on pride na druhy den sam podat suhlas
ja sa s nim nechcem stretnut,nemoze tam ist sam?

angua27
13. okt 2008

nelka, zápis na matrike musíte podpísať obaja pred pani matrikárkou. neviem, či tam môžete ísť každý sám, to vyhlásenie o súhlase otcovstva vyhlasujete obidvaja. takže asi sa s ním budeš musieť stretnúť. 😖

buchova
13. okt 2008

baby ale preco to mam platit ja ked si to zela ona????on my neda ani cent na to..nemate sajnu kolko to stoji???
a to nemozem len dat to vyzivne a ked oni pochybuju nech si to daju spravit????!!

adina22
13. okt 2008

buchova - ale bez zapisu otca do RL nemozes ziadat vyzivne 😅 Najprv musia prebehnut testy DNA,a ked je ta dotycna taka mudra tak nech do toho dotlaci tvojho byvaleho a ten nech plati.Myslim,ze navrh na urcenie otcovstva mozu podavat iba rodicia dietata,takze ona moze chciet 🤐 Nechcem tresnut blbost,ale niekde som citala,ze to stoji 10 000 (ale to si pre istotu over).A co sa tyka tej matriky musite ist obaja osobne,jedine ze by si sa s tetuskou dohodla 😀

adina22
13. okt 2008

buchova - trosku som pocitala v tej teme Testy DNA a ceny su rozne,kedze su to nestatne zdravotnicke zariadenia.Sudnoznalecky test otcovstva stoji v jednom zariadeni 10490 a inde 11300,dokonca jedna baba pisala, ze platila 15000 (ale to mala hotove do 7 dni).Skus tam mrknut 😉

buchova
13. okt 2008

takze sa dobre buchnem po vacku a tie peniaze nikdy neuvidima debili sa my tak akurat budu smiat do xichtu ☹ ☹
ta jeo je dementna este sa bude tesit ze sa sprvili testy a ze on ich neplatil... 😢 😢 😢

baby dakujem ste velmi zlate

adina22
13. okt 2008

buchova - ber to tak,ze kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie...zober si, ze tvoj byvaly bude platit malej do dospelosti a ty mozes v priebehu toho ziadat o zvysenie vyzivneho (ked pojde do skolky,do skoly,na strednu atd.)

buchova
13. okt 2008

adina

to mas pravdu ale nieje to hlupe??ved ked to ona tak vwlmi chcela nech si to poda,vidiet ze sme na slovensku.pre slobodne matky sa nic nerobi nijako ich tento stat nepodpori....nic si ten chrapun nezasluzi len vyciciat do posledneho haliera 😠 😠 😠 😠 😠

adina22
13. okt 2008

buchova - mam tomu rozumiet tak,ze bio by aj chcel platit ale ona je proti pretoze pochybuje????Tak tomu ver,ze tento stat slobodnym matkam nijako nepomaha.V tej teme Testy DNA vie Alexandra dobre poradit.Vidim,ze si na nho riadne nabrusena 😅

angua27
13. okt 2008

buchova, ja len tak nad tým rozmýšľam, nevyznám sa v tom, ale napadlo ma. že keď on vlastne dobrovoľne nesúhlasí s tým, že je otec a Ty dáš spraviť testy DNA a zacvakáš ich. a nakoniec sa dokáže, že je otec, nemal by Ti súd potom priklepnúť preplatenie aspoň polovice nákladov na tie testy? veď mohol aj dobrovoľne súhlasiť a keď odmietal, že je otec a nakoniec sa to dokázalo, mal by sa aj na tomto finančne podielať nie? nechce sa mi čítať tá diskusia o tých testoch. ale keď so mnou nesúhlasite, kľudne mi to vyvráťte, ja len na to sedliackym rozumom idem. 😉

adina22
13. okt 2008

angua - aj mne nieco take nasepkava rozum (alebo zmysel pre spravodlivost?),ale nechcem jej davat zbytocnu nadej.Podla mna by to tak malo byt.Suhlasim angua

mirica
14. okt 2008

buchova- podľa mňa určite tie testy(ak sa potvrdí otcovstvo) nebudeš platiť - aspoň určite nie celé...
všetky náklady by mal znášať ten , čo súd prehrá......ty si daj len , na súd určenie otcovstva..ak on bude namietať , tak sudca testy nariadi....a v tom prípade budeš platiť maximálne polovicu(ak vôbec)....myslím , že tu niekto písal , že ich dokonca otec musel platiť celé....ak sa potvrdilo, že je otcom.

No a potom si daj určiť výživné pre dieťa a aj pre seba - aj ty máš právo na to , aby platil aj tebe(myslím , že sa to volá " výživné nevydatej matky"..potom , žiadaj preplatenie polovice nákladov spojených s tehotenstvom , a pôrodom......však uvidíš či sa tá jeho bude smiať aj potom....

buchova
14. okt 2008

adina
presne tak on by aj chcel len ze sa jej boji...jaj baby slak ma trafa.. 😠

angua
ano tak by to podla mna malo byt ale v tomto state neni nic tak ako by malo byt..
som tak vytocena ze az chrapun si urobi dieta o ktore nema zaujem,nedal este ani korunu a este k tomu slobodna matka ma zohnat len tak 10 000 na testy..sila.

baby dakujem

martinka17
14. okt 2008

buchova
máš to ťažké, ale nejako bude. A áno, štát je na prd, chce aby sa rodili deti, ale nedokáže v tom nikumu pomôcť, ani len osamelým maminkám. 🤐

Ja mám zase raz smolu, baby. Neveim, kedy sa to konečne skončí,a le už ma prepadá depka. včera mi šéf oznámil, že s odchodom na materskú moje miesto zaniká a ja sa nebudem mať kam vrátiť. Viem, že to nie je tragédia, ale mám pocit, že mám príšerne smolný polrok. A bojím sa už, čo bude ďlej, aká katastrofa ma zase čaká....mamka sa chystá na jeden zákrok a ja mám hrôzu, čo sa prihodí 😢
a k tomu som už dve noci nespala, vonku je príšerné počasie. Len sa zahrabať a nevyliesť 🙄

buchova
14. okt 2008

martinka

viem ze ta prava to pise ale hlavu hore!!bude dobre.mysli na to tvoje babatko a vytesuj sa nesmies mat depku..maminka bude urcite o.k-budem drzat palceky 🙂
a co sa tyka prace,vies,vzdy je nejake riessenie mono ta po meterskej caka lepsia hodnotnejsia praca.priklad je moja sestra robila sekretsrku riaditelovi a ked otehotnela tak tam dala svoju kamartaku s tym ze po 3rok sa vrati a ked prisla tak ju vytlacial a teraz ma super nivu pracu a je spokojnejsia ako predtym..neboj 😵 😵 😵 🤐 🤐