Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
14. okt 2008

buchova
dík moja, ja viem, že to nie je žiadna katastrofa...len sa mi to akosi zosypalo...mám pocit, že tá smola je nekonená a neskončí...skrátka mám dnes depku 😖 Tak len nech je krpček zdravunký a nech mamke dopre dopadne ten zákrok..aj keď na ten ide až o mesiac...joj, to sa načakám 😠

angua27
14. okt 2008

buchova, držím palce.

martinka, neboj, smola sa raz pominie. len treba aj trošku pozitívne myslieť. mamina dopadne dobre a prácu si nájdeš určite lepšiu. a prečo v noci nespíš?

buchova
14. okt 2008

zeny dakujem

viete ako sa tesim ze tu si mozeme napisat hocico a ani sa nepozname a perfektne sa vieme podrzat 😵 😵 🤐

martinka17
14. okt 2008

buchova
aj ja som rada, že si tu tak píšeme. Čítam si aj tie babenky vo Februárovkách..máme spoločný termín. Len ony stále rieša 3D usg, kočiariky, výbavičku, manželov pri pôrode ☹ .....na túto tému si nemám s nimi čo povedať....ja toho veľa dostanem a ainé veci zháňam lacné, použité... 😀 A tu je to iné.
Ináč ma minule jedna "prekvapila" Je tehulka a nie je vydatá, len s priateľom spolu žijú,. Tak si zisťuje, aké sú podmienky, aby mala dlhšiu materskú, aké sú príspevky..som jej síce napísla, že to je pre osamelé, nie slobodné maminky, teda pre tie, ktoré chlap okašľal..tak mi napísala, že bez muža sa to nedá. Že z tých peňazí je to nemožné.
A to ukázalo, že niektorý ľudia fakt nevedia, ako dnešok funguje....ale vy to viete všetky 😀

angua,
ak by som toľko nemyslela pozitívne, tak sa zbláznim. Len som dnes unavená a mám už fakt krízu.....ale to prejde 😖

buchova
14. okt 2008

matka
ked som bola tehotna tiez som sa parkrat pozrrela na tie stranky kazda riesila otca pri porode,spolocne nakupy a tak a viac som tan neisla lebo my to bolo velmi luto a zbytocne som mala pokazeny den..takto som radsej chodila sem a bola som uplne spokojna..
a co sa tyka veciciek ani nevies kto ti pomoze mne pomohli taky ludia co by som to od nich nikdy necakala a od tych co som to cakala sa na mna vykaslali ☹ 🙂 neboj budew to dobre 😵

angua27
14. okt 2008

babuľky, ja som chodila a aj chodím aj do diskusie môjho termínu pôrodu. ale tu na MK už menej. tie baby tam riešia rodinné problémy a akých majú manžov a tak, to občas zabolí. ale na inom servery sme si tak sadli dokopy, že tam chodím stále a baby ma držia aj tam.
martinka, ja som tiež využila predĺženú materskú a to som ešte s ex žila. som si povedala, že tomuto štátu som dala veľa, tak si niečo aj zoberiem späť. vtedy som však ešte netušila, že to nakoniec tak skončí. 😎
a som rada, že mám vás. som sem zapadla medzi vás veľmi rýchlo a som rada, že sme tu taká super kopa.

martinka17
14. okt 2008

angua
popravde, ja neviem, ako by som sa zachovala....v podstate asi rovnako. Len až keď je človek na dne a hľadá záchrannú vestu tak si uvedmí, ako to je. Platíš dane a nehorázne odvody a keď od štátu niečo potrebuješ,t ak zistíš, že sa ti skoro nič nevráti 😝
A popravde, až teraz som si uvedomila, že je to aj vďaka tomu, že to zneužívame...a štát nás k tomu vychováva..veď na dani a odvodoch platím mesačne 6-7 tisíc. a čo za to dostanem? 4500 rodičovský...no úžas 😢
Ale nezmením to...

buchova
ja ich len čítam, či nepíšu niečo, čo by sa mizišlo. Lebo niekedy rozoberajú bolesti v podbrušku, ako môžme a nemôžme spať....a niekedy varenie a to ja môžem, nové receptíky a tak 😀

Ale dík babenky, dnes som strašne sebecká, len sa ľutujem, idem si ohriať polievočku, to mi pomôže🙂

buchova
14. okt 2008

martinka
aku mas polievocku???ja fajnu hribovu a pojdem este urrobit skladane zemiaky aby to malli teple ked pridu nasi 🙂

martinka17
14. okt 2008

no ja mám ešte z nedele vývr hovädzí...ja teraz polievky musím každý deň jesť, lebo ináč by som zomrela od hladu... 😎
a na zajtra sa chystám konečne urobiť krémovú brokolicovú..tak dúfam, že sa podarí, mňam. Už som ju nejedla ani nepamätám.
A huby milujem, len teraz by osm ich vraj vôbec nemala, tak ich obmedzujem. Teda nie úplne, občas si dám 😀 Už sa teraz teším na vianoce, kvôli kapustnici hlavne 😅 😵

adina22
14. okt 2008

tak pri polievockach ste skoncili?Tie ja mozem 😀 som taka polievkova.Dnes robim fazulkovu.
K tej predlzenej materskej..ja som bola zase raz hlupo cestna a v tom case som este s ex zila,nemala som predlzenu matersku,pretoze som sa bala co ak na to pridu a tak... ☹

martinka17
14. okt 2008

adina
no tak poctivo žiejm aj ja....stále mám strach klamať, lebo čo ak mi na to niekto príde, hanba 😝 😵
TAk všetko riešim veľmi poctivo vždy......a niekto nemá zábrany..ale to musí mať človek podľa mňa v krvy. a tiež niekedy je to hlúposť, porušiť nejaké pravidlo...ale niekedy je to vážna vec..tak readšej všetko poctivo 🤐 😅

adina22
14. okt 2008

martinka - ale aspon mozme spavat s cistym svedomim 😉 A ako vravis,to clovek musi mat v krvi,dokonca ma raz kamoska ukecala aby sme sa zviezli elektrickou 2 zastavky na cierno...a ja som bola vtedy v takom strese,ze keby sa ma niekto opytal ako sa volam,nepoviem mu. 😎 Za kazdym rohom som cakala revizora.Ja mam na nich stastie. 😀

martinka17
14. okt 2008

jaj, to poznám keď nevieš od stresu ako sa voláš.....nevravím, že som svätá...ale klamať neveim, strašne sa hambím, ak podvádzam...skrátka taká staromódna poctivka 😀

buchova
14. okt 2008

baby
ako sa potom predlzuje ta materska????ja by som chcela nejako tento stat "oklamat"

martinka17
14. okt 2008

no to TI asi najlepšie napíšu kočky, ale ja som na nete našla, že pred koncom "riadnej" materskej je treba na scialke požiadať o jej predĺženie, je na to akési tlačivo tuším 😲 😵

adina22
14. okt 2008

ja som to riesila sice v CZ,ale myslim ze tu je to podobne...napises cestne prehlasenie,ze nezijes v spolocnej domacnosti s otcom dietata (co som nakoniec zo strachu neurobila).angua bude vediet presnejsie...

angua27
14. okt 2008

martinka, súhlasím s Tebou, že niekedy porušenie pravidla sa môže obrátiť proti Tebe. ja som si najprv pozisťovala milión informácií o tej predĺženej materskej a keď mi to odporučila aj pani zo sociálky a to sama od seba a pritom vedela aká je moja situácia, tak som si o to podala. inak, tiež patrím k ľuďom, ktorý sú poctivý až to bolí a vtedy ma dosť mrzelo, že musím klamať, ale zase peniažky sa šikli.

buchova, stačí ak na sociálke vyplníš čestné prehlásenie, že nežiješ s otcom dieťaťa, ani iným partnerom. formulár je priamo na sociálke a u mňa to nikto neoveroval a ani som sa nestretla s nejakou kočkou, ku ktorej by prišli na kontrolu. a môžeš o to požiadať aj rovno, keď sa pôjdeš na sociálku prihlásiť, aby za Teba platili dôchodkové, hlavne na to nezabudni, lebo späťne sa to nedopláca a prišla by si o dni, mesiace do dôchodku. 😉

plasta
15. okt 2008

adina
je to mozne, ze sme sa stretli v paragrafoch... a nas bio poctivo plati, chvalabohu... doteraz vzdy meskal, tak dva tri dni, ale tento mesiac prisli peniaze v predstihu... mozno sa zlakol, ked ma videl ako som sa bola s malou poprechadzat okolo domu jeho rodicov a okolo jeho roboty 😀 ale ja nemozem za to, ze to bolo na nasej ceste domov, nie? sme si urobili s malou mensiu turu....

buchova
nemozes ziadat rovno o vyzivne, lebo ked nie je zapisany v RL nema s dietatom ziaden pravny vztah... musis ho preto nejako dokazat... nas biochrapun podal navrh, musel zaplatit preddavok 15 tis. a testy stali 12,5... ostatne sa ti vrati... ale neviem, kto bude v tvojom pripade platit testy, mozno stat kedze ty si na materskej a prijem nemas az taky velky, predpokladam... a potom, ked sa otcovstvo dokaze si bude stat od neho vymahat prostriedky vynalozena na DNA testy a na znalca... len sa priprav, ze to pojednavanie nebude prechadzka ruzovou zahradou... na sude sa vytahuju take veci, ze by si neverila a mozno sa dozvies aj to, co o sebe sama nevies, napr. ze si strasne hystericka zenska, s ktorou sa vobec neda rozpravat a take ine pikosky...

martinka
nestresuj.... pozitivne myslenie je 80% uspechu... mamke drzime palce, nech to vsetko dobre dopadne....

martinka17
16. okt 2008

ahojte babenky
dík za podporu....depka sa už stratila, teda aspoň na teraz 😎 Tak snáď sa už zase nevráti. 😅

sweetberry
16. okt 2008

ahojte pekny podvečer želám maminkám 🙂

adina22
16. okt 2008

sweetberry - ahoj 🙂

plasta - no ja sa chystam posunut to exekutorovi a potom ziadat o nahradne vyzivne.

martinka - ved aj preto sme tu 😉 aby sme sa mohli vyrozpravat a navzajom sa podporit.Ozaj ma napadlo,ty mas net len v praci?To potom ked pojdes na matersku sa odmlcis? 😨

sweetberry
16. okt 2008

ahoj adinka 🙂

adina22
17. okt 2008

sweetberry - len si nakukla,alebo medzi nas patris? 🙂 😉

Pekny vikend vsetkym maminkam a buducim maminkam 😉 My sa dnes chystame na vylet k jednej mojej kamaratke a caka nas 2-hodinova cesta busom,tak drzte palce.Som zvedava ako to mala zvladne,este nespala nikdy mimo domu. 😎

martinka17
17. okt 2008

adina
držím palce, snáď si pospí aj v tom buse, keď sa bude náhodou nudiť🙂
a čo sa týka odmlčania, tak áno, ale sestra už má net, tak apsoň vás občas pozriem a napíšem, ako sa darí. 😀

sweetberry
17. okt 2008

ajoj adinka patrim patrim 🙂))

akaji
17. okt 2008

Ahoj Sweetberry 🙂 ako mozes byt slobodna mamicka, ked si snazilka ? ;)

plasta
17. okt 2008

adina
no, tak to ti drzim palce... ja som rada, ze nas biochrapun plati a viac ho nezaujimame....a pekny vylet, neboj sa mala to zvladne... ja som prvykrat cestovala so Saskou, ked mala pol roka a poviem ti, ze zabavala cely autobus....

martinka
tak to dufam, ze sa ozves, ako sa vam dari a co mas noveho....

sweetberry
18. okt 2008

ahoj akaji hmmm tak som cosi velmi davno minule nezmazala ☹

angua27
18. okt 2008

ahoj sweetberry, vitaj medzi nami. 😉

sweetberry
18. okt 2008

ahojkaj angua 🙂 dakujem to je mile 🙂