Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
4. dec 2008

adina
ja síce nepečiem, ale vo februárovkach jedna babenka prihodila recept
500 g hladkej muky/T650/,180g praskoveho cukru, 125 g medu, 2 cele vajcia, 3 lyzicky pernikoveho korenia, 2 lyzicky skorice, 1 lyzicka sody bikarbony, polovica HERY.

Vsetko spolu vymiesat na cesto, nemusi sa davat do chadnicky, hned sa moze rozvalkat asi na pol centrimetrovu hrubku, lebo oni dost nabehnu v trube, a vykrajuju sa medovnicky. Poukladane na plechu upeciete na 180 stupnov, v rozohriatej trube, ca 6-7 minut. Su velmi rychlo upecene, takze pozor nech vam nezhoria. Aj ked budu makkucke po tych 7 minutach uz su hotove, tak sup s nimi von. A az ked su upecene, hned horuce ich potrite rozslahanym vajcom, budu sa krasne lesknut.

Zdobila som ich tak, ze ked vychladli, zozadu som ich napichla na vidlicku a predok macala v cokolade, a posypala dekoracnou ryzou, alebo vymixovat jeden bielok, 200 g praskoveho cukru, 3 kvapky citronovej stavy, dat do sacku, spravit malu dierku a zdobit podla fantazie.

Pernicky su dobre, makke, ja uz ich vyjedam aj teraz. Uskladnene ich mam v krabici s polovicou chleba, kto ma balkon, najlepsie na balkone. Aspravila som si hned cesta z dvoch davok.

Tak skús pozrieť, či by mohli byť perníčky mäkké.

a tie vianoce so sladkosťami to som fakt zvedavá. Ja sa skôr obávam, že sa mi podarí zjesť 3 kilá šlátu, budem tlačiť samé mäso a kapustnicu..a potom stukať, že som prejedená a nafúknutá...ale aj tak strááášne teším.

danielkapo
4. dec 2008

Normalne som vyhladla 😀

Tiez robievame pernicky...teda moja mamina, ja len zdobim..ale neviem ako tento rok, jedine ze mala bude spinkat...a este vela kolacov na sviaky, u nas sa vsetko popapka nejako rychlo 😝

Dievcata nemali ste niektora taky "problem" s detickami, ze ked zaspinkali tak si akoby prilahli usko, teda tak si ho skrivili, lebo Simka to zvykne a sa bojim aby jej potom tie uchaliky neodstavali (jedno uz trosku trci 😅 ) Neviem co s tym, lebo ked zaspi a si to vsimnem tak jej to opravim, no akonahle otoci hlavicku na druhu stranu, pokrci si to druhe...uz jej davam na noc ciapocku, ale tak to jej vadi dost...tak len tak ci nahodou nejaku inu fintu ste nepoculi 😀

pekny dnik

adina22
4. dec 2008

martinka - dakujem velmi pekne si zlata,urcite vyskusam to zdobenie s tou cokoladou a farebnou ryzou.Sestra mi medzi tym dala recept na dalsi recept a vraj su makke tak uvidm,ktory vyskusam. 😉 Mozno oba 😀

danielkapo - my sme s Natalkou mali ten isty problem a tiez som sa snazila jej tie uska napravat a stale narovnavat ale stale sa to neda hlavne ked spinkala.Ale potom som to nechala tak..ked bola mensia,tak tie uska mala makksie a uska sa jej raz dva ohli ako chceli.Teraz ked je starsia,tak su tie uska pevnejsie a pruznejsie,takze sa jej narovnaju sami a uz to neriesim 😉 Aj ked Natalka mala od malicka trosku odstavajuce uska,teraz sa jej trosku prilnuli k hlave.

danielkapo
4. dec 2008

adinka no si ma upokojila, lebo aj ked to nie je nic hrozne tak by som nerada aby mala antenky 😅 ale tak to sa dufam teda poriesi aj same...

budete robit aj mikulasske balicky vsak? uz a tesiiim 😵

angua27
4. dec 2008

ahojte babuľky,
adinka, moja mama má nejaký recept na medovníky a už čakám druhý deň, kým mi ho vytiahne, ale keď sa vráti z jogy, tak jej to znova pripomeniem. tak ho potom ešte hodím. robí ich už podľa toho receptu roky a mäkké sú do pár dní (tak cca. 3).

danielka ako už písala adina, malé deťúrence majú mäkké ušká, tak sa ľahšie ohnú. stávalo sa to aj malému, ako rástol, tak si prestal priliehať uško. 😉 takže, daj tomu čas.

a mikulášsky balíček robiť nebudem. ale neukrátim malého o darček. odo mňa dostane leporelko o Krtkovi, od sestry fosforeskujúce hviezdičky a mesiačik, ktoré nalepíme na stenu vedľa postieľky a od našich dostane balíček s ovocím a sladkosťami a taký istý balíček dostane asi aj od druhých dedovcov. takže, aby toho nemal veľa, rozhodla som sa radšej pre niečo vecnejšie. 😉 a ak by malý náhodou dostal niečo z čokoládky, tak to poputuje mne. čo si myslím, že od druhých dedovcov bude čokolády v balíčku veľa. 😎

angua27
4. dec 2008

a ešte som zabudla napísať, že u nás bude Mikuláš chodiť o deň neskôr - zo soboty na nedeľu. lebo z piatka na sobotu je malý u svojho tata.

buchova
5. dec 2008

ahojte zeny..hlasim sa po dlhsej dobe aleboli mse v nemocnici ☹ .malej zistili ze ma v moci nejaku bkteriu tak sme tam museli ist..po prvom dni stravenom v nemocnici nam povedali ze moc jevyborny,ze asi bola zle umyta..tak sme tam este zostali a malatam chytila sopliky a kasel.. Nkoniec sme vcera odchadzali s tym ze mi povedalai ze mala ma 3 mesiace a nemala by mat vobec zatate peste..tak si zoberte ze isli sme do nemocnice s niecim inym a odchadzali sme s niecim inym...mala sice ma zatate peste ale nie stale,usmieva sa,hybe sa----nakoniecmi z nej urobia chore nevladne dieta...
chcem sa vas spytat!!!vase dieta v 3-4 mesiacoch sa obracalo uplne na bok same????
dakujem a pekny den, 🙂

angua27
5. dec 2008

buchova, Maťko sa ešte v tom veku neotáčal. u neho to prišlo ráz na ráz v piatich mesiacoch, otáčanie, lozenie,... takže žiaden strach. doktori idú podľa tabuliek, ale tabulky sú priemer. niektoré deti začínajú skorej, niektoré neskôr. hlavne, že je malá veselá a hýbe sa.
ale pre pokoj duše, skús na nete nájsť nejaké motivačné cvičenia a skús sa s malou trošku hýbať, na škodu to určite nebude. 😉

adina22
5. dec 2008

buchova - no moja sa mi tiez v troch mesiacoch este neotacala sama...a ako pise angua doktori idu podla tabuliek.TAkze akekolvek porovnavanie s nimi je hlupost.Kazde dietatko ma svoje tempo akym napreduje. 😉

buchova
5. dec 2008

jaj zeny ste ma upokojili...-mam take bobky ze co ak nahodou bude postihnuta alebo co...stale dookola mam taketo myslienky az mi s toho sibe.. ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢

martinadt
6. dec 2008

ahojte baby.. chcela by som sa vás spýtať.. neviem či ste tu všetky mamičky slobodné a nezadané, teda bez partnera, ... ale v poslednom čase ma akosi máta otázka ktorá zo strany mojej dcérky určite raz príde.. a to.. kde má ocka a prečo neni je s nami.. a veľa ďalších otázok 😖 ☹

angua27
6. dec 2008

ahojki,

martinka tiež som sa zamýšľala nad touto otázkou. ale u nás to bude skôr, prečo mamina a tatino nežijú spolu? ale túto otázku budeme riešiť až tak za 2-3 roky najskôr si myslím. ja sa pred tým musím však dohodnúť s exom, čo malému povieme. zatiaľ to neriešim, uvidím aká bude vtedy situácia.
a ani Ty by si si s tým ešte nemala zbytočne lámať hlavu.

danielkapo
6. dec 2008

AHojky, buchova nenechaj ssa zbytocne vystresovat lekarmi....simka sa sice otacala uz asi od dvoch mesiacov, ale to je podla mna taktiez uplne individualne a kazde porovnavanie ci uz medzi detmi alebo s tabulkami mudrymi je hlupost...takze bud pokojna 😉 mala je isto oki

martina myslim, ze to je vec ktora podvedome trapi nas vsetky...ale tiez to zatial nejako potlacam, lebo mala je este malinka...nejako to zvladneme... 😎

pekny vikend

martinadt
6. dec 2008

angula lenže ja sa na tom nemám ani ako dohodnúť s nejakým ex 😖

a viem že sa ma to neopýta dnes či zajtra, až za nejaký čas.. ale ja vôbec neviem čo budem robiť keď ma touto otázkou "zaskočí"

angua27
6. dec 2008

martinka, neboj. teraz si s tým hlavu netráp, ešte je kopec času a dovtedy niečo vymyslíš. 😉

martinadt
6. dec 2008

angua ale ja jej nechcem klamať.. nechcem si niečo vymýšľať a zároveň sa bojím povedať jej pravdu 😔

maca793
6. dec 2008

ahojte u ex chodil miki už minulý týždeň a dosť sa pochlapil aj keď viem,že sladkosti boli nadobudnuté neférovým spôsobom ☹

danielkapo
7. dec 2008

martinka, je fajn, ze malej nechces klamat...ale potom je to uz len na tvojom cite ako to malej vysvetlit pre jej vek primeranym sposobom...klamat nema zmysel tak ci tak..este by sa to potom otocilo proti, sama svoju dcerku poznas najlepsie a verim, ze najdes vhodny sposob ako jej vsetko vysvetlit. Dolezite je podla mna najma to aby si ty sama bola so svojim "stavom" vyrovnana.

martinadt
7. dec 2008

danielka, s tým že som slobodná mamička som vyrovnaná, skôr neviem ako ísť na ňu s jej otcom..

angua27
7. dec 2008

martinka, no, ja si myslím, že ako písala danielka, treba to malej vysvetliť primerane veku a pokiaľ možno objektívne. neviem si teraz presne spomenúť na Tvoj príbeh a necítim sa dobre na nejaké hľadanie dozadu, prepáč. 😉 ale určite pokiaľ možno snaž sa pri vysvetlovaní malej nehovoriť zle o jej biotatovi, proste fakty. je to ťažké, ale nie nemožné. nech si malá vytvorí svoj vlastný názor časom. toľko môj názor. 😎

ja som akurát včera bola s exom na káve a preberali sme Vianoce, darčeky a tak čo sa týka malého. dohodli sme sa celkom dobre. navrhal som mu aj darčeky pre malého, tak uvidím, čo kúpi. plus sme preberali rozdelenie majetku, konkrétne vyplatenie mňa z bytu a je to na dobrej ceste. aj keď momentálna situácia v nehnuteľnostiach nám zrovna nepraje. 😒 budem však rada, ak to už bude doriešené.

no a malý z piatka na sobotu znova spal u svojho tata. druhýkrát, ale zvládli to dobre. síce včera cez deň nechcel moc spať, ale zvládli aj Mikulášsku párty u exa v robote. vraj sa malý bál, celý čas bol na rukách, ale nakoniec sa usmieval a bavil sa a to je hlavné. 🙂 strašne mi však malý chýbal, som si uvedomila, že keď pri mne nie je, tak na dlhšiu dobu, chýba mi časť mňa.

martinadt
7. dec 2008

angua určite jej o ňom nebudem vravieť v zlom 😉 a neviem si ani predstaviť že by som malú mala dať k tatovi ako ty, chápem to že je to ťažké, bez malej som bola pár dní keď som bola na vyšetreniach v nemocnici a bolo to pre mňa nesmierne ťažké

buchova
8. dec 2008

ahojte..
to je super zemas taky vzatah k bio ani ja si neviem predstavit ze by malabola u ex,az mi mraz presielpo chrbte...

martinka
darmoi ti kazda budeme radit co by si jej mala povedat aj tak tak jej povies v tej danej situacii to co ta prve napadne. budes vidiet ze vsetkarec ta napadne ked sabudes rozpravat s malou.si krasna mlada sikovna zena a urcite to zvladnes..drzim palce... 🙂 😉


zeny, za chvilu s malou doktorovitak drzte palce..ked pridem tak napisem ze co a ako..ahojte a pekny den bez stresov 😉

martinadt
8. dec 2008

ahojte, buchova ďakujem za slová podpory, dnes som na tom lepšie.. nemyslím tak moc nato 😅 ozaj to budem riešiť v danej situácii a dovtedy mi snáď príde niečo rozumné ... a malá je choručká či prečo k dr?

danielkapo
8. dec 2008

ahojte

angua super, ze je vsetko s ex tak ako je;) a odteraz sa uz bude vo vsetkom len a len darit 😎

buchova drzim palce nech je vsetko v poriadku...myslim na vas

martinka obcas pridu take dni kedy clovek uvazuje nad niektorymi vecami viac...vsetko zvladnes, neboj...a btw mala je nadherna okata 😵

adina22
8. dec 2008

ahojte 🙂

martinka - myslim,ze to dievcata vystihli.My sme sa tiez s nasimi (kedze zijem u nich) dohodli,ze o biootcovi nebudeme hovorit v zlom a aj jedna psychologicka mi povedala,ze najlepsie je dietatu povedat len fakty,nie je vhodne sa o nom vyjadrovat s hnevom alebo despektom...to dieta vyciti,a moze sa to otocit v konecnom dosledku proti tebe.A takisto nebranit ak sa bude chciet s biootcom kontaktovat.Dieta ma pravo poznat oboch rodicov.

buchova - daj potom vediet ako ste u lekara dopadli 😉

angua - skoda,ze nas tu nie je takych viac,ktore by mali taky vztah s byvalym...to by sa nam lahsie zilo 😅

martinadt
8. dec 2008

danielka ďakujem 😵 , nepoznám vás tu ešte ale voláš sa Danielka? 😕 lebo môj anjelik sa tak volá 🙂

adi tak moja malá už otca nebude mať ako spoznať 😔 aj keď ho videla raz v živote, pochybujem že si na neho bude pamätať..

adina22
8. dec 2008

martinka - mozem sa ta opytat,teda ak o tom chces hovorit.Ako ze ho nebude mat ako spoznat?Kde v cudzine zijes?

martinadt
8. dec 2008

adi po narodení malej som odišla do talianska, kde žijem pri ujovi aj s malou..

danielkapo
8. dec 2008

martinka ano tak sa volam...krasne meno si malej vybrala 😉

buchova
8. dec 2008

ahojte krasky!!!!!!!

u dr vsetko OK!!! 😀 😀 😀 😀 tak sa tesiiiim!!ze len aby som ju davala viac na brusko..,

martinka vobec an to nemysli,mozno mala to bude niest ovela lahsie alepsie ako si myslis..nechaj tomu volny priebeh..ale sa mi hovori,ze??mna to caka tiez.. 😒 ,

co zajtra varite??nejaky dobry typ????
ozaj,nema niektora zvas nejaky typ na chudnutie tak aby som nestratila mlieko??