Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

julinka2787
7. feb 2011

babuľky, boddez bude zajtra aj so sofinkou v reflexe, tak kukajte ako sa im vodí. 😉 😉

zarra15
7. feb 2011

ahojte baby.. potrebovala by som radu..s partnerom sme sa pred rokom rozišli a máme spolu dcérku..teraz jej budú 3 rôčky..o chvíľu budeme mať zase súd ohľadom určenia výšky výživného a stretávania styku s otcom..nejako sme sa ale dohodli,že by sme to skúsili od začiatku a ja teraz neviem,či mám ten návrh stiahnuť alebo nie..keď ten návrh stiahnem ja,tak potom že aj on ten svoj
bola u nich aj sociálna pracovníčka a povedala,že by si mohol požiadať aj o striedavú starostlivosť..to by som asi neprežila

v tom návrhu ohľadom toho styku mal,že by ju chcel v nepárny rok prvé dva týždne v júli a posledne dva auguste a v párny posledné dva týždne v júli a prvé dva v auguste

mala by som ako slobodná mama nárok na nejaký príspevok po skončení RD?

martinka17
7. feb 2011

@zarra15 skús v téme paragrafy, či tam niečo nenájdeš.Ale neviem, aký príspevok máš na mysli? lebo slobodná matka ako taká nie je v ničom zvýhodená, to je len slovenský mýtus. A socialne dávky, tak ja a malý, to je podľa zákona postačujúca výška dávky cca 230 EUR na oboch. Ak máš rodičák 190, dostaneš k tomu asi tak 40 EUR, ale podmienka je vlastné bývanie 😖

zarra15
7. feb 2011

@martinka17 a ako by slobodná matka mala utiahnuť nejaké vlastné bývanie 😒 akože tieto zákony človeka akurát vytočia 😠

martinka17
7. feb 2011

@zarra15 to hej, ale tak to je. JA mám vlastný byt, som sama z malým a pri RP 170 EUR som dostávala cca 50 EUR príspevok, nič viacej.

martinka17
7. feb 2011

@julinka2787 dík, sa iste mrknem🙂 Ak malý dovolí 😀

pink_lady
7. feb 2011

@zarra15 nestahovala by som navrh pokial by on nestiahol...ty stiahnes a on nestiahne...copoťom?
striedavka by bola hlupost u tak maleho tu socialnu onu by som kdes ... 🙄

zarra15
7. feb 2011

@pink_lady dohodli sme sa na mimosudnej dohode..hladala som aj na googli ci tam bude nejaky navrh na to,le nic..

keby som vedela vtedy ako to cele dopadne,tak by som ho neuviedla ako otca malej a malej by som nedala jeho priezvisko

betkav
8. feb 2011

@borocka maly je aj slovak od narodenia, o tom jeho otec ani nevie, ani to ze som si ho dala zapisat do mojho pasu, takze ak by som prisla o jeho irsky pas, tak mozeme zdrhnut na moj 🙂 pre istotu. Nechcem sa vratit na Slovensko, mam to tam rada ale tu som uz viac doma, pracujem tu, mam tu priatelov, krasny dom, zijem takmer na plazi, neviem si predstavit vratit sa k rodicom do maleho bytu, alebo niekam do podnajmu, proste som si zvykla zit aj bez rodiny, doma ma prehovaraju zakazdym aby som sa vratila... Vsetky tieto problemy som si sposobila sama, vsetci ma odhovarali, ja som mala ruzove okuliare, preto teraz musim tymto problemom celit, vyriesit ich. Dnes mam dobru naladu, verim ze vsetko klapne dobre pre mna, ze ten blbec nema sancu. Uz tyzden maleho nevidel, nema akosi zaujem, vyhovoril sa na chorobu ale vobec nenapise ako sa drobcek ma, ci je ok. Pouzijem to proti nemu na sude, spravil to uz neraz. Maly ma teraz nadchu, je taky krasny ked mu sopliky tecu z nosteka az na bradu 😉))))))) Jasne ze ma to netesi ale je podareny, ked sa snazi si ich utriet do mna 😉

borocka
13. feb 2011

@betkav tak to verim, ze sa ti tam dobre byva 😉 budem drzat palec 🙂
joj, pao ked bol mensi a vykychol sople, tak si ich olizoval 😀 zjavne chutili

katka2808
21. feb 2011

ahoj kočky,
caka ma prve pojednavanie s otcom mojho dietata ohladne stanovenia prav a povinnosti voci dietatu /vyzivne, urcenie styku s dietatom, zverenie dietata do starostlivosti/. co mam ocakavat? manzelia nie sme. mam si zavolat pravnika, alebo vy ste nemali? a co svedkovia? je tam pristup aj verejnosti alebo nie? co sa take budu pytat, a ako do hlbky?
prosim, poradte mi, ved iste tu vela z vas ma skusenosti. co sa tyka stretavania s dietatom, byvaly zije na slovensku, ale strasne daleko, tak neviem, ako to dopadne, ako mu to vymedzia. mate s tym niektora skusenost?
dakujeeeeeeeeeeem vam vsetkym, ktore mi odpoviete. 😉

betkav
21. feb 2011

@katka2808 ahoj Katka, aj mna to caka buduci tyzden ale v Irsku a mam z toho riadne nervy. Ja mam pravnicku, tu to bez toho nefunguje ale mam sialeny strach. Nechcem aby mojmu ex dali viac casu s malym ako ma teraz, myslim ze tych 10 hodin tyzdenne je viac ako dost kedze moj ex je totalne nezodpovedny. S Tvojimi otazkami Ti asi neporadim ale drzim palce. Kedy Ta to caka?

katka2808
21. feb 2011

@betkav
o mesiac. ak sa to teda bude konat a byvaly vobec pride...
aj ja tebe drzim palce a tie nevry ti verim, ved dieta je ten najvzacnejsi poklad.

katarina1234
4. mar 2011

@katka2808 ahoj tvoj exo bude mat pravnicku na sude, ak ano doporucuje aby si mala aj ty hovorim zo svojich skusenosti lebo ta zmietne ako mna a nakoniec som si musela najst pravnika lebo som jej nedokazala argumentovat nakolko som nechapala o com toci. Bolo by fajn keby si mi do IP napisala ako to bolo pravdaze ak chces a rada ti poradim s cim budem vediet, ja uz mam bududci tyzden ohladom tohto 4 pojednavanie ale to len kvoli tomu ze sa nevieme dohodnut na vyske vyzivneho.

maranat
5. mar 2011

ahojte, smiem sa pridat? 🙂

katarina1234
6. mar 2011

@maranat jasne ze smies vitaj 😉

randarka
7. mar 2011

Ahojte vsetky mamicky, ktorym nie je lahostajne, ako svoje dieta vychovavate. Momentalne pracujem na bakalarke, v ktorej sa zaoberam prave tym, ci vychova a starostlivost v prvom roku ma vplyv na neskorsie spravanie dietata. Ak by ste mali cas a chut pomoct, tak mi mozete vypnit dotaznik (pre mamicky deti 18-36mesiacov), staci kliknut na tento link (pripadne skopirujte do vyhliadavaca) :
http://www.kwiksurveys.com/online-survey.php?su...
Je to ananymne. Dakujem

darusik7
8. mar 2011

ahojte 🙂)

baby,chcela by som sa opytat ci ako slobodna mamicka a tym padom aj samozivitelka,by som mala narok v zamestnani na "urceni" prac.doby,aby mi vyhovovala kvoli malemu

maranat
8. mar 2011

ste tu aj take, ktore mate priatela, kt. nie je biologickym otcom? aky vztah maju s vasimi detmi?

valria321
8. mar 2011

maranat ahoj moja ja mam taku skusenosť môj chlap je z malou nonstop aj ked sme brutalne pohadany on pride len kôli nej lebo ju velmi lubi nerobi žiadny rozdiel dokonca si ju chce osvojiť a preto ho neskutočne milujeme a sme vdačne že ho mame 🙂 aa prečo taka otazka ?inak pametam si ťa z nastročnych občas som tam nakukla

borocka
10. mar 2011

@maranat ahoj, no my zatial nahradneho partnera ani ocka nemame, ale prvou podmienkou kym s niekym vojdem do realneho a plnhodnotneho vztahu bude, aky vztah bude mat s malym. aky si vytvoria....... ak nebude maleho respektovat ako cislo jedna pre mna a ak maly zasa sa bude citit ohrozeny alebo bude mat iny problem s tym muzom, tak ho poslem k vode.
ja dokazem byt sama este dllho, ale maly potrebuje otca na kazdy den a uz vcera bolo neskoro aby ho mal

betkav
10. mar 2011

@maranat ahoj, ja som mala priatela pol roka. Ked sme boli sami doma tak sa s malym uzasne vysalil, aj maly ho bral ale na verejnosti to bolo ine. Stale chodil 5 krokov pred nami, ked sme stretli nejakeho jeho znameho v obchode tak sa tvaril ze nas nepozna a pol roka nas nezoznamil vobec s nikym, so ziadnym kamaratom alebo rodinou. Tak som to ukoncila, nema zmysel aby sme sa trapili ked sa za nas hanbil. On to tak nevidel ale ja som to tak citila. Ja som ho predstavila vsetkym ale on to nedokazal. Potrebujem chlapa, ktory bude stat pri nas v kazdej situacii a nie len ked sme zatvoreni doma. Tak cakam dalej na toho praveho 🙂

martinka17
11. mar 2011

@betkav to čo bola za osobnosť? Som nepochopila také správanie, super, že si ho poslala preč z vášho života 😀

ncora
11. mar 2011

@betkav Ahoj podla toho ako opisujes svojho ex ....nechodila si s mojim? 😀 Moj ex ma tiez z nikym nezoznamil bola som napr.na oslave jeho rodicov bola tam cela jeho rodina a s nikym ma nezoznamil, vsetci sa namna pozerali ze ku komu patrim ci som tam len zabludila. 😀 ..a ked sme boli uz traja tak ked sme boli napr v nakupnom centre taktiez isiel pred nami alebo za nami a tvaril sa ze k nam nepatri.... 😀 ..aj taky musia byt....asi si mysleli ze zijeme v arbskom svete ze zena ide za muzom 3metre a nesie tasky v nasom pripade dieta. 😀 😀

ncora
11. mar 2011

@borocka Ahoj pekne si to napisala ale ja mam trochu iny nazor......myslim ze muz si musi urobit vztah najprv k zene a az potom k dietatu.... ziskat si dieta potrebuje viac casu a ten vztah sa vybuduje postupne...kazde dieta sa bude citit ohrozene od noveho cloveka v zivote svojj mamky 🙂 .....ale ked nebude odsunute na druhu kolaj ale bude sucastou noveho vztahu tak ca nebude citit ohrozene...nemozes chciet aby tvoj potencionalny partner od zaciatku mal vztah k tvojmu dietatu...a zvlast ked partner nema deti...je to prenho nova situacia a s tou sa vysporiada postupne...myslim si ze ked sa mi do zivota pripletie muz ktory ma bude milovat bude milovat aj moje dieta 😉

borocka
11. mar 2011

@ncora tak iste ze mama v takomto pripade by mala byt akymsi prostrednikom medzi novym potencialnym ockom a dietatom, ale nebudem s niekym stracat cas cele mesiace randenim ak potom vyde najavo ze o maleho nestoji. a zasa pato aj tym ze je chlapec je nadseny z kazdeho muza co sa mu mihne zivotom. zatial nebol ziadny ocko, ale nikdy sa nevie nabazit mojho svagra, a mojho otca a mojho bratranca. vies, robia a hraju sa s nim tak, ako to ja ako zena neviem. uci sa odnich byt chlapom 😉
takze ak by mu do zivota mal prist niekto na stale, castejsie ako obcas na navsteve u svagra, tak by bol len stastny. Urcite by ohrozenie necitil. Ak by nejakeho muza nemal rad, tak urcite z nejakeho ineho dovodu.
a tak hovorim, nejaky muz nas bud bude chciet oboch, alebo nebude mat ani jedneho......

betkav
11. mar 2011

@martinka17 no bol to slaboch. Aj ked napr. otec mojho dietata robil problemy a chcela som mat priatela vedla seba aby ma podrzal tak sa radsej zavrel do vedlajsej izby a nechal ma v tom samu. Viem ze jeho sa to velmi netykalo ale mohol vyjadrit aspon podporu tym, ze by tam so mnou bol. No uz je to za mnou, a velmi sa do vztahu uz vrhat nechcem. Teda aspon kym maly nebude starsi, teraz aj tak vela casu popri praci nemam. Moj drobec stretava svojho otca, takze muzsky vzor ma, aj ked to nie je celkom to co pre mojho syna chcem, ale aspon nieco. Snad si z neho nevezme vela 🙂

martinka17
12. mar 2011

@betkav ako popravde, ja som tak "emancipovaná", že taký chlap by u mňa neprežil. Mne príliš muži ublížili, takže ten tvoj ex je podľa mňa slaboch. Ako náhle na teba biotata útočil, mám ho prekričať a vyhodiť 😝
Môj malý má za mužský vzor môjho otca a švagra, pojem otec zatiaľ ani nepozná,nevie, čot o je OTEC 😖

katarina1234
14. mar 2011

Aj ja sa pridam k tejto diskusii, ako vacsina mamiciek vyadrila nazor ze sa chlap nesmie hambit za to ze jeho priatelka ma dieta zdielam aj ja. Ja mam tiez napadnika, ktory by ma chcel somnou travit cas ale keby mal travit cas spolu s mojim synom tak to uz nie. Dieta je pre mna na prvom mieste a radsej budem sama ako sa flakat s chlapom a dieta by trcalo u babky, bohuzial poznam take pripady a nepochopim.

darusik7
14. mar 2011

@katarina1234 presne..dieta je prvorade a radsej byt sama ako s chlapom,kt.nema rad tvoje dieta..