Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

buchova
2. nov 2008

slunicko

jka viem ze je to tazke ale nemozess to trpet len kvoli malemu to sa neda..musis sa rozhodnut raz a navzdy..vzdy je nejake vychodisko nesmies dovolit aby ti ublizoval lebo tym ublizuje aj tvojmu synovi.... tebe a malickemu zelôam vela stastia a pevne nervy spolu to zvladnete 🙂

nelka24
2. nov 2008

slunicko musis tomu urobit razny koniec!!

mas tam rodinu,ale kamaratku,kde by ste mohli na nejaky cas ist?
ked nebude doma tvoj ex,tak mu zbal vsetky veci a daj ich pred dvere,zober seba aj maleho na par dni k rodicom,vymen kluce a par dni sa tam neukaz!!

drzim palce

nelka24
2. nov 2008

myslela som vymenit zamok,nie kluce
vidim,ze ti svieti snz, ty sa s nim snazis o druhe mimi? 😕

angua27
2. nov 2008

slunicko, ako píšu dievčatá, treba tomu spraviť rázny koniec. nelka má dobrý nápad, zbaliť, vymeniť zámky a na pár dní odísť. musí pochopiť, že cez dieťa Ťa vydierať nemôže. držím palce, aby si to zvládla.

slunicko552
2. nov 2008

Moc děkuji,dneska jsem ho vyhodila,křičel po Matikovi sprostě mu nadával.Odešel,ale bez věcí.Tak jsem je sbalila sama.Doufám,že to klapne a budeme mít pokoj.I když za malý stejně bude chodit,když mu o něco dokáže být neuvěřitelně milý a skvělý otec.
Nelka-snažili jsme se dokud nezačal tohle dělat.Už dříve jsem ho vyhodila jak jsem psala.Byli jsme od sebe půl roku,denně za malým chodila fakt se snažil,tak jsme si říkala půl roku je dlouhá doba na to,aby si uvědomil o co by mohl přijít a vzala jsme ho zpátky.Byl fakt skvělý a dohodli jsme,že zkusíme druhého prcka a za chvilku to tu bylo zas.Takže vidím,že se snaží jenom když je od nás.Bylo by to pořád dokola.Tak doufám,že nám to vyjde.

zajo79
2. nov 2008

slunicko, drzim palceky aby si to zvladla... budete mat vacsi klud a pokoj v zivote.

Veci ma este u Teba? Ak pride opity domov, tak neviem ako bude reagovat ked zbada veci zbalene... mas niekoho blizkeho na koho sa mozes obratit?

A policiu sa neboj volat keby nieco... a kasli na susedov co si budu mysliet, ak mas nejaku milu susedku,kludne jej to povedz... ak by moc vyvadzal,nech ma tu policiu kto volat.

dufam ze to vsetko prebehne hladko, i ked lahke to asi nebude.

drz sa moja...

slunicko552
2. nov 2008

Zajo děkuji,rodiče bydlí 15km ode mě a s malým tam v noci cestovat nebudu.No kdyby bylo nejhůř tak samozřejmě jo.Věci má ještě tady asi bude vyvádět,ale zamknu se v pokoji s prckem a kašlu na něho,snad ho neprobudí.Ti sousedi-víš jak to je,strašně trapné.Bydlí tady samá stará babka a ty drby už tak jedou,je mi hrozně když někoho potkám.Hlavně aby to dobře dopadlo.

zajo79
2. nov 2008

hm...nemozes mu ich nechat pred dverami? ..alebo si zavolaj niekoho k sebe spat...

ale dufam ze to prebehne raz dva... mozno nebude tomu verit, bude skusat ci to myslis vazne.

A daj vediet ako to dopadlo...myslim na Vas.

martinka17
3. nov 2008

ahojte babenky
angua...teda ty si sa krásne rozbehla....nestíhala som ani reagovať, aký nabitý si mala program🙂 Krása

Danielka....to jekrásne meno, meme...a už lozí, Jéééj, tak to za chvíľu už bude behať a ty sa nezastavíš vôbec 😀

sluníčko
ja ti neviem poradiť iné ako kočky, ak je to tvoj byt, tak zavolaj policajtov,m že ťa hrozuje. A o susedov sa neboj, aj keď budú drbať, na druhý deň sa len ospravedlň, že ťa to mrzí, ale že to nevieš ovplyvniť. Držím pršteky, nech sa už nevráti.

adina22
3. nov 2008

ahojte babulky 🙂

slunicko - drzim tebe a malemu prsty,suhlasim s dievcatami.Hlavne nestracaj nadej a na susedov nepozeraj,ide o tvoje stastie. 😉

angua - je take povzbudzujuce citat tvoje riadky,ze sa ti dari a zariadujes novy zivot,rande...a tak.Drzim palce 😵

danielkapo - tak mala uz rackuje?sikulka 😀 O chvilku ti bude behat a ty sa nezastavis 😉

ako sa mavate tehulky?co jesenne nalady?A co drobci v brusku,nekopu prilis? 😀

martinka17
3. nov 2008

adina
môj krpček je dosť uspinkaný...takže väčšinu dňa a hlavne noci prespí. ALe pokopkáva. Dokonca v piatok prišiel na to, že ma poteší, ak ma kopká aj vtedy keď mám ruku na brušku. Lebo dovtedy stále prestal, ako náhle som sa bruška dotkla. A v piatok som "škrabkala" bruško a on sa pridal a kopkal...tak už sme väčší "kamaráti" a pokopkáva, aj keď na to čakám 😵 😵 😵

A jesenné nálady cítim poriadne,. Celú stredu, štvrtok depka 😢 , v piatok som už nevedela čo so sebou..ale našťastie som zavola kámoške a asi 2 hoďky sme kočíkovali jej 3-mesačnú Lauru...tak ma to potom akosi prešlo 😀

danielkapo
3. nov 2008

ahojte...taketo pocasie v novembri..kto by si to pomyslel...parada 😀

slunicko, mas to naozaj tazke, ale vydrz a urcite sa nenechaj odradit vydieranim ex ani blbymi recami susedov...vela sil ti zelam, nech sa to vyriesi co najskor a zijete si s malym v pokoji

martinka, adinka, angua to hej simi rastie ako z vody...mam z nej obrovsku radost, len v poslednej dobe je straaasne zamaminkovana...akonahle ma zbada uz ju musim brat...ale aj to si vychutnavam🙂 vy ako? co nove?

danielkapo
3. nov 2008

jeeej martinka,to je krasne ako sa s malym zblizujete🙂

martinka17
4. nov 2008

danielka
to je krásne, zamilovaná domaminky...sladké.
A hej, víkend bol super, teraz má zase spavú nemoc, len ja sa už začínam báť, mal by sa viacej hýbať, mala by som ho viacej cítiť. Aj lekárka mi vravela, že hlavne večer by sa mal hýbať...ale on nie. Tak neveim, skúsim mu dať ešte čas.

adina22
4. nov 2008

martinka - tak je dobre ze si rozumiete 😉 a komunikuje s tebou 🙂 Ja som mala hlavne ku koncu take obavy ak sa mi nahodou nehybala,ale vzdy som sla do nemocnice na kontrolny ulrazvuk (mala som to na skok) a vzdy ma ukludnili, ze vsetko je v poriadku,len mala ma uz v brusku menej miesta 😅 a chlapci su asi aj trosku lenivsi 🤐 😵

danielkapo - no to pocasie je naozaj parada 😀 Snazim sa ho s malou vyuzivat a chodit na prechadzky.No ja som s tym tiez nejak pocitala,ze mala bude zamaminkovana kedze s nou travim vsetok cas,ale minule ma prekvapila ked som sla po prvykrat bez nej do mesta k zubarke a malu som nechavala nasim...cakala som plac,ale ona mi pekne zakyvala z okna a ze vraj ani neplakala,len cely cas nasim pilila usi s mama,mama,mama 😅

martinka17
4. nov 2008

adina
ja sa snažím zachovať kľud...srdiečko mu bilo..ináč bol šikulka, doktorka srdiečko s dopplerom našla až na tretí pokus 😵 😵 😵 Sa v tom malom bruško čo mám ešte dokázal schA kým hľadala srdiečko, tak kopol, aby ukázal, že tam je, len nech sa nevzdáva 😀 Len ma straší v hlave tá kočka. Tak sa budem sledovať a uvidíme. usg mám 26. Tak ak by niečo, tiež mám pohotovosť na skok...ale všetko musí byť ok.

Ináč ako sa mi zmenšil priestor v bruchu tak mám problém. Som síce hladná, ale žalúdok je rýchlo plný a potom ma až "bolí" od preplnenia, ale aj tak vysiela signál, že eštemám jesť...no strašné 😵 😵

slunicko552
4. nov 2008

Ahoj holky tak jenom píšu,že ještě nepřišel,tak mě to teprve čeká ☹ .Uvidíme třeba se zklidní veme věci a zmizne.Dám pak vědět zatím pa

zajo79
4. nov 2008

ahoj slunicko, uz som Ta tu dnes pozerala co a ako mas nove...drz sa kocka 😉

danielkapo
5. nov 2008

slunicko, to cakanie je urcite neprijemne, ale verim tomu, ze sa to cim skor uzavrie a budes mat pokoj.drz sa

martinka17
5. nov 2008

slniečko

máš to strááášne blkbé, držím ti palčeky 😵

Ináč pozerali ste včera súdnu sieň? Tam bol jeden ukážkový biootecko...wau.Žil s priateľkou 10 rokov, mali dieťa,zarábal pekné peniažky, potom si našiel novú lásku a oženil sa s ňou. A súd mu určil výživné 4 tis. Tak dal výpoveď napísala sa na pracák a žiadal výživné znížiť na 2 tis. Že nech sa dcéra uskromní, že nepotrebuje nové oblečenie...také tie drísty, ako málo zarába a trpí kvôli svojej dcére. A nestretával sa s ňou, lebo má veľa povinnopstí, musí sa starať o domácnosť...strašná maska, ten chlap. ALe jeho ex zistila, že je na čierno zamestaný v 3 zamestnaniach a ana živnosť berie asi tak 70 tis. plus podpora s pracáku...tak mu nakoniec sudkyňa určila výživné 8,500 😀 😀 😀

´Joooj, ale to bola dobrá časť 😵

danielkapo
5. nov 2008

martinka ja som to pozerala dnes rano ako opakovanie, tiez som sa "pobavila"...skvely chlap....tak len som uvazovala, ze ta jeho"nova rodina" ...no neviem, kebyze mam muza co ma dieta a vidim, aky je jeho skutocny prijem a ze mu tazko padne dat 4tis.na malu...no neviem neviem....charakter

pekny den vsetkym....

martinka17
5. nov 2008

no presne ako si napísala...úžasná osoba. A pekne povedala sudkiňa..že ak to treba dokázať, tak môžme a potomsa opýtame rovno na pracáku, na daňovovm.....super mu natrela 😀 😀

slunicko552
5. nov 2008

Ahoj tak škoda,že u nás to neběží ☹ ,určitě bych to ráda viděla.Jinak hlásím,že tu byl včera ve 21hod.odevzdal mi klíče a jeho věci si mám prý nechat a prodat je ať mám co žrát-cituji.Ale myslím,že to ještě neskončilo.Je mi moc líto Matika ptá se na něho co 5min. 😔 .Ale jsme sami a to je super 🙂 .

magda22
5. nov 2008

ahojte,
su tu prosim vas slobodne mamicky, ktorym oteckovia platia byvanie?

angua27
5. nov 2008

ahojte,

slunicko, asi máš pravdu, že to ešte neskončilo, ale hlavné je, že máš kľúče a tým pádom je z domu. keby prišiel robiť bordel pred dvere, normálne na neho zavolaj políciu a na susedov sa vykašli. za pár dní budú mať novú tému na drby. a neboj, malý sa na neho síce bude pýtať, skús mu vysvetliť nejakým prijateľným spôsobom, že tatino už s vami nebýva. on to pochopí. myslím na Teba.

magdi, no neviem. ja som asi jedna z mála, ktorá má s bývalým dobrý vzťah, ale teda bývanie mi neplatí. prispieva iba výživným.

martinka17
5. nov 2008

Sluníčko
tak nja na tvojom mieste asi to čo je hodnotné fakt predám🙂 Keď už Ti to tak nakázal, xixixi.
Ale vážne, je super, že dal kľúče...a neboj Maťko si zvykne. Po čase ho začne zaujímať niečo iné,...postupne zabudne.A hlavne, že budeš mať pokoj a viacej času na malého a mnej stresov..aj keď ešte sa iste niečo "pritrafí"..prvý krok je za tebou.

magda22
5. nov 2008

angua a ako a kde byvate? u rodicov? ja totiz taku moznost nemam, takze by mi musel platit nejaku garsonku alebo co tu v ba..
mozem sa ta spytat kolko ti plati a kolko zaraba, do internej posty, ak nechces, v pohode, chapem 🙂

danielkapo
5. nov 2008

slunicko, super ze zatial tak...aj ked na tvojomj mieste by som asi pre istotu este vymenila zamok...predsa len kluc si mohol nechatr spravit..len tak pre pokoj duse🙂 a veci...heh no asi by pozeral kebyze ich fakt predas... 😎 frajer..
a pre matka je to este velmi cerstve...ale zvykne si neboj...tak sa drzte obaja🙂
magda, myslim, ze je to na dohode vas dvoch..ak sa s nim teda da rozumne dohodnut...

slunicko552
5. nov 2008

Tak si tu byl pro věci,které si vůbec nevzal,jen mě přemlouval ať ho tu nechám přespat,že si něco brzo najde.Samozřejmě jsem nenechala,jsem ráda,že je pryč,ale byla to fakt síla 😝 .
Magda mi neplatí vlastně mi skoro nic neplatí 😅

akaji
5. nov 2008

Magda: no, ja som v rovnakej situacii.. byvam v podnajme, v jednej izbe, ked som otehotnela tak kopa slubov ako sa o byvanie postara a prinajhorsom mi da jeho byt a samozrejme skutek utek, ale tiez neviem celkom co budem robit... stale som v tej jednej izbe a je mi jasne ze dlho tu uz zostat nemozem a mala by som si nieco najst.. lenze pri materskej okolo 16 000 sk (co je ten strop) ak zaplatim za 1 izbak 12 000 (za menej snad 1 izbak ani nezozeniem tu v BA), tak mi zostanu 4000 na zivot a to chcem vidiet ako z toho vyzijem.. ale sa mi to zda byt dost scifi zeby sa dalo nejak zaistit, aby bio-otec pomahal aj s byvanim.. tu sme na slovensku, kazdemu je uplne jedno, kam ma slobodna matka s dietatkom ist.. v inych krajinach ak si slobodna matka , dostanes automaticky byt k dispozicii, ax... tu po Tebe ani pes nestekne a ak si nepomozes sama nejak , nepomoze Ti nikto ;( treba asi jednoducho len pri sude (ked sa budu urcovat alimenty na dieta) povedat o vsetkych svojich nevyhnutnych nakladoch (a teda aj o byte)...nas biozmrd ma vlastny byt, auto, mobil aj vsetko mu plati firma a nema na seba celkom ziadne nevyhnutne naklady, tak ja budem ziadat na sude aby mi pomohol s najmom, ale moc naivna v tomto smere byt nechcem.. tiez nemam ani rodicov, ani nikoho kde by som mohla byvat.. neprenajmeme si nejaky 3 izbak spolu ? 🙂

martinka, nebud v strese z tych pohybov prosim Ta 🙂 kazde dieta je ine, niektore su lenivejsie, niektore zas zivsie...vela zavisi aj od toho kolko priestoru este v brusku maju a hlavne deti v brusku vacsinu dna (aj noci) prespia...ja tiez sem tam ani neviem ze ho v brusku mam.. ja som bola dnes na tom velkom ultrazvuku (druhom) co sa robi v 30.tt... tak kontroloval organy pan doktor.. srdiecko, oblicky, zaludok a vsetko mozne, ja som naozaj medzi tymi flakmi nevidela celkom nic a on tam videl oblicku, no nevadi, ale vyzera ze vsetko je v poriadku, matusko uz ma takmer 1500 g, jaj, veliky uz je a tiez som povedala doktorke o tom spineni a ta povedala ze pokial to nie je KRV, tak sa niet coho obavat... dalsi termin mam az o mesiac, sa mi to zda ze dost malo je to, raz za mesiac na kontrolu, ale tak snad vedia co robia

dokonca aj biozmrd dokvitol na ultrazvuk, ale povedala by som ze sa len bal a nechcel ma prilis provokovat, v poslednej dobe mi je z neho hodne zle a asi sa tak aj spravam, tak radsej na ten ultrazvuk prisiel.. ale mali ste vidiet ako sa tvaril...ako hlavna postava z UTRPENIA MLADEHO WERTHERA, az mi ho luto bolo, chuda, ako tam tak sedel ako kopka nestastia, jaj, obet najsamvacsia je on veru... :(