Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

zuzana1710
28. dec 2010

ja sice budem dostavat pol roka navyse peniaze,lebo som zacala poberat rp az od pol roka malej,ale aj tak by bodlo este o 2 mes naviac 😀
vysvetlenie-od pol roka preto,lebo som mala vela vybavovaciek nakolko sa mala narodila mimo sr a kym sa vsetky papiere dali dokopy,tak to trvalo pol roka a o ten pol rok mi bude chodit dlhsie rp,alebo to vyplatia jednorazovo..to mi sami nevedeli povedat...
ale zrejme to je to iste ako so zvysovanim rp...ked sme mali 164evri,tak to nikomu nevadilo a nesli strajkovat a co ja viem co..ked zvysili o 100ku,tak sa smiali,robili si mamicky posmech a ked im ich opat vzali,tak strajkujuuuuuuu o 106..ja som sa len chcela spytat ze co to vlastne malo byt o tej md co davali v spravach,lebo ako som uz pisala,nepocula som dobre pre krik mojej malej... 😉 ale uz chnapem..dakujem 😀

olifcek
28. dec 2010

@zuzana1710 som v tom strajkovom vybore o RP, ale neviem o com pises, ked tak IP, asi i toto Ti treba vysvetlit. lebo cele to malo uspech...

zuzana1710
28. dec 2010

@olifcek viem presne o com pisem...mna sa nedotklo to zvysovanie nakolko som nebola zamestnana na slovensku...ale tento jednotny sa tyka aj mna a mna potesil kdezto vela mamiciek sa hnevalo,ze pridu o 60 evri ci kolko to je...viem,ze zostava to mamickam,ktore to zacali poberat v tomto roku a nove mamicky budu mat uz jednotny..viem presne ako to je..len ja som nestrajkovala,lebo mna potesilo 30 evri..jasne,ze by ma potesilo aj 300 evri navyse,ale ked ich nedaju,tak musim sa uskromnit s tym co davaju...podotykam-alimenty nedostavam.bola som nutena zit s tym co mi dali 164evri...a co mi daju...

zuzana1710
28. dec 2010

preto som to spomenula,lebo zase by sa islo strajkovat za 3 tyzdene....milion diskusii a peticii a naozaj tie 3 tyzdne mi nestoja za to...cize zacarovany kruh

olifcek
28. dec 2010

@zuzana1710 jj, Ty si neprisla o nic, takze super x;o) a tie, ktore budu mat uz tych 190eur, tak maju predlzenu MD o tych 6 tyzdnov a dokonca dostanu o 5% viac penazi... malo, ale predsa viac... 😉 takze strajk sa oplatil, inak by nic nedostal viac, len by od noveho roka mal kazdy tych 190eur a hotovo... 😉

zuzana1710
28. dec 2010

@olifcek ano preto pre mna nebol zaujimavy strajk,lebo sa ma to netykalo 😉 ale ma dost otravovalo,ked mi denne prislo do mailu asi 10 peticii 😀 som rada,ze sa to vyriesilo a skoncilo...ja som vpodstate rada,ze mozem byt 3 roky s malou doma...kdezto v spanielsku sa sice dostava 100%na materska,ale iba 4 mesiace a potom musi ist maminka do prace a dietko si vobec neuzije...som stastna prestastna,ze mozem travit taku dlhu dobu s krpatou...a peniaze?????bony budou 😀 😀

olifcek
28. dec 2010

@zuzana1710 vies, tyka sa to i Teba... ci viac deti nechces? teraz sa ide do dalsej veci... nikmdy nevies, kolko pomoze kazdy jeden hlas.. cim vacsia masa, tym viac moznosti na uspech a vyjednavanie... neporovnavaj.. vezmi si nemecko, ci cesko... tam je to o inom... zijes na slovensku, tu odvadzas dane, ked platis, tu zije Tovje dietatko, tak sa divaj na zakony SR a nie spanielska...

zuzana1710
28. dec 2010

@olifcek no prave to,ze dietatko uz nechcem...chcem predat vajicko,alebo podviazat vajecniky...po prve-muz co chcel so mnou dieta ma neskutocne sklamal,takze na muzov si davam sakramentsky pozor a po druhe uz sa necitim na dalsie dietatko...kym si najdem partnera,tak budem mat aj 35rokov a kym zistim ,ze je vhodny na dieta a rodinu a podobne,tak budem mat 38 a kym vynosim dieta,tak aj 40ku budem mat na krku a to uz nieeeeeeeeeee... 😀 😀 😀 😀 😀 a co sa tyka toho spanielska,tak som len napisala nazor...neporovnavam...kto vie co bude o 5-10 rokov...mozno sa tam vratime,mozno nie...kto vie kam nas osud zaveje 😀

olifcek
28. dec 2010

@zuzana1710 ja dalsie neplanujem. No chcela som cosi pre ine mamicky vybojovat, co aj vyslo a moc ma to tesi. Keby kazdy myslel iba na seba... my asi tiez pojdeme zo sr prec a lutujem, ze sme nesli uz pred 2,5rokmi, ked to mm navrhol...Ale tato tema je o inom, ja tu nemam co hladat, tak ked, pis IP 😉

risiacik255
29. dec 2010

@pink_lady no veru aj ja som rada, ale klepala som sa riadne...šla som bez tabletky, lebo som si to nestihla kúpiť, ale zvládla som to, hurá 😀 😀

risiacik255
29. dec 2010

ja si síce nemyslím, že sa uškodilo alebo tak, ale zasa si myslím, že aj tie 2 mesiace je veľa ako pomoc, hlavne keď sa denno-denne trápiš ako prežiješ a čo bude ďalej...tie dva mesiace možno nie je veľa pre iných, ale pre slob.mamičky je to veru dosť...aj keď mne to síce nepomohlo, keďže mi ešte UPSVaR doplácali k materskej, aby som mala tých 256, ale iným mamičkám to pomohlo hodne...môj skromný názor

sylvka
29. dec 2010

@borocka já vím,že je to dost,to je taky to jediný dobrý...

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
7tinka2
1. jan 2011

Ahojte slobodné maminky!
Môžem sa k Vám pridať? 😵 Mňa priateľ opustil v 5 mesiaci tehotenstva a to takým spôsobom,že mi napísal smsku,že sa bojím a že by sa nezvládol starať o bábo.... 😠 Ale zmierila som sa s tým a teraz sa každým deň teším z tehuľkovania a najviac na príchod môjho chlapčeka .. 🙂 🙂 🙂

lili_mia
1. jan 2011

@7tinka2 Ahoj, to je riadna sila, dufam ze aspon Tvoja rodina drzi s Tebou a mozes sa na nich spolahnut. Nech si ten chlap bezi prec, ked je taky pako 🙂 snad v buducnosti svoje konanie olutuje a spamata sa. Tebe zelam vela trpezlivosti pri vychove maleho, verim ze mu das co sa len bude dat. Dieta nepotrebuje kopu hraciek, veci, ci oblecenia, ale matkynu lasku. Vsetko dobre do buducnosti.

traktor
1. jan 2011

@7tinka2 je podvodnicka co kradne fotky !!! 😠

kiara08
2. jan 2011

Ahojte, dlho som rozmyslala,ci reagovat alebo nie a nakoniec som sa rozhodla,ze napisem. Nesuhlasim s novym zakonom vobec. Doplatilo nan vela ludi. Pisete tu, ze slobodnym nepredlzili matersku ,lebo ju povacsine zneuzivali,tak sa pytam a jednotny prispevok nie je zneuzivanie???? Je a velke, pretoze ked matka nerobi a ko je s nietorymi obcankami SR, preco by mala dostavat rovnako ako ta ktora poctivo niekolko prokov pracovala??? Ved na daniach a poisteniach dala tomuto statu nemale peniaze,tak preco ,ked je na materskej, nemam mat ani na zakladne potreby. Ja som pred materskou poctivo pracovala 6 rokov od svojich 18, popritom som si urobila aj maturtiu aj vysoku skolu, statu som dala nemale peniaze a za to teraz nemam nic. A som aj slobodna mamicka. Nezneuzivam nic, nedostavam ani to co mo patri,takto je ten nas uzasny system postaveny......................................

kibuk
2. jan 2011

@traktor no včera som o nej čitala aj otazku dala aj fotečky a teraz nič 😕

traktor
2. jan 2011

@kibuk uz je bloknuta 😉

kibuk
2. jan 2011

@traktor aha opustena mamina priatelom v 5 mesiaci ktory jej len zanechal sms 😠 no normalna žena si nieco take nevymysli ....

nadja11
5. jan 2011

lepsie je byt slobodna mamicka, ako zufala manzelka!
moj pribeh je/ bol podobnym mnohym z vas, pochadzam sama z rozvratenej rodiny, moja mamina ma vychovavala od mojich 6 mesiacov sama, a tak ked som jej oznamila, ze sa mi zrutil moj svet, a budem slobodnou maminou prekvapivo zahlasila, ze nech ma ani nenapadne sa lutovat, ze v zivote sa tragediou nazyvaju ine situacie a nie ta moja. Dnes ma moja dcerka sice uz 12 rokov, ale stale si na to spominam, akoby to bolo iba vcera a dnes sa uz nad tym dokazem aj smiat. Pozitiva tej situacie boli sice minimalne, ale urobila som si z nich piliere do dalsieho zivota:
1. ak sa vam uz vsetko v zivote posralo, tak sa z toho aspon neposeriem ja
2. pankcharti robia najkrajsie deti na svete
3. neviem ako tato cesta dopadne, ale prejdem ju spolu s mojou malou so vztycenou hlavou a budem sa usmievat uz len kvoli nej, aj ked ma strasne tlacia topanky...
a ten vyrok na zaciatku? patri mojej dcere. A v januari cakame dievcatko cislo dva. A nie som vydata..... 😎

julinka2787
5. jan 2011

@nadja11 krásne povedané/teda napísané. toho sa chcem držať aj ja! a veľká pravda, že títo "naši" hajzlíci porobili krásne deti. všetky bezockové detičky čo poznám sú krásne, také bábikovské. 😝 takže aspoň to sme vychytali, keď sa už na nás lepia takí chrapúni. 😀

mici111
5. jan 2011

@julinka2787 tak tak juli, pravdu mas!!!! mame kraasne deti 🙂

katarina1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tilda
5. jan 2011

@olifcek
nechcela som sa vas dotknut, uz tak ste asi dost zatrpknute... ale zase... asi to bola vasa volba mat babo i ked ste nemali vhodneho partnera, ci? tak ci onak, drzim vam palce, aby ste to krasne zvladali, lebo sa iste starate o babatka najlepsie ako len viete a davate im vsetko, co mozete...
zial, nie je vsetko tak cierno biele ako by sa ti mohlo zdat. aj ked som slobodna mamina, nemyslim, ze som zatrpknuta, pozor na predsudky. moja volba mat babo bola nasa spolocna - vtedy este s vhodnym partnerom... to, ze sa tri tyzdne po porode ukazal ako nie vhodny bolo velke prekvapenie.... nie je vzdy vsetko tak ako sa navonok zda, ale zato ze to nejde podla idealnej predstavy este to nemusi znamenat, ze ostanem zatrpknuta. ono nie je lahke najst v takto necakanej novej situacii a zmatku s malym babom nejaky smer a vnimat naplno to krasne, urcite to mame ked sme s detmi same tazsie - az toto je sluzba non stop 24 hodin denne - ale ja citim po polroku co som slobodna mamina uz naozaj slobodna a stastna (ine stastie ako som si predstavovala povodne, ale vobec nie mensie), urcite nie zatrpknuta 🙂

tilda
5. jan 2011

@nadja11 parada 🙂 drzim palce, kocky :*

olifcek
5. jan 2011

@tilda ibaze ja mam skveleho manzela, muza, na ktoreho sa mozem spolahnut, o ktoreho sa mozem opriet 😵 😵

zuzana1710
5. jan 2011

jasna provokacia....len by som nekricala hop....aj ja som mala skveleho muza na ktoreho som sa mohla opriet...ale stalo sa to co som ozaj necakala..a tiez som si myslela,ze to bude na cely zivot..nuz stava sa!!!!!

zuzana1710
5. jan 2011

a zatrpknuta sa tiez necitim...ved stale je tu sanca byt este stastnejsia nez sme...cize uz nam k tomu dokonalemu statsiu chyba dokonaly muz...ja si uzivam materstvo aj vsetko s tym spojene..aspon som hrda na to ako to sama zvladam..a som hrda aj na ostatne slobodne maminky co to zvladaju lavou zadnou aj bez pana uzasneho ;o)))

olifcek
5. jan 2011

@zuzana1710 citam, ze som cosi nedobre, teda nejasne napisala... asi som vas hodila do jedneho vreca, sry.. my mame dost narocne babo, ktore len pri mne chce byt.... takze drzim vam vsetkym palce, a jasne, ze lepsie byt samou ako so zlym muzom... 🙂 v mojom okoli mam dost slobodnych mamiciek, kamaratiek a veru, tie, ktore su naozaj same, tie to maju tazke, no maju uzasne srdiecka 😵 😵

tak prijemny vecer a neobuvajte sa do mna. som si vedoma, ze mam stastie na uzasneho muza, stastie, ze mozem kojit, stastie a stastie a stastie... dopriala by som to kazdej zene, vratane mojej mladsej sestricky, ktora ako som uz pisala, je sama na 4 deticky... no sama... ma nas, rodinu, ale nie partnera 😒