Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

erikaaaa4
2. aug 2014

@17mishel17 ahoj skus metodu EFT je to na youtube

luckyl
12. okt 2014

Ahojte mamičky poprosila by som vás o radu a o nezaujaty pohlad na vec. Pred rokom som otehotnela s partnerom sme sa velmi tešili na babetko rozhodli sme sa to oznamit jeho rodine kedze to malo byt ich prvé vnuca, no ich reakcia bola velmi zvlštna nikto nepovedal gartulujem nikto ziaden naznas tešenia sa a to som si s jeho mamou dobre rozumela 7 rokov celý čas čo sme spolu chodili.Zobrala som to tak ze asi nechcu gratulovat popredu no potom sa stalo nieco velmi zvlastne a pre mna velmi nepochopitelne kedze som nato nedostala doteraz vysvetlenie ...Jeho mama mu volala a nevedela ze som pri nom a hovorila mu jak sa z nas neposere ze cakame decko a ze nech sa somnou rozide .Od toho dna zacalo peklo.Same hadky a partnerom on si branil len mamu vraj za vsetko možem ja a ked som sa ho pytala preco to hovori vzdy odisiel .Nikdy sa somnou nechcel rozpravat o problemoch a vravel ze kvoli mne .A tak moje tehotenstvo bolo jedno peklo stale som plakala a hadala sa .Potom jeho mamina zacala parterovi hovorit ze musime ist byvat k nej domov ze nemame kam ist a ze dieta by mala vychovavat ona lebo mlady su sprotý (mam 25 ) a kopec inych zlych veci....je to velmi nadlho co vsetko sa dialo ....kazdopadne mala sa narodila a ja s partnerom sme v boji pokracovali on sa nevedel stotoznit s tym ze mame babatko a tak sa nezaujmal jeho mama zrazu bola velmi akcna a chcela vsetko riadit jak sa ma mala obliekat a ze nemože s nou byt kazdy den kedze som isla byvat k rodicom.Stale pokracovala v robeni zloby....A ked som povedala svojmu partnerovi nech ju uz stopne hadal sa somnou, ze to ja vsetko robim ja ja ja.....nic sa nezmenilo stale sa hadame dokonca ked už som 6 mesiacov u rodicov s malou on nieje schopny nas zabezpecit stale beha s kamaratmi .Ked pride a ja mu vynadavam ze sa nezaujma tak sa zbali a opet odchadza s nezaujmom.Som zufala som nestastna a už som tak nadne ze sa hadam s rodicmi nevsimam si ich no moja mama stale vyhladava sitvacie jak sa hadat a uz nevladzem...a kedze moj partner nikdy pri mne nestal ,ide proti mne aj ked sa hadam s rodicmi,pritom on je pricina preco som u nich.Vyziva sa v tom ked može ist proti mne...zacal infikovat už aj mojich rodicov proti mne jaka som nevdacna a jaka som zla .Je mi zneho zle no neviem kam sa mam pohnut a preco sa jeho jeho spravanie zmenilo odkedy jeho mama zacala robit zle .No uz nemam slov na neho ani sil a neviem ako sa pohnut od statu dostavam smiene rodicovske ktore mi nestaci na samostatny zivot .Poradte aspon nazorovo.Vzdy ked sa nieco udeje beha za mojimi rodicmi a pcha sa im doslova dozadku az mi je to smiesne a ked mu poviem ze koncime hrdo povie ty mi chybat nebudes ale neboj malu ti zoberem a ine jeho vyplody.Fakt nevladzem....Najradsej by som malu vychovavala sama no s tej smiesnej sumy sa to asi fakt neda.....Stracam sebavedomie a mam pocit ze jeho pricinenim aj rodinu.Kedze ona drzi s nim lebo on sa vsemozne rve do ich zadnice ......Nie aby si zastal mna a snazil sa nech byvame sami...Sem tam pride a kupi malej aspon plienky atd. a pre mna je momenatalne aj to pomoc aj ked najradsej by som ho už ani nevidela a zabezpecila malu sama no ako som pisala neda sa :((((((((

luckyl
12. okt 2014

Ale som sa rozpisala :D

anatalia77
12. okt 2014

@luckyl no mala by si sa skludnit a vsetko si zosumirovat. Z mojho pohladu by si mala priatela asi defiitivne vyhodit zo svojho zivota. Z toho co si napisala mam dojem,ze ti nepomaha,a skor vraza klin medzi teba a rodicov.
Takze sa rozhodni kde budes stat. Mala by si si pravne osetrit dceru,alimenty a navstevy u otca. Proste do tohto chaosu vniest poriadok.

sandrusa
1. nov 2014

Ahojte. Mám 27 rokov a 7 mesacneho synceka. Hladam pomoc pri hladani byvania kedze byvaly ma fyzicky napadal skončila som s malým u mami ale tu nie je miesto. Ak by ste o niečom lacnom vedeli alebo o mamičke ktorá si tiež niečo hľadá budem vďačná za každé info. Dakujem Sandra

miclenka
11. nov 2014

baby, poradte ako sa Vam zije bez chlapa s dietatom??? mam 28 a priatel 34, po 5 rocnom vztahu sme sa na moj podnet rozhodli mat dieta. Ale v den "D" mi oznamil, ze zmenil nazor a dieta tak skoro nechce (resp.mozno somnou ho nechce). Viem, ze to s nim nema vyznam, skor ci neskor by sme sa asi aj tak rozisli aj kvoli inym veciam.... Ale chcem ho este "vyuzit" na dieta a ci sa po narodení unormalny a bude s nami zit a starat sa, vychovavat to sa uvidi potom. Hlavne chcem to dieta teraz. Ako to mam vymysliet? On viem presne kedy mam plodne dni, takze tak jednoducho to s nim nepojde.... Alebo ho poslat do haja a dat si spravit dieta s niekym.... ? Ci obetovat peniaze na umele oplodnenie? Myslim, ze aj sama by som to s dietatom zvladla? Cakat na pana neznameho a na dalsi vztah nemienim.

lalinko2010
11. nov 2014

@miclenka ahoj , - Alebo ho poslat do haja a dat si spravit dieta s niekym.... ? - odpovedala si si! máš 28 rokov, nemáš 38 rokov. takže nerieš a hlavne nie s chlapom čo NECHCE S TEBOU DIEŤA!

velkacica
11. nov 2014

@miclenka umelé oplodnenie sa zásadne poskytuje ženám vydatým; v prípade párov, ktoré nie sú manželské len na základe notársky potvrdeného vyhlásenia oboch o spoločnej domácnosti. Teda slobodné/samostatné ženy sa umelo neoplodňujú.

miclenka
11. nov 2014

@velkacica 😠 😨 tak to si ma vobec nepotesila..... to co je za diskriminaciu slobodnych zien. Preco by nemala pravo mat dieta? hmmm 😖

velkacica
11. nov 2014

@miclenka pretože platí čosi ako zákon o rodine, kde je ustanovené, do akých podmienok ("kam a komu") majú prichádzať deti, kto má zabezpečovať ich výchovu...

miclenka
11. nov 2014

@velkacica hmm, dakujem za info ☹

sofinka1403
11. nov 2014

@miclenka Ahoj, ja som slobodna matka. Bohuzial nie zeby som si to sama vybrala, ale stroskotal mi vztah kratko po narodeni dcerky. Nikdy by som si sama nezvolila. Ked sme mali problemy s parteron, tak som si tiez pomyslela, ze ved ked porodim, budem sama, zvladnem to, bude nam dobre s dcerkou. Nakoniec sme zostali same, a poviem ti, ze kto to nezazil, nevie si predstavit, ake tazke to je. Pravdaze, mame aj menej penazi, ako keby som mala manzela, ale to nieje taky problem. Financne to zvladame v pohode, byvam u maminy, vela mi pomaha. O chvilku pojdem spat do prace, a dcerka do skolky, takze bude este lepsie.....Ale.....byt slodna matka je nieco tak neskutocne tazke napsychiky, prve mesiace som len plakala, vecer ziaden partner doma, nikto, kto by ta objal, povzbudil, tesil sa z pokrokov dcerky. Vonku, stale sama s kocikom, stale. Ked som videla ine pary, stale som mala slzy v ociach. Dcerka bude mat zachvilku 3 roky, uz prislo to vysvetlovanie, ze mame tata, ale nebyva s nami - a prco? preco to my mame inak, ako ine deti? Preco ty nemas manzela?Dalsia vec je, ze je na mna neskutocne naviazana. Len moja maminka. Odmalicka je zvyknuta, ze som tu len pre nu, a ona pre mna. Mala a este aj ma vpustit si do zivota aj inych ludi, vo vsetkom sa spolieha len a len na mna. S otcom sa stretava, ma s nim aj pekny vztah, ale na par hodin denne, potom sa uz pyta domov....Keby sa vsetko dalo vratit naspat, ja by som este pockala, a spoznala svojho partnera lepsie, vedela by som, ze planovat miminko bolo este skoro....Nikdy by som si dobrovolne nevybrala cestu slobodnej matky. Aj tie otazky na ihrisku, v detskych centrach, vsade, ked pridu rodiacia a deti. Pozeraju na nas, ked mame otca, ci nemohol, a pod. Je to velmi smutna, a az teraz po skoro 3 rokoch som s tym zmierena a vyrovnana. Ale bola to dlha cesta smutku, hlavne kvoli dcerke. Najhorsie je, ze dieta si rodicov nevyberie, to my zodpovedame zato, akeho otca a mamu bude mat. A ja si davam stale za vinu, ze som sa unahlila, a moja dcerka nemoze preto vyrastat v kompletnej rodine....Drzim ti palce, aby si sa rozhodla spravne. PS: muzi sa nemenia, moj partner mal 34, ked sa dcerka narodila, nezmenil sa, ani po narodeni......

miclenka
11. nov 2014

@sofinka1403 No nemala si to veru lahke... 😢 A ak sa mozem spytat, chceli ste babo obaja? A aky bol, v com sa akoze nezmenil? A preco od Vas odisiel? Kto vlastne ako prvy navrhol rozchod?

nuna1
11. nov 2014

@sofinka1403 ako keby som to sama pisala...

sofinka1403
11. nov 2014

@miclenka Ahoj, ano, chceli sme obaja. Ja som mala 27, a on 34. Tak velmi sme sa milovali, ze sme si povedali, ze chceme spolu zit, a chceme spolocne dietatko. Boli sme spolu vtedy ale len 8 mesiacov. Bola to klasicka, krasna, ale slepa laska🙂.....Babo vyslo na 1. pokus🙂. A potom sa partner akosi prestal snazit, netesil sa tak, ako ja, casto ma niecim nahneval, urazil, a ja s tehotenskymi hormonmi som aj cely den preplakala. Zili sme v zahranici, o to to bolo tahsie, nemali sme tam nikoho len seba.....Ked sa dcerka narodila, a prisli sme domov z porodnice, skoro vobec mi nepomahal. Len praca, doma net, spanok a dookola. Dcerka velmi plakavala a ja s nou na rukach. Utekala som domov na SR ku rodine, kde som mala oporu. Partner sa o nas moc nezaujimal, ked sme boli pri nom, neprejavoval radost, lasku. Nebol ku mne chapavy, skor to bolo take, ze co sa stale stazujem, co placem a tak....Ale hormonom po porode ,,šibe,, a to by mal kazdy partner pochopit a vydrzat. Ja som jednoducho doma nemala oporu a lasku. Po 4 mesiacoch som povedala dost, v tomto moje dieta zit nemoze. Navrhla som rozchod, on suhlasil, a odviezol nas na SR. Odvtedy sme nastastie tu🙂. On to velakrat olutoval, ale ja som nic nechcela vratit spat, a vela krat sa mi potvrdilo, ze som urobila dobre.....Za dcerkou chodi, vztahy mame slusne, a to je teraz najdolezitejsie. Casto som sa lutovala, ze som ,,,takto,,dopadla - kategoria slobodna matka. Sme stastne, spokojne, nechyba nam nic. Ale dcerka nepozna klasicky model rodiny, zije len so mnou a babkou. A toto by som urcite nikdy nechcela. Ma pravo zit v klasickej rodine, ale samozrejme , pokial rodicia niesu spolu stastní, treba to riesit. Len vzdy trpi najviac dieta, my dospelí to predychame a ideme dalej. Ale ona sa bude citit vzdy ,,,iná,,, vo skolke, v skole, medzi kamaratmi......toto ma velmi mrzi, a asi aj vzdy bude....

sofinka1403
11. nov 2014

@miclenka a este aby som ti napisala moj nazor na tvoj problem. Pockaj s miminkom 🙂 Si mlada, vsetko dobre ta len caka. Pokial tvoj priatel nechce dietatko, nech ho nema. Nenut ho, neoklam, nechaj ho odist. Zariadi si zivot podla seba, a ty tiez. Raz pride ten pravy, s ktorym budes vediet, ze to ma vyznam a pride aj dietatko. To je čaro ,,,planovaneho rodicovstva,,. Myslim, ze kazde dieta si zasluzi mat otca aj mamu. A kadza zena si zasluzime mat doma dobreho, chapajuceho partera. Nic dobre ti neutecie. A pokial sa unahlis kvoli ,,tykajucim,,, hodinam, uz sa to nebude dat vratit naspat. Nechaj si cas na premyslenie. Tehotenstvo a materstvo su krasne, ale hlavne vtedy, ked sa mozeme my zeny tesit s dobrym partnerom po boku. Inak je to len smutok a vyčitky.

miclenka
11. nov 2014

@sofinka1403 Dakujem za rady..... Musim si to nechat poriadne prejst hlavou.... Ale vizera to tak, ze som uz ohladne chlapov rezignovala a preto chcem iba to dieta.... Ale ved ty si urcite este niekoho schopneho najdes a budete kompletna rodinka a mozno aj druhe budes coskoro planovat 🙂 alebo uz si toho praveho stretla ? Bohvie ako to beru muzi, ked stretnu zenu co uz ma dieta s inym ??? Podla mna to je v dnesnej dobe uplne normalne.

sofinka1403
11. nov 2014

@miclenka Stretla, asi preto som uz konecne nad vecou 🙂 Myslim, ze som stretla toho praveho, ale kedze som si presla tazkými 3 rokmi, uz niesom zbytocne nadšena, ale realisticka. Dala som sa dokopy s mojim dlhorocnym kamaratom, ktory vie o mne a mojom zivote vsetko, a stal pri mne. Ale tiez to trvalo, ja som do konca zivota uz nechcela nikoho.Moju dcerku ma velmi rad. Ale tazko povedat, ako to beru iní muzi. Je to urcite tahsie, najst si vhodneho partnera, lebo nehladas potom len priatela, ale aj vhodneho otca pre svoje dieta, cize daný chlap musi toho vela splnat. A moj priatel tiez musi akceptovat, ze sme v niektore dni s dcerkou a jej otcom, napr. u jeho rodicov, na oslave a podobne. Priatelovi to nevadi, a plne to akceptuje, dokonca sa hneva, ked sa dcerke jej otec dlhsie neozve.....Dietatko som odhodlana planovat az tak po 4 rokoch vztahu, skor urcite nie, a to si budem davat sakra pozor na vsetko, aby som neostala raz sama s 2 detmi.....Clovek ked sa pouci, a dostane od zivota facku, tak je nastastie uz realista, a ma svoje naroky, z ktorych neupusti.....Drzim ti palce, vsetko si premysli. Ja som prave tiez mala take obdobie, ze ma nebavila uz praca, nechcela som ale ist do inej, novej, akosi som nemala v zivote zmysel, tak sme sa rozhodli pre miminko - akoze novy rozmer do zivota. No..skoda, ze som vtedy nemala tento rozum 🙂

miclenka
11. nov 2014

@sofinka1403 dakujem ti moc krat.... a prajem vela vela stastia a dufam, ze tento uz bude ten pravy navzdy.... 🙂

macocha
19. dec 2014

Ahojte, chcem sa Vás opýtať, kto môžete odporučiť nejakú dobrú knižku, ktorá Vám pomohla zmieriť sa s rozvodom? Prípadne aj niečo iné, čo pomôže kamarátke začať znovu žiť, prestať sa obviňovať, pochopiť, zvládnuť celý ten proces... veď asi chápete. Proste hľadám pomoc pri rozvode.

mpg
28. dec 2014

@miclenka Myslím si, že keď máš 28 rokov, tak by si mala nechať tohto priateľa odísť(kedže nie je vhodný ani ako budúci partner, ani nechce mať dieťa a pod.) a nerezignovať, určite ťa čaká iná láska.
Mať dieťa ako slobodná matka je veľmi náročná vec, aj na psychiku a u teba je nádej, že nájdeš v novom vzťahu všetko čo hľadáš - aj partnera aj spoločné dieťa.

peny33
1. jan 2015

Zienky,som tiez slobodna mamicka a momentalne vaham,ci ist alebo nie do vztahu,proste neviem ,kedy je ta spravna chvila.. Vy,ako slobodne ste si kedy po prvy krat nasli niekoho po odluceni s otcom dietata?

mima89
13. jan 2015

@peny33 po pol roku 🙂 uplnou nahodou a teraz sme svoji, mame dalsie babatko a sme spolu tri roky stastni

blackcat8885
8. mar 2015

Ahojte nájde sa tu slob.mamina z TN a okolia na spoločné výlety s deťmi?Môj synček má 2roky,od apríla bude v striedavej starostlivosti.Píšte IP

zuzana1710
27. mar 2015

@peny33 nas si nasiel po 3 rokoch.teraz spolu zijeme a cakame spolocne dietatko..moja dcera je jeho milacik a on je milacik mojej dcery ;)maju uzasny vztah a ja sa tesim z toho.

gutre00
29. apr 2015

ahoj kocki ties som v takej situaciji ostal som z malimi detmi bo matka zacala pit a stretavala sa zo zlov spolocnostov tak som ostel sam ale pre deti polozim aj zivot su mijim pokladom a zivotom nedokazem bez nych su vsetko co ma smisel premna tak som sa rozhodol najist dobru dusu ktora ma srdce a miluje deti hladam mamicku ktora by rad pocitila lasku a ze niekomu na nej zalezy a urobi vsetko prenu a pre deti hladame dobru dusu na vazny vztach ktorej nebude vadit ze su stiri deti volajte na cislo 0915350882 dakujem

gutre00
26. jún 2015

ahoj mamicki hladam surne ku svojim detickam maminu aj z detami na vazny vztach pomozem zabespecit spokojnost a radost volajte mi na cislo 0915350882 hladam mladu maminu z dobrim srdcom som 38 rocni a pohodovi

hoohoo
15. aug 2015

Ahojte dievcatka ;) ak by mal niekto chut zalozila som tuto stranku pre nas ;) vitam vas srdecne pripadne posunte, navrhy vsetko co napada bude super ;) 😉 https://www.facebook.com/groups/429312240603976...

fredusqa
26. feb 2016

@siduska presne tento isty problem mam aj ja, mame spolu 2 rocneho synceka a uz fakt neviem co robit.

katy8911
28. mar 2016

ahojte idem si po radu , na kolko som v koncom . mala som sedem rocny vztah pol pol roku som idisla z nasho spolocneho byvani a kedze tam boli aj jeho rodicia tak som to psychycky nezvladala , tak som sla spet k rodicom . pred par dnami som sa dozvedela ze on uz ma 4 mesacny vztah a odisiel k nej byvat , za tie 3 roky co mame spoli dieta som mu stale prizvukovala ze chcem uz aby sme byvali sami ale stale vyhovaral ze nemoze nechat on len tak svojich rodicov , . ide o to ze odo mna ziada aby som mu dceru davala k nim aj noc do jedno izboveho bytu . stym ja nikdy nebiudem suhlasit .Myslite ze sud sa prikloni na moju stranu ? je spravne davat dieta na noc k zene so 4 stvorocnym chlaúpcom a k otcovi mojej dcery do jednoizboveho bytu ?