Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

paegaska
7. júl 2008

Tak ja jsem mela taky moc aktivni vikend, protoze jsem s detmi byla na vyletech. Zato ted me plno prace ceka. Mam dovolenou.

MMCH nas biochrapun si ani tu prezentci nezaslouzi 😀
Je mi volny.
Co se tyce financi a ditete, taky jsem mela strach jak to zvladnu, ale zajistila jsem si hlidani a zacala velmi brzy pracovat. A kdyz tak premyslim o tom, ze predtim byl sice jeden prijem navic, ale zase kolik penez z rocpoctu staly jen jeho zajmy, tak jsem na tom financne snad i lepe.

martinka17
7. júl 2008

paegaska
tak to je presne to, čo vravím aj ja. Chlap síce môže domov doniesť peniaze, ale ak sa vyráta, koľko to stálo, čo potreboval pre seba, tak zrazu ostáva len ten jeden príjem - ženy.

Ten môj expert dnes zo sľubov veľkej lásky prešiel na "ľahostajnosť". Konkrétne sa vytešuje, ako dobre že sme sa rozišli, lebo som príliš samostatná, neviem sa pokoriť....stála som ho veľa peňazí, lebo on viacej musel platiť. Pritom celá moja výplata sa minula a byt a všetko okolo toho som platila sama. A nezarábam málo, mala som na páske skoro 2 krát toľko ako on -len ona má veľa "nelegálnych" príjmov z opráv áut. A čerešnička dňa - na polícii si vylustroval cez svojich kámošov údaje môjho bývaleho partnera - podotýkam, že som ani nebola za neho vydatá- viete koľko námahy si musel dať? a potom sa stretli a bavili sa o tom, aká som strašná osoba. To mi nevadí, pretože jeden strávil 2 mesiace na prednej hore a 4 mesiace bol pod prísnym dohľadom psychiatra a ten druhý po 2 sedeniach u psychiatričky sedenia prerušil, lebo on to "nepotrebuje" 😠 Takže sa stretli dvaja, čo majú pošahanosť na papiery a pekne si pokecali. 😉 ,
Skôr ma ľaká, že sa začína správať ako psychopat, v každom maily nezabudne napísať, že diaťa budeme vychovávať spoločne a že si to vyduper aj súdnou cestou.
Baby, viem, že to príde blbé, ale ten nezáujem biochrapúňov Vám strašne závidím, radšej byť sama bez peňazí ako sa naťahovať s psychopatom. Takže som si dnes stihla poplakať, vystresovať sa a ešte sa chystám grcať, lebo mi samozrejme nechutí jesť a pchám to do seba ako húska.

paegaska
7. júl 2008

Taky mi vyhrozoval a dokonce i na soude rekl, ze si maleho jednou prevezme a ze chce urcit styk s ditetem. Ja jsem rekla, ze si to taky preji, ze chci vedet kdy si ho bude brat a ne aby 10x volal a cas a dobu menil a to se mu uz nelibilo, vis nekdy ti chlapi vyhrozuji ze seberou dite, ale pozor nejde vubec o dite - ovladat chteji matku.
Ted, jak uz jsem psala si ho pres rok nebere vubec a ten styk jsme nakonec nesepsali kvuli nemu !!!
Zacala jsem s nim jednat pouze pres socialku, na vse chci mit svedky.
Priznam se, ze me tenkrat moc mrzelo, ze jsem ho do rodneho listu maleho dala, navic, ze ma prijmeni po nem.
Taky bych radej ozelila ty penize, nevim jak se vse bude vyvijet dal.
Jenze u nas psycho sceny zacaly dnem porodu.

martinka17
7. júl 2008

paegaska
tak teraz si ma "príjemne" šokovala. Poprvé, konečne som našla babu, ktorá mala tiež za partnera polopsychopata. podruhé, to že ma chce takto manipulovať, to ma nenapadlo. viem, že s bývalou sa rozišiel okamžite, ako mu jej lekár!!!! (a zároveň jeho dobrý kamarát) napriek lekárskej etike, ukázal jej výsledky plodnosti a prezradil, že nemôže mať deti. Okamžite od nej odišiel. A ešte sa tváril, ako mu tým klamstvom ublížila, lebo 1,5 roka sa snažili o dieťa a ona vedela, že sa to nepodarí....teraz tomu už neverím.
Ale dúfam, že máš pravdu, že teraz má len kopec rečí a potom sa stiahne. Ja nechem aby dieťa malo jeho priezvisko,ale do rodného listu ho asi dám, bývam sama, splácam stavebné na byt,...ja by som zo 4,500 na mesiac od štátu nemala šancu vyžiť. Teda ak to takto pôjde ďalej, tak si možno zistím, či by som dostala dávku miesto alimentov...ale zatiaľ..... ☹
Ale som rada, že si to napísala, dala si mi novú nádej, že ho to prejde. Možno by som mala pustiť do obehu hlášku, že dieťa nie je jeho, aby sa k tomu náhodou dostal obkľukou a potom by mi dal pokoj. 🙂 Akurát, že ja som až ôpríliš poctivý človek a on to vie. 😖

paegaska
7. júl 2008

Ja jsem pochopila , ze ten muj psychopat je manipulator, az kdyz jsem ho po velkej scene, kterou rozpoutal dokazala (konecne !!!!) vyhodit a az kdyz jsem si psala na netovych diskusich.
Hod si do googla odkaz : manipulator
a dole jsem ti dala 30 znaku jak ho poznat. U me sedelo skoro vse.
Pozor velmi nebezpecne pro manipulatory je, ze se snazi zenu naprosto zmanipulovat a pak ovladat a zdeptat, pak je to pro ne uz totiz nuda - takova chudina zmanipulovana, uboha....
Vyznamne jsou pro ne situace, kdy zena - obet je oslabena a oni se citi ve sve pozici silnejsi - proto pritvrdil, kdyz jsem byla tehu, vyznamna je rovnez svatba(o ruku me pozadal, ale ja jsem se za neho vdat nechtela) a nejhorsi narozeni 1.ditete.

[editovat] Manipulátor dle Isabelle Nazare-Aga
Psycholožka Isabelle Nazare-Aga uvádí ve stati Jak poznat manipulátora třicet znaků, podle nichž identifikuje osobnost s manipulativními rysy. Za manipulátora považuje takovou osobnost, která vyhovuje aspoň deseti znakům.

Je egocentrický.
Přenáší zodpovědnost ze sebe na druhé.
Navozuje u oběti pocit viny.
Nesděluje jasně své požadavky, potřeby.
Odpovídá většinou neurčitě.
Mění své postoje podle situace a podle osoby, s níž právě komunikuje.
Své potřeby zakrývá logickými důvody.
Požaduje od druhých dokonalost, neměnnost názorů apod.
Zpochybňuje kvality druhých, nenápadně druhé kritizuje a soudí, hovoří o nich s despektem.
Rád komunikuje nepřímo. Přes třetí osobu, telefonicky, písemně apod.
Zasívá nesvár, podněcuje podezíravost. Rozděluje, aby mohl lépe panovat.
Často ze sebe dělá oběť, aby ho ostatní litovali.
Nedbá na žádosti druhých, přičemž tvrdí pravý opak.
Využívá morálních zásad druhých k naplnění vlastních potřeb.
Citově či jinak vydírá nebo vyhrožuje. Skrytě nebo otevřeně.
Často mění téma uprostřed hovoru.
Vyhýbá se pracovním schůzkám a poradám.
Zaměřuje se na neznalosti druhých a snaží se tak vyvolat dojem, že „má navrch“.
Lže.
Hlásá lež, aby se dozvěděl pravdu. Překrucuje a interpretuje výroky druhých.
Závidí třeba i osobám velmi blízkým.
Nesnáší kritiku. Dokáže popírat zcela zřejmá fakta.
Nedbá na práva, potřeby a přání druhých.
Často vydává pokyny a nutí druhé jednat na poslední chvíli.
Jeho slovní projev zní logicky, avšak jeho postoje, činy nebo způsob života svědčí o pravém opaku.
Dává dary, snaží se zalíbit, lichotí a nečekaně projevuje drobné úsluhy.
V jeho přítomnosti se ostatní cítí nepříjemně a nesvobodně.
Jde naprosto důsledně za svým cílem, ovšem na úkor druhých.
Přiměje oběť k jednání, které by o vlastní vůli nejspíš nedopustila.
Lidé, kteří ho znají, o něm stále hovoří, i když není přítomen.

martinka17
7. júl 2008

teda, teraz si mi zase ukázala, ako máš pravdu. Veľmi veľa bodov sedí...fakt veľa. Možno pár nie, ale zase boli sme spolu sotva 6 mesiacov. A jeho smola, síce ma nenapádne manipuloval, ale ja som dosť tvrdohlavá a navyše je pravda, že si niekedy až chorbne strážim svoju nezávislosť, aby preto sa mu nepodarilo ma trápuiť dlhšie ako 1 mesiac. Pretože všetko bolo v podstate nenápadné a nedával to tak okato najavo, aký je. Ale potom sme začali plánovať svadbu, pribudlo tehotenstvo a zrazu sa zmenil. amne trvalo asi tak 3 týždne, kým som ho rázne vyrazila z bytu. Ale tak tento prehľad som si hneď aj vytlačila a beriem si ho domov 🙂
paegaska, dík strašne toto mi fakt pomáha. 😅 😀 asi m áme veľa spoločného, keď sa im nepodarilo nás zlomiť 😀 Chudáčik, už chápem jeho utrpenie v práci, jeho bezcitnosť v obhcodnom jednaní...teraz je to jasné.

paegaska
7. júl 2008

To je prave uzasne, ze umis tak rychle prevzit zodpovednost za sebe a za dite.A
Ja jsem to nedokazala, byla jsem s nim skoro pet let, pritom kdybych byla schopna lepe uvazovat tak mi to vse mohlo dojit uz davno. Pletla jsem si lasku se zavislosti, a kdyz rikal jak moc me ma rad, tak jsem tomu proste verila a omlouvala jeho chyby.Pritom, i kdyz on tomu snad i veril, lhal. K milovane bytosti se chovame jinak.
Po tom co jsem ho vyhodilo mi dlouho trvalo nez jsem zase ziskala zpet sebevedomi a taky kamaradky a zname, ti mu taky pod nos nesli.
Drzim palce, jsou i normalni chlapi.

martinka17
7. júl 2008

paegaska
ja ani tak asi nie som taká silná možno mám len lepšie zázemie rodiny. Mne pomohli rodičia, keď sa ma opýtali, prečo sa vzdávam všetkých svojich zásad a dokedy mieniť takto ustupovať vo všetkom. Tiež som ho bránila, ale pomohlo to. Začala som si ho ináč všímať. A tiežmi pomohlo to, že som už raz strašne trpela a skoro prišla o svoj byt. Akeď povedal, že nepodpíše, tak nevedel. že to je moja pevnosť. Nedostal sa už ďalej. Nič mu nepomohlo. A vďaka tebe viem, že musím vydržať a nájde si inú obeť.a ty nie si slabá, jeho psychologička mi povedlaa, že je v podstate dieťa a to ma zachránilo🙂 Ten Tvoj exot bol nanešťastie dospelý 😒
A dík, ale na normálnych nemám šťastie, tak radšej budem sama 🙂 Aj tak som dosť veľký samotár 😝

paegaska
7. júl 2008

Tak vis co, taky jsem navstivila jeho psychiatricku ( po rozchodu) - on ma primo psychiatricku ....
A kdyz jsem se ji ptala, jak bude mit rad maleho rekla (protoze mi tvrdila, ze porad rika jak maleho miluje):
No, svym zpusobem.
Tehdy mi doslo, ze jsem ho brala a hodnotila jako normal chlapa.Chyba.
Jeho zpusob je totiz : vse musi jit podle me.Az by maly chtel mit svoji hlavu bude pro neho stejne spatny.
Nebo rekne, ze ja jsem ho spatne vychovala a proto je spatny. On totiz nepripusti, ze by neco zbabral sam.
A takovi lide si ani ze svymi detmi nebudou rozumet.
Dospela a normalni jsem byla akorat ja, ale vsecko se proste vydrzet neda a vira, ze kdyz ja slusne tak on ke me taky tak u techto lidi proste neplati.
Nejlegracnejsi je, ze maly je dominantni lumpik, proste povaha, ktera se proste manipulovat neda.
Jestli jednou bude chtit ovladat jeho, tezce narazi 😀
ja taky radeji budu sama nez znovu neco podobneho zazivat 😎

zuzana1710
7. júl 2008

tak ja mam zese nico nove a asi aj posledne..hajzlik mi v sobotu vravel,ze v pondelok pride na obed a ze pokecame..tak ja som urobila pecene kura a celkom som sa tesila,lebo som cely vikend sama...tak ja som cakala a o 14.00h mi zvoni telefon,ze na obed uz nikdy nepride..vraj mi vola z letiska.pohadal sa so zenou a odchadzaju nastalo do gruzinska a uz nikdy do espane nepride...a vraj sa pohadali za mna...ine mi nic nechcel povedat a ze peniaze mi posle jeho kamos co zije v barcelone,bo on nema.ked som sa ho pytala ci sa ani nerozluci a ani malinku nechce vidiet,tak mi povedal,ze nemoze so mnou rozpravat a buchol telefon..po 5 minutach volal opat a povedal,ze pride na slovensko a opat zlozil...ja som nechapala asi 10 minut co som to pocula,ci sa mi to len nesnivalo..a potom nastala depka jak svina...takze uz ho nikdy nechcem vidiet v mojom zivote a moj tato poveda akonahle sa ukaze na slovensku,tak ho zabije a za debila by nechcel ist sediet,tak nech sa ani neukazuje na sk...pre mna je to obycajny spinavy bastard...doteraz som dufala,ze sa inak ku vsetkemu postavi,ale dnes sa ukazal na 100% co je za chrapac...ja uz nenachadzam ani slova...nech sa ma dobre abozie mlyny melu pomaly,ale isto....bodka.dovi

martinka17
8. júl 2008

paegaska
ja som včera večer mamine čítala ten zoznam, čo si mo poslala, mamk aza mňa občas dokončila vetu. Potom sme sa len smiali, je to lepšie, keĎ človek vie, a kým ma dočinenia a ako má reagovať. Tera už len dobojovať. Dokonca sa mi ocko priznal, že mu exov otec prezradil, že sa za syna hambí, že je to strašne zlý človek. a to o ňom povedal vlastný otec 😲
Dúfam, že tebe ten exot už dá hlavne pokoj a drobec nebude tušiť, aký odpad ho splodil. Ako sa vraví, jedno šťastie, že povaha je dedičná len čiastočne a dá sa výchovou "opraviť" 😀

zuzka
Tvoj ocko je rovnaký ako môj. Včera povedal, že ak exot neprestane, tak mu strčí pištol do úst a potiahne. Tak sa teraz snažím, aby sa to skľudnilo.
Ale never mu, že sa pohádal kvôli tebe,. Podľa mňa jeho žena našla odvahu a jednoducho ho vyhodila. A veľa by som asi nebola vedľa tvrdením, že peniaze mala vo vzťahu ona a on bol príživník. Iste ti jeho podpora bude chývať,ale myslím, že taký hajzlík by ti len ubližoval, vycical ťa a potom by si našiel ďalšiu babu. Tak Ti držím palce, aby si tie posledné 3 mesiace mimo sk vydržala a potom už ťa rodinka podporí naplno, neboj 😀
A depka, to poznám, tiež plačem, keDˇsom na dne, ale to mi nepomôže. Stále sa pozriem do zrkadla a poviem si- čo sa ľutuješ, veď to mohlo dopadnúť horšie. Si zdravá, si zaopatrená a máš super rodinku...tak sa spametaj. Nie vždy to pomôže, ale aspoň sa trošku zahambím 😉 A slzy vraj čistia dušu, tak Ty ju máš čistučkú ako zrkadlo 🙂

naifka
8. júl 2008

caute babulky, dobre ranko... ako sa mate?
ja som zas celu noc nespala, sakra... a vikend? ani nespominam... sama depka a rev ☹ dokelu
dufam, ze vy sa mate ovela lepsie...
pekny dnik Vam vsetkym ...

martinka17
8. júl 2008

ahoj naifka,
už soms a čudovala, kam si sa včera stratila.....ja mám teraz tiež menšiu depku a neche sa mi pracovať, ale závezok musím splniť a tak idem makať🙂
A okrem depky mi je na grc a sedím sama v kancli, lebo kolega ma 2 týždne!!! dovolenku. A to neznášam, celý deň tu sedieť osamote, ver mi ☹

sorrelia
8. júl 2008

ahoj dievcata !!!
nedepkujte, lebo aj babuliatka budu smutne... ja viem. ono sa to lahko hovori, ale skuste si urobit daku malu radost... dajte si zmrzlinku, kupte si kvetinku alebo nieco na drobceka - budevam lepsejsie 😉
Ja vam tak zavidem, ze mate drobcekov este v brusku. Je to nadherny pocit, ked vam tam rastie babanko. Ja som si brusko neuzila - mne celu radost z tehotenstva pokazil byvaly. A teraz si to vycitam.
Juuuuj drzim palceky aby vam lepsie bolo 🙂

martinka17
8. júl 2008

sorrelia
dík za radu, ja sa snažím robím si radosť, lebn došli bubáky tak čakám do 15.7. a potom budem pokračovať. 🙂 A hlavne dovolenkovať.

A ako sa Matej? teraz keď sa ochladilo, tak mu je o niečo lepšie?

sorrelia
8. júl 2008

martinka
Matusko sa ma teraz fajn. Vcera sme vybehli von poprechadzat sa do toho lejaku co tu bol 😀 . Juuuj jemu sa to taaak pacilo.

paegaska
8. júl 2008

Zuzi,
to je jasne.To co se stalo je reakce na tvoje setkani s jeho ženou.Zrejme na neho pritlacila.Ti se nikam nestehuji, max. na dovolenou. Jak jsi psala o zenach v espani, ze nejsou tak emancipovane jak v sk nebo cr(aspon tak jsem to pochopila, jak si psala, ze jsi rada, ze tam dcera nebude vyrustat), predpokladam, ze vic manzelovi odpusti a budou mit daleko vetsi snahu zachovat rodinu.
Nebud smutna, ty muzes byt jeste v zivote stastna, on se bude placat v tom v cem zije a hledat si rozptyleni, protoze kdyby byl stastny tak by to nedelal.
Naifka, vydrz bude super, to je jasne hormony jsou potvurky.
Sorrelia, ja taky zpetne hodne veci lituji, ze jsem je mohla udelat jinaqk, ale ucim se rikat si, co bylo je fuk, dulezite je co je ted.Nesmime si nic vycitat, ale spis se chvalme za to co dokazeme.A toho je dost.
Martinka, ja taeda verim, ze novorozene je tabula rasa - nepopsana deska,povaha a vse se QQQQQQQQQQQQQQQQEDFSDRSWE -TO MALY, TO ZIVOT POPISE.
I ty manipulatory nekdo takto vychoval, proto pozor na jeho rodice, je divne, kdyz takto otec o synovi mluvi.
U meho exa je jasne, ze to z neho udelala matka - otec mu zemrel, kdyz byl maly a jeho matžka je ta nejvetsi hypochondricka na svete.

martinka17
8. júl 2008

sorrelia
to si ma prekvapila, že drobcovi sa páči práve leják. To potom bude asi od prírody odvážny chlapček. Raz som videla na spectre pokusi zamerané na odvahu a aj tú vraj máme v génoch 😀

paegaska - ma zarazilo, že aj môj ex je polosirota, jume ale zomrela mamka keď mal 11 rokov a dodnes sa z toho nedostal. ALe neveim, kto ho tak mohol vychovať, najskôr babka....lebo s otcom sa zlý vzťah, ináč ako k...t mu nepovie. A nech má jeho otec kopec chýb, tak aký on je sebec, egocentrista a manipulátor, taká milá a obetavá je jeho sestra. STrašne je zlatá, ju som mala rada. A jeho brat od rodiny ušiel na západné slovesnko, takže jeho veľmi nepoznám, ale tiež sa zdá byť "čudák" - bol už v sekte, má babu, s ktoru už 1,5 roka nespáva...skrátka neviem. Ale u nás v Košiciach sa vraví, že v tej dedine žijú len blázni 😒 Tak na tom asi niečo bude

martinka17
8. júl 2008

Ahojte baby, tak som zase tu. Bola som sa pozrieť, čo asi robia tehulky v mojom "veku" bába. A strašne ma len vystrašili, chytila ma závisť. ☹ Len na vysvetlenie. Po usg som bola spokojná, že srdiečko bije a lekárka nič zlé nevravela. A zrazu som zistila, že kočky ropzoberajú veľkosti plodu, pozrela knižku a bum...sme vo veľkosti týždeň pozadu. Tak som pol hoďky hľadala diskusiu na túto tému, revala ako niagara a zrazu som zistila, že to nie je také zlé a ešte to môžme hravo dobehnúť.
Tak som si zase pozrela, že čo robia tehulky a hups...ony už nakupujú výbavičku. Bože, niektoré ešte nemajú ani prvý trimester za sebou ale doma je už lego, hrazdička...na to ja nemám odvahu, prinieslo by to smolu ☹
A tak som zase tu v pokľudných vodách slobodných mamičiek.
ako sa máte? Ako počúvajú drobce?

paegaska
8. júl 2008

Ja jsem nevydrzela a v 6. mesici jsem nakupovala jak diva, pak uz se ti bude hur po obchodech behat.
Vytiskla jsem si z netu seznam vybavicky.
Sorrelia, za deste a po deste je nejcistejsi vzduch.

hillary23
8. júl 2008

martinka17

hej som si oddychla len vcera bola moja mala nesvoje nemala svoj den ale dnes je to ok..vcera som zazila aj jednu taku situaciu ze ma skoro slak trafil..ale bolo to iba fama..ako vzdyy..hehe

martinka17
8. júl 2008

hillary
tak fámy a infarkt, to poznám, ale to patrí k životu. Ono to letné počasie magorí aj mňa. Dnes ma bolí hlava a chce sa mi spať a vonku je ako pred poriadnou búrkou.....tak dúfam že aspoň domov nepôjdem po daždi

Paegaska
ja by som tiež asi rýchlo začlaa nakupovať, len som poverčivá a druhý probém, že teraz som začala prísne šetriť a tých pár krún, čo chcem minúť mi veľmi nedovolí míňať. Ale o to viacej si to užijem neskôr🙂

martinka17
8. júl 2008

sorrelia
práve ma napadlo, ako sa to vyriešilo s tým kočiarikom. Ktori tu totiž jeden v bazári ponúkal ako dar. Tak ma to napadlo, kde si splašila nakoniec ty pre Matejka.

naifka
8. júl 2008

MARTINKA kasli na nich, nevsimaj si to...a k tej velkosti babatka... s tym sa tiez nestresuj, podla mna je to individualne...
HILLARY a co sa stalo ?
SORRELIA matejko bude dazdovy muzicek? 😉

martinka17
8. júl 2008

naifka
ahoj, konečne si sa vrátila 🙂 mňa skôr udivuje to predčasné nadšenie. Ešte nemajú za sebou ani tú najhoršiu tretinu a v duchu už varujú vnúčatá...o bábetko sa bojím , ale tiež som to začala brať tak, že keď to nevadí lekárke a nič nekomentovala tak nie je dôvod na paniku.
a ako sa dnes cítiš?

sorrelia
8. júl 2008

Cafte kocky 🙂 kocik sme nakoniec dostali od Matkovej krsnej 😉 takze uz je to ok...

Martinka - drobca som mala uviazaneho v satke a vestu som mala zapnutu cez neho - takze sa mu pacil cerstvy vzdusik a to buchotanie kvapiek... za chvilocku hajkal a spokojne si odfukoval ....

Martinka, Pegaska
no to je fakt zaujmave, lebo aj moj ex ma len Matku 😕 a to je taka osoba, a vobec oni dvaja maju velmi zvlatny vztah... inak tiez ho vychovavala babka

naifka
8. júl 2008

MARTINKA nebooooooj , hlavne to neries...ak to neriesi tvoja lekarka, tak je vsetko v klidku si myslim...
ja sa citim fyzicky uzasne... v podstate skoro netehotno 🙂 len psychicky je to o dost horsie ☹

SORRELIAAAAAAAAAAAAA velmi sa tesim, ze mate zas kocik !!! to je paraadicka !!!

martinka17
8. júl 2008

baby, asi si treba dať bacha na chlapov z neúplnej rodiny. aj keď poviem Vám, mám koelgu, ich otec nechal hneď po narodení a ten má aj podľa neho dosť "svojskú" mamu....ale on je pohodvý človek. Má o 5 rokov staršiu ženu, 3 ročnú žubrienku a stará sa o nich, venuje sa im, pracuje, aby mali dosť peňazí, nemá záľubu v alkohole alebo niečom pobdobnom, je inteligentný...fakt veľmi príjemný človek. Takže ono je to asi rôzne

Sorrelia
teraz už chápem, prečo sa mu to tak páčilo, veď aj si napísala do albumu, že na mamke sa mu najlepšie spinká 🙂

naifka
joj, suepr, že mám pohodové tehulkovanie, to Ti iste k šťastiu nechýbalo ešte nejké zdravotné problémy. A neboj, aj hormóny sa skľudnia a psychyka bude OK. Ja som si dnes poplakala, bolí ma hlava, ale aspoň mi nie je zle 😝 A to je pokrok 🙂

naifka
8. júl 2008

MARTINKA no vies, ja som zistila , ze som tehula v 12tt, kedze mi vobec nemeskali kramy, takze ja som to najhorsie obdobie stastne prezurovala v najvacsej veselosti 😉 a nemala som ani sajn, ze sa nieco deje... a keby sa aspon polovicka z toho skveleho fyzicna, ako sa citim premenila radsej na to psychicno, tak by to bolo supis !
ozaj, si v praci este ? a co robis?

hillary23
8. júl 2008

martinka17

aaale co sak nemozes stale byt taka..ja ked som bola tehula som si to neuzila bo som nebola ovbec happy len nervy stresy a take veci.ale teraz si to tak vynahradzujem aj ked mam doma problemy...asi pokial nez budem byvat sama..a to potrvaa..a nemozes stale sa deptat sak to nerobi dobre tebe a babetkuu..len kllud a ked tak sa daci zamestnaj a bud happy🙂))) --

naifka

ale ta nic take len po nete sa take halo urobilo a drby ze moj ex umrel vies..aj tak som tomu dajak neverila bo on uz n a nete umrel aspon milion krat..by ho naj ludia videli mrtveho co ho nemaju radii:D:D