Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

terezka044
27. mar 2009

tak nestras! jaj kukam ze zuzka ma dnes narodeniny. tak vsetko najlepsie 🙂 🙂
a ja som takto predtym nemohla, este by ma nepustili na jazdy (mam 17), a v 7.mesiaci uz zo zakona mas zakazane robit skusky tak by mi ich tiez nepovolili. Tak si musim pockat a zvladnut to vsetko naraz. 🙂

vevusiatko
27. mar 2009

Ahojte baby 🙂 Vsetko som si nestihla precitat.len Vam chcem povedat, ze Vas uprimne obdivujem.Neviem si predstavit byt bez otecka moíjej malej.Nie vzdy to vyzeralo u nas ruzovo ale teraz som velmi stastna , ze ho mam.Je uzastny otec a priatel 🙂 Jednoducho naozaj mate moj obdiv, ze zvladate vychovavat deticky same.Mne staci ze ten moj ide na den prec alebo nebodaj na viac dni a uz to sama nezvladam.Tak vam vsetkym drzim palce snad raz najdete dobru nahradu a chlapom ktori dokazali nechat zenu s dietatom by som no .... radsej sa nevyjadrim.Tak sa majte a drzte sa

danielkapo
27. mar 2009

zuzka, tvojej zuzke vsetko naj.....teraz ta cakaju pestre chvilky, taku slecnu mat doma.....puberta 😀 si uzijes 😉
vevusiatko, niekedy zivot pripravi take situacie, ze ti nezostava ine, len zit tak ako sa momentalne da...obdiv patri kazdej mamine aj oteckovi, ktory sa s laskou stara o svoje dietatko....my to mame bez chlapa o nieco tazsie, ale su zeny (muzi), ktori su na tom este horsie 😉 ale dik za slova uznania, potesi to 😎
a chlap, ktory necha zenu s dietatom v podstate asi nic lepsie urobit nevedel...niekedy odide aj zena...a vzdy je lepsie ostat s dietatkom sama nez s chlapom, ktory takuto sit. nezvladne...
a este, mas rozkosnu dcerku 😵

vevusiatko
27. mar 2009

Danielka tvoja Simonka je tiez fesanda a dakujem.... Vies vychovavat dieta je tazke a podla mna tazsie je to cim dalej tazsie pokial si sama ☹ Financie a hlavne ten smutok pokial si toho chlapa lubila.s tym sa zmierit to musi byt velmi tazke....Ale tak treba to brat s tej dobrej stranky.Mas krasnu dcerku, ty si peknucka a myslim, ze raz sa stastie obrati aj na teba a najdes niekoho s kym vam bude dobre

marti457
27. mar 2009

Ahojky ženský, přidávám se k vevusiatko, jste fakt dobrý, že zvládáte bez chlapa. Já tak trochu jsem jako vy, můj jezdí náklaďákem, je vždycky 3 dny pryč a 1 doma - není to pravidlo, ale většinou ju. Aspoň v něm máme podporu a hlavně přinese nějakou tu korunu 😎 . Když je pryč, tak jsem se začla tak trochu nudit-děti mám hodné, tak jsem si našla na internetu takovou prácičku a nějakou tu kačku to taky hodí.
Jestli máte zájem, pošlu vám info ohledně té práce. Jen mi napište na můj mail marti457@seznam.cz
Dá se zvládat i při dětech 😉

zuzkafuny
27. mar 2009

Ženýýý u nás je že Oldies párty... 😀 😀 😀 idem aj s mamou 😀 😀 😀

marti457
27. mar 2009

To se tak někdo má, že má 14ti letou dceru, která pohlídá 🙂

angua27
27. mar 2009

ahojte,

terezka, je to naozaj indi-vindi, ale Ty si mladunká, tak si myslím, že telo sa Ti po pôrode rýchlo zregeneruje. a vodičák podľa mňa zvládneš, veď jazdy sa dajú dohodnúť. 😉

add MHD: ani mi nespomínajte. ja som sa toho desila, keď sa mal malý narodiť, čo a ako s kočiarom. ale potom som objavila šatku a dlho, dlho sme sa nosili, keď sme mali ísť niekam MHD, a vlastne aj keď sme chodili nakupovať a tak. no a teraz MHD nechodím vôbec, lebo keď idem od našich do BA, tak beriem auto. 😀

zuzka, malej Zuzke, všetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj 😎 a zabav sa dobre.

vevusiatko 😉

terezka044
28. mar 2009

angua, kamaratka mi odporucila skolu, kt trva 3 tyzdne plus tri dni, takze za 4 tyzdne mam vodicak.. akurat je to teda kazdy den,tak neviem ci ist na tuto intenzivnu, alebo na normalnu, ale bohvie kolko sa to tam zas bude tahat, 😒

zuzkafuny
28. mar 2009

Ďakujeme za gratulácie 😀
Zuzka si išla užiť ešte aj ku svojmu ocinkovi 😀
Má darčeky nadupeľ a veružesa nesťažuje 😉 🙂

danielkapo
28. mar 2009

zuzka ako bolo na oldies party? 😀
terezka to uz ty si zvaz ze co bude lepsie pre teba, aj ked si neviem predstavit tak intenzivne sa tomu venovat popri babatku...ja by som skor sla asi na normal skolu...sice trosku dlhsie, ale nie kazdy den 🙂

krasny vikend

angua27
28. mar 2009

zuzka, tak vidím, že si si užila. a môžem blbú otázku? Tvoje deťúrence majú každé svojho vlastného ocina? 😔 som doterná, ja viem.

terezka, ja by som asi išla na normálny kurz, nejaký 3 mesačný. každý deň chodiť na kurz pri tak malom bábenku, to pôjde asi ťažko. ale rozhodnutie je vážne na Tebe. 😉

angua27
28. mar 2009

a ešte ma napadlo k tomu vodičáku. terazka, to je divné, že v 17 si nemôžeš robiť jazdy. veď je to pod dohľadom inštruktora. segra si robila vodičák, cca. pol roka pred 18 narodeninami. aj si všetko odjazdila, spravila skúšku a potom ešte 3 mesiace čakala, kým si pre neho môže ísť. nabehla na políciu v deň svojich narodenín. 😀

adina22
28. mar 2009

terezka - suhlasim s dievcatami,radsej ten dlhsi kurz...pri tom skratenom by si bola dost v strese,babatko ta bude potrebovat celu a k tomu nocne vstavanie a tak...budes unavena a nie to este stihat vodicak v takom tempe. 😉

terezka044
28. mar 2009

angua, 6mesiacov predtym mozes robit vodicak, ale ja mam 18 az na konci jula, takze v tom termine (december) som uz bola cca v 4.mesiaci ak dobre pocitam, tym padom by som nestihla spravit jazdy do 6.mesiaca (zo zakona ta uz nepustia kv. zdraviu babatka), a mat rozdiel 4-6 mesiacov medzi jazdami a skuskami, ked by som ich robila v juli... bojim sa, ze by som musela brat jazdy navyse. celkovo to bolo prilis komplikovane a radsej som ten cas venovala skole, aby som s tym nemala neskor problemy.
lebo tu skusku uz podla noveho zakona mozes robit az ked dovrsis 18ty rok zivota. 🙂

no s tym vodicakom mate asi pravdu, ze si spravim ten dlhsi, ale v tom pripade uz zacnem fakt v auguste, musim sa nejako donutit, lebo ho budem potrebovat. 🙂

zuzkafuny
28. mar 2009

Angua... áno 😀

terezka044
29. mar 2009

ahojte baby dobre ranko
ako sa vam dari?

podme si vypravat nejake pribehy, zazitky, ked chodite s detmi von a stretavate chlapov, ci ste sa s nejakym uz zoznamili? 😀 taka pozitivna tema mozno 🙂

inak pridala som fotky nejake tak si kuknite ak chcete 🙂 🙂

zuzkafuny
29. mar 2009

Terka veď ty si ešte také bábo 😉 🙂
krásne fotky 😵
téma super, ale ja neobzerám chlapov... jedného mám totiž doma ☹

adina22
29. mar 2009

terezka - no ja by som tolko chcela rozpravat akych vselijakych chlapov som stretla 🤐 😀 😀 😀 Ale pravda je ina,zijem s nasimi na dedine,kde vacsina obyvatelstva tvoria stare babky.A ked sa dostanem do mesta,tak to idem vacsinou nieco vybavit,k doktorovi na nakup a to je vacsnou tam a spat.Proste nemam prilezitosti,co si myslim ze maminky zijuce v meste maju vacsie 😉 Ale klamala by som na jednom rande som bola,ale nedopadlo 😔 Bolo to cez internet a ked sme sa stretli iskry neskakali 😉 (z mojej strany)

adina22
29. mar 2009

terezka - fotecky pekne 🙂 mas pekne crty tvare mozes ist robit fotomodelku 😉

cherries
29. mar 2009

Dobre ranko prajem ,

buchova- tak mali mi bude brat ribomunyl tak ze 3 mesiace ale nie v kuse berie sa to tak 4 dni sa berie 3 dni pauza a potom po tych 3 mesiacoch kontrola opat krvne testy a od 1 roka aerius sirup na udrziavanie a na to aby sa nevyvinula astma lebo deti so znizenou imunitou maju od 1 roka nabeh na astmu a potom este podla krvi sa uvidi dalej a vam co povedala aka dalsia liecba , testy a tak ???

terezka - nie nezoznamila lebo nemam zaujem staci mi moj ex ked ma raz za cas vytoci tak ze mam tlak 200 🙄 😠

Prajem pekny dnik 🙂

buchova
29. mar 2009

ahojte

cheries

ked doberie bronxovxon tak len kontrola v septembri.nehovorila mi nic o testoch ani o brani krvi!tak potom neviem a ako tak citam tak nase deti su na tom podobne tak nechapem preco u kazdeho iny postup 😕

terezka

podobne ako cherries!!!nemam zaujem sa zoznamovat lebo len ked vidim z dialky exatak mam v sebe 200 certov!

terezka044
29. mar 2009

to fakt? ale ved vsetci nemozu byt taki zli 😀

mojej ucitelky kamoska si povedala, ked mal jej syn 6 rokov, ze ju to uz nebavi, a mu hovori ze Ideme si najst tatinka, chceS? a on ze ano, ale musi byt pekny.
Tak zmenila asi 8 zamestnani kym nasli tatinka, za dva roky ho nasli 😀 😀

terezka044
29. mar 2009

adina: mna by za fotomodelku asi nechceli 😀

danielkapo
29. mar 2009

pekny den..
Terezka,pekne fotky,budes (teda uz si) krasna mlada maminka😉 co sa muzov tyka,nejak ked som s malou tak po chlapoch nepozeram,nie je cas 😀 neviem,ale mne celkom prospelo take obdobie pokoja,ze som bez chlapa,aspon som si uvedomila,ze viem byt aj sama so sebou..a so simuskou.Ale zas sa nebranim,ak stretnem niekoho kto bude stat za to,tak budem len rada 😉
Krasnu nedelu

adina22
29. mar 2009

dievcata vobec vam nezavidim,ze stretavate svojich ex,ja som stastna ze ho nevidim a to myslim doslova.Aj preto mozno ma uz presiel hnev na nho,preslo to skor do lahostajnosti.Neviem si ani predstavit,ze by som ho z casu na cas,hoci nahodne stretavala.Velmi vam drzim palce aby ste ich stretavali co najmenej..

terezka - preco myslis?Podla mna mas na to 😉

terezka044
29. mar 2009

adinka a kde je tvoj ex ak sa smiem spytat? 🙂

a neviem no, ja si nemyslim ze som nejaka extra pekna, na to treba viac krasy asi 😀

adina22
29. mar 2009

terezka - smies,zije v inom meste,150 km vzdialenom....takze nehrozi,aby som ho tu stretla 😉 A krasa sa neda merat,to co je pre jedneho pekne nemusi byt pre druheho..ja si myslim,ze pekna si 🙂

terezka044
29. mar 2009

a zijes sama ci s rodicmi, alebo s niekym? pytam sa preto ze ako zvladas domacnost a babatko plus nejaky cas pre seba 🙂 alebo ci ti niekto pomaha so strazenim a tak.
a dakujem naozaj, vazim si to 🙂

angua27
29. mar 2009

terezka krásne fotky. si veľmi pekná mamina. 😉

a chlapi? pár rande som už mala, tiež cez net ako adina. ale okrem jedného iskri z mojej strany nelietali. potom som stretla jedného, tam to iskrilo riadne. aj sme sa asi dva mesiace stretávali, ale potom som to uťala, dosť ma vyčerpával taký vzťah. a on nechcel nič vážne, tak načo do toho investovať? no a po poslednom rande cez net, cca. pred 3 týždňami, som si povedala dosť. už nemám záujem o nejaký zúfalcov, tak teraz nič neriešim. a keď idem von s malým, tak sa venujem jemu. 🙂 veď, keď to má prísť, tak to príde. 😎