Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

adina22
5. máj 2009

sorelia - teda drzim palce a obdivujem.Tiez som mala raz take nutkanie,ked siel prvy krat serial pripadu sue thomasovej 😉 Ale zrejme by som to nevyuzivala a pravdepodobne zabudla.Budes to vyuzivat?

sorrelia
5. máj 2009

Adina

ja som sa už dávno chcela naučiť znakovať, ale nemala som k dispozicii materiály. Teraz sa vytešujem zo slovníka. No a ano, bude možnosť to využiť 🙂 😉 .

buchova
5. máj 2009

ahojte!!

ako sa mavate??co nove???danielka pozeram ze simka bude mat rok planujes nejaku oslavu??alebo nieco???

alebo ake ste mali oslavy kes vase deticky oslavovali rocik???dakuejm pekny vecer

danielkapo
5. máj 2009

Ahoj Buchova, ako sa mas ty a mala? Dlho si sa neozvala, dava ti zabrat? 😉
Simonka ma rocik presne dnes, oslavu budeme robit v nedelu..klasicky s nasimi a s kamoskami mozno na chate u nas aj s detmi....

angua27
5. máj 2009

ahojte,

Simonke veľkú gratuláciu a ešte väčšiu pusu posielam ja aj Maťko. 😉

idem k malému, lebo má po dnešku veľa zážitkov a stále sa budí. v ZOO bolo super, zbehli sme potom ešte do Ikea, dali obed, kúpili pár vecí a šup domov. trošku nám to nabúralo spanie cez deň, ale Maťko bol superný. myslím však, že noc bude horšia. ak chcete, dala som pár fotiek. 😉

buchova
6. máj 2009

danielka

neni casstaleniekde behame!!ale aj dava zabrat!! 😉 SIMKE vsetko najlepsie!!!!a mas nejaku predstavu ake jedlo budes pomahat alebo ako bude oslava vyzerat???pytam sa preto lebo aj nas to za chvilu cakaa rada by som sparvila nejaku oslavu lae nemam predstavu ako by to malo vyzerat alebo ja neviem!!mozno len sttresujem!


aj my sme boli v sobotu v ikei a potom sme behli do avionu tioez pokupili nejake ňvecicky a isli domov....


dievcence idete niekde nadofcu???ja by som chcela ist do talianska ale neviem ci to niejke dost odvazne s tak malym dietattom..neviem 😅

danielkapo
6. máj 2009

angua dik za blahozel. aj virtualnu pusu pre simusku 😉
buchova my na dovolenku tento rok niekde na SVK....na Domasu k vode s nasimi....taliansko moze byt super...podla mna y to uz Viki zvladla...najma ak pojdes s niekym kto ti s nou pomoze. Oslava doma bude klasicka, mamka moja sa podujala ju urobit 😉 A to s kamoskami, pripravim nieco pre nas dospelych, budeme asi len 4 takze spoko...nejaku misu, slane, sladke....a pre deturence ovocie, nejake susienky, tazku hlavu si z toho nerobim,...predsa len rocne deti az take narocne nie su 😀
Dnes asi vybehneme do mesta uz konecne na tie sandalky...

danielkapo
6. máj 2009

sorrelia, matkovi zelame vsetko naj naj naj k rociku, posielame pusinku 😵

sorrelia
6. máj 2009

Danielkapo
Dakujeme 😵 !

danielkapo
6. máj 2009

angua a krasne fotky...maly musel byt nadseny 😉

angua27
6. máj 2009

sorrelia všetko naj, naj, naj Maťkovi k rôčiku. 😀

ďakujem za pochvalu fotiek, fakt bolo super. 😎

add oslava rôčika: my sme mali komornú, iba ja, malý, moja segra a moji rodičia. takže sme si dali spolu nedeľný obed a potom pri koláčiku sa otvárali darčeky. ale balónova výzdoba samozrejme nechýbala. tento rok by som chcela spraviť už niečo aj s inými deťmi a to asi u nás na záhrade, takže počítam že asi grilovačka, ak bude ešte koncom septembra pekne. 😉

sorrelia
6. máj 2009

angua

ďakujeme 🙂 😉 !

adina22
6. máj 2009

sorrelia - aj my sa pripajame vsetko najlepsie Matkovi zelame. 😉

Joj dievcata co sa mi dnes stalo..Bola som u sestry a naspat ma viezol svagor a vzali sme aj sestrinu starsiu dcerku (6 rokov),nech sa povozi 😀 No a ako sme tak sli v aute z nicoho nic sa ma spytala; ''Adi a kde ma Natalka ocka?''
ostala som s otvorenou pusou,nevedela som co povedat ako jej to vysvetlit,sestrocnemu dietatu ako sa veci maju.Ked som zo seba vysukala odpoved,ze daleko....tak sa ma spytala ci nas nemozu s Natalkou zaviezt k nemu,aby Natalka videla ocka....Tak ma tym celym zaskocila,ze ani neviem ako som sa tomu nakoniec vyhla.Povedala som nieco v tom zmysle,ze Natalkin ocko nie je ako jej ocko.Bolo to zvlastne uplne jednoducha otazka a ja som nevedela odpoved 😔

sorrelia
6. máj 2009

Adina

ďakujeme 🙂 !

Deti dávajú veľmi jednoduché otázky. Na ne platia len jednoduché odpovede, najlepšie pravdivé. Nič si z toho nerob. Podľa mňa si to zvládla 😉 😵

adina22
6. máj 2009

Dakujem sorrelia,tvoja odpoved ma upokojila a povzbudila 😵

danielkapo
7. máj 2009

Dobre ranko
adina, viem si predstavit, ze si sa citila cudne...a tiez si myslim, ze si to zvladla vyborne 😉 To je asi najtazsie....taka prva "jednoducha" otazka od dietata...

terezka044
7. máj 2009

adina zvladla si to. nabuduce ked sa niekto opyta, alebo vlastna dcera, tak aspon budes vediet sa pripravit,ze to proste raz pride ta otazka. ale myslim ze v pohode ze to mala pochopila 😉

sorrelia
7. máj 2009

dobré ráno všetkým

adina
rado sa stalo 🙂 😉

zuzu1202
7. máj 2009

Ahojte baby!!!Da sa tu s niekym podobne cudnym ako ja zoznamit???Tri roky som zila v stastnom vztahu- otehotnela som ale ten moj nezvladol bliziacu sa zodpovednost a tak som od neho odisla k mojim rodicom. som pomaly v deviatom mesiaci tehotenstva cize v 32tt a som taka nestastna ako asi nikdy. vzdy ked som pocula o slobodnych mamickach tak som sa dusovala ze tak nedopadnem a je to tu. jasne,mam rodicov kt.mi pomozu aj financne, svokra mi povoze vlastne cela moja i jeho rodina ale mrzi ma, ze tu nebude on- moja muzska istota a podpora, ze tu nebude ked pridem z porodnice a nebude plakat od stastia, ze ma neobime ked budem po celom dni mamickovania unavena, ze sa somnov nebude tesit z prveho slova a prveho krociku. a to nikdy nikto nevinahradi.......

danielkapo
7. máj 2009

zuzu...
podobne "cudny" ako ty, je tu vlastne kazda z nas.... 😉 neverim, ze existujue slobodna mamicka, ktora by si takto predstavovala svoj zivot...ze ostane s dietatom bez muza...kazdej z nas chyba ta muzska istota, ktoru podpora rodiny, akokolvek sa ludia a aj my same snazime, nedokaze nahradit... Ale konieckoncov nikto netvrdi, ze to takto uz ostane navzdy. Mozno aj my este stretneme niekoho, kto bude pre nas partnerom a pre nase deti otcom...
takze nevesaj hlavu a hlavne to neber tak tragicky...zas je lepsie byt s dietatkom sama a v pohode nez v nefungujucom vztahu, ktory by ta unavoval este viac 😉
drzim palce a pokojne medzi nas zavitaj castejsie...dobre padne vediet, ze nie sme same s podobnym "problemom" a starostami

adina22
7. máj 2009

dakujem ste zlate,velmi si vazim vasu podporu...ale na druhej strane kto by ma lepsie pochopil ako som sa asi citila ako prave vy,ktore ste v podobnej situacii a urcite raz mozno budete riesit odpovede na taketo otazky.Vdaka 😉

zuzu - kludne sa k nam pridaj,vitame ta 😉 Ja som sice pocas tehotenstva bola este s exom,ale nebol mi ziadnou oporou a kratko po porode som odisla k nasim.

zuzu1202
7. máj 2009

No ved to fe fakt, ze ziadna slobodna mamicka si takuto situaciu nevyberie. ale mne je tak luto.....je to este cerstve a jedine co ma drzi nad vodov ze sa nesmiem zrutit je moje tehotenstvo, ten drobec za nic nemoze...takze musim byt v pohode. psychologicka mi povedala ze v rannom detstve sa tvoria psychicke poruchy najviac tak to je to co ma drzi nad vodov. ja nebudem sama. sam bude on.....ked ho zacne mrziet co urobil. nechapem ako take nieco dokaze urobit jeden chlap.....

angua27
7. máj 2009

zuz, vitaj. neboj všetko bude dobré. jasné, že náruč bude občas chýbať, ale aj to sa dá zvládnuť. a myslíš, že medzi Tebou a otcom dieťatka je už definitívne koniec?

zuzu1202
7. máj 2009

angua27: Pravdupovediac na 98 percent. ked som odisla tak som mu napisala, zesa mozno k nemu este vratim ak si definitivne zmeni zivot a zacne sa liecit u psychiatra (to je nadlho)....ale nezareagoval na to,vobec sa neozval, asi to vzdal a zabudol na nas....je to asi pre neho velka obeta a asi si uvedomil, ze mu za to nestojime...kto mlci ten sveci. a ja som teraz u nasich a musim pocuvat vety typu: "Vidis vraveli sme ti, nestoji o teba, vykasly sa na neho..". A asi si vies predstavit ako sa citim ☹

migaska
8. máj 2009

Ahojky holky jsem v 5.měsíci těhotenství a ve 4. mě přítel opustil.Ctěla jsem se zeptat jestli nevíte jestli je už na mě povinnen platit teď když jsem v pracovní neschopnosti.Protože vím že až budu na mateřské tak ano.Děkuji Lucka

zuzu1202
8. máj 2009

fu to fakt netusim, ale myslim si ze po narodeni ked ho das na sud tak si odkladaj vsetky blocky ako naklady na dieta pocas tehotenstva a on ti to bude musiet spetne preplatit. tak som to pocula ale este si to zisti pre istotu.je mi luto co sa ti stalo asi preto ze ja teraz prezivam to iste ☹ .drz sa.

danielkapo
8. máj 2009

Pekny vecer...
zuzu ak mas chut, mozes nam napisat svoj "pribeh" 🙂 my sme tu zvedave zenske 😀 no jasne, len ak chces
migaska viem, ze existuje aj nieco ako uhrada nakladov nevydatej matke suvisiacich s tehot. a porodom....alebotake cosi, no absolutne netusim nic blizsie k tomu...skus napisat v teme paragrafy....

tak dnes bol teda teply dnik 😵 boli sme vonku na 2x, no som utahana ako kon...mala uz chce chodit, tak tlacim kocik, drzim drobnu za ruku, este sa vyvracia 😅 no sranda....
tak pekny vecer

angua27
8. máj 2009

ahojte,

zuz, prepáč, že som včera už nereagovala. ale ak má otec Tvojho dieťatka nejaké problémy, ťažšieho charakteru a nemá usporiadaný život, ako píšeš, tak Ti možno bude lepšie bez neho. hlavne hlavu hore, malé Ti vynahradí všetko.

migaska, veru to Ti neporadím. mám pocit, že sa to rieši až po pôrode, ale nie som si istá. skús paragrafy, ako už písala danielka.

my sme dnes boli celý deň na záhrade. je tam super, murovaný domček, s kompletným vybavením, celá záhrada je jedna veľká trávnatá plocha a pár ovocných stromčekov. naposledy sme tam boli ešte minulý rok a to bol Maťko ešte malinký. no a dnes sa tam okamžite cítil ako doma, behal všade, všetko pozeral, spoznával. prote parádička. jediná chybička bola, že na neho niečo lezie. trošku kašľal a poobede mu začal tiecť aj soplík. dala som mu na noc Nurofen, lebo sa mi zdal nejaký teplý a už chrapká v posteli. no uvidíme aká bude noc. dúfam, že nie moc zlá.
celý deň kvôli tomu zvažujem, či zrušiť zajtrajšie rande, alebo nie. ale naši ma ubezpečujú, že to s malý zvládnu, tak ak nebude moc zle, tak asi pôjdem. 😎 som otrasná matka, ja viem. 😔

terezka044
8. máj 2009

zuzka a migaska, vitajte 🙂 🙂

ja co viem ze mas narok aby ti platil vydavky spojene s tehotenstvom, takze si vsetko odkladaj, a na vyzivne = minimalne je to 768sk, nic moc 😒 ale stanovuje sa to podla prace a zivotn.minima tak ak ma dobru pracu vysudis viac. skus sa blizsie opytat v kategorii paragrafy 🙂

baby a nebojte sa, bude lepsie. cely zivot, vas, aj vasho drobceka, mate pred sebou, je len na vas ako sa na to pozriete a vyuzijete to, mozete stretnut este tolko chlapov, nebojte sa 🙂 🙂

angua nie si otrasna matka, si skvela mamina, neblbni! bez na rande, maly bude urcite v pohode 🙂 ak sa mu to nejako velmi nezhorsi, tak sa nebojkaj 🙂

migaska
8. máj 2009

moooc vám děkuji on je terezko voják.Nechápu ho a asi nikdy nepochopím prosil mě na kolenou a miminko chtěl ☹ ted musím být silná jen už kůli miminku 🙂