Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

lucinkax20
8. sep 2009

zuzu1202...pekne si to napisala 😉 dakujem velmi pekne.Moj Sebastianik ma este len 6 tyzdnov,je taky zlaty a mne je luto ze bude vyrastat bez otca...ale mas pravdu,ze moj ocino mu bude vzorom!Budem rada ak mi posles svoj pribeh...pozdravuj maleho Alexika 🙂 prajem vam oboch vseeeetko dobre 😉

binas
11. sep 2009

ahoj baby necitala som predosle prispevky chcela by som vas poprosit o odpoved ,kolko je materska dovolenka a kolko rod.prispevky ako slob .mamicka 🙂 velmi pekne dakujem

evicka1
11. sep 2009

ahoj statocne zeny
idem sa k vam pridat.teda ak mozem
aky je nas pribeh? mala som skveleho partnera zili sme spolu 5rokov.vsetko bolo dokonale.on je cech ja slovenka. narodil sa nam uzasny syn.ma aj ceske aj slovenske obcianstvo.rodila som doma v kosiciach petoze vo "velkom" svete som bola sama-teda len s nim., po mesiaci sme sa vratili do pardubic.vsetko bolo uzasne .zaciatkom prazdnin som prisla domov na slovensko ze chcem aspon na mesiac pretoze mi domov chyba.tak fajn.lukas nas sem doviezol. no po dvoch tyzdnoch mi napisal ze uz pre nas nepride ze pre nas vo svojom zivote nema miesto.vcera mi doniesla zasielkova sluzba niektore moje veci domov do kosic zvysok vyhodil pretoze je to zbytocne. v jednu chvilu som prisla o vsetko. o domov, o moju lasku a najhorsie o sebauctu.byvam na dedine takze si to viete predstavit - mame tu same zvedave drbny a tak.najhorsie je ze ja nemam rodinu kde sa mozem vratit.doma v ke pre nas nieje miesto a este studujem.dokocnujem si skolu terza by som mala maturovat.skolu mam v pardubiciach teda vsetko som tam mala. a teraz nemam nic.no to je jedno.
s rodicmi som sa dohodla ze si malehe na tu chvilku teda do decembra nechaju pokial si tam najdem nejaky podnajom.
mne sa vobec od mojho droobca nechce.asi budem spatna matka ked to urobim. no nechcem sa nechat zlomit nejakym tupcom.
prosim neviete o niecom alebo o niekom kto da do podnajmu byt matke s deckom?
a este dotaz neviete ako to je s pracou ked nechcem prit o tu smiesnu almuznu nazvanou rodicak?
moc diky
kocky drzim vam vsekym a aj sebe prsty nech to zvladneme

danfal
12. sep 2009

Ahoj. Je mi moc líto, co se Ti přihodilo.Myslím, že všechno je moc čerstvé a bolavé. Ale jako první bych se chtěla s bývalým domluvit na penězích. Vím, že to zní hrozně a Ty ho asi nechceš vidět, ale chodíš do školy a mimčo něco stojí.
S prací přesně nevím, jak to je. Já o rodičák přišla, protože jsem nastoupila do zaměstnání a malý musel do jeslí. Připadala jsem si strašně, ráno vstávat a budit miminko, navíc ho dát někam a jít pracovat. Ale situace byla taková, že to prostě nešlo jinak.
Hlavně se snaž teď věnovat malému a trávit s ním čas. Nevím, jak to máš se školou, ale spousta věcí se dá domluvit - individuální plán, odklad, přerušení studia, a pak může být situace jiná.
Držím pěstičky, aby to dobře dopadlo, zvládneš to!!!!!!!!!!!!!!

monkasponka
12. sep 2009

ahojte slobodné žienky, je tu niektorá z Vás čo po materskej šla namiesto práce do školy na VŠ? Rada by som to skusila, len neviem či mi to finančne vyjde. Mala by som dostať nejaké to štipendium, NEVIEM. Ak ano, tak v akej výške?

evicka1
13. sep 2009

danfal diky. no je to cerstve a bolave no to nikdy neprejde. teda mne sa zrutil moj zivot.ale verim, ze sa otrasiem a pojdem dalje
skolu nechcem odkladat pretoze viem ze sa tam uz nedostanem.stala ma dost usilia a penazi kedze je sukromna. a hlavne chcem dokazat sama sebe ze o syna sa viem dobre postarat a tak ked bude skola bude mozno lepsie zabespecena. no uvidime
chlapi su proste divne tvory 😅

zuzu1202
18. sep 2009

ahojte babulky moje sikovne 🙂 tak ako kazda jedna pokracujete??deticky su zdrave??neake to tu je mrtve sa mi zda....baby piiiiste!!! 🙂 🙂 🙂

zuzu1202
18. sep 2009

evicka1: evi neboj, viem je to cerstve aj mne ked niekto povedal ze bude dobre tak som neverila...ale moj maly ma tri mesiace a zvladam to perfektne a stretla som muza, ktory mi dal znova chut zit. sme spolu len mesiac takze nechcem zarieknut, ale sme zalaskovani po usi a ani nevie ako mi pomaha v tejto tazkej situacii...preco v tazkej ked som opet stastna? preto, ze to samotne pomyslenie, ze som slobodna mamina ma boli a myslim si, ze ziadna zena si tuto situaciu vedome nevyberie....ale vsetko sa na dobre obrati, uvidis aj na teba sa urcite stastie usmeje i ked mozno teraz tomu neveris. prajem ti vela zdravia a hlavne lasky, pretoze ta je najdolezitejsia. davaj ju svojmu dietatu za oboch a casom pride ten tvoj "pravy princ" mozno nie na bielom koni ale prinesie ti tolko lasky, ze budes stastna ako to dopadlo....a zapametaj si "nieje otec ten co splodi, ale ten co vychova". pa moja🙂

zuzu1202
18. sep 2009

baby sme statocne, silne zenske a zasluzime si len to najlepsie!!!dieta je najkrajsi dar na cely zivot....nech sa vam dari...

lucinkax20
26. sep 2009

ahojte...chcem sa opytat...ja som mojho ex dala zapisat do rodneho listu a teraz sme sa dohodli na tom ze ja dam ziadost o vyzivne na sud a on poda na sud aby mu urcili ako casto mojho maleho navstevovat.Ak je niekto v podobnej situacii mozte mi povedat kolko krat za mesiac zvyknu sudy povolit navstevy???dakujeem

angua27
27. sep 2009

lucinka, ja som mala zrovna tento týždeň vo štvrtok súd ohľadne týchto vecí. v prvom rade daj žiadosť o zverenie malého do Tvojej výlučnej opatery + výživné + určenie styku malého s otcom. ak máš s exom dobré vzťahy, je dobré to dať formou rodičovskej dohody, potom sa to celé zbytočne nenaťahuje. dobré je, ak podáš návrh všetkých vecí Ty, aby ste nemuseli platiť súdne trovy. matke na materskej sa to odpúšťa, ale treba do dať do tej žiadosti.
my sme sa dohodli, že styk dieťaťa s otcom bude neobmedzený, ale nie každý sudca je tomu naklonený. nám to odklepli, keďže máme ako rodičia dobré vzťahy a ex s malým tiež. sudkyňa videla, že u nás sa jedná iba o to, aby boli veci právne v poriadku a nie o nejaké naťahovačky. takže moc Ti s tými návštevami nepomôžem. máš však malé bábo, takže tam by ešte nejaký čas mali prebiehať návštevy otca v Tvojej prítomnosti, hlavne ak dojčíš.
ak máš nejaké otázočky ešte, kľudne mi napíš cez IP. 😉

mandula
27. sep 2009

ahojte dievcata, uz som sa dlhsie neozvala, necitila som sa na to, aby som sem pisala, pretoze ma to strasne bolelo /myslim, to ze nas ocinko opustil pre 17tku / a potrebovala som na to nemysliet, prepacte. On sa prestal o mna uplne zaujimat, ja ho nekontaktujem. Napise vzdy len otazku, ci sa maly este nenarodil, leboze sa na neho tesi a ma zaujem. Tak som teda zvedava, ci to aj bude pravda. Spravila som jednu chybu, boli sme na matrike kvoli vyhlaseniu otcovstva / nemal s tym nastastie ziadny problem / a ja som urcila jeho priezvisko pre maleho. Ja neviem co ma to napadlo - asi preto, ze som naivna, ze si myslim, ze ten maly ho zlomi a bude chciet byt zase so mnou. Asi preto ze so stale milujem a chcela som mat aspon nieco z neho. Ja neviem. Kazdopadne to asi nebolo spravne ja viem. Dufam, ze ak to budem chciet zmenit naspät tak to pojde. Ja mam totiz ine priezvisko. Baby, ja som asi fakt slaba. Ked vas tu citam, tak vas obdivujem, ako to vsetko zvladate a hlavne aku mate ohromnu hrdost, klobuk dole. Evicka - obdivujem Ta, naozaj - muselo to byt pre Teba tazke. Ja mam termin porodu o tyzden, bojim sa toho, co bude. Na jednej strane sa neuveritelne tesim na maleho na druhej strane mam strasne obavy. Ze potom uvidim realitu a budem moc smutna. Ja viem, budem mat malinkeho a to bude moj zivot - viem a viem aj to, ze on bude pre mna vsetkym. Ale zvladnem to? Ach, mam tolko otazok v hlave. Chcela by som vasu SILU.

paegaska
28. sep 2009

mandulko, ten papír nemusíš použít - můžeš dát svoje jména a otcovství se určí i pak... Bude to trochu složitější, určitě ti tady poradí...
Já jsem, bohužel, ploužila právě ten papír a mrzí mě to dodnes. Brzy po porodu jsme se rozešli,"otec" se o dítě vůbec nezajímá. A mě oslovují u lékařů, v kroužcích , ve školce příjmením dítěte. Navíc i to křestní jméno má po otci - což mi teda trvalo než jsem si zvykla.
Pokud se k tobě bývalý vrátí, tak to určitě kvůli jménům malého nebude.
Jména pak bez souhlasu "otce" nemáš šanci změnit.
Zvládneš to, uvidíš a moc ráda to zvládneš.
S tím jménem si to dobře rozmysli, máš na to jen pár dní.

mandula
28. sep 2009

paegaska - aj ja som rozhodnuta dat mu aj krstne meno po otcovi: Petko. To uz menit nebudem, lebo tak ho oslovujem od zaciatku a zvykla som si na to. Uz mu tak hovori vela ludi. S tym priezviskom si to teda este rozmyslim. Aj tak viem, ze dolezite bude to, co urobim v nemocnici. Tam ked sa ma spytaju, tak mi bud prepne a ja to necham tak, alebo to zmenim.
Mrzi ma, ze aj vy ste sa rozisli. Tiez si dufala, ze to ten drobcek zmeni? A ako sa moze nezaujimat? Boze, ja toto asi nikdy nepochopim. Ako moze niekto nechciet byt so svojim dietatom. Ja sa modlim kazdy den, aby to tak nebolo.
Ale asi je nacase pozriet sa pravde do oci. Musim to uz urobit, lebo takto sa len utisujem a potom pride rana.
Dakujem Ti paegaska, ze si napisala.

paegaska
28. sep 2009

mandulko, já jsem po několika letech vztahu splnila přání mého expřítele - mít dítě 🙂
Já už jedno dítě mám. Já jsem prakticky začala věřit tomu, že tento můj bezdětný přítel bude skvělý otec. A přitom on neunesl zodpovědnost a kolem porodu si uvědomil, že vlastně se starat nechce a dokonce na to dítě začal žárlit. U něho to byla navíc manipulace a velmi dominantní povaha. Jediné jak jsem se z toho mohla dostat já i děti bylo to s ním okamžitě skončit. On ještě dlouho nechápal a já jsem se z toho taky docela dlouho otřepávala. Čekal spíš, že si zavede v rodině patriarchát a my se přizpůsobíme jemu.Dnes nechápu , jak jsem s ním mohla být. Už jsem to tu kdysi psala.Ještě pro vysvětlení, dnes si myslím, že je psychotic.
Paradoxně závidím, že k tomu u mě nedošlo už aspoň v tom těhu - i to jméno by bylo podle mě. Ono po tom porodě to taky není žádná sranda. Chodili k nám návštěvy přát k narození dítěte a já, protože jsem o tom nebyla schopna mluvit jsem hrála šťastnou matku a po odchodu brečela a depkovala. Pak mi ovšem dost lidí pomohlo, našla jsem skvělou hlídací paní a podařilo se mi vrátit do práce, kterou mám naštěstí dodnes.Ale dnes vím,že chlapů, kteří neunesou zodpovědnost za rodinu a kteří si až po narození dítěte uvědomí, že budou finančně lépe splněny jejich přání a koníčky, když zůstanou sami je docela dost.
Podívej, pokud si svobodná může dítě nést příjmení vaši rodiny.
A prosím, zkus si užít miminka i mateřské dovolené. Už se to nevrátí a rychle uteče.
Pokud se budeš upínat na plané naděje budeš i ty víc psychicky labilní a budeš trpět.
Nenech si to zkazit.

danfal
28. sep 2009

Sílu mít budeš, neboj. Všechny jsme to takhle měly, ale zvládnout se to dá. Možná si říkáš, kde tu sílu sebereš. Vsobě, protože budeš muset. Jinak to prostě nejde, mimčo potřebuje mamku na plný úvazek. Taky si myslím, že by sis neměla dávat naděje, potom to daleko víc bolí - vlastní zkušenost.

monka22
28. sep 2009

mandula:ahoj...pozeram, ze mame rovnaky termin porodu🙂)kde budes rodit?ja sa chystam na antolsku.
Mna moj chlap opustil v juli ked som bola v siedmom mesiaci.Do teraz ma to velmi boli, ale uz som si zvykla.za tie necele tri mesiace co nie sme spolu ma bol pozriet iba raz a odvtedy sa vobec nezaujima.teda viem, ze sa na mna pyta kamaratov, ale mne nezavola vobec.ja ho tiez stale moc lubim, ale snazim sa na nho nemysliet a som celkom stastna aj bez neho.
Najviac ma boli, ze nemoze byt ani na rodnom liste lebo otcovstvo na matrike nebol podpisat.Zo zaciatku som sa s nim ani nechcela sudit, ale chcem, aby moje dieta malo aj otca v tom rodnom liste a bez sudu to nepojde a samozrejme bude musiet prispiet aj nejake peniazky lebo sama to nezvladnem a moji rodicia mi dali uz dost penazi na vybavycku takze od nich toez nechcem byt zavisla...

kalllla
28. sep 2009

Caute baby, fuuuuha.. je tu toho dosť.. nieje čo závidieť popravde.. ale boh nám dal slobodnú vôľu, aby sme sa rozhodovali a každý chlap, ktorí ublížil dostal zelenú to urobiť a práve od nás.. ja svoj príbeh nebudem pitvať ´, už to , že píšem hovorí o tom, že som jedna z Vás.. som slobodná , mam ročného synčeka, otca som nezapísala práve preto, aby naňho neprispieval a to najhoršie nemal nárok.. celé tehotenstvo som bola sama nasťahovala som sa k rodičom.. už v tehotenstve som neleňošila a robilan všetko preto, aby som si žila oka, platila som si pripoistenie a vyšla mi 15litrová materská... popritom pracujem ako kozmetička a vizážistka.. hneĎ PO PôRODE SOM UTEKALA na mestský úrad žiadať o sociálny byt, pretože som mala dobrý príjem.. dnes ma malý rok, môj oficiálny príjem je materská a minulý týžden mi oznámili, že ma vyžrebovali na 2-izbový byt.. hneď minulý týždeň som si našla brigádu, aby som mala čo to do životného minima.. a mohla si prebrať byt.. už som narazila aj na jedného muža🙂 ale koniec koncov, je to čurák, o ktorého sa treba starať.. takže ako prišiel, tak som ho aj poslala po svojom... doma to s rodičmi nemám ľahké, vždy príde chvíľka keď mi malého vyhodia na oči, ale ja som sama sebou, som matka, bojovníčka a tvrdá ženská-na pohľad🙂 tým všetkým Vám chcem povedať aby ste srali n a víživné a bojovali sami za seba.. aby kôly pár drobným neprišiel deň D a snimi aj skutočný začiatok Vašich problémov.. Baby po svete chodí toľko bambusov až to bolí, ale aj takých chlapov, ktorí stoja za to🙂 prosím, budťe náročnejšie🙂 veľa štastia.)

bara78
28. sep 2009

Ahoj děvčata,
založila jsem podobnou diskusi, nezaregistrovala jsem na začátku, že tato je vlastně velice podobná. Taky se s tím peru, ex-přítel odešel, když jsem byla ve čtvrtém měsíci... a od té doby jsem na to sama. Miminko se má narodit za dva týdny, tak uvidíme, jak vše potom bude vypadat...

Držím vám všem moc palce a věřím, že se nám to podaří překonat a že bude časem líp. Taky jsem nevěděla, kde vzít tu sílu na to, to všechno přežít, nemít to s kým sdílet, na to zařídit si všechno sama,... ale po těch pár měsících už jsem na tom trošku líp. I když je to někdy strašně náročné.

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

angua27
28. sep 2009

babuľky, žiadna z nás to nemá ľahké. aj keď ja mám čo najmenej sa sťažovať. 😉

kalllla chcela som reagovať na Tvoj príspevok. klobúk dole, že zvládaš svoj život, ako zvládaš. ale nesúhlasím s tým, aby otcovia neplatili na dieťa výživné. je ľahké dieťa spraviť, väčšina z biootcov o dieťati potom už nechce viacej počuť. tak prečo im to zjednodušovať? keď sa o dieťa nezaujímajú, nech aspoň platia, nech si nemyslia, že môžu š.kať kade-tade a zodpovednosť žiadna. ak nechcete, aby biootec dieťa výdal, na to je tiež veľa spôsobov. a súdy sú väčšinou na strane matky.

mandula, pegaska - ešte reakcia k priezvisku. ja som dala malému priezvisko po jeho otcovi, keď sme od neho odišli, chvíľu som rozmýšľala nad zmenou. ale potom mi napadlo toto: ak sa raz vydám, príjmem priezvisko svojho manžela a tým môj syn bude mať iné priezvisko ako ja, ako jeho otec. možno bude mať pocit, že k nikomu nepatrí. radšej nech má priezvisko po otcovi a pocit, že aj takto je s ním zviazaný. ale ako som už niekoľkokrát spomínala, ja mám s exom dobré vzťahy, malého miluje, často sa stretávajú.

mandula
28. sep 2009

ahojte, bola som prave u lekara, tak som sa odmlcala. No, vyzera to tak, ze do konca tyzdna bude maly na svete, moooc sa tesim. To je teraz jedine, co ma drzi nad vodou. Aj ked ja mam skvelu mamu, ktora sa velmi snazi / nie vzdy sme si rozumeli, ja som dokonca v 17tich utiekla z domu, lebo to bolo medzi nami velmi napäte / ale teraz je velmi zlata. Keby mohla tak mi znesie aj modre z neba. Stale len nakupuje / uz to vazne nemam kam davat 😀 / a stara sa o to aby som nebola smutna. Vdaka nej nie som na tom az tak zle, ale tie noci su tazke. Stale tie myslienky, kde som urobila chybu, ci ma teraz podvadza alebo aspon trocha na mna mysl, ..... vsak to urcite poznate. drzim sa a nepisem. Dala som mame slub, ze nenapisem. On sa tiez ako u Teba monka pyta vsetkych len nie mna. Aspon ze na tej matrike bol a vsetko ochotne podpisal. Stale tvrdi, ze on bude malemu dobrym otcom. Vraj sa toho nemusim bat. No vsak uvidime - HRDINA.

Monka - citala som aj Tvoj pribeh, mrzi ma to. Ano, termin mame podobny, ja budem rodit v Galante. Povodne som mala rodit v Ruzinove, ale kedze som teraz u mamy v Sali, tak pojdem rodit do GA. Snad vsetko dobre dopadne, velmi ich tam nepoznam. Ale zajednala som si lekara, aby som sa zbytocne nebala 🙂 Nech uz to tu je.

Kalllla klobuk dole, si vazne silna zena a obdivujem Ta. V jednom mas pravdu, ja sa tiez chystam spoliehat sa co sa financii tyka sama na seba. Vystudovala som 2 vysky a dokazem sa o seba postarat. Ked on nebude mat zaujem, ja to zvladnem. Tohto sa vobec nebojim a viem ze toto zvladnem. Boli len to, ze ho stale lubim. Stale by som povedala ano, keby prisiel a chcel ma spät. Toto ja musim prekonat a potom uz bude dobre.

Bara78 - citala som aj Tvoj prineh. Moj tiez odisiel kvoli inej zene. Kvoli 17tke, ja mam 30. Vraj on si chce este uzit, vraj on si vobec neuzil. Pritom sa sam o to male snazil. Pritom ked uz vedel, ze som tehu tak spaval s bodyckom - to bol taky test, ci bude moct maly spavat s nim. Vraj ked bude rano body pokrcene, tak asi nie, lebo to by ho asi prilahol 😀 Body bolo rano rovne a on bol tak stastny, ze moze s nim spavat. Lenze ked ja som bola v 8 mesiaci, on sa zamiloval. teda on tvrdil, ze si uziva. Ze nemam robit tragediu, vraj to je bezna vec, ze to len ja tak hystericim. Vraj ho mam nechat tak, byt ticho, on si uzije a bude to zase dobre. Ale to neslo, chapes? To som ja nezvladala. Tak ked to na mna prislo, prespala som u kamosky. No a jedneho dna ma vyhodil, vraj nech si idem ku kamoske, ked jemu neverim. Bola som z toho cela zmätena, doteraz tomu nerozumiem. Nechcel ani komunikovat. Lebo vraj normalna zena je doma a caka na partnera a netula sa po kamoskach!!!??? Nop a dalej to uz poznas. Som u mamy a cakam co bude. Bez kontaktu. Vola mi len jeho mama a stale mi opakuje, ze to bude dobre, ze on sa na maleho velmi tesi a ze ona na neho tlaci aby ma priviedol spät. Je zlata, ale nezabera. Ja vlastne vobec neviem, co sa deje v jeho hlave. Vobec.
Ale ty si silnejsia ako ja, verim, ze to zvladnes a tiez Ti drzim palce.

Anqua - to co pises o plateni je sice pravda, ale vies ake to musi byt tazke sa niekomu prosit a tahat sa po sudoch, aby Ti nieco zaplatil? Ja som v tomto tiez tvrdohlava a ked platit nebude, tak ja sa prosit nebudem. Vzdy som bola na vsetko sama, tak musim zvladnut aj toto. Ale vsak pockaj, to len teraz som taka hrdinka, inak budem hovorit, ked tie peniaze jednoducho potrebovat budem ☹ A co sa tyka toho priezviska - povedala som si, dam mu nejaku dobu, ak to nepojde, priezvisko zmenim a bude sa volat po mne. nech sa ma kazdy pyta co chce, je to moje rozhodnutie a moje dieta. Mozno to raz budem lutovat, mozno sa to vsetko na dobre obrati. Neviem, neviem, neviem. teraz ho este lubim a takto to citim. Cas to cele vyriesi.

misuuulko88
29. sep 2009

nechapem....moc sa tomu nerozumiem

sasulec
29. sep 2009

mandula,to si mi uplne pripomenula nas pribeh..a aj nasho tata,,hrdinu,, no nechcem ta sklamat a drzim ti palce,ale s tym priezviskom si to fakt rozmysli,neviem ako na tom ste a ci je nadej,ze sa date do kopy,ale ak nie bude vam lahsie ak das babu svoje priezvisko..ja som dala lj ho,bo som dufala,ze tym nieco zachranim ale veru nie,teraz vsade kam chodim musim vysvetlovat,ze ja som ... a mala je... ☹ aj sudom som to chcela zmenit,ale neuznali nam to,takze ja sa o malu staram,ale moje priezvisko nemoze mat..aj ma to obcas teraz zamrzi,vies ked sa stretas u doki a tak..ak nieco napis ip..
rozmysli si to.. v porodnici mozes udat jeho ako otca,ako mate na matricnom zapise,ale meno mozes nechat svoje..ale zisti si to..a porozmyslaj..len moja skusenost ja by som to uz neurobila,teda dala by som malej moje priezvisko ☹

misuuulko88
30. sep 2009

Ahojte.... Ja som tu prvy krat,takze ani neviem ako to tu chodi,ale uz to nemozem v sebe dusit a nemam sa skym porozpravat,tak mi nema ani kto poradit....
Ja som mala v rodine vzdy problemy,lebo rodicia si radi vypiju,takze psychicke tyranie,urazky,nadavky a vyhadzovanie z domu bolo na dennom poriadku,.....Potom som zpoznala jedneho uzasneho chalana s ktorym som chodila 4mesiace a po mesiaci som zistila ze som tehotna....Viem ze na to treba dvoch,ale ked ktomu prislo,tak sa ma ani nespital ci moze a TAK TO PRIALO....KED SOM MU TO POVEDALA TAK bol rad a planovali sme si ako budeme u neho byvat a ako nam bude dobre....zial po mesiaci,sa zrazu zmenil z nicoho nic,vyklul sa z neho zbabelec a napisal mi ze potrebuje cas.....a uz sa mi 4tyzden neozyva....pred tyzdnom ma prepustily z prace koly tehotenstvu a ked to doma zistia tak ma vyhodia....zarobila som tam ani nie 8000sk a to som musela davat 3000sk rodicom.....Takze uz niesom zamestnana,rodicia sa mi uz vyhrazaju ze ma zachvilu vyhodia,co by neurobily prvy raz....Snazim sa najwst este niaku pracu,ale tehotnu uz asi nikde nechu....Som v 4.mesiaci,zachvilu v 5.tom,brusko rastie,.,...a ja nemam na tehotenske oblecenie pre seba a nieto este pre babatko....Som zufala a neviem co mam robit....Isto niesom jedina,ale v takejto situacii som este nebola,takze neviem ako dalej.....

monka22
30. sep 2009

misuuulko88:ahoj...vsak, ale ked si im v robote povedala, ze si tehotna tak oni Ta predsa nemozu vyhodit...to je v zakone...skus si to poprezerat na internete a ja by som na tvojom mieste potom isla do roboty a trosku by som ich postrasila...Mas to fakt tazke...neviem co by som robila...mna aj ked opustil priatel tak rodicia stali na mojej strane a bez ich pomoci by som to financne vobec nezvladla...skoro oni nakupili celu vybavicku...
Pomoct Ti nemozem, ale prajem Ti nech si silna a nech Ti vsetko dobre dopadne...ale fakt sa skus pozriet na ten zakon lebo to som pocula od vela ludi, ze proste koli tehptenstvu Ta nemozu vyhodit...

bara78
30. sep 2009

misulka: V ČR existují tzv. občanské poradny nebo taky různá sdružení pro matky/těhotné ženy v nouzi a myslím, že by ti mohli poradit. Nevím, jak je to na Slovensku. Zkus se podívat na internet, jestli něco takového u vás v regionu je. Řekli by ti, jak je to s tou prací (taky mám za to, že pokud to bylo zaměstnání na řádnou smlouvu, že tě vyhodit nemůžou), poradili by ti, jak získat nějaké finanční příspěvky/sociální dávky od státu, jak je to s mateřskou dovolenou, možná by pomohli i s nějakým dočasným bydlením... Myslím, že bys teď potřebovala aspoň takovouhle podporu. Já jsem v situaci, kdy mě taky opustil partner, taky jsem byla tehdy ve čtvrtém měsíci, ale měla jsem dobrou práci, něco našetřeno, kde bydlet, a psychickou podporu rodičů... takže přec jen trochu lepší výchozí podmínky. Chápu, že to pro tebe musí být teď strašně těžké. A co nějaké kamarádky, nemáš se ani takhle na koho obrátit?

sasulec
30. sep 2009

misuuu,urcite ta nemozu vyhodit,neblazni tomu neverim nevzdavaj to a zisti si to.. 😕
booze,rada by som ti pomohla ale ako? ☹

mandula
30. sep 2009

misuuu, booze, je mi to hrozne moc luto. Ked som si precitala Tvoj prispevok, tak som sa az hanbila za svoj malicherny problem. Pre kazdu z nas je to nase trapenie najväcsie ale to Tvoje je naozaj velke. Neboj, zvladnes to. Viem, lahko sa mi dari, ked ja sama placem a trapim sa pre nejaku sprostu 17tku, ktora si teraz uziva mojho priatela. Ale ty musis bojovat. Ja som is ista, ze u nas existuju centra pre slobodne mamicky a matky v nudzi, oni Ti pomozu, budes mat klud, to je teraz pre Teba najdolezitejsie.
A presne ako pisu ostatne - NEMOZU TA VYHODIT!!!!!!! Na to je zakon. Ved to je trestne a viem ze mas narok na odskodne, ak taketo nieco urobili. Aj keby si cokolvek urobila, nemozu Ta len tak vyhodit. Tehotne su chranene.
Tak rada by som Ti pomohla hocijako, keby to bolo mozne. Priznam sa, ze ja sama na tom financne nie som bohvie ako, tiez mi pomohli nasi. Aj ked plat som mala pekny, ale mam uver a vsetko islo tam. Tiez teraz neviem, ako to zvladnem sama. Priatel povedal, ze bude platit polovicu - vsak to je aj jeho uver, ale co Ti poviem, nedal mi ani len na maleho, ani na kocik / ktory mal kupit on / tak ako si mozem byt ista, ze to bude platit. Teraz to este nejako zvladnem ale po 8 mesiacoch, ked ostanem len na prispevku nemam SANCU. Ach, uplne Ta chapem ako si na tom.
Povedz, ako by sme Ti vedeli pomoct?

sasulec
30. sep 2009

ale neviem ako to je, ak to uz podpisala.. ☹

sasulec
30. sep 2009

a ak mozem poradit,zahod tvrdohlavost za hlavu,daj to na sud aby otec platil..ani ja som nechcela sudy,ale su to peniazky toho maleho,ktore ich bude potrebovat...tomu ver a slzy utri,ziadny sucit,co bolo..nech sa zodpoveda otecko 😠