Slovenky a Češky z Craydonu a okolia, ste tu?

livia1378
2. apr 2009

Ahojte kocky...
ja sa volam Livia, pochadzam z Kosic ale uz 13 rokov zijem v Anglicku. Prave som na materskej, mam maleho 2 a pol mesacneho chlapceka a dve dcerky uz skolskeho veku skoro 11 a 8 rocne. Byvam v Croydone...rada by som sa spoznala zo slovenkami alebo ceskami ktore maju deti a su maminy v podobnej situacii ako moja. ak si niekto chce pisat a byva daleko je to ok tiez, rada si pokecam o detickach, rodine a zivote. Ak byva niekto poblizku a rad by sa spoznal na pokec, prechadzky atd.prosim ozvite sa. Za hocijake prispevky vopred dakujem.

mamartinka
2. apr 2009

preco zasa zakladas novu temu a nejdes do temy Anglicko napriklad ked si odtial.uz ti jednu temu uzamkli.pobrazdi po temach a urcite tam nieco najdes.prajem pekny zvysok dna.

livia1378
autor
2. apr 2009

dakujem za tvoj prispevok mamartinka...ja som zalozila novu temu presne na cast Londyna ktora zaujima mna...snazila som sa pozerat na ine temy ale oni uz bezia cez dva roky a je tazko sa neako zaradit medzi dievcata ktore spolu kecaju uz dlho. inak okrem toho vsetci byvaju v north London a mna zaujima ina cast. dufam ze to odpoveda na tvojej otazke. 😖

lubica69
2. apr 2009

Ahojte kočky
Prepáčte,že sa do toho miešam Bola som v Londýne preto občas nakuknem len tak ako sa tam teraz žije na oživenie spomienok..
Dosť ma zarazilo,že sa Martinka staráš do toho akú tému kto založí 😒
keby chcela Livka založiť aj 100 tém nech kľudne založí a ak sa nik nechytí sú tu na to z admin aby ju na to upozornili A ak si ju chcela pozvať ku Vám do témy dalo sa to aj krajšie ako hneď na úvod zglbať prečo zakladá novú tému
Inak ahoj Livka Ako sa ti tam žije? 😉

livia1378
autor
2. apr 2009

Lubica...ahoj...som rada ze si aspon niekto toho vsimol...mala som strasne velku chut odpisat sprosto tak ako aj mne bolo napisane ale z druhej strany to nie je moj styl, ja nie som taka osoba. Ja som si myslela ze mozem si otvorit vlastnu temu ak chcem...co komu do toho???
No asi niektory ludia nemaju nic ine na praci len sa starat co robia druhy. ak tato tema nie je pre teba preco ju vlastne otvaras???
nepochopim to.... ale necham to tym co sa chcu do inych miesat, lebo to nie je moj styl.

Lubica, v Anglicku zije sa tak ako vsade, vies vsade sa musi robit aj zit...tak aj tu.tiez to tu nie je jednoduche ale ja nelutujem ze som tu ostala. Ja pracujem pre Transport for London takze je to ok...momentalne som na materskej takze je to strasna zmena pre mna. Inak som spokojna.Kde ty byvas na sk? zatial sa maj pa

lubica69
2. apr 2009

Áno Livka Ja bývam už 4 roky tu na Sk je to predsa len domov 😉
Inak áno tiež som sa chcela opýtať či nemá nič iné na práci len toto juj mať toľko voľného času na takéto veci 😒

ivanka821
3. apr 2009

Ale baby,
nehadajte sa.... :D
Livi, ja zijem v UK, skusala som tiez zalozit novu temu, lebo som tiez nechcela vrazit do diskusie inych....
Ale v pohode, zapadla som :D

Ja som v UK 4 roky a som uplne ale vazne ze uplne desperate po nejakej kamoske, tak sa snazim si niekoho najst.
Babatko este nemame (alebo skor klop klop? :D)... Ma sa nam narodit v juli a byvame v North London.
Ale v kazdom pripade, ked sadnes na vlacik tak to nie je az tak daleko.... :D

Ozvi sa....

tictactoe
3. apr 2009

livka ahoj,

ja sice zijem na slovensku ale vcera sme sa s malym vratili z uk, z bromley - byva tam otec mojho krtka. a dokonca tiez robi pre tfl! mozno raz v dalekej buducnosti sa prestahujeme spat do uk aj ked mne sa veru vobec ale vobec nechce, no zatial si nechavam tu moznost otvorenu kedze dominicov otec by chcel aby bol pri nom blizsie. ja len dufam ze v tej casti dakoho najdes, a co skusit nejake materske centra, drop in alebo kniznice...? raz za cas si spravit vylet do north london je ok ale aj dost o drzku. som si toho teraz uzila tri tyzdne, cestovanie do centra a spat, to by zabilo aj kona a nie to este to moje drobatko - uz toho mal asi plne zuby 😒 drzim palce!!!

livia1378
autor
4. apr 2009

ahojte baby...
ivanka...tesi ma ze si sa ozvala...skoda ze byvame daleko od seba ale ano mozme sa stretnut. aj po telefone mozme kecat.ja som teraz doma ako som spominala. Gratulujem k babetku, dufam ze si ok a uz sa tesis nemas to daleko. odkial si zo Sloveska?a si tu vydata? kde presne byvas?drzkaj sa a zase napis...papa

titactoe....tiez ma tesi ze si sa ozvala...dufam ze sa na sk budes mat dobre. ved predsa je to domov, ale pre mna je domov tu v UK.kolko ma tvoj maly? A otecko maleho je slovak? tiez sa drz a az budes mat chut zase sa ozvi.papa

Lubica..dufam ze si ok..dakujem za tvoje prispevky...a ak budes mat chut...ozvi sa...papa

livia1378
autor
5. apr 2009

Nikto sa neozval...mozno nikto nebyva v South East... 😢
baby krasnu nedelu 🙂

livia1378
autor
5. apr 2009

Snad sa niekto ozve...

ivanka821
6. apr 2009

ahoj livi,

prepac pisem az teraz, lebo sme sa odstahovali a v novom byte nemame este internet. ☹
takze si vacsinu veci vybavujem v praci a tak.

Jaska ze sa tesim na babusko, kope ako o zivot a mna to strasne povzbudzuje, lebo viem, ze je asi ok... ( klop klop).
Zo Slovenska som z BA. Nie som vydata, ale zijem s priatelom a tesime sa na babatko spolu....
Byvam pri stanici Brent Cross.

Zase mne nejako nerobi niekedy sadnut na vlak a prist do Croydonu.... Aj teraz bude tolko volnych dni.... Sa mozno zblaznim.... 😀

tictactoe
6. apr 2009

livka ahoj,

pre sk som sa rozhodla hlavne preto ze tu mam oporu a pomoc ked ju budem nahodou potrebovat co som v uk nemala. maleho otec je african a dominic ma teraz 5 mesiacov. rastie ako z vody a sa mi ani verit nechce ze to tak hrozne leti! ako dlho je materska v uk? podla mojich info by mala byt 9 mesiacov, no z roboty mi poslali potvrdenie ze 1 rok. akurat ked som tam bola minuly tyzden tak o tom hovorili ze ju chcu zkratit na 6 mesiacov a predlzit paternity! ja si veru neviem predstavit nechat takeho drobceka niekde v day care a ist si spokojne do prace... a co ty, ako dlho ostanes doma s malym?

lubica69
6. apr 2009

Livka 😉

3558
7. apr 2009

baby potrebovala by som poradit. dnes mi prisiel dopis z firmy, ze nam ju zatvaraju./som na materskej/
co mam robit, ak by som chcela ist na job centrum a poberat podporu tu v uk, ale chcela by som sa vratit na stalo uz domov. pretoze doma mi narok nevznika na podporu pretoze som v Uk pracovala 3 roky. neviete mi poradit? som zufala. da sa to? 😕

nippa
7. apr 2009

ahoj Livia. Neviem ci budes mat zaujem ale mozes pozriet tuto stranku,niekedy sk a cz mamicky organizuju playgroups kde tiez mozno niekoho najdes vo svojom okoli..alebo mozes rovno pridat prispevok ze hladas niekoho v croydone(pozri v zoznamke)
http://skaczrodiciauk.multiply.com/
na tejto stranke sa musis registrovat, a budes mat povoleny vstup....ak budes mat problem posli mi tvoji emailovu adresu a ja ti poslem pozvanku.
Ja tiez byvam v NW takze sme na druhej strane ale kludne sa pridaj na mamicky a tehulky v londyne a okoli...ja tiez len z casu na cas nakuknem, baby poznam niektore osobne ale na konci dna sa rozpravame o hocicom nie o tom co sa deje v nasom okoli takze vzdialenost nehra vobe nijaku rolu.

livia1378
autor
7. apr 2009

Ahojte baby...strasne pekne dakujem za prispevky...som rada ze sa zapajate do discusie...

Ivanka...ano mozme sa stretnut...kedy cakas babetko? Ja som na materskej teraz takze tiez mam nejaky cas nazvys... Uz si na materskej? ... dufam ze si ok a malicke nech kopka...to je dobre...! Zase sa ozvi coskoro x

Zuzana...prepac ale nemam radu...ja myslim ze aj na sk by si mala narok na nieco...ved nikto nevie ci si tu pracovala alebo nie... 😕
a tu...ved nic sa nestane ked sa pojdes opytat na job centra akoby to bolo ale aj tu by si mala mat narok na nieco...all the best...X

Lubica som rada ze tu zazrievas...dufam ze si ok aj rodinka...co mate nove na SK? Krasne pozdravy z Anglicka Pa x

Nippa...dakujem za tvoju radu skusim...potom ti dam vediet...x

Baby prajem vsetkym krasnu velku noc...snad sa este dovtedy ozvete...zatial pate...xx

ivanka821
8. apr 2009

Livia...
Nieeeee. Este nie som na materskej. Este mam takmer 7 tyzdnov do materskej.
Ale stale pracujem a vobec sa mi nechce, lebo som strasne vycerpana.

livia1378
autor
8. apr 2009

Ahojte zienky...

som strasne rada ze aspon trosku prispievate na tuto stranku...

Ivanka...verim, ze si unavena..ja som isla na matersku 1 januara a 18 januara sa maly narodil...viem ze je to tazke pracovat az do takeho casu...tiez som bola vycerpana ale v robote boli super ohladuplni.

a kde pracujes...mozes si aj oddychnut ak treba?

Zatial papa

ivanka821
8. apr 2009

18. januara? Moj priatel sa narodil 18. januara 😀 😀 😀
Tento rok bola jeho oslava narodenin super. Vyhrievali sme sa na slniecku a clapkali v oceane....

Praveze dnes mame tak strasne busy, ze nemozem sa ani poriadne zastavit.
Pracujem v hoteli na rezervaciach. Vyhoda je, ze sedim, nevyhoda, ze sedim cely den.....

livia1378
autor
8. apr 2009

OK Ivanka, len sa drzkaj...snaz sa oddychovat...viem ze to nie je jednoduche...
maj sa pekne papa

3558
8. apr 2009

ahojte.hladam niekoho kto byva v Middlesbrough. prosim IP. dakujem

livia1378
autor
9. apr 2009

kocky...krasnu Velku Noc...snad nam pocasie dopraje...no neviem neviem...

ozvite sa...co mate nove.zatal sa drzte xx

livia1378
autor
11. apr 2009

caute baby...nikto sa neozyva...???
co mate nove???
Prajem karasny dlhy vikend...majte sa pekne 🙂

michelle26
13. apr 2009

Ahojte.Volam sa michala,mam 3 rocnu dcerku a 2.baby na ceste. My byvame v south east London-mestecko sa vola Sutton a do Croydonu chodime dost casto nakupovat,je to asi pol hodinky busom...tak zatial tolko. Majte sa vsetci krasne.

ivanka821
14. apr 2009

ahoj.
tak ako sa mame,... Dnes som absolutne odrovnana. Brusko rastie a ja nevladzem.
Este stale trcim v praci....

livia1378
autor
14. apr 2009

ahojte baby
dufam ze ste mali pekne sviatky...

michaela...dakujem ze si sa ozvala...Sutton poznam...ak by sa chcela stretnut/spoznat tak kludne...posli mi IP

ivanka...poznam ten pocit...no musis nejako vydrzat...viem ze to nie je jednoduche ale vsetko bude worth it ked budes mat malicke...zatial sa drzkaj...

prajem vsetkym pekny vecer pa

cheekymonkey
15. apr 2009

Caute baby alebo Hello Girls!

Ja som v Mordene, co nie je daleko od Croydonu a mam 4 a pol mesacnu dceru Rosie...

livia1378
autor
16. apr 2009

hi zienky....

dufam ze tyzden vam ide ok...

cheekymonkey...poslem ti IP ale som rada ze si sa ozvala.

ivanka...ako mas? co brusko?

michaela ozvi sa ak by si chcela...

lubica ty si tak busy na sk...?...tiez sa ozvy co mas nove...

🙂

livia1378
autor
17. apr 2009

Ahojte baby...zda sa mi ze zacinam rozpravat sama so sebou...

ozvite sa co nove????

zatial ahojky 😉

ivanka821
18. apr 2009

Ahoj Livi.
Tak si to uzivam v praci.... 😀
Idem na dovolenku v pondelok, tak dorabam a opravujem prusery, co nastali. 😠
Citim sa ako taky chrobak, velka a tazka a ubolena.
Uz to zial zacina. To najhorsie obdobie