Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

bianca
24. júl 2007

diky baby.Hned mi je lepsie 😉

susik77
24. júl 2007

bianca: v tehotenstve mozes aj Bioparox spray-je to lokalne ATB do krku aj do nosu-urcite to ako zdr. sestra poznas 😉
Inak hej, ten Homeogene je dobry 🙂
prave som sa vratila z Chodova, boli sme si sadnut s Kate, tak sme si super pokecali 🙂

kate77
24. júl 2007

Susik-Ty už tu?,kúpila si nejakú knihu?Fakt baby,my sme sa stretli s Susik na Chodove a taak sme sa zakecali,že som sakoro nestihla schoddzu ohladne bytu!
Lullka ty už máš mimi,jéé...registrujem Ťa,že sme dakde sa pokúšali dat dohromady nějaký zraz těhuliek v Prahe-joj píšem česko-slovensaky-sorry...

Bianca-ou,mna tiež minulý týžden bolelo hrdlo-som pila furt studené,cucala ĺad- a dajak som sa pozabudla ani nečítala,či možem a liečila sa pastylkami na cmulanie-tak dúfam,že v poho...

susik77
24. júl 2007

kate: ano 🙂 Tajny zivot takove normalni matky 😉 Vyzera to byt fajn, uvidime 😉 a stihla si to teda?

susik77
24. júl 2007

inak, kupila som si mrazenu Paellu, uz som aj zjedla-bolo to fajn, hrozne mam rada krevety a celkom sa to hodi s tou ryzou 😉

kate77
24. júl 2007

Heej v poho som stihla:Idem si lahnut,nejaká únava ma zmohla..

androna
autor
24. júl 2007

tak to je super ze ste sa uz stretli kate a zuzka.az porodite tak vam to chvilku potrva az sa niekam dostanete. 😲

susik77
24. júl 2007

androna: hm, tiez si myslim, aspon tak prvych 6 tyzdnov maximal. prechadzky lekarke a okolo domu 😎
My sme si to s manzelom cele tehotenstvo vynahradzovali-takze od jari sme toho pobehali ovela viac ako v min. roku 😀

musko
24. júl 2007

Bianka,kup si šalviove a skorocelove pastilky a cucaj, kloktaj si slanou vodou. A ak, tak Ti lekár určite dá niečo, čo možeš, Bioparox, penicil, cefalospor, mekrolidy sú bezpečné pre tehotné. Držím palec. 😉

bianca
24. júl 2007

diky,diky,diky.bioparox mam doma,ale asipockam na doktora.mam dom neo angin.Musim citat ci mozem v tehotenstve

musko
24. júl 2007

Ty, ten asi nie - oni obsah. aj efedrinovú zložku ( aspoň myslím), takže asi nie....Ak Ti je takto len 1 deň, tak počkaj. Uvar si čaj s madom a citrónom a lež. Na krk si daj obklad.

bianca
24. júl 2007

prave sa snazim zistit v databazi ci to mozem jest,ale o tehotenstve ani pismenko

susik77
24. júl 2007

bianca: ten neoangin nie, ani ziadne ine pastilky a uz vobec nie salviu-sposobuje potrat 😎

susik77
24. júl 2007

max. pastilky Vincentka. Inak ten Bioparox si kludne daj, v tehotenstve je bezpecny...Ja som prac. v lekarni...

susik77
24. júl 2007

bianca: dobra stranka o liekoch v tehotenstve: http://www.safebryo.cz/

bianca
24. júl 2007

susik77 .a moze sa aj v 1.trimestri?Zajtra pojdem do lekarne.Mam tam kamosku,tak nech mi nieco da

susik77
24. júl 2007

bianca: ano, Bioparox je bezpec. aj v 1.trimestri. Ale skoc pre istotu aj k lekarovi, nech ta vysetri-v tehotenstve nie je dobre nic zanedbat. A pri teplote nad 38 stupnov si zober paralen - tiez je bezpec. ale tak 3 tbl denne

susik77
24. júl 2007

neviem, moc by som v 1.trimestri tie past. nebrala, aj tak nie su moc ucinne...pa, idem do kina 😉

bianca
24. júl 2007

Dakujem susik.idem si dat kapustu.Vitaminy vitaminy vitaminy

musko
24. júl 2007

BIanka, tie past. mi radili v lekárni, keď som nevedela, čo predpisovať tehotným.... Tak skús mad, ak naň nie si alergická, nechaj si ho len zatiecť do krku, má antibakt. účinky 😉

bianca
24. júl 2007

med aplikovany.Taka liecba sa mi paci 😝

kate77
24. júl 2007

Hm tak paráda-min týžden som sa ocucala Orofaru a Septolete a to som celé těhu sa žiadnych liekov nedotkla!

kate77
24. júl 2007

Androna-práve počítame s tým,že sa tak skoro niekde nedostaneme🙂ale..možno po mesiaci dvoch už opat hej--a už s kočiarikmi!🙂

susik77
24. júl 2007

kate: teraz sa uz nemusis tak bat, mimi ma uz vsetko vyvinute, najhorsie je to v tom 1.trimestri 😉
inak, to kino bolo supeer 🙂
Boli sme na Harryho Pottera 😉

emalea
25. júl 2007

Tak som bola s tym nasim znamym Srbom na cudzineckej. Boli sme treti v rade a ti pred nami boli hned vybaveni, my sme to tam zacali blokovat, samozrejme. Chudak, keby tam bol sam, nie je schopny pochopit, co po nom mladik za okienkom chce, pretoze ja som to pochopila az na tretikrat a to sme obaja hovorili cesky! 😀 No pako! Citil sa strasne dolezity mlady muz, zvysoval tam hlas na chlapov, co mu mohli byt otcami, ako bachar vo vaznici. A pritom sa nedohovori ziadnou cudzou recou, takze jeho dolezitost zacina a konci za tym jeho okienkom. Nechapem, ze mlady clovek v dnesnej dobe moze byt taky nemozny a taky neslusny. Bolo mi strasne trapne, mala som zvesenu hlavu a najradsej by som tam nebola, ked tam na celu miestnost vykrikoval a ponizoval. 😔

emalea
25. júl 2007

Dievcata, som uz druhy den uplne hotova z toho pocasia, neskutocne ma boli hlava, zaspavam aj postojacky, mam problemy s travenim. NIkdy som take problemy nemala, ale od tehotenstva som nadmieru citliva na taketo zle pocasie ☹ Vobec mam pocit, ze sa moje telo este stale nedalo po porode a tehotenstve do poriadku a hovorim si, ako teda funguju zeny po druhom, tretom, stvrtom...tehotenstve 😕

emalea
25. júl 2007

A este som sa vas chcela opytat, ci nemate niektora tip na cestovku. Chceli by sme buduci tyzden nejaky last minute. Vcera sme skusili Cedok...samozrejme, ze drahy, ale hlavne nam pani nasla asi len styri moznosti, pretoze kazde dieta nad dva roky musi mat svoju pristelku, aj ked na nej nebude spat a take izby s dvoma pristelkami su jednak malo a jednak davno rozobrate. Proste mat dve deti dnes je handicap. Dnes ma manzel skusit nejaku inu cestovku. Len som sa vas chcela spytat, ci s tym nemate skusenost, ci to vsade tak podmienkuju, dost ma to prekvapilo, jedna pristelka by nam stacila bohate alebo aj letisko, u nasich tak spime v pohode. A este ma furt strasi cestovat nejakou mensou cestovkou, aby sme potom nezostali niekde visiet. Najlepsie by bolo vydat sa niekam tak, ze si to clovek vybavi a zabezpeci sam, napriklad ten Srb nam ponukal kontakty v Grecku, ale jak sa tam dostaneme?! No letistanky, poradte! teraz uprostred sezony! Potrebujeme 4 letenky, je sanca ze bude nieco volne? A asi to bude drahe, nie?

Ak mate niekto tip na miesto alebo cestovku, sem s nim 😉

susik77
25. júl 2007

ahoj emalea, ja mam pocit, ze na tu cudzinecku policiu je asi hl.prijimacie kriterium arogancia 😎
inak, aj ja som dnes hrozne unavena, to bude z toho tlaku...
aj my sme boli na dovce len s Cedokom, tak v tomto Ti neporadim, tiez sa bojime malych cestoviek 😎

bianca
25. júl 2007

ahojky