Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
30. sep 2008

Conquest: Takze Uhrineves: Pre maminy na materskej super-je tu pekna priroda, vela moznosti na prechadzky: je tu par rybnikov, velka obora, blizko-asi 1.5 km v Netlukach su kone 🙂
Su tu 3 lekarne, par restauracii a pizzerii. Co mi tu dost chyba je dobry supermarket: je tu len Norma-da sa tu kupit akurat zakl. veci-ako pecivo, mlieko, ovocie, zelenina , inak sortiment lacnych nemeckych veci-tak pre dochodcov ☹ My robime cez vikend velke nakupy v Hypernove, dokupujem akurat pecivo a ovocie, zeleninu.
2. Kriticky bod je doprava. Pri vstupe do Uhrinevsi je kruhac, kde sa v spicke tocia kamiony a je to des 😒
Namiesto 13 minut sa dostanem domov za 50, z toho mala mi celu cestu busom prereve 😒
Kde byvas zatial?Inak, dost vela sa tu stavia, teraz tu stoji 3 izb. byt asi 3.5 mil.

sisa88
30. sep 2008

conquest🙂 vitaj! aj ja som dosla za manzelom len v marci🙂))my sme v ujedze nad lesy- P9, priroda vsetko fajn, podobne ako uhrineves...doprava- ale v prahe je to asi jedno kde je clovek, takze no comment......ja to stale porovnavam s BA lebo tam som zila do porodu a mala pracu 3 min autom a porodnicu cez cestu🙂)tu to asi nebude take easy 😀 a ozaj odkial je tvoja snubenica?

bosorkajarka
30. sep 2008

ahoj holky mozem sa pridat ja teda este nie som mamicka a bohuzial zatial ani tehulka ale som slovenka a zijem v cechach 😉

zittka
1. okt 2008

ahoj všetkým 😉

to máme dnes zase deň. a k tomu fajn počasiu má Marky aj nádchu 😝 V noci spala hrozne, teraz už viem prečo 😠 Snáď to rýchlo a bez komplikácií odznie...

bianca - velikánska gratulácia

androna - Marky mala v roku 10,20kg a 76cm

zittka
1. okt 2008

kaja - to tam malo byť, tak sa ospravedlňujem, ale som nevyspaná 😅

zittka
1. okt 2008

sisa - to sú ale miery!!! ale ona to vybehá, moja bambulka tiež priberala najviac do 10 mesiacov a potom už len tak, aby sa nepovedalo. a papá naozaj dosť. zje skoro to, čo tá staršia. v 6m sme mali 8500g a 65cm

bianca - Barborka je zlatučká

sisa88
1. okt 2008

zittka- no to hej, ale mne taka ani nepride, ona je dlha..ty byvas v hodonine? tam je pekne, ze? vinecko..my sme tam mali svadbu v cejkovicich

sisa88
1. okt 2008

ahojte vsetkym, nieco na zasmiatie hend zrana:

Rozhovor Cecha a Slováka

Slovák: Mám novu manzelku Betu.
Cech: Kolik je bete ?
Slovák: 2 - 3 krát do týzdna
Cech: ale neeee kolik je bete ?
Slovák: sak ti vravím 2 - 3 krát do týzdna
Cech: né, jak je beta stará ?
Slovák: no horsie ako ta mladá ...

kajacz
1. okt 2008

sisa- fakt ma to rozosmialo... 😀

betka, susik, zittka- akú velkost nohy majú vaše detičky? Chcem iba porovnat, Šimon ma 22. 😕

My sme tiež nemali dobrú noc, zuby by to byt nemali, ma ich už 16...

kajacz
1. okt 2008

bosorkajarka- vitaj 😵

androna
autor
1. okt 2008

zitka az som musela docitat aby som pochopila preco mi pises 😀
bianca velka gratulacia.
bosorka jarka jasne ze sa pridaj.
kajacz Dany ma 22 a na zimu sme kupili 23 boticky.ale nediv sa pri jeho vyske.Dany ma stale 77cm.a stymi zubkami teda idete.my mame 12.chybaju spicaky a posledne stolicky.
sisa Dany sa posadil v 7mes do tyzdna chodil po styroch a postavil sa.chodit zacal sam v priestore 10,5mes.teraz uz to je kaskader horolezec.
conquest pravda pravduca s tou slovenstinou.
sisa k cestine.ja som bola v praci prinutena rozpravat cesky,takze po 6mes iba malokto poznal ze som slovenska.ale teraz je pre mna uplne prirodzene ze na cestinu odpovedam cesky na slovenstinu slovensky.

susik77
1. okt 2008

ahojte, my teraz nosime 21-tky boticky, na zimu ideme kupovat bud 22, al. 23

lullka30
1. okt 2008

tak Natal má topánky č.19, ona má také prťavé nožičky, ale zubov ma 15.takže už iba pár a možno bude už konečne dobre spávať

sisa88
1. okt 2008

bosorkajarka- vitaj!
androna- tak to bude asi aj so mnou...keby som sem presla do pracc pomeru tak asi by som zacala skor, ale tym ze som sem prisla na matersku, tak nie som nutena..🙂 uvidime ako to bude ked sa vratit do prace.
ozaj baby , ako dlho planujete byt na materskej?pozeram ze tu mnoho zien ostava aj 4 roky, to my na SK nemame

lullka30
1. okt 2008

Sisa, ja budem doma 3.roky alebo možno pojdem z materskej na materskú 🙂 😉

androna
autor
1. okt 2008

sisa ja z materskej na matersku a to druhe 3roky.

kajacz
1. okt 2008

sisa- ja mam materskú na 3roky...a určite ju dodržím. Pri staršom synovi som sa ponáhlala do práce, išla som ked mal 2roky a 3mesiace...

😲

bianca
1. okt 2008

ahojte.tak dnesna navsteva poistovna ma celkom vycerpala.Ale aspon som pretiahla jazvu a ani neviem ze tam mam stehy 😵
inak kocky co nemate trvaly pobyt,vyavovali ste pre mimca pechodny?

androna
autor
1. okt 2008

bianca ja neviem ja mam trvaly.

sisa88
1. okt 2008

bianca- ja aj mala mame stale v SR lebo ja tam mam zamestnavatela stale....takze tiez ti neporadim.

susik77
1. okt 2008

bianca: asi budes musiet...inak, tak de.ilne sa zmenil zakon, ze ani ak by si mala trvaly a tvoj manzel by bol slovak, mala nedostane trvaly. my mame obaja trvaly a malej sme to museli vybavovat cez ministerstvo vnutra-v ramci humanit. pomoci-tu by ju ani do skolky bez trv. nezobrali-taky je tu natresk 😝

sisa88
1. okt 2008

susik77- to mas pravdu, bez travelho ta do skolky nezoberu..je to hruza aj tu v ujezde, jedine potom tie sukromne...poslala som ti vcera IP, dostala si?a kde si to teda pracovala predtym?

androna
autor
1. okt 2008

dievcata a mam otazku na tie co maju trvaly pobyt.zistovali ste si ci ste prihlasene k pobytu vo vasej obci.pretoze ja som mala trvaly pobyt uz na 2miestach ale ani raz som tam od cudzineckej policie nahlasena nebola.iba som to mala v dokladoch a pravdepodobne v evidencii na cudzineckej.musim si zistit ci ma uz nahlasili na obecnom urade.asi zavolam na cudzinecku ked nie.

susik77
1. okt 2008

androna: ked beriem rodicovsky prispevok z uhrinevsi, tak asi som tu prihlasena, ci nie?

androna
autor
1. okt 2008

susik ja tiez beriem rodicovsky ale napriek tomu ma obecny urad neeviduje ako obyvatela.neplatilo som preto ani odpady.vraj to cudzinecka posiela raz za cas.ale na jednom trvalom pobyte som bola cez rok a nic a teraz som tu uz skoro 2roky a nic.a maleho mi kvoli tomu nechceli prihlasit k trvalemu pobytu.akurat manzel ukecal.

musko
1. okt 2008

andri, ja som bola u nás na ´MÚ - hlavne koli tým odpadom 😠

androna
autor
1. okt 2008

musko a eviduju ta tam?

conquest
1. okt 2008

Holky a devcata,
nevite, jak je to se zdravotnim pojistenim pro dite?
Otec jsem ja - Cech, matka Slovenka, narozene na Slovensku, ale co skor bude v Cechach.
Na jake urady vybehat aby prijela a mela hned pojisteni?
dik)

emilyz
1. okt 2008

CAute holky a uz aj chlapec, tak ste toho popisali. Inac co sa tyka tej slovenciny, tak ma mrzi susik, ze sa hanbis, asi to tak citis a citi to vela Slovakov. Ale mozno sme si to len sami vsugerovali, alebo na zaklade niekolkych neprijemnych ludi, kt. vobec nemusia reprezentovat nazor vsetkych. Napr. ja s tym zatial nemam problem a to ucim Cechov (dospelych) a vysvetlujem casto aj po slovensky 😉 Tak je to sranda, ale zatial nik nemal vyhrady a studenti su v pohode. A aj v praci napr. moja kolegyna Ceska nechape, preco Slovenky na nu hucia cesky, ze teda ona mi rozumie a nema s tym problem. Berie to v poho. Skor ma mrzi, ked Slovenky stale rozpravaju cesky a nikto nevie, ze su Slovenky a este aj na mna Slovenku su schopne hucat cesky, tak to mi pride divne
tak som sa rozkecala 😀

sisa88
1. okt 2008

conquest- pozri si IP