Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

ufka1
3. nov 2008

Onlinka - neviem, ci osobne alebo moze niekto za teba. Skus si tam zavolat a uvidis, co ti povedia

susik77
3. nov 2008

Ahojte.
Sisa-prosim Ta, ja mam s babyportalom hrozne skusnosti. uz cez nich nic nekupim 😠 ☹
Ale mozno budes uspesnejsia 😔

ufka1
3. nov 2008

Peti - ved to, ze clovek netusi kedy to vlastne pride. Jakubka som tiez prenasala, 3 dni len. Blbe je to, a tiez ma to zneistilo, ze uz minuly pondelok som mala kontrakcie. Trvali 4 hodiny, potom presli. Bola by som rada, keby stretko bolo pri mne co najblizsie, ale nechcem zase obmedzovat vas. Niektore byvate na opacnom konci a mali by ste to pekne daleko. S tym kociarom je to blbe, ale aspon ze ti daju nahradny.

petka152
3. nov 2008

ufka ja som cakala na kontrakcie ako na zmilovanie bozie. potom som si casto aj nahovarala, ze to bola urcite kontrakcia a muza som plasila kazdy druhy den ze uz to urcite v noci bude.. a nebolo...nehovoriac o tom, ze som bola kazdy vecer nalozena v horucej vani. ked si na to teraz spomeniem, tak sa musim normalne smiat.

mozme sa vidiet v letnanoch, len navrhni miesto ze kde asi a ktory den by sa ti to hodilo. ja mozem okrem utorka kedykolvek

baby z prahy hlaste sa aj vy ako ste na tom.

androna
autor
3. nov 2008

ahoj slovenky.
vitam nove dievcata.
ufka slovensky rodny list dietatu vybavis na ambasade v Prahe.myslim ze musis osobne,ale ista si niesom.aj zapis nasledne do pasu ti urobia na ambasade.druha moznost je urobit to na slovensku ak tam mas ovsem este trvaly pobyt tak cez matriku v mieste bydliska.
s babyportalom mam tiez zlu skusenost.nedoporucujem 🙄 🙄

lullka30
3. nov 2008

pre mna je lepší chodov, al vyšehrad, ale ak vám bude viac vyhovovat iné miesto ako Letňany a pod tak sa dopravíme všade
ja mám zatial volno vo štvrtok aj piatok

sisa88
3. nov 2008

onlika- vitaj!
susik, androna- tak super....skoda ze ste sa vcera neozvali..vecer som objednala blbosti za 5000🙂tak som zvedava co dojde.ci vobec nieco. 😲

co sa tyka stretka- okrem utorka. moze byt.nejako sa tam dopravim, najlepsie co najblizsie pri mojom dome hehe- dojdite na kavu 😀

sisa88
3. nov 2008

ozaj a aka je ta skusenost? kvalita, cena, delivery alebo co teda, aby som sa vedela pripravit.ja som si s nimi vcera este veerpisala, ze to potrebujem do buduceho tyzdna, tak som zvedava co dojde..mozno salonky namiesto triciek hehe 😖

susik77
3. nov 2008

sisa, tu je moj skopir. prisp. z inej diskusie" Která pravidla porušuje: | Zruš Ahojte, ja mam blbu skusenost s www.babyportal.cz, uz som o tom zalozila aj jednu diskusiu. Objednala som si kocik, oni sa vobec neobtazovali oznamit mi, kedy asi mi ho dodaju, Tak som tam za 2 tyzdne volala, povedali, ze bude za dalsie 3 tyzdne. Ale ze ak si objednam verziu s nanoznikom, bude za 2 dni. Tak som si ju objednala, bolo to okolo 2000 Kc drahsie. Samozrejme, v dohodnutom termine to nedorucili, ze vraj to nestihli, ale ani mi to dopredu neoznamili, ja som trcala cely den doma. Prislo to o den neskor a namiesto tej verzie s nanoznikom poslali verziu bez nanozniku. Este skoro dalsi mesiac som sa s nimi hadala o peniaze-aby mi vratili rozdiel na ucet. Jednanie otras, ani sa mi neospravedlnili, robili sa, ze sa ich to netyka, ze to bola "nestastna nahoda" a ze oni su "super obchod"

susik77
3. nov 2008

a este ked som tam volala sa vyhovarali na ich uctovnicku, ze ona za to moze...akokeby sa mam stazovat na uctovnicku 😠 vsak to je ich interna zalezitost 😠

sisa88
3. nov 2008

susik no parada, tak ja som len nakupila blbosti, tak som zvedaba, vcerra so mnou est ekomukovali vecer o 10, som bola az prekvapena, tak len aby som nebola nakoniec sokovana..necham sa prekvapit..nastatsie na nic take zavazne od nich necakam, takze aj keby...tak hold, uz viac cez nich nic nekupim...ja len tento rok asi shopping nestiham, tak som chcela nejake blbosti cez net, tak neviem, ci nakoniec nebudem musiet ist este aj do obchodu.ale dik za skusenost.

susik77
3. nov 2008

tak asi to bude ok. my chceme tiez verce kupit darcek cez net=bud domcek do izby, al. stan

sisa88
3. nov 2008

susi pocuj a v akom vaku to spi verca? je to pyzamo s rukavmi na zips alebo je to cele vrece?skusame vsekto mozno, len aby zacala spat.. 😀

susik77
3. nov 2008

vrece, rukavy sme dali dole 😉 ale uz sa jej prestava pacit, teraz zacina uz spat bez toho. Ale elisku by si mohla v jej veku naucit-je to prakticke. bude jej teplucko a neodkope sa 😉

susik77
3. nov 2008

inak ja mozem stretko okrem piatku, najradsej chodov prip. hocikde cervene metro, al. kusok od cerv. metra. prip. aj paladium al. niekde kde je detsku kutik, verca uz v kociku nevydrzi...

kate77
3. nov 2008

Caute..tak ja ohladne stretka tiež najradšej červene metro...Chodov total ideal,ale dojdem i na Vyšehrad a keby inde tak necham malu doma,aby som vas aspon na chvilu videla...vyzerá to na štvrtok?ten tu nikto nehlásil že nemože..hm???

sisa88
3. nov 2008

susik- a inac aj tam u vas v uhrinevsi je ta kaviaren a je tam destky kutik- tam by sa tiez dalo nie?niekde kam sa pripadne da aj vypadnut von na prechadzku ak zacnu deti ricat 😝

susik77
3. nov 2008

super, ozaj, u nas je perfektna kaviaren so super detskym kutikom a uzasnym latte 😵 😵 😵
decka sa vyjasia 😵 a hned blizko obora 😉
co vy na to?

lullka30
3. nov 2008

Susik a ako sa k vám dostaneme?Tuším na Háje a potom????

petka152
3. nov 2008

susik znie to dobre a kde byvas? mne je jedno, pridem hocikde, vo stvtok o 11hod mame poradnu, potom by som mohla, ked tak dofrcim za vami priamo odtial.

ufka1
3. nov 2008

ja sa pokusim prist, ak to bude mozne. Susik mam tu istu otazku co petka, kde byvas? 🙂 . Ak budem kompletna, pridem. A o kolkej sa chcete stretnut, dopoludia alebo popoludni?

verunka222
3. nov 2008

Ahojte baby?ako sa mate?poradili by ste mi ako prinutit malu pit vodu,caj,stavu....(proste vsetko okrem materskeho mlieka)

susik77
3. nov 2008

ahojte, mozme sa stretnut v Ugrinevsi, zast. busu c.267 Nove namestie. to uvidite. Je to za zast. Picassova. Tam je ta kaviaren. Bus ide z hajov 😉 8.56, 10.20 chodi nizky, dalsie nizkopodl. 11.56,12.56. Mne to vyhov. doobeda, po 12.h. spime, niekedy spi asi od 13-16.

lullka30
3. nov 2008

Natal tiež spí od 12.hod, takže tiež dopo je pre nás lepšie. Odpo by sme mohli až po 15.hod

zittka
3. nov 2008

ahoj 🙂

sisa - vodu som prevárala asi do 9m, naša je schválená pre kojencov. od 6m už prevárať nemusíš - aspoň myslím

susik77
3. nov 2008

verunka: ked kojis este, tak to bude problem...nam to super vyslo, ja som prestala kojit na konci marca, v maji bolo uz teplo, tak mala zacala viac pit-aj okolo 200 ml denne caju. teraz vypije len v noci asi 330 ml caju a cez den tiez okolo 300-400

zittka
3. nov 2008

veru - ono to pojde, chce to čas. ponúkaj jej často piť, časom sa bude zvyšovať množstvo vypitej tekutiny. ja kojím doteraz a nemám problém s tým, aby malá pila aj vodu

sisa88
3. nov 2008

verunka- moja tiez len MM hehe...ale voda celkom po kvapkach ide..na lyzicku ano, ale flasa ani za svet..

baby- hej kofe v uhrinevsi je OK..latte mam ale doma lepsie 😀 ale nie, ja budem len rada- lebo to mam cez dedinu hehe, osobne som tam bola sa pozriet a je tam fakt fajn..
super by bolo fakt doobeda, aj ked mne je to fuk, eliska je nevyspytatelna, pevny rezim nemame 😎
dajme stredu co vy na to? kto teda pride?predpokladam,ze ja a peta sme iste- my sa vidime aj zajtra 😝

susik0 to ti dobre vyslo s tym kojenim. ako si prestala? a kedy presne? ja sa toho bojim ako cert kriza..dufam,ze dovtedy zacne pit..a co jej davas pit?

verunka222
3. nov 2008

No prave my flasu tiez ani za svet Ach jaj Ja mam len strach ci ma dost tekutin

sisa88
3. nov 2008

verunka- mame skoro rovnako stare slecny, kedy sa presne narodila natalka? moja 22.3..ved ju este kojis nie?> ja uz aj prikrmujem a kojim len rano, obed a na noc a tiez nic ine nepije. ale snad sa ozve ked bude smadna. vodu ale skusam stale. ked bude smadna napije sa si myslim...prides na stretko?