Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

kate77
12. nov 2008

Aha?Takže je to ok,ten fen 😀 ...som si pripadala ako dilino,že puštame fen a po.zvuky dík Zika
Petka aku kašu?Už taku ryžovu a tak?Tiež ta zelenina velmi nešmakuje..som neodolala a skusila banán..je to proti tym postupom,ale chcela som vidiet,či by jedla...ale aj Sissa davala tak všelijak dokopy nie?No a banán jedla..
Zuzi.. 😢 .....jaj..som myslela že už dobre..
Sme boli dnes na očkovanie,len sa jej mudr a sestra prihovorili a už spustila rev jak tur,takže ked ju pichli si ani nevšimla,rev stejný

petka152
12. nov 2008

zuzi : to ma mrzi ze mate take trapenie, nech je to uz za vami

Katka: dala som ryzovu, maju vselijake druhy, ale moc jej to nechutilo. chce to len cas. musime byt trpezlive. ja som tiez skusala dat banan, ale tiez to bolo ako s kasou, musi sa s tym zoznamit a bude to O.K. Elen ma rada aku zeleninku? nasa zatial len mrkvu jedla a zemiak, lenze to ma sladke a este ked jej tam mam to mlieko tak ani nevravim. zajtra dame brokolicu. nasa chodi rada k doktorke, co sa divim, aj ockovanie znasa hrdinsky.

susik77
12. nov 2008

baby, diky.dnes oslavujeme 😎 podarilo sa nam pred chvilou chytit 3/4 skumavky mocu. robili sme to tak, ze ten sacik sme jej nalepili a zrolovali koniec pod zadocek, takze to nevytieklo 😉

sisa88
13. nov 2008

dobre ranko!
najrpv sa pochvalim- dnes sme bolihore len raz o 1 a potom uz o pol 6!!!neverim vlasntym usiam ociam..uz som o 5 cakala ze co bude, aka som zvyknuta..a na to, ze som bola hore skoro kazdu hodinu 7 mesiacov je to neuveritelne🙂peti- aka bola nocicka u vas?babka u nas ostava do zajtra rana, takze do anahity pridem sama.necham eli s babkou.
susik- blahozelam, aj ked rada by som uz aby bola verca uplne v poriadku.
kate- ano ja som nesla podla knihy ale podla inuticie proste banan som skusala v case ked sme esreneprikrmovali kvoli tomu aby mi lepsie spala ( nezabrablo, tak som sa na to vyprdla alen MM dalej), takze tak a ked sme uz acalai vazne prikrm od 6m, tak som zacala prvy tyzden zeleninu, maso a poobede som davala trochy ovocnyh vyzivm stale viac a viac.podla mna je viac sposobov, uz lne same doktorky sa v nazoroch rozchadzaju.takze rob ako citis.
pekny den babule!!!!

sisa88
13. nov 2008

baby este raz ja...teraz skor dotaz pre mamicky ktore uz kojili a prestali..od vcera ma boli prsnik pravy anebiem cim to je.napadlo ma, ci to nemoze mat suvis s tym,ze sa mi tam pomaly rpestava tvorit MM. ake ste mal skusenosti vy ? diky

kajacz
13. nov 2008

dobré ránko 🙂 u nás to vyzerá ako v Londýne... 😒 fuj, nemám rada také hmlisté počasie... 😝

susik- to ma mrzí, že sa teploty vrátili, asi vás ATB neminú...
sisa- mna tiež niekedy pobolieval prsník, ale skor to bolo z nadbytku mlieka...blaboželám k peknej noci... 😵

petka152
13. nov 2008

dobre ranko,

Sisa: gratulujem k takejto noci, Eliska je frajerka. nasa klasika 5x hore, ja mierne nevyspata, ale zatial unavu nepocitujem 🙂) Sisa nechcem mudrovat, ale davaj si pozor aby si nedostala zapal prsnika. mozno je to tym, ze uz menej kojis a mas tam vela mliecka. skus si to radsej odsat, aby ta to nebolelo. nie som expert, ani nemam skusensosti s tym, len mi to napadlo. do anahity by sme prisli ked sari vstane a napapa sa, tipujem tak okolo dvanasatej by sme tam mohli byt alebo o pol jednej, este sa ozveme ako sme na tom

kate77
13. nov 2008

Caute..no Sissa vidíš to! Aj my sme boli len raz hore..ale to len asi náhoda,lebo bola po očkovaní..A vieš čo ?S tým prsníkom si práve spomínam,že tak jak vraví Petka..sa ti asi nahromadilo a neodchádza..tak asi šup s ním von..lenže ked bude chodit von,tak sa bude dalej tvorit nie?Lenže u mna sa netvorilo...
Peti,sa mi zda,že najviac jej chuti mrkva..zemiak nič moc,mali sme aj karfiol..ten v poho,ale nespala kludne,tak neviem,či to nenadúva...A dnes tiež varím brokolicu...na maso sa chystám asi až ked ochutná všetko,ale už neviem čo jej mam dat,hej cuketu ešte mala...
Zuzi..i ja som mala odchytávat takto moč v nemocnici,ked mala 2 týždne no ,,hardcore,,nakoniec to urobila sestra,
Kaja tak tu je celkom ok.. 😎

susik77
13. nov 2008

baby, tak vcera sa konecne vecer podarilo do sacku-tristvrte skumavky 😵
a dnes rano mala uz len 36.7 😵 😵 😵

petka152
13. nov 2008

zuzi: super, to som rada ze je teplota zahnana

katka: tak to ti pekne papka ked aj karfiol zmastila. u nas je to podobne, musim jej spievat, tancovat a robit opicky aby voloca zjedla. a patom sa musime komplet prezliect. u nas je to s fenom naopak, boji sa akehokolvek elektrospotrebicu

susik77
13. nov 2008

baby, sory ze nestiham na vas reagovat ☹ teraz sa vela venujem malej a pride dnes svokra zostane do nedele-manzel bude mat v nedelu narodky-tak varim, upratujem, chystam...budem robit tiramisu, mnamky 😵

susik77
13. nov 2008

inak vsetko najlepie vsetkym skorpionom 😉 myslim, ze lucka je skorpion 😉

lullka30
13. nov 2008

ano, som 11.11. takže už mám po...

betka007
13. nov 2008

ahojky baby, nemam šancu dočítať, čo ste všetko popísali. Zdravím vás všetky. Vratili sme sa z domoviny. Bolo fajne. Laura si užila na dedine sliepky, ovce, morky.... všetko možné. Cestu zvladla výborne. Zuzka, Verča nech sa uzdraví, Ja som dnes Laure tiež odchytavala moč a Martin to viezol do labaku. O týždeň budú výsledky a potom budem Lauru objednávať do Motola na detskú gyndu na kontrolu. Inač po ten vaginalnej masti sa jej to zlepšilo. Od vtedychvalabohu nemala ani raz varžky, drží dietu, nič mliečné, žiadne pečivo a umývam ju čistou vodou, prebaľujem asi každú hodinu 😝 ... ALe aspon to ma dobre. Zuzka, čo noha? Je to OK?

Pekny dnik všetkým prajem

kate77
13. nov 2008

no čau Betuš...verím,že doma bolo prádně...nám tiež bolo..a čože sadeje Laure,že musí íst na detskú gyndu?To z mlieka?
Pekne si sa narodila Lucka,11.11..tak dodatočne všetko naj..

lullka30
13. nov 2008

Ahoj baby, ďakujem za blahoželania- mala som sa narodit 6.12. ale moja mama bola akčná a v 8.mesiaci tehotenstva išla rubať drevo a hned na druhý den po tej námahe som sa narodila 🙂

sisa88
13. nov 2008

luci- vsetko naj naj🙂tak sivlasnte mala byt strelec hehe...ja som podobne- mala som sa narodit 18.2 a narodila som 25.1 ale stale je to v racmi vodnara , ale to je jedno..podstatene ze sme tu, zdrave a nic nam nechyba!vecer si pripijem na tvoje zdravie!oslavovla so nejako?

sisa88
13. nov 2008

beti- vitaj, odkial si zo SK?nasi pridu zajtra na vikend, to bude, malunevideli 4 mesiace , urobila hrozny skok za tyzden poslendy vobec ju nespoznaju...vsetko po mne opakuje, som pysna🙂je moc sikovna.

peti- uz si spat?inac som zapisala eba nie saru hehe🙂

petka152
13. nov 2008

lucka: vsestko najlepsie

sisa: stihla som to, sme zapisane, uz sa na to velmi tesim

katka: sara zmastila celu brokolicu, len som cumela ako jej chutilo, nestihla som jej davat do pusinky. velmi ma to potesilo

sisa88
13. nov 2008

peti, katka- treba skusat...ako som hovorila peti, mrkva nie je velmi "in" pre deti, su moderne brokolica a tak..to za nasich cias nebolo...nuz mame sa co ucit..esteze mame sponzora HIPP hehe 😀
aj ja sa peti tesim na to plavanie, prave mi poslala kamoska, co sme spolu lezali v porodnici fotky z plavania, no nadhera tie babatka vo vode. preposlem ti to.elisku bude nadnasat hehe- ako pri zapise mi hovorili- no vasho drobecka jen 7 mesicu?? a ja- ved uvidite toho "drobecka"

sisa88
13. nov 2008

peti- ozaj hovorili mi, ze cast preplaca poistovna. aku mas ty? eliska ma OZP

baby- ako je to s ockovanim tu v CZ? my mame prve 2 vakciny v SK a teraz ideme 21.11 na tretiu- tak neviem ci aj prevenar ( mame si ho kupit pred) budu zase- my uz to mame2x v Bratislave zockovane..co sa tu ockuje a ako??diky

susik77
13. nov 2008

ahoj betka, dik za sms. noha este boli na dotyk-z holennej kosti sa to presunulo na nart a kotnik. ale uz to nie je tak hrozne 🙂
volala som dr., tak verca ma zapal moc. mechura, dostane Antibiotika. konecne sa zacne liecit 😎

petka152
13. nov 2008

sisa: my mame Vzp a zevraj preplacaju prispevok do 1000 kc co je celkom slusne. pytala som sa aj na plavky a tietam bude anahita predavat tak super, nemusime zhanat, to bude sranda ked sa nam tam pokakaju do vody. fotky mi urcite posli, budem rada

zittka
13. nov 2008

ahoj 🙂

Luci - všetko naj

susik - to je skvelé, že už je dobre, bez teploty

zittka
13. nov 2008

sisa - očkovanie máš tu:

3m - 1.hexa
4m - 2.hexa
5m - 3.hexa
15m - 1.dávka trivivac alebo priorix
18m - 4.hexa
21m - 2.dávka trivivac alebo priorix

zittka
13. nov 2008

prevenar som nedávala, tak neviem

susik77
13. nov 2008

ozaj baby, co z ockovani preplaca vzp? aj prevenar?

zittka
13. nov 2008

zatiaľ VZP prevenar nehradí. museli by na to byť zvlášť závažné zdravotné dovody

kate77
13. nov 2008

Boli sme na kontrole kyčlí,všetko ok..potom na Chodov a som čumela jak malá ,,čumela,, nechodievam s nou ked nespí a kukám,že už riadne čumilkuje a je zvedavá,tak sme i na obed s mužom zašli..sice tak raz on jedol a ja malu na rukach a potom ja..
Peti,ked som uvarila brokolicu a ochutnala,ta hovorím si:fuj to nebude jest,nemá to žiadnu chut..a ona tieš pasala...uvidím ako zajtra,lebo tiež dám brokolicu.

lullka30
13. nov 2008

my sme vo vzp a za prevenar nám preplatili 500 kč