• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slovenky v Čechách II

26. augusta 2015 
Kate, z Kladna? to fakt neviem a nechce sa mi to cele citat dozadu. Ale viem, ze Androna je od KLadna, zo Slaneho.

No u nas Lea nikdy nefigurovala, len vznikla ako pridavok k Eme. Odkedy sme sa s manzelom spoznali, mali sme dievcenske meno pre babatko Ema a pre chlapca Adam. Ked sme zistili, ze budu dve, zacali sme kombinovat. Chlapcenskych oblubenych sme mali docela dost, ale s dievcenskymi to bolo biedne a chceli sme, aby k sebe nejako pasovali. A uz od 16.tt mi vzdy tvrdili, ze budu dievcata a nakoniec aj boli. No mali sme niekolko parov dievcenskych mien, dokonca to vyzeralo, ze uz ani jedna nebude Ema a do toho prisla moja mama, ze to nemozeme urobit, ze nebude Emka, ze Emku sme vzdy chceli, no zapracovali hormony a tak sa hladalo nieco k Eme a vznikla Lea :grinning:
25. júl 2007 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre rano.Je tu niekto?
25. júl 2007 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emalea: a ako zdrobnujete leu? :slight_smile:
az teraz som si vsimla z coho vzniklo tvoje meno :grinning: :sunglasses:
25. júl 2007 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre rano bianca :slight_smile: a tebe tiez, susik :grinning: . Ale to nic, mas narok vo svojom stave :grinning: . Chcela som sa normalne zaregistrovat na Silviu, ale nepustilo ma, tak ma nic ine nenapadlo :dizzy_face: .

Leu zdrobnujeme vselijako - Leika, Leuska, Lelinka, Lelka, ako pride. NAjlepsie je, ze v poslednej dobe sa kazdy myli a hovori jej Lenka, pretoze aj ona sama, aj Ema ju vola Jenka, jak nevedia poriadne vyslovovat. Takze to znie skor ako skomolena Lenka a nie Leika a uz z toho vsetci blbneme :grinning:

KOnecne dorazil milovany domov, dievcata sa nanho vrhli, sprchuju sa a snad pomaly prebehne zaspavanie :angry:
25. júl 2007 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emalea: ja uz mam vecer :grinning: ale dobre rano bianca :grinning:
inak, leica je znacka fotaku :wink:
25. júl 2007 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam pocit,ze som vobec nespala.Vecer nebudem ma t problem zaspat
25. júl 2007 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
silvi pozeram ze ti nikto neporadil s cestovkou.
najviac rodin s detmi lieta s eximtours,my sme leteli s firotour a sunny days a s fischerom.vsetky doporucujem a vsetky su velke.tak skus.exim lieta hlavne do egypta.uz idem spinkat aby sme boli cerstvy na zajtrajsi let na slovensko :sunglasses:
25. júl 2007 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobré ránko, baby :slight_smile:
tak som vás dočítala, čo ste popísali, ale asi tu tak skoro ráno nikto nie je
26. júl 2007 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caf!
Ja to tu rýchlo prebieham, lebo potom už nebude čas. Malého stráži chvíľu MM, malý má teploty a nevie sa z čoho. Ja som chystala raňajky a lieky dedkovi, teraz dávame s pauzami lieky :frowning2: .
26. júl 2007 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak ahojte, tak sa k vam pridam... Zdravim andronu, prijemny let aj pobyt na sk, ...emaleu som uz stretla aj fyzicky a sidusku tiez pozdravujem, ako sa mas? ako to zvladas bez manzela? urcite si ale sikovna, mas moj odbiv, ja by som hned zdrhala domov na slovensko... :confounded:

no a ja som tiez slovenka zijuca tu v kladne, som vydata za cechuna, tz tak .... a mame maleho cechoslovacka :grinning: sme sa nemuseli vobec delit ceskoslovensko, co poviete :confused:
26. júl 2007 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Ikuska :slight_smile: . Ako sa mate? Citala som vedla, ze maly krasne spi, tak gratulujem, nase dievcata sa prve dve noci po navrate v noci budili, ale potom sa znormalizovali. Lea uz je teraz po ranajkach a Ema cosi dospava, asi ten vcerajsi poobednajsi spanok :grinning:

susik, vcera s tym dobrym ranom to bola narazka na to, ze ti konecne doslo, preco mam v pase emalea :grinning:

ty bianca, kde ty stale si? :confused: furt sa len zdravis :grinning: dobre rano a dobru noc :grinning:

musko, ako dlho ma maly teploty? Ake vysoke?

Androna dakujem za tie cestovky. Tak tie sme tiez zvazovali. Este popozerame. Prijemny vylet :sunglasses:
26. júl 2007 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emalea: aha, no, asi mam este noc :grinning:
26. júl 2007 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
susik :grinning: :grinning: :grinning: no uprimne, u mna sa zacina rozvidnievat az teraz, ked mi konci materska :grinning:
26. júl 2007 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte:slight_smile: celkom ste sa rozpisali
susik: este nic? ja som sa vratila prave z poradne a vsetko v poriadku
emalea: tieto 2mena sa pacia aj mne a manzelovi este laura
bianca:uz si zdrava?
26. júl 2007 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj baby, som len na skok, lebo idem k zubárovi.

Emalea chodím k tej doktorke, čo ma ordináciu oproti Bžunkovej (Novotná)

Kate- určite zogranizujeme stretko. Prvé dva týždne po porode bol doma manžel, tak sme bojovali spolu (myslím, že to mi velmi pomohlo)a potom prišla na týždeň moja mamina a teraz som už sama a je to OK
26. júl 2007 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Čaute!
emalea - malý má teploty 3 deň, tak okolo 38st, ale nič na ňom iné nie je - kekašle, nemá soplíky, proste nič. Aj sa neje. Teraz chce rohlík s "mašinom" - masličkom. :wink: . Dúfame, že to bude od zubov.... naša dr tiež, konzultujeme denne - večer voláva ona, že čo je nového. Tak dúfam, že to zaženieme.
Inak, máš krásne dievčatká, fakt. Chystáte sa na dovču? My áno, všetko cez net - aj letenky cez sky europe do Dubrovnika, ubytko cez internet, pán je ochotný dokonca prísť pre nás na letisko :slight_smile: . Len uvidíme, ako to zvládne malý :sunglasses: .
26. júl 2007 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lullka, gratulujeme, krásne miminko! ( Veď aka matka, taká Katka). To tručko so žirafou máme tiež, akurát na jeseň nám už asi bude malé :unamused: .
26. júl 2007 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
lullka30 :dnes ma donutilo hrdlo ist do lekarne a kupit tie homeopatika,ale ked som si precitala ako sa pouzivaju,tak som dostala troska strach.Fakt sa beru kazdu hodinu?
26. júl 2007 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mmem: no, prave, ze vobec nic :frowning2: Mam pocit, ze budem tehotna do konca septembra :frowning2: A nechce sa mi ani nic robit na urychlovanie v tomto teple a s bruchom, vsak dufam, ze to nejak vypadne, al. mi to vyvolaju... :sunglasses:
emalea: no, ja mam asi tehu demenciu :sunglasses: Kratkodoba pamat uplne odpisana-niekedy v polke vety si nepamatam, co som chcela povedat :grinning:
musko: potom musis napisat ako bolo na dovce, aj my by sme chceli ist buducu jesen s malou do Chorvatska-teraz som videla v telke reportaz o Dubrovniku a vyzeralo to strasne zaujimavo :wink:
26. júl 2007 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, ved ani ja,hlavne ze sme mali plany poplach,uz som sa aj zmierila s tym ze budem musiet ist rodit :grinning: a teraz nic :angry: si z nas maly robi srandu

bianca:kludne ich ber kazdu hodinu, ja som ich tiez tak brala
lulka a ty si v ktorej nemocnici rodila?
26. júl 2007 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak to cakanie je hrozne,este raz mi niekto zavola ci sme este 2v1 tak zacnem strielat, hrozne ma to stresuje-akoby som to mohla ovplyvnit :slight_smile:
susik a co noha?
26. júl 2007 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mmem :asi blba otazka,ale i v noci?
plany poplach?Dnes?Prvy?
26. júl 2007 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca: ano, homeopatik sa nemusis bat :wink: mmem: mozno porodime narovnako :wink: mozeme si sms-kovat z porodnice :grinning:
26. júl 2007 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vi ste optimistky :grinning: .Ale zavidin vam :dizzy_face:
26. júl 2007 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca:ja som ich brala v noci tak ako sa mi podarilo zobudit,ale ked mas nadchu tak to asi nebude problem :wink: ale cez den som to dodrziavala
ten plany poplach sme mali 12.07.07 a odvtedy akoby utalo, asi mi dnes drahy neujde :grinning:
susik ale dufam ze to mas naplanovane tento vikend??? mne by to celkom vyhovovalo a co ty?
26. júl 2007 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, tie posledné týždne a dni sú nekonečné a v týchto teplách Vám to nezávidím ( tiež som to tak mala pred 2 rokmi :slight_smile: ). Pripadalo mi to, akoby to nemalo nikdy skončiť :sunglasses: . Ale skončilo a skončí sa aj Vám :dizzy_face: :dizzy_face: . Držím palce, aby to bolo všetko O.K.
Bianca, čo to berieš za homeopatiká? Ja som mala dobrú skúsenosť s Oscilococcinom.
susik - V Dubrovniku sme už boli s MM - boli sme v Čiernej hore a v Dubrovniku sme boli na výlete.
26. júl 2007 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mmem :uz som si nastavila minutku.Suseda bude mat darost
26. júl 2007 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
susik - som chcela povedať, že sa nám tam strašne páčilo, čistučké more...
O nostalgia - a v telke hrajú Vivaldiho Jar - tú nám hrali na svatbe - miesto klas. Svadob. pochodu. Kamoška hrala na husliach.....
26. júl 2007 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
musko :baby mi poradili HOMEOGENE 9
26. júl 2007 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca: tie homeopatika nemusis brat v noci pravid., vlastne vobec-iba ak by si nemohla spat-nie su to antibiotika :wink: a neviem, brat to na noc-obsahuju cukor-nie je to moc dobre na zuby-ale cez den ich v poho ber aj kazdu hodku...
mmem: no, kozna ma najprv vyplasila, ci nemam rubeolu :sunglasses: ale nemala som ziadne teploty, ani ine celk. priznaky, ani ma to nebolelo, CRP tiez negativne-tak mi povedala, ze je to z toho postipania a kedze som atopik, tak mi to dobre napuchlo-a je tam infekcia-dala mi na to ichtoxyl...baby, keby to ciste nahodou bola rubeola-moze to teraz pred porodom poskodit mimco? Ja som to prekonala v detstve, takze mam protilatky...
musko: ja sa strasne tesim do Chorvatska a urc. chcem ist do Dubrovniku, strasne sa mi pacil ten pristav...a architektura
26. júl 2007 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok