Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

androna
autor
30. mar 2009

dakujeme dievcata.no bola to rychlovka.Radimko je zlaticko.

susik77
31. mar 2009

Ahojte baby, ako ste prisli domov? MNe Verca v aute zaspala, takze teraz este spi 😵 Tak som sa stihla aspon najest 🙂 Idem umyt riad a zacnem asi robit zemlovku na zajtra 🙂 Az stihnem, hodim do konca tyzdna fotky do albumu. Som rada, ze som vas vsetkych videla 🙂 urcite musime akciu zopakovat 😵

kate77
31. mar 2009

Aj my sme už doma a Elen stále spí-na balkon,tiež som sa stihla najest a idem niečo urobit..
Jáj to bol prima den,budem sa tešit do skorého videnia,trebárs už i niekde vonku...keby bolo teplo..
Lucka,kúpili ste čiapku?
Androna má hodnučké 2.mimi,tak těhule vidíte?Máte sa načo tešit,na pohodu a klídek...hm v rámci možnosti myslím...

susik77
31. mar 2009

no, ja som prave zvedava pri 2.porode, ci to nebude nejaky extra rychly, ci neporodim vo vytahu, haha 😀 😎 androna: ako dlho ti trval od prvych kontrakcii?

kate77
1. apr 2009

Betka dlho ste savčera ešte tam hrali?'Potom mi pošli číslo na maminu..baby Betkina mamča ma bude masírovat! 😎

ikuska26
1. apr 2009

Ahooj Andy, tak ta tu vidím, ....srdečne blahoželam k Radimkovi, paráda...myslim na vás často, radi vás so Sebíkom uvidíme, ked sa rozhodnete príst do Kladna, na sletiste alebo aj k nam ....budem rada.....ako sa vám darí??

a ahoj slovenky, uz daaavno som tu nebola, veru, zanedbavam konikovanie, ale ked som sa dala na studium vysoke skoly, tak musim bojovat....

vidím, ze deticky vám rastu, hádam sa niekedy uvidíme, v prahe? my sme dnes chceli ist do Centra Cerny most- je tam hrava streda pre deti - Michal z kouzelnej skolky, ktoreho ma Sebík rád....zacína to o 14.stej.....ale samym sa nam naozaj ist nechce 😖

betka007
1. apr 2009

Cus baby, aj mna velmi potesilo vcerajsie stretko, lebo som vas nevidela ais rok 🙂 . Pockala som na Martina, asi 15 min a portom sme sli popozerat Laure nejaku jarnu vetrovkua ciapku, nic sme nenasli. Doma sme stihli vyvetrat kociarik na zahrade, Laura je na nom teraz zavisla, furt ho dakde taha a dava si do neho plysaky alebo ponozky 🙂. Vecer sme mali milu navstevu, varila som halusky takze prijemny dnicek sme mali. Dnes je vonku hnusne a ani sa mi nekam nechce,ble...

susik77
1. apr 2009

ani mne sa nechce von 😠
betka, my sme klupili 2 jarne bundy na mimibazare, jedna mierne vyteplena na jar a druha uplne tenka.
ciapku zhanam aj ja, pozerala som v nexte a mali len vypredaj zimnych:(

betka007
1. apr 2009

Zuzka, bojim sa kupovat oblecenie cez net, aby jej to nebolo male 😒

susik77
1. apr 2009

aha-ja som jej kupov. velkopst co nosi...prip. baby tam casto uvadzaju aj rozmery

kate77
1. apr 2009

Ani my sme dnes nikam nešli...El spí na balkone...ani obed nechcela,tak už chcela spat..
Jarnú bundu nemáme,ale čiapok do bludu,lebo som úchyl na doplnky,taaak kolkokrát bola v HM akcia tak som nejakú kupila...ale i tak sme nosili jednu zo Svidníka..no a teraz ked sa mi taak spotila,že som jej nechcela davat mokru,tak som kupila taku obyč tiež v HM,hlavne že 100%bavlna,,je pravda že ich už moc nemali no...

susik77
2. apr 2009

Ahojte baby. Dnes bolo krasne, boli sme vonku doobeda na prechadzke 🙂 Konecne som hodila fotky do albumu.
Zajtra cestujeme k nasim do pondelka sme na sk. Otec oslavuje 60-tku. Majte sa krasne 😵 Ak bude pekne aj buduci tyzden, mozme s deckami vyrazit niekde von 😉

verunka222
2. apr 2009

ahojky najde sa tu niekto s rocnym dietatom ?Hladame kamaradku na prochazky a hranie

renejaarudolf
2. apr 2009

Ahjte,vedeli by ste mi poradit?s manželom sme obaja slovaci,ja mam v cechach prech.pobyt,moment.som na rodič.dov.do 02/10,radi by sme chceli druhe mimi len neviem ci by sme to stihli nadviazat na koniec prveho RD.A tak sa chcem spytat ako je to so zdrav poist.atd ak by som bola tehotna a skončila by mi RD,musela by som si platit poistenie na SR?a platilo by mi to i cechach,al.by som musela pak rodit na SR?a mohla by som si potom uplatnit porodne a RD tu v čechach?Dakujem za každu radu 😅

kate77
3. apr 2009

Baby kde ste kupovali nejaké prvé topánočky...Zuzka tu založila síce pred rokom diskusiu ale neviem kde nakoniec pořídila čo?Ana doma to stačia obyč papuče pre prvé kročky,či tiež su nejaké špeci?

Renejaarudolf,ja moc neviem,čo by sa dielo..je pravda,že pokial tu nie si zamestnana,nevzniká nárok na poistenie,ale:ty si na RD,predpokladám,že si prac tu v čr..tak by som sa info,na urade práce tu v čr a evidovala sa tam,potom ti budú platit poistné...na úrad sa možeš registrovat ked si tu odpracovala tuším min 1 rok a musíš mat minimálne prechodný pobyt registrovaný.

susik77
3. apr 2009

ahoj katka, my sme teraz verce kupili od Sante-ortopedicke-v zdrav. potrebach pri oC Chodov. v nakup. centre ruze-2.poschodie. stali 700 kc. su super 😉

betka007
3. apr 2009

ahoj Zuzka, my dnes tiez ideme na slovac,ale len ja a brat, lebo zomrela akoby moja babicka. Takze na otocku na slovac. Poobede vyrazame a zajtra je pohreb. Dnes je tiez krasne, boli sme s Lau na prechadzke. Teraz spinka.

susik77
3. apr 2009

inak hodila som fotky z clovickova do albumu. betka: uprimnu sustrast.

datelenka
3. apr 2009

kate, no ja celkom rada nakupujem v jednom obchodiku so zirafou, ktory je ked pozries www.mapy.cz a najdes Opatovska 11, tak kusok nad tou lekarnou, ktoru ti najde... je to jak su nad Opatovskou 3 nadchody, tak kusok od prostredneho z nich, nad tou lekarnou... je to v panekaku vo zvysenom prizemi... ale pocula som, ze aj niekde v okoli metra Haje by mala byt nejaka obuv, kde sa daju kupit detske topanky... no este som tam nebola... tak to neviem presne popisat kde...

susik, trochu mam vycitky, lebo som sa zabudla spytat kamosky na tu trojkolku...

susik77
16. apr 2009

Ahojte baby, co mate nove? 🙂 My sme boli vcera na ultrazvuku v Gennete. Vsetko ok, a cakame dievcatko 🙂 Uz sa tesim ako budem kupovat oblecenie 😵 Teda dost toho bude mat po Verci a ked uvidim nieco zlate, tak si spravim radost 😵
Akurat rozmyslame nad menom. Zatial mame mena Terezka al. Ella. Chcem dat nej. nezvycajne ale nie moc uletene a aby sa to hodilo k priezvisku 😎 -typicky slovenskemu 😀 Chcela som Vanessu, ale to by s nasim priezviskom znelo dost exoticky 😎
Buduci tyzden ak vyzdravieme-mame s Vercou rymu a kasel ☹ , tak by sme mohli nieco podniknut-ked bude pekne napr. Vysehrad, prip. ak bude skaredo, tak niekde v herni, co poviete? 😉

zzuzca
16. apr 2009

ahoj holky, idem sa sem k vam zaradit, ok? 🙂 mam 3,5 mesacneho Jakubka. prave spinka - ako super 😵 no ved je uz aj cas, posledne dni konecne pekne na noc zaspava. ak budete organizovat nejake stretko rada sa pridam. 😉 posledne dni si tu o vas citam ze ako sa mate 🙂 tak preco sa nepridat... susik, Ella je kraaaasne meno. Este je pekne Nela, hm? 😉

lullka30
17. apr 2009

Susik, super, že budete mat druhé dievčatko 😉

susik77
17. apr 2009

luci: jj, ja som hrozne rada 🙂 a vy by ste chceli tiez, al. radsej chlapca? a ako sa citis?
zzuzca: jasne, pridaj sa 😉
kde v Prahe byvas?Buduci tyzden by sme mohli nieco vymysliet 🙂

lullka30
17. apr 2009

ZUzka, manžel by chcel radej holčičku, ale mne je to jedno...budem rada za všetko zdravé 🙂
niektoré dni mi je uplne super, že ani neviem, že som tehotná a zase niekedy mi je špatne od žalúdku celý den-ale dá sa to zvládnut

zzuzca
17. apr 2009

susik, byvam na prahe 4 - novodvorska. to asi nikto z vas tu blizko nebyva, ze? ☹ a gratulujem k tehu. aj lullke. tiez by sme chceli mat druhe mimi aby boli deti blizko po sebe ale na druhej strane sa toho aj obavam ako by som to zvladla. buduci tyzden stretko moze byt, dufam ale ze nie vikend, v piatok cestujeme na slovensko - dost sa toho obavam. bude to 1.krat, jakub ma 3,5 mesiace a ideme kombinovane -vlakom a autom. naspat asi vlakom. no som zvedava, este ze ide so mnou manzel 😵

susik77
17. apr 2009

zzuzca: na novodvorskej byva prave lulka 😉 my sme boli 1.krat na sk ked mala verca 6 mesiacov 🙂

missy97231
17. apr 2009

ahojte. tiez som slovenka v cechach 😎 mam taku otazku co sa tyka porodneho... neviete ako to je? mame narok zrejme iba na porodne kde platime zdravotne, ze? teda ak ja platim tu v cechach,,, tak by som mala dostat porodne tu ceske, ze?
pytam sa,,, lebo kolegova priatelka je slovenka, a akurat dnes mi spominal, ze si ziadala o porodne na slovensku, tak som trocchu zmatena...diky vopred.

zzuzca
17. apr 2009

lulka, fakt byas tiez tu? 😵 dnes mam baby taku depku ze cisty koniec.... malemu mazem tvar s kadejakymi mastami a uz som z toho zufala ☹ mazeme uz strasne dlho, ma seboroicku dermatitidu. a stale sa to vracia..idem volat dr. ci je to normalne... stale mava ruckami, je to ten typ ze hned by som ho supla do zavinovacky. co zavinovacka, do kazajky by som ho dala. 😠 zbojnika maleho... predstava ze ruckami si rozstiera tie masticky a potom sup do ust ma fakt desi....snazim sa davat mu to v spanku a casto ho zobudim a to potom bojujeme ...

no aby toho nebolo dost, mame zaseknuty vytah...no fakt pecka 🙂 takze dnes sme doma. esteze je tak hnusne 😀

lullka30
17. apr 2009

ZZuzca, na Novodvorskej sme bývali pred 3.rokmi- síce sme sa prestahovali, ale iba o kúsok dalej, takže busom mi to do Tesca trvá 5.min

zzuzca
18. apr 2009

lullka, tak ja to mam tiez do tesca 5 min, ale peso 😉 ked som bola tehotna zvykla som si chodit do tesca busom - jednu zastavku 😀 😀 no obcas ma tento zlozvyk prepadne aj teraz 😠 lullka, tak niekedy mozme dat stretko, hmm? dnes je zo mna zienka domaca, vonku je zase hnusne, varim, chystam sa piect kolaciky 😵 , pocuvame super hudbu z ameeeriky - taka echtova rockovo-folkova americka hudba a asi si otvorime s mojim milym vinecko 😎 maly zatial spi. No idylka, az kym sa nezobudi, co bude za chvilu...hihi... ale je mi dnes dobre 😅 co robite vy baby?