Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

barushkaaam
24. okt 2011

@lilliaan
@bambola
@yvetta
ja zo stredou alebo stvrtkom suhlasim, pre mna ziadny problem. Tak ktory den baby dame? stredu ci stvrtok?

@zoozkha ja mam taku istu skusenost ako liliaan. Tiez na mna kukala teta na cudzineckej ako na blazna. Som tu uz 7 rok a problemy ziadne nemam.

bambola
24. okt 2011

@lilliaan neviem preco to nespravi, takto ju iba obtazujes a ma prace este viac 😀 inac ja by som sa s nou sla vyhadat, lebo k najomnej zmluve jej das cestne prehlasenie , ze byvas s tym a tym (otcosm dietata a das rodny list) a vec vybavena 😉 cestne vyhlasenie je normalne zavazny pravny dokument 🙂

baby mne je to naozaj jedno tak si povedzte vy, ktore pracujete 🙂

zoozkha
24. okt 2011

@lilliaan
@barushkaaam
@bambola kočky, ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede, potešili ste ma. Ja som doteraz prechodný pobyt nepotrebovala, ale keď si tu chcem urobiť vodičák, potrebujem ho. 😝 No a práve mi raz niekto hovoril, že pracovná zmluva mi nepostačí ako doklad o pre započítanie rokov pri žiadosti o trvalý pobyt, ale to je zase iný problém. Ja som mala skôr strach, aby mi kvôli tomu nerobili problém. Kvôli rodičáku sme museli doložiť list vlastníctva z Katastru , že má manžel byt v osobnom vlastníctve a jeho čestné prehlásenie, že tam s ním bývam aj ja 😉 Teraz každé 3 mesiace nosím potvrdenie od zamestnávateľa, že som stále zamestnaná.

barushkaaam
24. okt 2011

@bambola
@lilliaan
@yvetta
tak stvrtok? vyhovuje to vsetkym? 🙂 😉

lilliaan
24. okt 2011

@barushkaaam
@bambola @yvetta Stvrtok je super. Vyhovuje. Niekde v centre? Tak navrhnite podnik alebo aspon zastavku metra kde sa stretneme 🙂

@zoozkha Prosim ta, komu nosis kazde 3 mesiace potvrdenie od zamestnavatela, ze si stale zamestnana? Sa chcem opytat, ci musim potom na urad nieco dokladovat ohladne rodicovskeho prispevku. V pripade, ze by sme sa odstahovali mimo EU, ci by som mohla stale poberat rodicovsky prispevok 😒 Ked mozu cigani, preco nie ja 😀 😀 😀 😀

bambola
24. okt 2011

@lilliaan @barushkaaam @yvetta baby dobre, ze ste napisali stvrtok lebo som akurat sla napisat, ze stredu ideme na policiu po ten prechodny pobyt, dnes sme to nestihli 😅

baby ak nejaky podnik tak aspom s kutikom alebo nech su tam toletantni voci detom lebo moje dieta uz beha 😅 hlavne teda aby sa tam nefajcilo 🙄

zoozkha
25. okt 2011

@lilliaan to potvrdenie dokladám úradu práce, spadám pod P8. Ale čo viem, tak iné úrady to nevyžadujú, niektoré raz za 6 mesiacov :-\ No a čo sa týka rodičovského príspevku, ten by prioritne mala vyplácať krajina, v ktorej žiješ, takže po sťahovaní by ste nemali mať problém. 😉

zoozkha
25. okt 2011

Viete mi este niekto poradiť, aké doklady potrebujem pre vybavenie prechodného pobytu? Ďakujem 🙂

lilliaan
25. okt 2011

@zoozkha Tu mas link na cudzinecku policiu: http://www.policie.cz/clanek/oddeleni-pobytovyc... V clanku pise, ake doklady su potrebne: http://cizinci.poradna-prava.cz/obcane-eu/pobyt... 😉 😉 😉 Takze ty kazde 3 mesiace musis dolozit potvrdenie od zamestnavatela, ze si stale zamestnana? A musis ho priniest osobne? Keby som ho poslala len postou to by neslo? 😒 My rozmyslame, ze sa odstahujeme do australie a tam nie su ziadne socialne davky, ziadny rodicovsky prispevok a tez z CR by mi pomohol,,, ako len zit z jedneho platu 😢 dakujem 😝

zoozkha
25. okt 2011

@lilliaan ďakujem 😉
Áno, nosím to osobne a to práve z toho dôvodu, že tým potvrdzujem náš faktický pobyt. Formulár na to razitko dostávam doporučene poštou a do 8 dní potvrdenie musím dodať. Keď som bola chorá, niesol ho manžel a musela som napísať čestné prehlásenie, že sa zdržujeme s rodinou v ČR.. 😝

barushkaaam
25. okt 2011

@lilliaan
@bambola
@yvetta
tak ten stvrtok plati 🙂 mne je jedno kde sa stretneme, ale tiez som za, kde je blizko nejaky detsky kutik. Tak co nejake obchodne centrum?

lilliaan
25. okt 2011

@barushkaaam Andel? Tam je v obchodaku detsky obchodik 🙂 Teda neviem co konkretne hladas...

barushkaaam
25. okt 2011

@lilliaan Andel mi vyhovuje 🙂 este pockame, co napisu ostatne baby 😉 tak dajte kocky vediet, ci je Andel ok pre vas..

yvetta
25. okt 2011

holky pre mna je to dost daleko, ale prisposobim sa a dojdem vo stvrtok - inak budem mat vo stvrtok dovolenku tak navrhnite cas - ja mozem cely den, pretoze budem chodit po Prahy este vybavovat veci na sluzobku... 🙂
inak neporadite mi nejaku zmenaren dobru prosim 🙂

barushkaaam
25. okt 2011

@yvetta
@lilliaan
@bambola
Takze vsetky suhlasite so stvrtkom na Andeli? teraz uz len dohodnut hodinu. Ja mozem od cca 12 kedykolvek 🙂 😉

incucua
25. okt 2011

Ahojky, prosiiim potrebovala by som poradit.
Som slovenka,moj priatel je cech,zijeme v CR. Som v 6tyzdni tehotenstva, V CR mam prechodny pobyt, Zdrav.poistovnu si platim na Slovensku,som dobrovolne nezamestnana.
Rozhodujem sa kde budem rodit, a kde mam vlastne narok na matersku..a ci mam narok aj na porodne ,to je nejakych okolo 20tis. tusim. A ci ak budem chodit na prehliadky v CR, ci mozem rodit v SR.
Prosim, ak mate nejake skusenosti, budem rada za kazdu radu..
Dakujem..pa. 🙂

incucua
25. okt 2011

@zoozkha Ja som sla na cizinecku policiu, tam som povedala ze si chcem vybavit prechodny pobyt, pani mi dala potrebne papiere, doma som si to v klude vyplnila, co som nevedela mi pomohli tam...inak chcela po mne 3 doklady,fotku a este majitel u koho byvas ti musi vyplnit a podpisat papier ktory ti ona da..

lilliaan
25. okt 2011

@incucua este som ti zabudla okrem toho do IP napisat, ze i ja som chodila na prehliadky v Prahe. Na slovensko som prisla az par dni pred porodom a porodne som ziadala zo SR, je to v poho 😉

incucua
25. okt 2011

@lilliaan tak to je super..velmi si mi pomohla , dakujem 🙂

bambola
25. okt 2011

@barushkaaam @yvetta
@lilliaan mne andel vyhovuje 🙂 ja to mam za rohom 😉 a co sa casu tyka tak o jednej-druhej? tam sa da popripade aj najest 😉 inac kvoli mne do kutika nemusime lebo to ju tam aj tak nemozem nechat samu, to by som musela s nou, len niekde kde bude mat rozbeh, nech sa chvilku zabavi 🙂

lilliaan
25. okt 2011

@bambola @barushkaaam @yvetta Noo neviem ci o jednej druhej, lebo holky chodia do prace 😝 Tak napiste holky kedy vam to vyhovuje, stretneme sa kde? pred vchodom do nakupneho centra Novy smichov na andeli? Predpokladam, ze to uz bude dost neskoro, tak bud maleho odnesiem rovno tatinkovi do prace nech ho vezme domov 😀 alebo pridem na chvilu s nim a on po nho pride a vezme ho 🙂 🙂 Tesim sa na vas 😉

barushkaaam
25. okt 2011

@lilliaan
@bambola
@yvetta
mne jedna aj druha hodina vyhovuje, ja mozem 🙂 😉 inak kazdej z Vas poslem do IP cislo na moj mobil, keby sa nahodou nieco zmenilo aby sme sa vedeli skontaktovat, ok? 😉

lilliaan
25. okt 2011

@barushkaaam @bambola
@yvetta Ano? vyhovuje? tak super 🙂 🙂 este pockame na Yvettu nech sa vyjadri 🙂 JJ, posli cislo, ja vam tiez poslem svoje 😉

barushkaaam
25. okt 2011

@lilliaan oky, ale poslem az vecer. Idem este do lekarne, lebo som 30DC a este som to nedostala 🙂 tak drz palce, mozno budem coskoro patrit medzi vami maminkami 😉

lilliaan
25. okt 2011

@barushkaaam jeeeeeej,, tak daj hned vediet,, drzim palceky!!! 🙂 🙂 🙂

barushkaaam
25. okt 2011

patrit medzi vas maminky, oprava 🙂

barushkaaam
25. okt 2011

@lilliaan jasnacka, zajtra hned rano testujeeeem 🙂

lilliaan
25. okt 2011

@barushkaaam Az raaano? Su testy, ktore mozes testovat kedykolvek v priebehu dna 🙂 🙂 🙂

yvetta
25. okt 2011

@lilliaan @barushkaaam @bambola - ahoj holky ja som pisala vyssie, ze vo stvrtok mam dovcu a budem v Prahe asi nieco este nakupovat na sluzobku tak mozem hocikedy... 🙂 ked sa chceme najest aj o jednej, ja musim mat pravidelnu stravu, lebo som potom nervozna 😀

@barushkaaam - ja na 30 DC netestujem, lebo ja mam cykly take 33 dnove takze nechcem si nic nahovarat, ale tebe prajem nech ti to vyjde 😅

zoozkha
25. okt 2011

@incucua ďakujem za odpoveď 🙂 dnes som tam volala a je to presne ako píšeš, akurát na to potvrdenie o ubytovaní vraj nemá žiadny špeciálny formulár a stačí to teda napísať na papier 😉 každopádne veľmi pekne ďakujem!