• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slovenky v Čechách II

26. augusta 2015 
Ahojky, ste tu aj nejake holky - slovenky ,ktore byvaju pobliz Prahy? Najlepsie smer Lysa nad Labem alebo Celakovice :wink:
1. nov 2011 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natalia18 tak to je presne na opacnu stranu ako byvam ja :grinning:
1. nov 2011 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no kurnik, tak to je smola ... ach jaj :slight_smile:
1. nov 2011 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola Jasne bambolka, tu sme :grinning: Ako sa mate? My sme dnes boli na sushi, a to je vzdy super vecer :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. nov 2011 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilliaan sa mate :slight_smile: u nas by som na nieco take andreja nenahovorila :angry: ja sa ucim na skusku ale vobec sa mi nechce, nejako som stratila motivaciu lebo vyhadzuje rad radom a bez priciny :unamused:
1. nov 2011 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola jaaaj,,, sa drz!!! ved mozno budes ty ta lucky, co to v poho zvladne :wink:
1. nov 2011 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilliaan hej hej, ja som z tych :grinning:
1. nov 2011 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola tak ako si na skuske dopadla? :slight_smile: A mala Matka sa v pohode sama hraje, kym ty sa ucis? :slight_smile:
3. nov 2011 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yvette @barushkaam A vy baby ako sa mate? Nie len deti robit a na net uz nemate cas :grinning: :grinning: :grinning:
3. nov 2011 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, len som prišla podať info.. V pondelok som zažiadala o prechodný pobyt (na radu pani z ministerstva) za účelom zlúčenia rodiny a včera mi volali, že to mám schválené :wink: S tým, že som sa po príchode do ČR nehlásila na cudzineckej polícii nebol žiadny problém, resp. sa ma na to nikto nepýtal :wink: Ešte raz Vám ďakujem za poskytnuté rady :slight_smile:
4. nov 2011 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zoozkha to ti museli aj schvalit? :confused: my sme prisli, podali ziadost o prechodny pobyt a o mesiac nam zavolaju o preukazy :wink:

@lilliaan ona sa prehra aj sama ked ma naladu ale pri tom sa ucit neda, ucim sa len ked spi. a skusku mam az 16. :wink:
4. nov 2011 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
s tým prechodným pobytom mám ja trošku problém, obaja s manželom sme slováci, žijeme pri Protejove, manžel má pobzt už asi dva roky, ja som prišla za ním, chcela som si tu dať pobyt, ale barák, kde bývame je v bezpodielovom vlastníctve s manželovým strýkom a ten mi nechce dať súhlas s pobytom a policajt na cudzineckej polícii v přerove mi to nechce zobrať bez toho. dá sa to nejako riešiť? poraďte.
4. nov 2011 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola tak teraz si ma zaskočila, myslela som, že ten mesiac je práve na schválenie a preverenie si pravdivosti údajov v žiadosti. Ale možno je to jednoduchšie, nepátrala som po tom. Každopádne, majú na to 30 dní a mne volali po 3 dňoch, že je to vybavené a že si pre to môžem prísť :wink:
4. nov 2011 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zoozkha mozno je to tak :slight_smile: nam povedali, ze nam rovno zavolaju aby sme si prisli po preukazy, asi nevidel dovod preco by to nemali uznat
4. nov 2011 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zbednicek asi nemas namjomnu zmluvu kde je uvedene aj tvoje meno? keby si mala tak suhlas netreba :wink:
4. nov 2011 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola To je zatiaľ ten problém - druhú polovicu zatiaľ nevlastníme my ale manželovi rodičia. A nájomnú zmluvu je možné v takom prípade dať opäť len so súhlasom oboch strán, Je to tu proste na dlhý príbeh. Budúci víkend tu budú svokrovci, tak asi budeme musieť skúsiť hodiť reč o vyplatení a prepise na nás, to by malo pomôcť. Tak držte palce.
4. nov 2011 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zbednicek ja som to teda neskumala ale ked ste zobrati tak to nefunguje tak, ze tym, ze on ma najomnu zmluvu a ty si jeho zena (aj ked si tam neni napisana ako najomca) tak mozes podat ziadost o prechodny pobyt za ucelom zlucenia rodiny ?
4. nov 2011 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte!Neviete niekto nahodou ako dlho trva kolaudacia v CR?Staviame tu dom a chceli sme sa stahovat buduci tyzden.Chyba tam sice este dost veci,ale byvat sa tam da.Ale ostala som na neschopenke a do prace asi tak skoro nepojdem,no byvame u svokrovcov a uz je to dlhe a neviem aku adresu by som dala na neschopenku.....nestretli ste sa niekto s takymto problemom?
5. nov 2011 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zmrzlinka No ak uz ma ulica meno a viete, ake cislo budete, tak by som nadiktovala novu, resp. novu az ked sa prestahujes.. a na dom vycapila zatial vlastnu cedulu, aby bolo vidiet cislo.. Ak nema ulica meno, tak to bude asi problem..
5. nov 2011 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je to mala vesnicka,takze adresa bude nazov obce a popisne cislo.Tak asi zajdeme za starostom,nech nam prideli cislo a vycapime si ho tam :grinning: Manzel aj tak pojde po uradoch ohladne kolaudacie,tak sa povypytuje.ALe aj tak dakujem.
6. nov 2011 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilliaan prepac, ze som skor neodpisala. Vobec som tu nemala notifikaciu, ze si ma spominala, tak som si to nevsimla. Nooo ja uz deti robit nemusim :grinning: mam cerstve novinky, dneska v noci som nemohla spat, tak som skusila znova otestovat a prvykrat mi vysli 2 // :slight_smile: a ze ake silne :slight_smile: len este teraz udrzat v sebe to tajomstvo do konca prveho trimestra, jaaaaj neviem ako to vydrzim :grinning: aj dam fotku do albumu, len pockam do stvrtka, lebo Martin je na sluzobke a fotak ma on.
7. nov 2011 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barushkaaam :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: jeeeeej,, blahozelaam!!! wou,, ake super novinky :slight_smile: Tak sa tesim s tebou. Teda s Martinom si tuto novinku nechate prvy trimester len pre seba? To bude rodina rada, ked im to oznamite vid :slight_smile: Bez k doktorovi, davaj na seba pozor a uz nejaku zurku s litrami vodky radsej vynechaj :grinning: :grinning: :grinning:
7. nov 2011 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lilliaan no ja som to chcela rodine a vsetkym kamaratom oznamit az po prvom trimestri. Ale prave Martin vravel nech to povieme aspon rodicom, ze mozu kupovat vybavicku a ako poznam obe buduce stare mamy, tak oni kupia tolko veci, ze si mozeme urobit rovno cely futbalovy tym :grinning: Martin v sobotu oslavoval 26, ja som uz vtedy daco tusila, tak som pila matovy caj s medom :wink: vsak drahy svoje narodky oslavil riadne, vo stvrtok s kolegami z prace a piatok a sobotu s kamaratmi. Tak si radsej ani nechcem predstavit ako bude zapijat narodenie syna alebo dcery :slight_smile:
7. nov 2011 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barushkaaam :grinning: aby stihol po vas do porodnice prist :grinning: :grinning: :grinning:
7. nov 2011 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilliaan :grinning: to si nedovoli :grinning: vie, ze by som ho inak zbila :grinning:
7. nov 2011 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barushkaaam este raz gratulujem :slight_smile: inac ja som to nasim povedala cca okolo toho tretieho mesiaca (bala som sa :wink: ) a dostala som vynadane , ze preco tak neskoro :grinning: :grinning:
podla mna pockaj aspon kym ti gyndos nepotvrdi srdiecko :wink:

a este som sa chcela opytat, ze co vas to tak napadlo, ze taki mladi sa detite :wink: teda niezeby to bolo zle len nezvycajne :slight_smile:
7. nov 2011 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola tak moj priatel ma 26 a ja mam 26 za nejake 2 tyzdne, takze zas az taky mlady podla mna nie sme. Tento vek je tak podla mna ok, ani moc ani malo. Ja som vzdy drahemu hovorila, ze chcem 2 deti a obe chcem stihnut do 30, potom uz s vyrobou potomstva koncim :grinning: zase podla mna lepsie teraz akoby som o par rokov mala zistit, ze to nahodou nejde a behat po doktoroch.
7. nov 2011 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barushkaaam ved ja sa len pytam, ja som mala 25 a 1/2 ked som rodila :grinning: keby nam to situacia umoznovala tak uz hned pristupim aj na druhe :wink: ale my sme sa dohodli na troch :slight_smile:
7. nov 2011 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola ja som sa neurazila :slight_smile: ja viem, ze si to myslela dobre :wink: nooo moj by tiez chcel 3 deti, ale ja si myslim, ze aj dve budu stacit, vsak chlapca hned prejdu myslienky na dlho na dalsie babo, ked to prve bude v noci plakat :slight_smile: alebo ho to mozno naopak nastartuje a potom sa uz nebude chciet dat zastavit :grinning: ved uvidime.... :wink: vzdy som si myslela, ze budem mat dve deti s rozdielom kludne 1 -2roky...
inak este som zabudla dodat, ze mozno preto sme sa zacali snazit uz teraz lebo drahy ma v praci len kolegov, ktory su do jedneho zenaty a maju deti, tak mozno aj to u neho zavazilo. Niekolkokrat hovoril o kolegovi, co ma dvojicky, chlapca a dievcatko...maju necely rok :slight_smile:
7. nov 2011 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barushkaaam mozno nebude v noci plakat :wink: ja to berem tak, ze traja su uz particka :wink: niekde som citala, ze s jedinacika vychovas tyrana a s dvoch deti superov..... inak dvojicky.... myslim, ze uplne staci jedno, naraz dve ee :sweat_smile: alebo keby dosli uz tak rocne :grinning:
7. nov 2011 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok