Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

barushkaaam
11. nov 2011

@denisse a v com su letne deticky super? 🙂 aby som vedela do coho idem 😀 ja som novembrova a fakt my vadi, ze ked chcem oslavit narodky, tak nemozeme spravit daku grilovacku, alebo take nieco ☹ ale super, ze je to na zaciatku leta....aspon nebudem chodit v tych horucavach ako taka velryba 😀
@bambola noooo rozmyslali sme bud niekde v okoli Prahy, alebo v Martinovom rodisku. On pochadza zo Susice, to je male mestecko asi 150 km od Prahy...priamo na Sumave..tak ty prazsky by to nemali aspon taky kus ako k nam do BA....ale este uvidime....mozno bude nakoniec nejaky zamok pri Prahe.....Martinov bratranec sa zenil na Zbirohu a tam je ozaj krasne 🙂
@lilliaan no nam pride najlepsi termin druha polovica aprila, alebo zaciatok maja. Potom uz sa nechcem vydavat....kvoli brusku.. 🙂

Baby teraz mi zacala robit problemy konzultantka na diplomovku...stale sa jej daco nelubi...mam rodit na zaciatku jula a v juni mam koncit a bojim sa, ze diplomovku nestihnem odovzdat v riadnom termine. U nas je to tak blbo nastavene, ze tym padom nemozem ist ani na statnice. Tak sa bojim aby som to potom zvladla...ale na druhej strane si hovorim, ze to nesmiem vzdat, takto pred koncom, ked mi bude ked tak chybat len diplomovka a statnice.

lilliaan
11. nov 2011

@barushkaaam tak to je bosorka 😅 😝 Aj ja som na VS to tak mala, keby som neodovzdala diplomku, nemohla by som ist na statnice... Jaaaaj to boli casy, studentom na intraku najlepsie 😀 😀 By som ti odporucala zamakat teraz,, a dat si sama pre seba deadline skor ako ini, predsa len si tehotna a nech sa potom zbytocne nestresujes. Povedz svojej konzultantke, ze si tehotna a ze by si rada USPESNE odovzdala pracu. Nech ti nerobi problemy... Urcite to nevzdavaj, s malym dietatom sa uz potom tazko na statnice uci, a navyse,, ked tam prides v 8.mesiaci, isto trosku i ocko prizmuria 😀
A ako tu budes mat s materskou? Ako studentka budes mat narok na matersku? v SR tusim nie, rovno by si sla na rodicak. Si to pozistuj,, lebo da sa dobrovolne doplacat nemocenske poistenie, aby ti vysla materska. Ale musis byt nemocensky poistena 270 dni pred porodom.... A inac mas ozaj dobry termin, zaciatkom leta je to fajn, rodit niekoho na konci augusta musi byt hroza 😀 Ja mam narodky 1.augusta a je to super mat narodky, ked je leto 🙂 Az na to, ze na ZS kazdemu blahozelali na narodeniny a mne nie, lebo ich mam cez prazdniny 😒
Drz sa tehulka!! 🙂 🙂 🙂

bambola
11. nov 2011

@barushkaaam vyhodou je napriklad, ze mozes hned s takym novorodeniatkom chodit von a vonka neni zima, popripade nejaka fujavica , nemusis naobliekavat take babatko 😉 na rok ked deti uz zacinaju chodit tak je vonku pekne a lahsie sa im chodi 🙂 nemas obrovske brucho v horucavach.....nemas obrovske brucho v zime a v pohode mozes pozapinat svoje povodne bundy a kabaty 😉 aaaaa, este si isto spomeniem 😉 moja mala je 8.7. 🙂

inac ja som sa cele tehu citila uplne super 🙂 mas aj nejake nevolnosti?
a konzultantke to normalne vysvetli, pokial to nie je zatrpknuta stara panna tak snad pochopi 😉

@lilliaan nejako nestiham na skusku 😖 ale to somm cela ja, vsetko na poslednu chvilu 😅

denisse
11. nov 2011

@barushkaaam
tvoj nastavajuci je zo Susice? tak to je krajan s tym mojim, ten je z Planice od Klatov 😀

a letne deti su super, pretoze ked su malinke, tak nemusis riesit oblecenie, kedze je teplo ... aj ked ani horucava nie je dobra ... a ako hovoris, mat narodky v lete je super ako v detstve (lebo su prazdniny, obzvlast zaciatok jula je super 😉 ) aj v dospelosti, lebo sa da oslavovat na zahrade ... 😀 tiez mam narodky v juli a som spokojna 😉

barushkaaam
11. nov 2011

@lilliaan
@bambola
Kocky dakujem za radu, skusim jej teda napisat a uvidime 🙂 ozaj by som to mala rada za sebou, aby som sa potom plne mohla venovat malinkemu 😉 Joooj teraz som si spomenula, ze dneska vecer budem ma kooooopec casu riesit diplomovku. Ide totiz vecer v telke futbal a kedze ma moj milacik dneska meniny to by som bola uz ozajstna semetrika, keby som mu ten fotbal zatrla 😀
@denisse jj, moj muzik je Susicak 😀 jeeej tvoj je z Klatov? vsak to je hned za rohom 😀 dakych 30 km od Susice ani to mozno nie 🙂 ja mam hlavne radost, ze nemusim s bruskom behat cele leto 😉

denisse
11. nov 2011

@barushkaaam
nie uplne z Klatov, ale z Planice, to je asi 15 km od Klatov, do Klatov chodil na gympel 😀

barushkaaam
11. nov 2011

@denisse no tak to je kuuuustik dalej.

Ok, kocky ja sa s Vami nateraz lucim, cez vikend ideme na vylet asi do Nemecka, takze tu nebudem 🙂 prajem vsetkym pekny vikend 😉

denisse
11. nov 2011

@barushkaaam
tak si to uzi 😉

yvetta
11. nov 2011

@lilliaan - bolo super v UK - este som si nic nekupila, ale idem tam akurat este koncom listopadu a zaciatkom prosinca tak dufam,ze si nieco kupim...teraz som kupovala hlavne kamoskam - jednej s malym babom veci a druhej parfem 😉
@barushkaaam - tak to drzim palce na diplomoku nech ta uz netrapi vsak to je uz skoro posledy krok ku skoceniu skoly 😉
@denisse - vitaj medzi nami 😉

denisse
11. nov 2011

@yvetta
dakujem 😉

bambola
14. nov 2011

tak my uz sme v BB. akurat som si pisala s Andrejom (mm), ze vraj je v PRahe uplne hnusny otrasny smog spadnuty a za sa blbo dycha 😒 zo to hlasili aj v spravach. tak aj dobre, ze sme vypadli 😔

barushkaaam
15. nov 2011

@lilliaan
@bambola
@yvetta
Baby bohuzial nesiem zle spravy. Z nasho babatka sa stal anjelicek. V sobotu vecer som objavila ruzovy hlien, tak sme hned isli do nemocnice. Tam mi sice dali injekcie aj lieky na zastavenie krvacania a v nedelu cez den uz bolo dobre, ale vecer som sa znovu rozkrvacala a uz sa to nedalo zastavit ☹ teraz uz len cakame na vysledky z histologie, aby nam povedali v com bol problem ☹ mame sa znovu pokusit o pol roka, ale ja neviem, ci sa este budem chciet snazit...nechcem to cele zazit znovu...ten pocit je fakt najhorsi na svete ☹ ☹ ☹ je to tak strasne nespravodlive ☹ ☹ ☹

lilliaan
15. nov 2011

@barushkaaam paneboze, moja, je mi tak hrozne luuuuto ☹ ☹ ☹ Ani neviem co povedat ☹ Mam znamu, ktora bohuzial 2x stratila babatko a az teraz sa to podarilo a v marci bude rodit.. Urcite to velmi boli, ale bud silna, raz ked bude drzat v naruci miminko, budes urcite velmi velmi stastna... Nehovor, ze sa uz nechces snazit... Si mila, zlata a zdrava zena...a budes super maminkou svojim detom... Urobila si vsetko, co bolo v tvojich silach, nie je to vasa vina.. Je to nespravodlive, plno zien ani deti nechcu, nestaraju sa o nich, a niekto kto by dal za to cokolvek mat miminko, musi prejst tazku cestu... Davaj na seba pozor, a urcite sa pokusajte znova... myslim na teba,,, a tesim sa na dalsie stretnutie.

bambola
15. nov 2011

@barushkaaam neboj sa , to prejde. urcite rovnako tuzis po babatku len teraz potrebujes chvilku cas 🙂 ja by som sa nejako teraz nesustredila na snazenie, ked to ma prist tak to pride 😉 ci uz o polroka alebo skorej 🙂
si mlada , zdrava baba 🙂

yvetta
15. nov 2011

@barushkaaam - tak to ma mrzi...v dnesnej dobe je to hrozne s tym, ze vela kamosiek prislo o baby 😒, ale neboj musis mysliet pozitivne a budes znova tehu a dotiahnes to do uspesneho konca 😉

denisse
15. nov 2011

@barushkaaam
mrzi ma to a drzim ti palce, aby si to prekonala a nasla v sebe tu tuzbu po babetku znova ... cas ti pomoze ... a neboj, dalsie tehu uz bude uspesne, mnohym babam sa to potvrdilo ... a mnohym aj skor ako za pol roka ... 😉

barushkaaam
16. nov 2011

@lilliaan
@bambola
@yvetta
@denisse
Baby dakujem za podporu, ste velmi mile...
Inak uz som objednana na prehliadku v piatok, kedze moj gynekolog ma dovolenku, idem k jeho kolegovi do vedlajsej ambulancie. Cela ta situacia nam myslim, ze s Martinom v urcitom zmysle pomohla, pretoze sme si teraz este blizsi a povedal mi, ze v piatok pojde na tu prehliadku so mnou. Ze pocka na chodbe, kym ma doktor vysetri a potom by sme sa s nim chceli obaja porozpravat, co sa teda stalo, co teda robit dalej a kedy by som mohla potencionalne otehotniet. Ja sice este nechcem, len ma zaujima, ako som na tom zdravotne....myslite, ze je mozne aby partner bol so zenou v ambulancii? ako hovorim nie pri prehliadke, ale potom pri tom zhodnoteni zdravotneho stavu.pokial pisem nejak nezrozumitelne, tak sa ospravedlnujem, este som stale mimo...

lilliaan
16. nov 2011

@barushkaaam urcite tam moze byt Martin s tebou. Vacsina gynekologou uz ma sukromnu ordinaciu a preco by vlastne nemohol? Ked s tym sama suhlasis,, ide o tvoj zdravotny stav, nie doktorov. Len mu to povedz. So mnou bol Lukas tiez v ordinacii ..a bez problemov 😉 Drz sa a hlavicku hore! Bude len dobre, len sa snaz mysiet na nieco, co ti aspon trosku prinesie radost... Uvidis, ze coskoro sa to podari, ani nebudes vediet ako to zbehlo a budes vstavat 5x za noc k miminku 😎 😎 Zajtra je volno, tak si urobte s Martinom pekny den...navrhujem veceru niekde 🙂

barushkaaam
16. nov 2011

@lilliaan Zuzi my zajtra ideme k nasim do Bratislavy...budeme tam az do nedele..

yvetta
17. nov 2011

holky my sme teraz v Kosiciach takze az do nedele - sa tesim budeme trosku s rodinou 🙂

bambola
17. nov 2011

vyzera to, ze sme skoro vsetky doma 😀 my sa uz zajtra vraciame, do toho smogu 😒 aj by sme ostali ale uz sme slubili svokre, ze moze dojst na vikend a bereme ju zajtra poceste

lilliaan
17. nov 2011

@bambola
@yvetta
@barushkaaam No ako vam dobre, ze ste vsetky doma 🙂 🙂 A my sme v praheeeee ☹ ☹ ☹ Smog vraj ustupuje, tak snad sa nam bude konecne lepsie dychat. Uzite si vsetky volne dni!!! 😉

bambola
19. nov 2011

ahojte,
tak my sme uz spat aj s babinou, tak dnes dame tour de prague 😉

nikita14
24. nov 2011

ahojte kocky mozem sa pridat k vam do temicky?? my sme sa teraz prestahovali zo slovenska do prahy takze sme tu asi mesiac 🙂

bambola
24. nov 2011

@nikita14 vitaj 🙂 to si ako my, my sme tu od oktobra 😉 skoda, ze praha 8, my sme praha 5. aj niekto blizsie by sa mi hodil 😀

denisse
24. nov 2011

@nikita14
vitaj ... 😉
a odkial zo slovenska si?

nikita14
24. nov 2011

@bambola dakujem za privitanie 🙂 no ja tiez mam taky problem ze kazdy z prahy je dalej od o mna 😀 zatial som netrafila niekoho blizsie 🙂 ale kazda nova znamost nie je na zahodenie 😉

nikita14
24. nov 2011

@denisse ahoj 🙂 ja som z okresu Michalovce byvali sme v dedinke Bracovce na vychodnom slovensku 🙂 a ty tiez byvas v prahe ci v inej oblasti Ceskej republiky?

denisse
24. nov 2011

@nikita14
ja v prahe a som z Presova 😉

nikita14
24. nov 2011

@denisse tak presov nie je od nas tak daleko 🙂 a v prahe ktora cast?