• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slovenky v Čechách II

30. apríla 2017 
@bambola aha ja som si to zle precitala ze nemusis :slight_smile: pardon.
Tak to je riadna somarina, kvoli jednemu blbemu OP si brat dovolenku na 10 dni. Asi to tak vyzera ze budem bez OP a iba s pasom.
30. nov 2011 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@niccky.z preco dovolenku na 10 dni?? :astonished: pojdes si to vybavit, napises rukou plnu moc a podpis overeis na matrike/u notara. Doklady ti moze na zaklade PM prevziat ktokolvek (musi ale priniest stare doklady).
30. nov 2011 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karina1 ved o to ide ze budem fungovat bez vodicskeho a obcianskeho. Ako dojdem naspat do prahy, neriskovala by som to bez vodicaku a do prace denne dochadzam taktiez autom.
30. nov 2011 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karina1 stare doklady sa davaju pri podani ziadosti :slight_smile:

@niccky.z na desat dni nie :slight_smile: vezmi si dovolenku piatok a chodte na predlzeny vikend, piatok vybavis doklady a ked ti pride sms , ze uz su hotove, zase si vezme piatok dovcu :wink: inac to trva v rozpati od troch do tridsat dni :wink:
30. nov 2011 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola no asi to tak budeme musiet urobit najhorsie je asi tych 9 hodin cesty iba tam a dalsich 9 spat :slight_smile: Nerozumiem preco by to nemohli urobit v bratislave no hold Slovensko :angry:
30. nov 2011 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@niccky.z lebo nepredpokladaju, ze ked mas TP v Snine pojdes to vybavovat do BA :grinning:
30. nov 2011 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@niccky.z a co, aspon sa rodina potesi :wink: a neni vam lepsie ist autovlakom? znami tak chodia do michaloviec
30. nov 2011 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola no autovlakom sme uz tak chodili takze to asi vyskusame :slight_smile: no skor asi ako po novom roku to nebude lebo u nas v praci je toho strasne :slight_smile:
30. nov 2011 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola hm, tak to je zaujimave, ja som tam bola min. tyzden a odo mna stare doklady nezobrali, iba mi dali kopiu ziadosti, ktora preukazuje ze som poziadala o nove dokly. Stare doklady mam predlozit pri prevziati novych..
30. nov 2011 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karina1 tak vidis, ja som to vybavovala minuly mesiac a vsetko mi pobrali a dali len ziadost :slight_smile:
30. nov 2011 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yvetta uz je lepsie...ja som sa pomaly zmierila s tym, ze babo nebolo zdrave a preto sa muselo stat, to co sa stalo :frowning2:
inak s tym zacatim snazenia neviem.....na jednu stranu, ked sa o tom doma rozpravame, tak by sme aj hned chceli...teda presnejsie hned ako nabehne cyklus a na druhu stranu premyslame, ci nepockat...lebo teraz 10.12. mam prvy predtermin z jednej skusky, bola som si podpisat zadanie diplomovej prace, konzultantka chce aby to bolo hotove do 30.3. (podotykam, ze mam este len hrubu osnovu) a do toho sa este ucit na statnice....tak Martin navrhol, odlozit to az po statniciach...ze keby som otehotnela predtym, tak budem v strese zo skoly a opet by sa mohlo zopakovat, to co uz sa stalo.....este nie som rozhodnuta, len nad tym tak rozmyslam.
30. nov 2011 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barushkaaam - ono je tiez pravda, ze aj statnice do toho, no neviem, ale drzim palce hociako sa rozhodnete

vitam nove holky :wink:
30. nov 2011 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčatá ahojte :wink:
Mám takú otázku: ak by som chcela tu v ČR učiť na základnej škole ( VŠ som študovala na Slovensku), aké skúšky budem potrebovať z češtiny ? Stačí nejaká všeobecná pre pedagógov cudzincov alebo treba rovno štátnu skúšku?
Celkovo by to vzdelanie bolo asi uznané, si myslím, ale tá čeština....
Máte niektorá skúsenosť? Dakujem
30. nov 2011 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garzonka
je nutná státnice z češtiny
30. nov 2011 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jahodnice Aha, a aký je postup? To je normálne štúdium na 4 roky len tá čeština alebo je to inak?
30. nov 2011 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garzonka stanica je statnica, prides urobis skusku a odides :wink: ako sa budes pripravovat je tvoja vec :slight_smile:
30. nov 2011 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola
to přesně nevím, já jsem Češka, ale jsem učitelka, tak vím, že cizinci musí mít státní zkoušku z češtiny
30. nov 2011 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola tak vsak viem ako prebieha statnica. :grinning:... . ja som to myslela tak, ze ako sa na take studium dostanem a ako to prebieha, ci chodim len na prednasky a seminare z CJ, ci je to denna forma alebo dialkovo a pod.
asi som to neformulovala spravne
30. nov 2011 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garzonka ale vsak je to tak ako pisem, ty si asi nepochopila :wink: statnica nie je studium, je to cisto len skuska :slight_smile: na ktoru sa moze prihlasit ktokolvek a kedykolvek (teda ked su vypisane terminy :wink: )

su firmy, jazykove skolky , ktore robia statnicove kurzy, ale na ne nie si povinna chodit, mozes byt aj samouk, to uz ako sa ty na to citis :wink:
30. nov 2011 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola aha no to som ani nemyslel ze to tak funguje, :grinning: :grinning: :grinning:
..a nie je nutne ( ked chcem ucit ) aby som tu statnicu robila na pedagogickej fakulte VŠ ? Ci je to jedno kde to robim?
30. nov 2011 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garzonka
je jedno,kde se zkouška dělá, protože slovenské vysokoškolské diplomyjsou v ČR běžně uznávané. Jinaks tou státnicí je to stejné jako s jakoukoliv státnicí z cizího jazyka-naučit se a přihlásit se na zkoušku a zaplatit správní poplatek.
30. nov 2011 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bambola
@jahodnice
díky holky :slight_smile:
30. nov 2011 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ale bude to asi narocne, viem co obnasala statnica zo SJ a literatury.... :rolling_eyes: . No, dufam ze to zvladnem
30. nov 2011 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garzonka
budu držet palce.
30. nov 2011 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
30. nov 2011 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garzonka
státnice jsou vždy nápor na nervy, znám z vlastní zkušenosti
30. nov 2011 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@garzonka aj ja drzim palce, tiez sa mi zda byt cestina dost tazka. najhorsie na tom podla mna je , ze je to velmi podobne, rozumies tomu ale pravidla su uplne ine :rolling_eyes: :sweat_smile:
30. nov 2011 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola
@jahodnice
gramatika este ujde, mam syna skolaka uz a co-to sa oboznamujem rovno s nim, ked sa uci, hoci mnoho veci je tam pre mna uplne novych.... ale obavam sa hlavne literatury, tam poznam asi len Boženu Němcovú :grinning:
30. nov 2011 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garzonka ale no, a co Karel Hynek Mácha :grinning:
30. nov 2011 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola Karel Jaromir Erben, Petr Bezruč (o nom som mala na gympli referát :grinning: ), Josef Čapek, Felix Háj (Káju mám celého prečítaného :sweat_smile: )...Werich, Havel....no nájdu sa ešte nejakí :cry: , jooj, ale keby to bolo také jednoduché tak ako to sem píšem :wink:
30. nov 2011 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok