Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

yvetta
27. mar 2012

@lilliaan - ahoj ja stale pracujem, ale inak pohoda a som rada, ze je teplo, lebo ja neznasam zimu 😉 videla som fotky na FB a Teo uz je velky 🙂 a zlaty 😉 cez Velku noc ani neideme asi domov, lebo nestihame...
holky idete cez Velku noc na SR?

lilliaan
27. mar 2012

@yvetta dakujeme 🙂 🙂 🙂 Ani ja som nechodila domov na Velku Noc... nejako nemam tieto sviatky moc rada.., tusim od detstva, ked som musela na bielu sobotu stat 3 hodiny v kostole 😅
Tak si nachystajte dobrotky v Prahe 🙂 Tu praveze teplo vobec nie je, bolo minuly tyzden, kraasne pocasie a teraz tu len fuci silny vietor, nemozem s Teom ani von 😠

bambola
29. mar 2012

@lilliaan my nove asi tiez nic 🙂 mala je teraz trosku nachcipana, ale nic strasne, von normalne chodime, len detom sa vyhybame aby ich neokychala 😅
dnes bolo hnusne ale inak konecne super, chodime kade tade, o chvilku to bude uz aj na zoo.

na velku noc sa nechystame na svk, mozno pridu nasi sem. my ideme 19. na predlzeny vikend do BB lebo mam skusku 🙂

barushkaaam
30. mar 2012

@yvetta
@lilliaan
@bambola
Baby ja tiez nemam nic nove, akurat ze mi pred tyzdnom, zacali "ranne" nevolnosti, ktore trvaju cely den...tak len dufam, ze ma to coskoro prejde.
My na velku noc ideme domov na SVK, bo budu pytacky 🙂 😉

yvetta
31. mar 2012

ahoj holky ja som mala vcera dovcu v praci tak som bola u kamosky a bolo super 😉 s jej malym som bola cely den a ona si vybavovala svoje veci co nestiha pri nom 🙂
@lilliaan - ja dufam,ze tu bude teplo na Velku noc - sa tesim aj na dovolenku, lebo v Norsku maju dovcu stvrtok aj v piatok tak ja nemusim tiez ist do prace tak si zoberem asi tiez dovolenku 😉 sa uz tesim 😅

@barushkaaam - ze pytacky tak super 😵

barushkaaam
18. apr 2012

@yvetta
@lilliaan
@bambola
caute baby. Hlasim nove spravy. Dneska som bola na poradni, vsetko je v poriadku, tak ako ma byt. A uz pani doktorka aj vedela podla usg rozoznat pohlavie....vraj tam vidi malilinkateho pindika 😀 takze teraz uz len presadit doma, aby to bol Matej 😀 😀 😀
inak s diplomkou som pokrocila, ale este stale sa to konzultantke nepozdava na 100 percent...tak idem makat dalej 🙂 😉

bambola
18. apr 2012

@barushkaaam tak super , len tak dalej 🙂 a to uz videla pohlavie 😕 no to ma nejaky dobry zrak 😅 pockaj aby nakoniec nebolo kavove zrno 😀
ozvi sa ked pojdes na konzultacky, mozme dat kavu v meste, vezmem malu ked uz je konecne teraz poriadne pocko 😉

yvetta
19. apr 2012

@barushkaaam - tak super, ale tiez som zvedava ci sa ten chalan este nezmeni na babu...kamoske tak vravela v prvych mesiacoch a potom z toho bola holka 😀
keby ste sli niekedy von dajte vediet a keby sa mi to hodilo tak sa pridam 🙂

barushkaaam
21. apr 2012

@bambola
@yvetta
jaaaj babule, ja by som Vas aj rada videla, ale ked mna furt trapia tehu nevolnosti ☹ stale grcam kade chodim a to sa vravi, ze to vacsinou po prvom trimestri prejde. Tak som asi vynimka, ktora potvrdzuje pravidlo 😀 jaaaaj, len keby mi uz niekto povedal, ze uz to onedlho prejde ☹ 😠

lilliaan
23. apr 2012

@barushkaaam jééééé, to je super, blahoželááám 🙂 Neboj, tie nevolnosti prejdu, ja som nimi trpela tusim do 5-6 mesiaca 😅 Vela stastia s diplomkou 😉
My sme boli 5 dni v nemocnici, v utorok rano o 4am som volala sanitku, ked Teo dostal febrilne krce.. Vyzeralo to ako elipepticke zachvaty, zlakla som sa na smrt. Vecer isiel spat zdravy, culy, vesely chlapcek a odrazu dostal horucky (co je bezne pre deti trpiace na febrilne krce). V nemocnici som ochorela i ja, tak teraz sme pacienti obaja. Skoda len, ze matka nema narok na PN,, lebo sa o Tedika starat musim a ked sa chce hrat, tak ho nezaujima, ze ja nevladzem 😝
V juni idem do prahy, juuuuj, ale sa tesiiim 🙂 Dufam, ze sa vsetky mate fajn a ste hlavne zdrave 🙂
@yvetta
@bambola

yvetta
23. apr 2012

@lilliaan - tak to drzim palce a co to je ta choroba to sa opakujem, alebo len nejaka jednorazovka? inak ked tu budes v Prahe mozme dat stretko 🙂 tesim sa
@barushkaaam - a Vy ako to mate so svadbu? budete ju mat v teraz v maji? my vtedy sa chystame na SR takze tak, ale nech Vam to vyjde podla predstav 😉

barushkaaam
23. apr 2012

@lilliaan to je neprijemne... ☹ a uz je Tedik v poriadku? 🙂
ja sa na Vas kocky tiez strasne tesim a dufam, ze vtedy sa to moje mimino uz nejak uvedomi a prestane maminku trapit 😀
@yvetta svatba je 12. maja....uz nam chyba len par veci doladit....este nemame fotografa, kyticu pre mna a take veci. A po svadbe ideme do Nemecka do Chemnitzu nakupovat vybavicku, jupiiii uz sa tesiiiim. Je to tu kusok 20 km od hranic, takze by to malo byt ok 😉

lilliaan
23. apr 2012

@barushkaaam ja ti mozem odporucit fotografa - toho, ktory fotil mne tie profilove fotky na facebooku, co mam - lebo on sa original venuje svadobnej fotografii a robiii naaadherne fotky... Teda viem, ze kazdemu sa paci nieco ine a iny styl... mozem ti poslat link 🙂 Ked som mala mat svadbu ja, moj kamarat este svadby nefotil (skor profil fotky a zvierata, krajiny).. tak som mala vybraneho Pavla Bigosa.. Chcela som Cechovskeho, no ten foti len do 100km od trencina tusim,, takze nas odmietol 😒 Ty i miminko sa drzte! Nech rastiete do zdravicka a rozmerov 😀

@yvetta Tedik moze trpiet na tie febrilne krce az do jeho 5 rokov kedykolvek, ked dostane teploty. Je to individualne, u niekoho, ked ma 38C, u niekoho az 40C... no Teo ich dostal, ked mal 38.5C ☹ Teplota mu ale moze vyskocit kedykolvek z 36 na 39C za pol hodiny... takze v noci siel spat zdravy, nic mu nebolo a odrazu mal horucky,,, mi povedali, ze musel mat daleko viac, kym sa zobudil a dostal krce tak uz prekonal i triasku. Ma 50% sancu, ze sa to zopakuje, velmi sa bojim 😒
@bambola

I ja sa na vas velmi tesim, mozme sa stretnut ked budem v juni v Prahe 🙂 Holky, neviete mi poradit nejaky hotel? NIeco kids friendly 😅 Takze ziadny hostel,, nieco slusne, kde nebudeme zdielat izbu s 10 cestovatelmi 😀 Na lokalite nezalezi,, nech sa akurat lahko (napr. 1 spojom) dostanem do centra... Dakujeeeeeeeem 😉

barushkaaam
23. apr 2012

@lilliaan no ale to by az do Telce nesiel, ci? 🙂

danteska
23. apr 2012

@yvetta ahoj prepac ze sem vstupujem ale chcem a spytat co je ten danovy domicil?

danteska
23. apr 2012

ahojte,nie je tu nahodou nejaka mamina z Hodonina?

lilliaan
23. apr 2012

@barushkaaam nooo to neviem,, tu je link: http://www.petermazar.com/ A hudbu budete mat aku? 🙂 To je super pripravovat svadbu 🙂 hlavne, ze ste stastni a zamilovani,, 🙂

yvetta
24. apr 2012

@danteska - Daňový domicil vyjadřuje vztah daňového subjektu k danému státu. Je vymezen smlouvami o zamezení dvojího zdanění.
ak chces konkretne napis mi IP 🙂

mirip
30. máj 2012

Ahojte dievčatá, chodí nikeotrá z vás v Čechách do Lidla?? Od pondelka tam bude akcia 129KČ teda na naše cca 5,05e detské plážové pončo,u nás na Slovensku bola táto akcia minulý týždeň a nikde nemali pre dievča, jedno som naveľa zohnala ale druhé vobec nie
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/...

pulsatilka
19. jún 2012

ahoj pred rokom sme sa prestahovali zo slovenska do prahy...priatelia ostali doma :( takzesa tu citim velmi osamotena.... rada by som si z casu na cas s niekym popisala... 🙂

denisse
19. jún 2012

@pulsatilka
ahoj a odkial si a kde v prahe byvas? 😉

pulsatilka
19. jún 2012

@denisse 11 rokov som zila na vychode (manzela mam vychodniara 😉 )najskor moje milovane Kosice, potom Presov...... a teraz sme na Prahe 4- Katerinky 🙂

denisse
19. jún 2012

@pulsatilka
jeeeej, ja som presovcanka a 10 rokov som zila v KE 😀 😀 😀
ale teraz som na opacnom konci prahy ... praha 13 stodulky 😉

lolelole
20. jún 2012

Ahoj holky, prosím vás mám taky dotaz k pasom na deti jak sa to teraz všade rieší..Malý má české občianstvo a prihlásený je k trvalému pobytu v čr, já mám trvalý pobyt ešte stále na Slovensku. Myslíte, že mu musím vybavovať pas keď s ním chcem íst na pár dní domov na Slovensko ? A prípadne neviete niekto ak by som žiadala o slovenský pas pre nho, čo budem potrebovat, resp. kde a za ako dlho mi preložia český rodný list. Mockrát ďakujem za rady 🙂

bambola
21. jún 2012

@lolelole ked ma ceske obcianstvo tak by mal mat cesky pas, slovensky ti nevydaju. pas je rovnaky doklad ako OP, a teda doklad statnej prislusnosti atd 😉

kvetinkaivanka
21. jún 2012

@lolelole vybavovanie slovenského pasu bude na dlhšiu dobu.Ak má syn český pas,možete cestovať s českým pasom,aj ja tak cestujem.

denisse
22. jún 2012

@bambola
pas je naozaj doklad o statnej prislusnosti - tj mas pas toho statu, kde mas statnu prislusnost ... ale pas nie je ako OP ... na OP ti nestaci statna prislusnost, musis mat aj trvaly pobyt ....
ja mam obcianstvo slovenske (mam slovensky pas a nemam narok na cesky OP kvoli tomu) ale trvaly pobyt v CR (cim mi zanika pravo na slovensky OP) ... takze ja nemam ziaden OP ... iba slovensky pas a preukaz o povoleni k trvalemu pobytu v CR 😀

@lolelole suhlasim, ze ak ma ceske obcianstvo, mal by mat cesky pas - aj moje obe deti maju cesky pas ... povodne som si ich chcela dat zapisat do svojho slovenskeho, ale to by som musela nechat ich zapisat na slovenskej matrike a nechat im vystavit slovenske rodne listy ... co je asi zbytocne ...

bambola
22. jún 2012

@denisse mas pravdu 😅 to som zabudla s tym trvalym pobytom. ale tak pre @lolelole je naozaj zbytocne, a hlavne komplikovane vymyslat malemu slovensky pas. ved to je koniec-koncov jedno a cesky je jednoduchsi 😉

bambola
22. jún 2012

@denisse inac nasi znami si nechali aj slovenske OP, nikto to od nich nepytal a na slovensku niekedy pouzivaju, ked maju niekde zadat TP 😉

denisse
22. jún 2012

@bambola
ved aj ja by som si bola mozno nechala .. mne ho ale vzali, ked som prisla po svadbe pytat novy na nove meno 😀 😀 😀