Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

androna
autor
31. júl 2007

ahoj tehulky.ja som v 38tt rodila a vy si chodite po nakupnych strediskach.skoda ze sa stretavate az na chodove.mne by vyhovoval zlicin alebo butovice.pre mna je autom chodov fakt daleko a hlavne s prckom.

kate77
31. júl 2007

ta nedali nam dačo divne do tych cestovin???ja užtiež v poho,ale večer anoc fakt na figu...

susik77
31. júl 2007

ahoj Androna, aj ja by som rada bola uz s malou doma z porodnice 😉 Ale ked sa jej nechce, aspon sa trochu este odreagujem 😉
mozno niekedy zavitame do Slaneho, mam tam byvalu kolegynku...

betka007
31. júl 2007

Kate: ja som večer nemohla zaspať, strašne ma pichalo v podbrušku, úplne tak nizko kde je hlavička, akoby som tam mala najostrejšiu ihlu a do toho ešte tie moje slávne krče v krížoch, no asi hodinu to trvalo, rozdýchala som to v pohode a nejako zaspala. V noci som mala čúraci rekord 😀 , toľkokrat som ešte ani jednu noc nebola 😀 , no ale teraz som opäť v pohode. Prichádza to na mňa stále večer

androna
autor
31. júl 2007

baby vcera v noci bol spln tak je jasne ze ste mali tazku noc.divim sa ze este nerodite.a tvrdnutie brucha su poslicky

androna
autor
31. júl 2007

Zuzka urcite pridte do Slaneho.daj potom vediet.a myslim na vas aby ste to mali co najskor za sebou.mne odtiekla plodovka tak to bolo jasne.

emalea
31. júl 2007

Dobre rano 😵 len teraz som sa vytrepala z postele. Esteze tu mam brata, sa postaral o dievcata 😎 . Klasicky som nevstala hned, ked som sa zobudila, ze si este polezim a takto to dopadlo! 🙄 Najdebilnejsia vec, co moze clovek spravit, potom je viac dolamany, ako po 5 hodinach spanku 😖

susik77
31. júl 2007

betka: mozno sa stretneme v Podoli 😉 hod mi ked tak do IP tvoj mobil, aj ja Ti poslem 😉
U teba to vyzera realnejsie, PA v Podoli na kurze hovorila, ze to ostre pichanie uz mozu byt kontrakcie...
Androna: ked prideme do Slanyho, tak sa rada s Tebou stretnem 😉

betka007
31. júl 2007

androna ahoj 🙂 , keď je tvrdnutie brucha ten slavný poslíček, tak ja rodím už dva mesiace 😀 , ale fakt. niekedy mam brucho ako kameň, už tomu ani nevenujem pozornosť. väčšinou sa do toho pridajú moje krče v slabinach a v križoch a ja si spomeniem na môjho gynekologa ako mi povedal :,,bude huř,, a som kľudna 🙂 , lebo si myslím, že pri pôrode si užijem ešte viac 🙂 . Mohli by sme dať stretko niekde inde, keď máš blízko na zličín, hm?

emalea
31. júl 2007

Betka a ty si naozaj v 43tt? 😨

kate77
31. júl 2007

ahoj Androna..hej šak niekedy zorganizujeme stretko inde,len teraz my jak čakáme každú chvílu,že už,tak zličín sa mi zdá daleko,ale potom už s detmi to bude v poho nie??Takže to už sú poslíčky hej??Ale zaujímavé,jak som sa stažovala,že mne nič není..a ..a všetky 3 sme mali bolesti..chi-chi-chi

androna
autor
31. júl 2007

Ahoj Silvi.no s tym letiskom v Brne no coment.ja som predsa na ruzyni pracovala a manzel tam je kazdy den.Tunisko je v pohode a co sa tyka tych predavacov ze chcu predat normalka v afrike ale nieje to tam zle.niesu az tak otravny ked ich vies odbit.rozprava sa tam hlavne francuzsky.ale oni hovoria uplne kazdym jazykom

betka007
31. júl 2007

susik : ok, pošlem ti, bola by to fajna sranda, keby sme sa tam fakt stretli, nie? no ja si myslim, ze ty to zacnes, katka bude dalsia a ja sa k vam pridam 🙂)

kate77
31. júl 2007

Aha,takže Betke tvrdne brucho už 2 mesiace..noooo,ale mna i bolelo tak vpodbruchu a občas sa stiahlo,či pichlo..no ja to neviem opísat..jak chcem poznat že už mám íst do porodnice bože??

betka007
31. júl 2007

emalea : ahojky 🙂 , no podľa menštruaciu mi to tak vychádza, ale podľa sona som 38+5tt a s tym sa počíta 😀 , mala by som rodiť 8.8. ten moj 43tyždeň vyzera fakt zaujimavo 😀

kate77
31. júl 2007

Emalea a boli ste na dovči i ked boli Ema a Lea menšie?či až teraz?

susik77
31. júl 2007

betka: no, uvidime 😉 ja som hovorila, ze idem prenasat, ale mam taky neurc. pocit, ze uz sa to pripravuje 😎 ze by uz tento tyzden? 😕
kate: ked to odtecie voda, al. ked budes krvacat, al. budes mat kontrakcie po 5 minutach, alebo ked budes mat pocit, ze nieco neni ok-ked napr. nebudes citit pohyby-neboj, to budes vediet... 😉

androna
autor
31. júl 2007

mne tvrdlo brucho asi od 5mesiaca to sa deloha pripravuje na porod.az ked to budu pravidelne stahy tak to kontrakcie.ale skutocne kontrakcie urcite spoznate.velmi to boli a je to fakt stah klud stah klud a az ked to bude myslim po 10min tak sa ma ist do porodnice ale u kazdej zeny to je ine takze niekto nemusi mat postupne kontrakcie.Kate neboj

betka007
31. júl 2007

kate : no je fakt, že sme každa jedna mali včera zaujimavý večer, že?? 😀 .. Asi sa naše bábätka tajne dohodli, že nas trochu vyprovokujú 😝 . Inač mne dal dr na to tvrdnutie brucha tabletky magneziove,ale mohla som ich brať do 38 týždňa, tak som včera prestala a nemám ten pocit,že by mi pomohli nejako. Ja spoznám pôrod, keď mi odtečie plodovka alebo budem mať také bolesti,že ma mdloby budú chytať 😖

emalea
31. júl 2007

no betka, vyzera hrozivo, ja uz by som ta otvarala 😀

androna
autor
31. júl 2007

kate do 1 roku sa nesmie vystavovat miminko slniecku tak urcite by som v tej dobe k moru nesla.Detom more nechyba oni maju radsej dovolenku v prirode v domacom prostredi.takze aspon my sa k moru nechystame najblizsie 3roky.to budeme spoznavat slovensko a cechy.

emalea
31. júl 2007

kate, my sme este s dievcatami pri mori neboli. Teraz prvykrat. A vlastne aj my s manzelom sme uz 10 rokov neboli pri mori, naposledy pred svadbou 🙂

betka007
31. júl 2007

emalea: teda som sa sekla o jeden deň 🙂 38+6, zajtra začnem 39tt . mam osem dni do pôrodu. no ja by som sa už tiež rada otvorila,ale až tak koncom týždňa 🙂

emalea
31. júl 2007

Dievcata, ja idem, bola som si opisat tie lieky, co ste mi odporucali a ideme este na nakupy, zatial pa. 🙂

Dnes vecer asi budem sama, odchadza au-pairka 😀 a manzel asi pojde s bratom prespat do Blavy, zajtra si ma vyzdvihnut ten uzasny pas za 4000 Sk! 😠 Mal by sa trochu vyspat. V pondelok o 2 v noci vyrazal, dnes sme sli spat po polnoci, zajtra by musel zase o 2 vyrazat, keby neprespal v Blave, potom len jedna noc, ale to rano do prace a v piatok rano zase o 2 vstavame 🙄 . NO budem mat dovolenku uz dnes 😀 . Vsetko mi ide nejako lahsie, ked som sama s dievcatami, chlap mi to vzdycky rozhodi 😀

musko
31. júl 2007

emalea 😀 , si úžasná - s tými chlapmi je to fakt 🙂 . tak nakúp všetko potrebné.

betka007
31. júl 2007

emalea : no tie poplatky su bohovsky drahe, že? ja som tiež platila za urychlený pas a tiež som platila kolok za 4tisicky.. no a keby len to... toľko opletačiek okolo toho... ale konečne ho mam. maš v ňom zapísané aj deti?

betka007
31. júl 2007

susik : no ja som si furt bola ista, že prenašať nebudem. termin je 8.8. pekny datum, tak by to mohlo vyjsť, ale zase Martin - manžel ma narodeniny 10.8. takže by to bol ten najkrajší darček k jeho narodeninám 🙂 . No vôbec by som sa nepohnevala, keby som porodila do konca týždňa 😀

kajacz
31. júl 2007

ahojte dievčatá, v srpnovkách dnes ráno porodila holka, ktorá mala termín až 18.8., včera jej začala vytekat plodová voda...jaaaaj ako jej závidím...

kajacz
31. júl 2007

inak ja nemám žiadne poslíky ani bolesti ☹ , len občas to píchnutie ako keby ihlou, presne ako to popísala betka

kate77
31. júl 2007

No som sa na chvílu odmlčala,pustila som k pC sestru🙂
Androna-manžel by bol moj velmi rád,keby sme asi najbližšie 2 roky chodili len po ČR a SR-strašne túži preskumat Tatry(ked sme ich mali na dosah-tak nás nezaujímali-sme z Východu)to len ja som morský maniak!!!
Hej nejaká baba tak skro porodila??I ja by som v poho brala...

Tak zatím papa,tiež pojdem do obchodu-dokupit posledne veci..pre istotu!!!paaa