Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

betka007
6. aug 2007

susik : heh 😀 dúfam, že nezabudnem, radšej si to napíšem, mňa to tiež zaujíma.. čo robíš? ja periem eštelen druhu pračku, mám ešte tri. no a varim si polievku, dostala som chut na zeleninovu s knedličkami. vonku je horuco jak v afrike 🙂 a mna pobolieva v krku.

susik77
6. aug 2007

betka: ja tiez periem pracku 😉 ale skor manz. veci, pre malu uz mam vsetko... 😉
a idem sa osprsit, umyt si vlasy a zohriat obed zo vcera-zemiaky a vypraz. karfiol 🙂 a pojdem asi potom neco nakupit...
ach jo, tie tepla 😎

betka007
6. aug 2007

susik : mne sa to tu tiez nejako nahromadilo 😒 , ked si pomyslim, ze to musim este zehlit..jaaaj.. ja tiez idem do vane a okolo 15tej idem do podoli, elbo Martin ma toho dosť v praci a veľmi to nestiha. aspon mam cas mu kupit nieco k narodkam 🙂. mas dobry obed, dala by som si tiez karfiol 😀 . teraz neviem , ci je to tehotenskymi chutami alebo mojou pazravostou 😀 . tehotenske chute uz asi nemame, ze?

ao
6. aug 2007

ahoj babuľky, možno by vám pomohla poriadna búrka alebo iná prudká zmena počasia, aby sa drobcom chcelo na svet 😉

androna
autor
6. aug 2007

ahoj slovenky.
tak uz sme po vylete a mame dost zazitkov na dlho.hlavne prcek.
Zuzulik urcite sa pridaj do diskusie ta je totiz ako uz napisano v nazvu temy pre vsetky slovenky v cechach snazilky nesnazilky maminy ci tehulky.
😎

susik77
6. aug 2007

caute, tak som si urobila vylet do Podoli na monitor, lebo som necitila pohyby-a tam sa mala krasne rozkopkala 😀 mali sme vzorovy monitor 😀
uz som otvorena na prst, tak aspon neco 😀
v stredu mam poradnu, tak uvidime, ci bude nej. pokrok 😉
androna: super, ze ste mali pekny vikend 😉

androna
autor
6. aug 2007

zuzka vydrz vsak mala vylezie az bude pripravena.ja viem ze to je ku koncu fakt opruz jak to nazyvaju cesi.uz mas vsetko pripravene?

susik77
6. aug 2007

androna: no, prave uz sme uuplne obidvaja pripraveni: uz aj muz je z toho nervozny, ze stale nic 😎

androna
autor
6. aug 2007

no ja som sa ku koncu zabavala varenim a pecenim.skusala som nove recepty a plnila si mrazak jedlami a potom sa mi vazne hodili.

susik77
6. aug 2007

no, asi tiez nakupime nej. jedla

kajacz
7. aug 2007

ahoj dievčence- Tak ako? U mna sa nič nedeje, zajtra idem k dr.tak dúfam, že mi povie niečo pozitivneho. Rozmýšlam, že ho poprosím, aby mi urobil aspon toho Hamiltona...
Inak minule tvrdil, že ma nenechá prenášat kvoli tlaku, tak uvidím. Cez víkend má službu, tak dúfam, že si ma pozve na indukciu...
To čakanie je strašnéééééé 😝

kajacz
7. aug 2007

susik- moj muž je tiež poriadne na nervy, u prvého syna to tak neprežíval, asi je to tým, že je starší...vždy, ked sa otočím na posteli a vzdychnem, tak sa pýta ideme? Dokonca sa mu sníval sen o porode 😀 Teraz už čakám, že ma predbehne s bolestami... 😀

susik77
7. aug 2007

Kajacz: aj ja mam zajtra kontrolu 😉 uz by som tiez najradsej sla na indukciu, ale mozno zaucinkuju burky 😉 aspon ma ukludnilo to vcerajsie vysetrenie, ze mala je uplne v poriadku 😉
zajtra doobeda na monitore si zase pospinka 😎 to aby som na to chodila 21.30 😀
moj muz si dal dnes trochu z mojho malinik. caju, ze mozno porodi skor ako ja 😀 😎

kajacz
7. aug 2007

susik- tiež dúfam, že búrka možno zaberie...radšej by som chcela prirodzený porod, ale indukcie sa nebojím, prvýkrát som mala indukovaný porod a šlo to docela rychlo- 6hodín na prvorodičku
maliník som pila asi mesiac, pred týždnom mi došiel a už som ho nezohnala
pohyby- tiež mám pocit, že sa menej pohybuje, ale vysvetlujú to tým, že má čoraz menej miesta, hlavne musíme byt kludné, nič iné nám neostáva... 😝

susik77
7. aug 2007

baby, tak mmem sa dnes rano 6.34 narodil Simonko-3.84 kg, 51 cm. Obidvaja su v pohode 😉

ronikacz
7. aug 2007

Ahoj baby, susik ma odkazala an tuto diskusiu, tak skusam tu. Chcela som sa opytat na nutnost mat pridelene rodne cislo z minist.vnutra.V Cechach zijem uz 6.rok a celu dobu platim socialne a zdravotne poistenie.Mam prechodny pobyt. Moj manzel je Cech.Teraz som otehotnela a dozvedela sa, ze k ziskaniu davky je nutne mat pridelene r.c. Mate s tym niektora skusenost?Ako dlho trva, kym vam ho pridelia?Podla zakona do 30 dni, ale podla poslednej reportaze v TN to trva aj 2 roky...tiez neviem, ci to vobec mam vybavovat, ci to socialka pozaduje na porodne, matersku a rodicovsku. Veronika

betka007
7. aug 2007

susik : ahojky, takže ty si večer bola v Podolí? My sme boli poobede. Pýtala som sa , že ako dlho nechavaju prenašať, tak že najviac dva týždne, ale že už v 41tt to začínajú riešiť. Indukcia hrozí len v prípade ohorzenia dieťaťa alebo teba. A vraj bábo sa začne hlásiť samo na svet do toho 42.týždňa, no a môj monitor - bol fyziologický nález. Mala som tam až jednô kontrakciu, ktorú som vôbec necítila. ďalšia kontrola až v piatok v poradni. Takže asi budem v klube tehuliek, čo prenášajú 😀

betka007
7. aug 2007

ronikacz : ahojky, ja si myslím, že keď si platiš socialku a zdravotku v cz, tak už rodné české číslo máš. Mne ho pridelila česká zdravotná poisťovňa - VZP automaticky, keď mi dali ich kartičku poistenca. Takže mám dve rodné čísla, slovenské a české .

betka007
7. aug 2007

MMEM : veľká gratulácia, nech je malý zdravý a ty tiež 🙂 .

susik77
7. aug 2007

betka: dik moc za info 😉 mala sa vcera na monitore vecer cinila, zajtra si zase doobeda pospinka 😉
takze vo stvrtok si mozme ist niekam sadnut 😉
myslim, ze kate uz ma miminko pri sebe 🙂

betka007
7. aug 2007

kajacz : ja sa snažím byť kľudná,. ale ako si písala, to čakanie je strašné. Vieš, že sa má niečo diať a furt nič 😠

ronikacz
7. aug 2007

Betka, to je prave ten omyl.Ja som si to tiez myslela, ale to co ti prideli VZP je cislo poistenca, ktore vypada ako r.c.Ale nie je to tak.R.c. ti pridelo minis.vnitra- teda cudzin.policia v pripade, ze mas povolenie k trvalemu pobytu.Vidim, ze si v 44tt.Ako to mas ty?Mas prechodny alebo trvaly pobyt?

kajacz
7. aug 2007

jééé...Šimonko! Gratulujem! Aj ten moj by už mohol vyliezt dobrovolne... 😠

kajacz
7. aug 2007

ronikacz- my tu máme s manželom Slovákom trvalý pobyt a rodné čísla už máme ako slovenské, ked sme mali prechodný pobyt, boli iné

susik77
7. aug 2007

kajacz: my tiez mame obidvaja trvaly pobyt ale rodne cisla mame tie iste, ako na zaciatku 😕 a matersku v poho dostavam-tento mesiac uz 2 😕
a myslim ze ani s rodic. a porodnym nie je problem...

ronikacz
7. aug 2007

no, to je prave to,ze vy mate trvaly pobyt a ja zatial len prechodny.Trvaly mozem zacat vybavovat az v septembri, pretoze az vtedy budem mat novy OP.Ale myslim, ze cudzinec.ma na to 60dni, tak sa to do januara stiha. Takze vy ste si uz na cudzineckej neziadali o r.c.?

susik77
7. aug 2007

ronikacz: nie, zatial som to nikde nevidela, ze to na nieco budem potrebovat 😕 ale keby bol nej. probl., tak manzel vybavi...a kde si videla ze to potrebujes?

betka007
7. aug 2007

ronikacz : no vidiš, to som ani nevedela, myslela som si, že mam rodne cislo ceske to, co mi napisali na karticke poistenca. O ceske rodne cislo som neziadala, kde ho potrebovali, tak si to prave oppisali z karticky poistenca... ja tu mam trvaly pobyt, vybavovala som to na cudzineckej policii. inac mam normalne slovensku obcianku a na slovensku mam tiez trvaly pobyt. manzel je cech, takze on nema problemy s dokladmi. a na co potrebujes to ceske rodne cislo???

betka007
7. aug 2007

prave som pozerala na ten formular - ziadost o porodne - ma sa tam uviest ceske rodne cislo a cudzinec, ktorý ho nema pridelene, tak ma uviesť iba den,mesiac a rok svojho narodenia.... ronika, keby si na to neupozornila, tak ma to ani nenapadlo. ja som v tom formulari automaticky uviedla rodne cislo z karty poistenca

ronikacz
7. aug 2007

http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=22.07.2007&23...

Mam to z tejto reportaze. Betka, takze ked si ziskala v cechach trvaly pobyt, tak si si nebola menit karticku poistenca? Stale mas to r.c. co si mala aj predtym? a nemala si este problem s tym, ze mas 2 trvale pobyty?