Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

kajacz
30. aug 2007

Ahojte- tak nakoniec išli do Prahy len manžel so Saminom, my so Šimonkom sme zostali doma a dobre sme urobili. Manžel všetko vybavil, dokonca zrušil aj moj trvalý pobyt- po roku!, mysleli sme, že nám dajú pokutu. Bola tam milá pani, tak beriem spat, že sú nepríjemní. Akurát vybavenie slov.rod.listu trvá 90dní a potrebujeme ho k tomu, aby sme malého poistili, čo máme urobit do 6Odní, takže neviem, ako to urobíme, asi budeme urgovat slov.urady... 😠

musko
30. aug 2007

A keby ste zašli na tú matriku do Blavy? Myslím osobne? Len Tvoj manžel s českým rod. listom?

susik77
31. aug 2007

kajacz:my sme na tom podobne 😎 inak, chceli sme to riesit cez slov. matriku a vydanie slov. rod. listu trva 60 dni, ze vraj to nejde urychlit 😎 tiez sa bojime, aby sme nemuseli platit malej zdrav. poistku, ak nestihneme vybav. ten trv. pobyt

kajacz
31. aug 2007

ahojte 😉
musko- rozmýšlali sme o tom, ale obidvaja máme trv.pobyt tu, takže to musíme vybavovat z ČR.
susik- rozmýšlali sme s manželom, že sa možno dá zaplatit poistka len na 1mesiac, kým dojdu tie doklady.

betka007
31. aug 2007

androna: ďakujem 🙂 , mala plače iba keď je hladná, zatiaľ 😎 . No a každý večer pravidelne zaplače dlhšie ako obvykle. Niekedy jej trvá, kým po kojení zaspinká aj hoďku alebo hoďku a pol a medzi tým si zmyslí, že ju mám ešte raz nakojiť. Niekedy to spraví aj cez deň 😉 . Myslíš, že po šestinedelí sa to zlepší?

betka007
31. aug 2007

musko : no mne to cez deň veľmi nejde spať,ale niekedy si ľahnem a vytuhnem s Laurou 😎 . Ale nedokážem spať stále keď spinká aj ona. SOm rada,že tu mam mamku, že mi pomaha a o domace veci sa nemusim starat. SOm zvedava ako to bude fungovat ked odide na dalsi tyzden.

susik77
31. aug 2007

betka: so mnou je doma este manzel, mama pride v nedelu na dva tyzdne 😉
mne sa podarilo tym odsavanim zvysit tvorbu mlieka, ale mala mi zase place, ze jej to tecie moc rychle 😎

androna
autor
31. aug 2007

musko na tu matriku do Blavy sa neda ist osobne.to som zistovala uz pri sobasnom liste.ta specialna matrika nema kancelariu pre verejnost ani ziadne strankove dni.
Kajacz a susik neviem ci vas to potesi ale nam 😎 ten sobasny list dosiel za 1mesiac.tak snad vam to urobia tiez rychlo.
Betka po sestinedeli sa viac zzijete a uz budes viac poznat preco place a kedy chce papkat ale taky nejaky rezim zacne az tak nejak okolo 3mes.ale je to individualne.a ked nemozes spat cez den tak aspon odpocivaj.

susik77
31. aug 2007

betka: ani ja casto nemozem cez den zaspat, tak aspon si lahnem pri telke 😉 ale dnes som si trochu aj pospala, uz to na mnacina byt dost-uz to taham 3.tyzden 😎

kajacz
1. sep 2007

ahojte
androna- to vieš, že ma to teší, dúfam, že aj nám to príde skor ako za tie 3mes.
ja by som si tiež rada pospala cez den, ale nejde mi to, ked je Samino doma.
Noci su v pohode, tak to zvládam celkom dobre, alo poobede okolo štvrtej už som hotová, tak si dám kavu bez kofeinu. Pijete alebo pili ste pri kojení kávu?

susik77
1. sep 2007

kajacz:ja pijem rano, snazim sa po kojeni

musko
1. sep 2007

Ja som pila asi od Petríkovho roka ale len 3v1 a to som fakt kávičkárka! Teraz si doprajem 😀

androna
autor
1. sep 2007

ano pijeme kavu.vecsinou 3v1 alebo slabu s mliekom co si robim doma.v restauracii je na mna velmi silna.1xdenne nevadi.kavickarka niesom ale som labuznik a pila som i ako tehotna.malemu to nijak nevadi.

betka007
3. sep 2007

ahojky, baby ja kavu nepijem vobec, ale ani som ju nikdy nepila.. Za to pijem niekedy poharik čieneho pivka, ma malo percent alkoholu a vraj sa z neho dobre tvori mliečko 😉

kajacz
3. sep 2007

ahojte- zľakla som sa, že ste sa všetky odsťahovali z Čiech... 😀
betka- keby som mala dceru, dala by som jej meno Laura alebo Ema. No, ked mne sa rodia iba chlapci...Inak, z otcovej strany mam 17bratrancov a ja sama dievča 😠 vždy som si myslela, že nič iné ani porodit nemozem... 😀 😀 😀

androna
autor
3. sep 2007

Kajo ja sem chodim kazdy den ale trpiet samomluvou teda nechcem. 😎
vcera sme v Kladne nadviazali druzbu s Kony tu z Konika.ma o 1den starsiu dcerku

kajacz
3. sep 2007

ahoj androna- ja sa sem pozriem tiež každý den, písať nejak nestíham...
My máme dnes úspešne za sebou prvý deň v škole, Samino je nadšený, nemože sa dočkať rána...dúfam, že ho to nadšenie skoro neprejde... 😀

musko
3. sep 2007

Čaute!
Tak kočky, zajtra fičíme na dovču, tak sa ozvem potom a všetko Vám napíšem 😉 . Zatiaľ sa tu pekne starajte o miminká a kojte a priberajte 😉 😵 .

susik77
4. sep 2007

ahojte, tusim sa to tu znovu trochu rozbehlo 😉
zrovna ranajkujem a pijem kavicku 😉 od nedele tu mam mamu, takze je to celkom fajn 🙂 povenuje sa malej, tak mam trosku viac casu 🙂
inaj, Veronka si uz trochu predlzuje intervaly medzi kojenim, a je uz aj trochu zivsia, tak uz zaciname chodit asi v 3-hodin. intervaloch, uz sme chvalabohu za porodnou hmotnostou 🙂
musko:prijemnu dovcu 😉
kajacz, betka: akosa dari miminkam?
androna:to je super, ze ste sa tak nasli 😉
inak, vcera mi prislo zo socialky, ze mi schvalili porodne, tak fajn 😉

androna
autor
4. sep 2007

musko uzite si dovcu.
kajacz snad to Samkovi vydrzi.krasne meno.ale manzel nechcel.
susik to je fajn ze mas mamku.ja som nikoho nechcela a bolo mi takto fajn akurat mi chybal niekto kto by navaril.

betka007
4. sep 2007

Baby je viediet, ze uz sme vsetky zaneprazdnene, odrodili sme vsetky, tak teraz su uz len povinnosti 😎 a na net je menej casu.

susik: super, ze mala uz zacina naberat dlhsi rezim. aspon si trochu oddychnes. Mas vela mlieka, ze pouzivas odsavacku? Ja ju zatial nepouzivam. Zajtra asi vezmeme Lauru k novej dr.preregistrovat. O porodne som este ani nestihla zaziadat. Musime vyzdvihnut rodny list 😉 .Je toho na nas teraz trochu viac. Ja tu mam tiez mamku do konca tyzdna a dost mi to pomohlo, lebo navari,pozehli ,uprace....

musko : krasnu dovču prajem 😵

kajacz : nam sa velmi pacilo meno Laura,prisla som s nim prva ja.Tak sme sa dohodli, ze druhemu dietatu da meno manzel, ak nejake babo bude 😉

susik77
4. sep 2007

betka: noo, mala malo sala, bola ospalucka, tak ta lakt. poradkyna mi poradila odsavat, tak sa mi teraz tvori viac mlieka, tak jej to ide lepsie 😉 mne sa tiez pacila laura, matovi moc nie...ale nabuduce by som chcela vanessu 😉

zittka
4. sep 2007

ahoj maminy,
betka - máš pravdu, už nie je čas na net, mimino si vyžaduje neustálu starostlivosť, ale je to krásne. a k tomu domácnosť a školáčka... ale dá sa to zvládnuť.

ja som tiež prvé 3 týždne musela odsávať, teraz sa tvorí mliečko podľa potrieb Markétky, tak už nemusím.

prajem pekný podvečer, idem kojiť, naše levíčatko sa budí. majte sa krásne a užívajte si detičky.

kajacz
5. sep 2007

Ahojte 🙂
Manžel odviezol Samina do školy, trochu som tu upratala, zapla myčku, pračku, Šimonko spí, tak mám chvílku na počítač. Varit nebudem, kupila som si hotové tvarohové knedlíky alebo mam v mrazaku pirohy- urobila mi mamka, ked tu bola.Dnes v noci sme urobili rekord, malý vydržal spat 6,5hod. vkuse.

maminy- kupete každý den? ja zatial ano, ale rozmyslam, že budem obden, ochladilo sa a predsa, ešte netopíme... 😅

androna
autor
5. sep 2007

kajacz nemusis kupat kazdy den.kupe sa predsa skor kvoli rezimu nez kvoli cistote.my kupeme, maleho to bavi vo velkej vani bez lehatka.pekne sa unavi.a mame podlahove topenie v kupelni takze tam je najteplejsie aj ked este netopime.

mmem
6. sep 2007

Ahojte🙂
gratulujem vsetkym mamickam ku krasnym miminkam🙂
ja netovanie moc nestiham,lebo maly je cez den aktivny a nie a nie zaspat,esteze mi svokrusa nieco predvarila,tak len vyberam z mraznicky a dorobim rychlo prilohu.Nastastie v noci spinkame,ale cez den si fakt nic neurobim 😝 snad sa to zlepsi.
kolko vam spinkaju babatka cez den a ako ich zabavite?

ikka
6. sep 2007

Ahojte babulky,
som sem po dlhsej dobe nakukla 🙂 tak pozeram, ze sa vsetky uz venujete svojim krasnym babatkam 😵 a nestihate tak ako my 😉

susik, kaja....trochu som nepochopila to poistenie pre deticky
to akoze ked nemate TP, tak ich nepoistia? Lebo my mame len prechodny a poisteny sme...ale necitala som vsetko, tak neviem...len ma to zaujima 😅

kajacz
6. sep 2007

ahoj ikka- je to jedno, či ma dieta trv.alebo prech.pobyt. K poisteniu musí mat nejaký pobyt. Kedže my rodičia máme trv.pobyt, musíme ho vybavit malému cez cudzin.policiu, ale tam k tomu žiadajú cestovný doklad malého. Kedže sme Slováci, musíme si vybavit slov.rodný list a na ambasade nam potom maleho zapíšu do našich pasov, tým už má akože cestovný doklad. Problém je v tom, že poistit ho máme do 60dní, ale vybavenie rod.listu trva 90dní.

androna
autor
6. sep 2007

ikka a vy ste tiez obaja slovaci?asi nie ze?

susik77
6. sep 2007

baby, tak nam vcera prisla zdrav. karticka pre malu, super 😉