Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

bianca
21. júl 2007

caffte

susik77
21. júl 2007

caute, tusim sme tu vsetci zdravotnici 😉
androna: ja som zuzana 😎

bianca
21. júl 2007

caff susik.
A vraj preco ide slov.zdravotnictvo dolu vodou-pretoze sme vsetky v CR 😀

androna
autor
21. júl 2007

ja niesom zdravotnik mam hotelovku a pracujem na letisti.
k tej fialovej knizke.neviem ako to je s prechodnym pobytom ale s trvalym pobytom oni zmenili tie knizky asi minuly rok niekedy v auguste ale knizka je rovnaka uplne rovnaka iba ma menej stran a uz sa do nej nezapisuje manzel ani dieta.do starej sa zapisoval.takze asi aj k prechodnemu pobytu to zmenili.a kazda cudzinecka to robi inac.po mne chceli ze si musim staru vymenit za novu i ked ta stara mala platnost do r2015.

miselinik
21. júl 2007

ani my s manželom niesme zdravotníci, ale švagrová je zdravotníčka a pracuje v náchode na ženskom. Ja mám tiež hotelovku a pracovala som tu ako recepčná a aj ako sprievodkyňa v Adru, ale to je tak 6 rokov dozadu. No a medzi tým sme sa vrátili domov ale vrátili sme sa. Hlavne kvoli manželovi. U nás nemohol nájsť poriadnu prácu a aj keď našiel tak to bolo od pondelka do nedele a za desať tisíc a zodpovednosť mal za všetko. Aj teraz má síce zodpovednoť, ale je to ináč platené a máme aj svoj byt. Na slovači sme bývali u našich a to nerobí dobrotu.
No a je hlavné, že manžela práca baví a už sa ani tak nehádame. A aj ja som sa sem rada vrátila, lebo tu je to predsa len mestečko a nie taký zapadákov z akého pochádzam. U nás sa už muchy obracali pokiaľ nemali pas. 😀 😀 😀

bianca
22. júl 2007

peknu nedelu dámy.Tak ake mate pocasicko dnes?U nas sa to troska ukludnilo... 😵

ikka
22. júl 2007

Ahojky, tak u nas tiez trocha chladnejsie - prijemne.
Ja tiez nie som zdravotnik, ale poznam vela sestriciek sloveniek, ktore odisli za pracou do CR. No ked nas na slovensku nezaplatia, tak co narobime 😒
Ja mam VS dopravy a zatial som vzdy pracovala v logistike vyrobnej firmy a ta praca ma bavi, ale teraz si uzivam MD 😵

bianca
22. júl 2007

ikka :ja som sem sla iba koli praci.Manzel bol po vojne n tom rovnako a ako ja po skole,tak hladal pracu v CR a ja sm potom sla do mesta ,kde muprcu ponukli.Sice vobec nepracuje vo svojom obore,ale co uz 🤐

androna
autor
22. júl 2007

peknu nedelu.u nas zaprsalo a pekne sa blyskalo v noci ked sme kojili.Dany sa rozprava s kačerom tak snad mu to chvilku vydrzi.my sme vcera boli na zlicine poprvykrat na takom dlhsom vylete a bol zlaticko.tak dnes budeme iba vegetit.manzel je v praci. 🙂

bianca
22. júl 2007

androna :moj je tiez v praci.U nas neprsalo a vraj ani nebude ☹

androna
autor
22. júl 2007

bianca ahoj ty budes asi stale na nete co ked musis sediet doma cele materstvo.este ze je ten konik 😀

ikka
22. júl 2007

bianca my sme tiez sli len kvoli praci a ja stale dufam, ze sa vratime, no uvidime

androna, vcera mal daniel meniny,ak oslavujete slovenske, tak vsetko NAJ prajeme...vy ste od nas o trosku starsi, ale prakticky sme rovnako 🙂 tiez mam manzela v praci a mala spi uz 2 hodinky...nechapem, to nema vo zvyku 🙂

bianca
22. júl 2007

androna :asi tak.Na stastie budeme vzdy od 1-15 v mesiaci na Slovesnku a tam nemam net 😀 Manzel sa mi smial ze to bude horsie ,ako ked som prestala fajcit

ikka
22. júl 2007

ale sme dopadli...manzelia v praci 😀

bianca
22. júl 2007

ikka :mi sa chceme vratit po materskej,ale uvidime co nam este zivot nachysta

bianca
22. júl 2007

hej ,slamene vdovy

androna
autor
22. júl 2007

no vidis to tie slovenske narodeniny by mi vyhovovali viac ako ceske tie su 17.12 proste na vianoce.ale asi ostaneme u ceskych pretoze to by nanho chudacka potom zabudali ako na mna.ja tiez slavim Andreu podla slovenskeho a to malokto vie.
takze vsetky sme sami doma.Ikka no my budeme mat za tyzden 3mesiace ale Daniel vyzera na 6mes.takto oslavime na slovensku.

bianca
22. júl 2007

ja tiez oslavujem Slovesnku Janu,ale dary priimam i i

androna
autor
22. júl 2007

bianca to je pravda ked si zvyknes chatovat tak to je zavislost docitat co baby prebrali ze?ja radsej sem nejdem vobec alebo vypinam pocitac.to by som inac vobec nic neurobila.a pri malom to ide tazko.a to mame dom a zahradu.

bianca
22. júl 2007

tak to ja mam 1+1 a cvrčka este v bruchu.Ja mam casuuuuuuuuuuuu

androna
autor
22. júl 2007

prcek mi teda robi radost.dost napapat a teraz uz tak 15min keca s plysovym kacerom.

bianca
22. júl 2007

zlaticko 😀

androna
autor
22. júl 2007

a nenudis sa?ja som chodila do prace az do konca a tie 2 mesiace na materskej som sa nudila.sice prace tu bolo jak na kostole pretoze v domceku sme iba od januara ale s bruskom som nic robit nemohla.tak som precitala vsetky knizky o deckach co mali v kniznici a precitala vsetky potrebne diskusie tu na konovi.a som velmi chytra. 😀 😀

bianca
22. júl 2007

hej mne sa hlava kruti uz po tyzdni.Som zvedava co bude tak za mesiac.
Mna asi budu celko zamestnavat doktori,pretoze mam prob.so stit.zlazou,som astmatik a hypertonik a mam este problem z jednym blbim zubom,takze ked raz mesacne obehnem dokt.tak sa nudit nebudem 😒

androna
autor
22. júl 2007

no tak to je zabava.nezavidim ja doktorov nemusim.

bianca
22. júl 2007

hej tak to sme na tom rovnako.Ja to mam navise ako chorobu s povolania 😝

bianca
22. júl 2007

no nic.Idem nico zjest,lebo mi exploduje zaludok.Ahojky 🙂

androna
autor
22. júl 2007

tak ja uz som si dala.tak dobru chut.

ikka
22. júl 2007

tak mala je uz hore, sme sa napapkali a idem sa jej trosku venovat, vsak nie som ziadna macocha 😉 , to len aby ste vedeli, ze som od vas neutiekla....tak zatial paa

androna
autor
22. júl 2007

ikka to je jasne.s prckami sa nemozme ospravedlnovat proste niesi asi place.aj ja som sla ale uz sme si pustili ludovky a sme na decke hracej a je nam dobre.