Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

betka007
17. sep 2007

Ahojte baby, hlasim sa po vikende 🙂 . V piatok ma zase cyhtili teploty a bolest prnikov ako pred tyzdnom. Takze sa to zase vratilo. Od soboty som zacala malu prikrmovat a v od nedele poobedia uz ju ani nakojim,ale papa z flase Nutrilon. Bola som na pohotovosti s prsiami. Mam strasne vela mlieka,ale je riedke.Musela som prestat kojit, lebo Laura bola stale hladna, nenasytila sa dostatocne a malo priberala. Trpeli sme to cca tyždeň,ale keď furt plakala od hladu, tak šiel manžel v piatok v noci do lekarne-pohotovost- a kupil umelu vyzivu. Doktor mi dal tbl na zasatavenie mlieka,ale vraj mi nebudu stacit, ze mam strasne vela mlieka, ze asi pridem po dalsiu davku. No , nejako som sa vysporiadala s tym, ze uz nekojim a radsej na to nemyslim. Je to skoda. Zostal mi nevyuzity kojaci vankus, ak by ste o niekom nahodou vedeli,co by ho potreboval, tak... Vcera sme este k tomu robili krstiny, tie sa vydarili a pooslavovali sme.

Kajacz : ahojky, na ktorej zdravke si studovala ? ja na bazilovke- cirkevna na Kmeťovom stromoradi

Vladimira : ahoj, zo širokeho som mala spoluziacku - Andrea Čarná 🙂

Baby, ako sa mate vy? Ako to ide vam? Ja idem zajtra s Laurou do poradne, som zvedava, ci pribrala. Inac , ju balim na siroko. Boli sme na tom sone s klbami a do 3. mesiaca ju mam takto balit.

betka007
17. sep 2007

susik : ahojky , ako sa mas?

androna
autor
17. sep 2007

Lulka tak to je super ze mas to potrvrdenie na pockanie.no super.tak si to slovensku uzijete.ale my tam vlastne ideme este pred vami.22.9.
Betka to je skoda ze uz nemozes kojit.ale to nevadi.my sa mame dobre.Dany uz cestuje po koberci vzdy je inde nez som ho polozila.takze mame veselo. 😎

betka007
17. sep 2007

androna : ahojky. aj to sa stava. tak sa mi snad skor zahoja tie moje krvave bradavky 😢 . Naša laura ma zajtra meciac,ale po postieľke cestuje už teraz 🙂. Stale ju načapem nalepenu na mantinely ako ho cmuľa. Robi to keď sa zobudi a je hladna. Vydrží ho cmuľať tak 5 mina potom spustí sirenu 🙂

gebi
17. sep 2007

Ahojte babulky,
tak, výsledky z amniocentézy mám skvelé,
tak sa teším, že som Vám musela napísat.
Prajem všetkým pekný zbytok dna!

kajacz
17. sep 2007

ahojte 🙂
dufam, že som zapal zažehnala...červený flak mi už skoro zmizol a druhý den som bez teploty

gebi- gratulujem k výsledkom 😵
betka- ja tiež na cirkevnej! 🙂 , maturovala som v roku 1998, a ty?

gebi
17. sep 2007

Kaja cz-ty si študovala v Prešove?
ja som tadial vždy cestovala do školy
až do Vranova.

vladimira
17. sep 2007

jaaj betka, mi je luto ze uz nekojis ☹ ...som si myslela, ze riedke mlieko neexistuje, aj som to citala, aj pediatricka mi hovorila...tak neviem...a nechcela mala pit preto, ze si mala velmi naliate prsia? ze sa jej zle chytala bradavka? z toho urcite bola aj ta bolest prsnikov...si mala intenzivne odsavat, snad by to pomohlo...a ma sokuje, ze ti lekar dal tabletky na zamedzenie tvorby mlieka...no, asi vie, co robi...len ma to prekvapuje, lebo si myslim, ze kazda mamicka ma to najvhodnejsie materske mliecko pre svoje dieta 😨

musko
17. sep 2007

Ahojte!
gebi, gratulujem! Som rada, že všetko dobre dopadlo.
Betka, je mi ľúto, že už nekojíš.....
Kaja, dúfam, že už budeš O.K. Hold, návšteva svokry..... Hlavne, že všetko dobre dopadlo 😉

vladimira
17. sep 2007

betka, andrejku carnu poznam 🙂 ...svet je maly, co? 😎

androna
autor
17. sep 2007

vladimira aj ja som sa tomu riedkemu mlieku divila a asi by som skusila UM ale neprestala s kojenim.aj ja som mala strasne vela mlieka a musela vzdy odstriekat predtym aby sa mohol pricucnut inac nemal sancu uchopit tu bradavku.
Musko vy uz ste spet zo slovenska?ty si pisala ze si skoro doteraz kojila Petka.mam otazku.kedy a ako casto si kojila aby sa ti stale este tvorilo dost mlieka a kedy si prikrmovala?ja chcem tiez kojit co najdlhsie.

musko
17. sep 2007

Ahoj!
androna, prvých 5 mes sme kojili plne, potom som 2 týž vydržala v noci vstávať á 1 - 1,5 hod 😉 , no a keď som už nevládala, tak sme sa dohodli na príkrmoch, začala som na večer trochu ryžovej kaše, biele jogurty a postupne ovocie a zeleninku - poviem pravdu, vyrástli sme na Hippákoch - to čo som uvarila dieťa nejedlo 😎. Mne vyhovovalo hlavne to, že mi Petrík pri kojení zaspával - hlavne večer. doležité je to nočné kojenie, to stimuluje tvorbu mlieka, dlho som pijavala čaj pre kojace matky od Lerosu a potom meltu s mliekom. No, minulé leto bolo náročné, Petrík nechcel piť nič iné, len moje mlieko ( dodnes mlieko - okrem zakysaného a montedrinku) proste nevypije, čaj sa naučil piť až na jar t.r. Mali sme snáď všetky hrnky, čo bolo dostať kúpiť od najlacnejšieho po najdrahší, fľašu nechcel vobec 😒 . Ale zvládli sme to nakoniec po lyžičkách a teraz pije o dušu 😀 . Kojila som posl. polrok len pred spaním cez obed a večer a v noci. Budieval sa tak 2-3x za noc.... Tak dúfam, že som odpovedala na Tvoju otázku, ak by si niečo potrebovala, kľudne napíš. U našich na slovensku sme boli len cez víkend. 😉

vladimira
17. sep 2007

musko, znamena to, ze cca v pol roku zacne dieta vyzadovat viac mliecka, lebo mu nestaci povodna davka? tak preto tvoj Petko vstaval kazdu hodinku a pol? - tym sa vysvetluje, preco sa musia detom davat prikrmy od pol roka (ze im uz nestaci MM)? a ked sa ti petko posl.polroka budil 2x az 3x za noc - to preto, ze bol hladnucky? nebolo to prilis casto? ja som si myslela (asi naivne), ze dieta mi od cca pol roka prespi celu noc ☹ ...

musko
17. sep 2007

Vladi, niektoré deti prespia, iné nie... Ja nie som typ, čo by nechal dieťa vyplakať, aby spalo, takže som bola zmierená s tým, že kým budem kojiť, budem vstávať... Niektorým detičkám stačí plné kojenie aj 8 mes - kamoška v Nemecku tak kojila dceru a spávala celú noc.... No, my nie. Neviem, či bol hladný, smadný, alebo len chcel cítiť mamu... každopádne sme to vydržali a neľutujem 😉

androna
autor
17. sep 2007

dakujem musko.ja si pisem s emouleou tak som to nezaregistrovala.
Vladimira ono nielen v 6mes nestaci mliecko.pozor na to okolo 3mes su asi 2tyzdne co kojis a kojis pretoze prebieha rustovy spurt a potom okolo 6mes.miminka rastu a chcu viac.a tvorba mlieka sa prisposobi.

androna
autor
17. sep 2007

ja som doteraz krmila v noci 2x a asi 4dni sme uz iba na 5x denne a 1x v noci.vladi ono sa to meni a zlepsuje.ale nemusi vyspat.hlavne nie kojene dieta.a co som citala v prikrmoch tak aj ked davaju kasu na veceru tak nespia deti celu noc.

androna
autor
17. sep 2007

Musko a prave moja otazka smerovala tak ze som si myslela ze asi rano a vecer urcite kojenie a v noci a inac prikrmy.no uvidime.ale chcela by som kludne az do 7mes vylucne kojit.no cas ukaze.

betka007
19. sep 2007

Ahojky baby, ja neviem ako to je naozaj s tym mliekom, ci moze byt riedke alebo nie, ale viem, že Laura bola stale hladna, mne sa opakovali problemy s prsiami. Takze som ju zacala prikrmovat a nakoniec som ju uplne previedla na umelu vyzivu. Aspon sa netrapime obe vzajomne. Je mi blbo, ked si pomyslim, ze uz nekojim, ze jej nemozem dat to naj odo mna a tazko sa s tym vyrovnavam,ale snazim sa dat do pohody. Moja psychika tiez nebola najlepsia ked som kojila a teraz je to uz lepsie. Bala som sa laktacnej psychozy. Honili ma skarede myslienky, stale som plakala a nervovo sa ,,rutila,,. Chceli sme ist k psychologovi. No bolo to fakt náročné. Snažím sa na to už nemyslieť.

Kajacz : tak ja som nastupila do školy v r.2000 a v r.2004 som končila. Kto ti bol triedna? Mne Alena Mižakova. Niekedy to bolo zaujimave na škole 😉 . Hlavne keď nastupili nove ,,profesorky,,.

Vladimira : jajaj , naozaj je svet malý 😎

androna
autor
19. sep 2007

betka s tym sa netrap ze uz nekojis.a v sestinedeli sme plakali vsetky a nervovo sa nejak nekam rutili je to normalne.takze v tom niesi sama. 😎

musko
19. sep 2007

androna, to je fakt 😎 .
Hlavne, že ste spokojné a Laura nie je hladná a Ty sa trochu vyspíš. Keď sa nedá inak, tak to treba brať, ako to ide. Nelámeť cez koleno.
Petrík je zas nachladnutý, tak si idem ľahnúť, neviem, čo bude v noci. Čaj mám nachystaný.... Tak čafte babenky! 🙂

betka007
20. sep 2007

vďaka za podporu 😉 , musko, Petrik už rozprava? 🙂

musko
20. sep 2007

No, už sa mu rozvazuje jazyk, už sa s ním človek dohodne 😉 . Akurát, má fakt hnusnú virózu a je chudák protivný a nervozny....

androna
autor
20. sep 2007

no mna dnesk chytla upratovacia nalada.uz som sa tu na to nemohla divat.tak som dokonca aj umyla nejake okna.zajtra budem balit na slovensko.a v sobotu skoro rano letime.potom ma manzel dovolenku tak budeme trosku makat na domceku.tak neviem kedy sa tu ukazem. 😎

musko
20. sep 2007

Tak si to na Slovensku užite! A kde máte domček? V Prahe?

betka007
20. sep 2007

androna : prajem krasnu dovolenku 😎

betka007
20. sep 2007

je tu aspoň niekto, kto nekojí,ale dáva umelvú výživu?

kajacz
20. sep 2007

ahojte 🙂
dopísala som so Samkom domácu ulohu, Šimon ešte spí, tak mám chvílku čas
betka- s tým kojením som to mala také isté ako ty pri prvom... 😝 , teraz to je v poriadku
triednu sme mali Ludmilu Maďarovú, neviem, či za vás tam ešte bola, lebo viem, že odišla zo školy. Mižákovú si pamatam, učila nás fyziku, až privelmi dobrá... 😵
androna- letíte? z Prahy do Košíc? my sme tiež o tom rozmýšlali, že teraz, ked máme Šimonka by sme leteli. Možem sa opýtat, kolko vás to stojí?inak prajem peknú dovolenku 😎

androna
autor
20. sep 2007

ahoj Kajacz my lietame pretoze je to pre nas najlacnejsie.som zamestnana u leteckej spolocnosti tak mame velmi vyhodne.maly leti za 10kc.
ale myslim ze okrem csa uz lieta kosice i skyeurope,takze sa asi daju zohnat dobre ceny.
Musko mame domcek pri Slanom.
Betka u nas v diskusii kveten 2007 je vecsina myslim na umelej vyzive.

susik77
20. sep 2007

ahojte.betka:to je super, ze sa citis uz lepsie 😉 baby maju pravdu, netreba to lamat cez koleno 😉
baby, veronika sa teraz na mna poobede tak krasne usmiala, uplne ma to dojalo 😉
boli sme na sono kycli, mame to uplne ok, nemusime vobec siroko balit, ze vraj ma jadierka, kt. je vidiet az v 8.mesiaci 🙂

androna
autor
20. sep 2007

ahoj susik to je fajn s kyclami.ani mi sme nasiroko nebalili ale jadierka stale nemame.ale normalne maju skoro vsetky dievcata jadierka uz okolo3mes ale chlapci nie.