• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slovenky v Čechách II

30. apríla 2017 
ahojte :slight_smile:
To máme ale krásné babie leto, že? až na to, že mám nádchu a bolí ma v hrdle. Bola som sa vyhrievat na slnku, tak to dúfam rýchlo prejde.
My sme boli na kontrolu s nožičkami včera, tiež to máme v poriadku, aj jádra už máme, takže nemusíme balit naširoko. Velmi som si oddýchla, pretože Samka sme balili do 6mesiacov a k tomu sme mu museli dávat dlahy na predkolenia... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. sep 2007 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte!
Kaja, to je fajn, že ste OK. My sme balili na široko cca 4 mes, jadierka sme dlho nemali.
No, aj my sme chorí - začal to Petrík, včera mu začala dosť stúpať teplota - po 2 dňoch prechladnutia, soplenia - aj kašle, takže sme na ATB a ja od dnes tiež na Sumamede( ešteže je to len na 3 dni :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Hlavne dúfam, že to malému zaberie, hrozím sa zápalu stred. ucha - mali sme už 3x :frowning2: , chudák, keď vidí nemocnicu má hysterický záchvat, na ORL sa bránil ako lev.... Mám objednanú pneumokokovú vakcínu, akurát sme ju nestihli pichnúť, tak teraz budeme musieť počkať ešte mesiac.... Hlavne sa rýchlo vylieč, prelej sa čajmi, nech to rýchlo odíde! Pekné babie leto všetkým maminkám, budúcim maminkám a miminkám :dizzy_face:
23. sep 2007 o 07:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, nam dr povedala, ze Lauru nemusime balit nasiroko, ze sa malokedy stane, aby sa babu zle vyvinuli kycle. Tym, ze by sme ju balili nasiroko, zle pracuju brusne svaly a peristaltika. Jadierka sa vyvijaju pohybom a ze ked Laura kope s nozickami poriadne, tak je to ok. Tak ju nebalime. O tyzden ideme na kontrolu po 6 tyzdnoch, dr jej skontroluje nozky opät, tak uvidime. Inac, sa mi zda, ze Laura pekne pribera s Nutrilonom :slight_smile: .

co mate nove vy?

susik : ako kojaci vankus? dufam, ze vam ro ide a ze ho aspon ty vyuzijes :wink: . Kolko vazi Veronika? Papa dobre?
24. sep 2007 o 16:20  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj dievcata tak sme spet zo slovenska.bolo nam fajn.prave si pustame cd Peter Nagy a deti a je super.kupili sme si nejake slovenske knizky.co nove v cechach? :sunglasses:
25. sep 2007 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
Dnes sme boli na 6týzd.prehliadke- Šimon má 6020g! a 62cm. Bola tam pani s rovnako starým dievčatkom a neverila, že Šimon má 6týždnov. Malá bola polovičná. Inak nádchu mám stále, k tomu je vonku škaredo.
Potrebujem íst aj na gyn.vyš., len sa neviem rozhodnut, aku antikoncepciu si mám dat predpísat. Poraďte, prosím
25. sep 2007 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Kaja a všetky!
Tak Kaji, keď kojíš, máš možnosť z HRT len Cerazette, potom možeš teliesko ( to mám ja)a niekt. gynekologovia dávajú aj inj. nejaké depot. hormóny. ... Inak ste šikovní, malý musí byť cvalík :wink: . Ale nech si dá, MM nemá prázdne kalórie, takže je mu to na prospech. len tak ďalej.
Ja sa mám lepšie, malý trochu, len otrasne kašle.....
androna, som rada, že ste sa mali fajn. My ideme vo štvrtok večer, konečne mám Slov. sobášny list a idem si vybaviť ( po 3 mes) OP s novým menom :sunglasses: .
Tak čafte!
25. sep 2007 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte!
Všetkým Andream prajem len to naj naj k meninám!!! ( A že nás tu je požehnane :wink: )
26. sep 2007 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Musko, na Slovensku maju Andr. meniny v januari :slight_smile:
26. sep 2007 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No to ja viem, veď ich oslavujem 5.1., ale tu mi všetci blahoželajú dnes, a celkom sa mi to páči, mať meniny na 2x :grinning:
26. sep 2007 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, tak ja to mam rovnako v CR aj SR, takze len jeden darecek :frowning2:
26. sep 2007 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak vsetko naj :grinning: som Ti zabudla popriat
26. sep 2007 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dík! :wink:
26. sep 2007 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj dievčatká, závidiet sa nemá, ale ja musím, že ste boli na Slov. ja nemožem som na rizikovom, keby prišla kontrola, bol by prúser, ale skúsim sa spýtat doktora, či by to nejak nešlo.
26. sep 2007 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
Aj ja gratulujem všetkým Andream :dizzy_face:
musko- ďakujem za ukľudnenie, nechcela by som mať doma malého obééézu... :confused:
gebi- mohla by si íst na Slovensko, keby ti dr.napísal neomezené vychádzky, ale viem, že to velmi nechcú písat
26. sep 2007 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaja cz ty si mala neobmedzené vychádzky?
26. sep 2007 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gebi- mala som, ale záleží na tom, akú ti píše diagnozu. Ja som mala vysoký tlak, takže von som mohla chodit. Ked ti píše napr.riziko potratu, tak ti to asi ťažko napíše.
26. sep 2007 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gebi, dá sa napísať vychádzka od - do nap. z rodinných dovodov. Aby si nemala problém so sociálkou. :wink:
26. sep 2007 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kajacz, gratulujem k hmotnostnemu prirastku!! musis mat velku radost :slight_smile: ...pac mi sme na tom podobne...maly ma 7 kg a tri mesiace o par dni...

a posledne dni je uzasne poslusny, prespi takmer cely den a noc, aj si odpociniem... :grinning: ...no super...uz som si hovorila, ci nema nejake zdravotne problemy, ked tolko spinka, ale muz ma ukludnil, ze je to normalne a ze mam byt rada...tak som :sunglasses:
26. sep 2007 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
androna, prosim o dobry tip na detske CD - mozno ste na SK pochodili nejake predajne...mamina pride v oktobri na krst maleho Teuska a rada by som, aby nam priniesla nejake pekne detske pesnicky (hlavne vhodne pre miminka - takze nejake uspavanky a tak)...neobjavili ste nieco? diky!! :wink:

a jasne, ze prosim o tip aj ostatne zenicky... :sunglasses:
26. sep 2007 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute baby, gratulujem k hmotn. prirastku, my sme skoro polovicni :sunglasses:
dnes sme boli na 6-tyzd. kontrole, veronka ma 3960 gramov a 57 cm.ale ukludnili nas, ze je to v pohode, od posl. kontroly sme nabrali 160 gramov.
ale veronka je zdrava, tak som rada :wink:
26. sep 2007 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj andrejky tak pekne meniny. :sunglasses:
kajacz asi by som doporucovala to teliesko.to pouziva vecsina ale skusenost nemam.a Simon je kus chlapa tak to ste nas predbehli.my sme mali 5,5kg v 6tyzdnoch.7,6kg v 3 mes.takze si hlavne nekupuj male vecicky.ale uz sa to spomalilo.mame 9kg.
vladimira my sme kupili malemu CD Peter Nagy a deti a su tam super pesnicky ako mandarinka darinka,a rozne detske a malemu sa velmi paci.ale velmi sme neskumali co maju.ja mam rozpravky v pocitaci v MP3 formate co mu pustam.
26. sep 2007 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Androna, to nasa Natalka ma 5.5 kg teraz v 3.mes :unamused:
26. sep 2007 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a bola som aj na matrike zariadit ten slovensky rodny list.tak si tam nechali originaly rodnych listov,original sobasneho listu a vraj do 2mes.to bude.akurat som zabudla aj rodny list manzela tak to musim dodat.
26. sep 2007 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte!
Baby úplne super CD pre deti sú Mária Podhradská a Richard Čanky - Deťom - 1,2,3,4,5 + Vianočné a anglické. Petrík ich miluje - púšťame cca od pol roka :wink: .
26. sep 2007 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky..a jde i tady v Ćechách zařídit slovenský rodný list? :confused:
26. sep 2007 o 22:29  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sisstin, na slovenskej ambasade v Prahe sa to da...a tvoj maly bude slovak? :slight_smile:
26. sep 2007 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vladimira: no přítel je Slovák..a míním se tam tak po Novém roce stěhovat..a prý, aby mohl být pojištěný..tak musí mít slovenský rodný list :confused:
26. sep 2007 o 22:37  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sis - neviem ako to máš - teda či je manžel Slovák, alebo chceš vybavovať Slov. rod. list koli tomu, že idete žiť na Slovensko? Lebo - ako ja viem, ak chceš Slov. rod. list, tak by mal byť jeden z rodičov Slovák, alebo by malo byť mimino narodené na Slovensku - ak ste obaja Česi. Pýtaš sa koli tomu, že sa máš sťahovať do Blavy?
26. sep 2007 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vladimira: český mi přijde automaticky poštou po porodu :confused:
26. sep 2007 o 22:38  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
musko: no přítel je Slovák :wink:
26. sep 2007 o 22:39  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok