Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
18. jan 2008

cafte 😉 tak som volala dr.a hovorila, ze by to nic nemalo byt, ale keby dostala teplotu, zvracala al. mala hnacky a pod.mame prist...

betka007
18. jan 2008

zuzka ahoj a nie su to zubky? nas ta dr pytala, lebo som jej hovorili, ze tiez laure nestaci mleko na noc a bola aj podrazdena... hm? Mozno bude mat Verca prvy zubok 😀 . Chcela som sa spytat, ze aku kasu davate malej?

betka007
18. jan 2008

Ahojky Katka, to je super, uprimne sa tesim a z celeho srdiecka vam prajem, aby to tentokrat vyslo. Neuvazovala si, ze uz do Tomayerky nepojdes?? Predsa len.. Boze, to je uzasne. Drzime palce 😎 . Davajte na seba pozor a v praci nech su na teba OK!!! 🙂 🙂 🙂

betka007
18. jan 2008

Inac, Martin bol pred vcerom nakupit v globuse a stretol tam nasu pediatricku. Chudak doktorka, lebo Martin ju tam spovedal 😀 . Laure na noc nestacil Nutrilon, tak nam poradila, aby sme kupili nemliecnu ryzovu kasu napr. od Sunaru a ze to mam skombinovat aj s Nutrioňlonom a dat vypit vecer pred spanim Laure. Ze z tej nemliecnej ma viac enrgie... A ze keby som urobila mliecnu, tak to sa berie ako prikrma nade sa pit z flase. No tak mi to vecra nedalo a dala som to Laure. Sice spala celu noc, ale aj tak sa vrtela a musela som k nej vstavat a davt dudlik... Dr. hovorila, ze to budu asi zuby, ale to sa nam nezda. Aj ked jeden tyzden bola neprijemna, ale to bolo asi tym, ze ako mala tu reakciu po TBC, tak jej to dr. prpeichla a bol klud 🙂 . No uvidime. Takze tak. Prikrmy este davat nechcem, asi zostanem pri tej Sunarke na noc 😎

susik77
18. jan 2008

betka: ano, dr.mi povedala, ze to mozu byt zuby.inak, vcera som to urobila tu kasu: do 120 ml vody som dala 4 odm.nutrilonu 2 a 1 pol.lyzicu nemliecnej kasi od Nestle-ryzovej.verca spala bez prest.od 22 do 6.00

lullka30
18. jan 2008

Susik, ja tiež dávam malej Nutrilon a do neho neml.rýžo.kaši a nejako to na Natalku neposobí a budí sa skoro každé 2.hod ☹

susik77
18. jan 2008

lullka: mozno kvoli zubkom 😕
inak, verca je teraz fakt divna...asi to budu zubky.stale place, vzdycha a je nespokojna ☹

betka007
18. jan 2008

zuzka, ty uz davas nutrilon 2?

lullka30
18. jan 2008

ona už má 2.zuby dole, ale o tom som ani nevedela, že jej rastú, bola hodnučká. takto zle mi spí už 5.dní a zuby nikde, ani dasne nemá nejaké červené, tak fakt neviem, že čo jej je...
Ja dávam stále Nutr 1

betka007
18. jan 2008

lulka a uz prikrmujes? alebo stale pije mliecko od Nutrilonu?

lullka30
18. jan 2008

Betka, malá papá od 5.mes zeleninku a od 6.m maso a ovocie

susik77
18. jan 2008

betka: jauz mesiac davam 2-dr,mi hovorila, ze uz mozem.vy ste uz zdravi?

betka007
18. jan 2008

lulka aha, ako to brala Natalka na zaciatku? chutnalo jej to? a aku zeleninu davas?

zuzka uz mesiac? ja som myslela, ze 2 sa dava ked uz davas aj nejake prikrmy. a chuti to veronike?

susik77
18. jan 2008

betka: ja som to tiez pocula, ale dr.mi hovorila, ze nech jj dam 2, ze bude aspon sytejsia 😎
asi to ma rovn. al. pod.chut ako 1, nezaznamenala som u veroniky ziadny rozdiel.
inak, baby, rozmyslam, ze budem davat malej kupov.prikrmy, aspon zo zaciatku.pozerala som, ze hipp ma prvni lzicku mrkvu a brokolicu za 15 kc-a to ma tak na 2 dni-to sa mi nezda take hrozne...

jarka28
18. jan 2008

Ahojte Dievcata....sice nie som v cechach ale chcem sa len tak poinformovat ako sa vam tam zije....my zijeme v UK a mam toho plne zuby...chceli by sme ist do ciech a nevieme sa rozhodnut pre mesto...ak mate rady a typi ohladne cien domov do prenajmu,pripadne bytov skuste mi poradit,velmi by mi to pomohlo...lebo nevieme sa rozhodnut kde zit s detmi....a urcite viete lepsie ako to tam chodi....dakujem

susik77
18. jan 2008

Ahoj Jarka.Mne sa v Prahe paci, zijeme tu uz 7 rokov, do mensieho mesta by som uz nesla.Teraz sme kupili byt-novostavbu, predtym sme byvali v podnajmoch.Za 2+kk sme platili okolo 10 000 Kc.

jarka28
18. jan 2008

Hm to sa mi paci...praha je obrovska,a urcite je tam fajn...ste s manzelom slovaci obaja?10tis.to nieje vela....musim pozistovat ake su platy a vsetko okolo toho,mam v tom chaos,kedze sme tu v UK tak neviem co a ako inde....my by sme casom tiez chceli nieco kupit,najradsej domcek,no uvidime,chce to cas....

susik77
18. jan 2008

jarka, v akom obore pracujes?ano, sme slovaci...

jarka28
18. jan 2008

Ja?stale doma uz 7 rokov neviem co je to robota...az mi z toho vysiva a preto spekulujem nad zmenou....stale som rodila a starala sa o decka...mame tri deti,dievca 7 rokov,chlapec 5 rokov a babetko 4 mesiace.....mam streednu obchodnu skolu ....

susik77
18. jan 2008

ked vies dobre anglinu-co urcite vies z uk 😉 mozes robit napr.asistentku v zahranic.firme-u nas bol nastup. plat 25000, v Prahe sa da aj za 30 000 kc...postupne sa ti bude zvysovat...

jarka28
18. jan 2008

tak to je slusne ti poviem...popracujem este na sebe a uvidime co sa stym da urobit...dakujem si mila...kde sa da pozistovat trh prace a byvanie?mas typ na stranku niaku?

susik77
18. jan 2008

praca: www.jobpilot.cz;www.talentstechnology.cz; www.jobs.cz
byvanie:http://www.annonce.cz/jnp/1082130610.html
ale na byv.si dajte inzerat vy a budu vam volat-naopak je to drahsie a fakt narocne 😎

jarka28
18. jan 2008

Supis dakujem velmi pekne...idem to popozerat...pa zatim 🙂

susik77
18. jan 2008

drzim palce, len oprava, http://www.talents.cz/

lullka30
18. jan 2008

Betka, na začiatku som dávala Natal iba jednu, dve lyžičky, moc jej to nechutilo, ale behom mesiaca mi začala jesť celú dávku zeleniny(125g).
Na ovocie si zvykla raz dva a to spráskala celú skleničku (200g) hneď po týždni, čo som jej to začala dávať

Teraz už papá každý deň zeleninu s masom a odpo ovocie.Ja ešte stále kupujem skleničky, skúšala som jej variť doma, ale jej to nechutí a vyplúva to.
Kupujem vatšinou Hami.Zje skoro všetko, ale špenát, karfiol a cuketa jej nechutí. Ovocie je všetko, čo jej dávam-slivky, marhule, broskyne,jablko, hrušky

My sme stále na Nutril 1 preto, lebo Natal dosť priberá - má vyše 8.kg a je fakt baculatá- a aj ju to dostatočne zasýti

susik77
20. jan 2008

Ahojte, ako sa mate? My sme zacali strasne vela papat 😎 Veronika je stale hladna 😎 po kojeni mi do hodky vypije celu davku nutrilonu a este jej je malo...
Dnes sme mali super vyletik, boli sme pozriet rybicky v Morskom svete-v Prahe-vystavisti.Veronke sa velmi pacilo 😉 Aj nam 😉

zittka
21. jan 2008

ahoj všetkým
betka - sedieť priamo Markétku nedávam, len tak do polosedu v léhátku, aj to nie dlho - kvoli chrbtici, ale do sedu sa ťahá už sama.
androna - o zábavu máš naozaj postarané 😉
kate - blahoželám!!! 🙂 😉 😅
susik - tie problémy s Veronikou nezávidím, snáď už bude lepšie...

zittka
21. jan 2008

my sme zatiaľ stále na "kojení", od februára začíname s príkrmami, tak som zvedavá, ako nám to pojde. za týždeň ideme na polročnú prehliadku.

susik77
21. jan 2008

ahojte, dnes sme boli u dr., veronka ma zapareniny a nej. vyrazky [pri tom...dostali sme doporuc.sudokrem, tak uvidime ako zaberie...uz sem nejak casto nechodite 😕

androna
autor
21. jan 2008

zuzka uz mame asi vsetky plne ruky prace.aspon ja urcite a chystame sa na par dni na hory.tak sa tu majte.