• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slovenky v Čechách II

30. apríla 2017 
ahojte.kajacz: drzim palce :wink: verca je zdrava a mne ta viroza nejak presla na uzliny-zacali ma boliet :frowning2:
inak, ja zase uvazujem o rigoroznej skuske...ze aby som nejak vyuzila matersku...vcera som volala do skoly, prakt.cast co som urobila po skole mi uznaju, tak len napisat teoriu a znovu robit 2 statnice...
6. feb 2008 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, hlásime sa z vyšetrenia :slight_smile: , Laura uz ma v pravom bedre jadierko, v lavom este nie. dr hovorila, ze je to bezne, ze sa jej to dovyvinie. Dalsiu kontrolu mame za 2 mesiace :wink: . Dnes tam bolo vela babatiek. Dlho sme cakali. Laura mi tam zaspala na rukach :grinning: .

kaja, drzim palce, vydrz to este :wink: .

susik ja tipujem, ze to su zubky. uvidis, za tyzden uz nejaky vylezie von :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. feb 2008 o 11:50  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby, dnes som objavila malej v stolici viac krvi-aj cerstv, aj zrazenej tmavej-tak ten neklud bude asi z toho...zajtra bezime k detskej...v pond. som jej volala-to bola len jasne cerv.krv-poved.mi, ze je to len z konecnika...toto bude asi vaznejsie :frowning2:
6. feb 2008 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
susik, potom daj vedieť!!!!! Držím palce!
6. feb 2008 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dúfam, že Verča bude OK!
Natal už konečne odchádza rýma, ale stále trochu kašle, takže ešte to musíme doliečiť...
6. feb 2008 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, dakujem :wink: teraz som volala dr., co zastupuje nasu a povedala, aby sme prisli dnes do 18.
6. feb 2008 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak aspon to je dobre- čím skor ju vyšetria, tým lepšie. Držte sa
6. feb 2008 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veru, toto može byť všeličo! Určo daj vedieť!
6. feb 2008 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka, drzime palce, aby to dobre dopadlo, daj potom vediet, ked budes mat cas
6. feb 2008 o 17:05  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ze vraj je to natravena krv z minitrhliniek na mijich bradavkach...moze byt- v posl. case ma furt hryzie :sunglasses: aj ked este nema zuby. ale mi je divne, ze mi to povedala skoro medzi dverami, predtym, nez sa na nu pozrela :sunglasses: potom ju vysetrila-asi videla, ze jej neverim :grinning: a ze vraj brusko ma ok. ze vraj netreba kultivaciu...a ze ta jasne cervena krv je z konecnika, ze to nic neni. co myslite, nemam si to uz vsimat?tu jasnecerv. krv ma od soboty...
6. feb 2008 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Susik, jasnočervená je z konečníka, tmavá, natrávená, čierna je niekde z hora, može byť z tých Tvojich bradaviek... Ale asi by som sa na Tvojom mieste stavila potom za svojou dr.
6. feb 2008 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
musko:ano, zajtra jej zavolam a preberem to...
6. feb 2008 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj zuzka, ja som takto letela s laurou k dr hned ked ma pustili z porodnice, lebo Laura blinkala krv, raz cervenu, raz tmavsiu, niekedy to mala aj v stolici, takze som sla za dr a mala to z bradaviek.. Vies v akom stave som to mala, mne nebolo pomoci :frowning2: , takze laura sa chovala ako pirana, nahltala sa krvi, mne sa nestihali hojit bradavky, ale to som mala tiez stastie na zastup dr, tu v Revolucnej ulici v centre. Dr bola ako ozrata a v ordinacii zahuleno, dr sama modrina... No takze sme hned dalsi den sli k nasej pediatricke. Nasa pediatricka davala staznost na tu predchadzajucu dr, lebo nedodala dokumentaciu a Martin to musel vybehat znovu v Podoli. Ale to uz som tu pisala - nasu skusenost... Takze radsej chod pre istotu k vasej dr, nech to preberiete.
6. feb 2008 o 19:42  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, konecne som sa dokopala a sla na ambasadu vybavit Laure doklady. Este som si zasla aj k dr, nech mi da razitko na prihlasku do skoly, uz to mam kompletne a je navyssi cas to odoslat.

Zuzka, ako ste dopasli u dr?
7. feb 2008 o 10:31  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj betka. este som tam nevolala. ale ani neviem, ci tam mam volat-bojim sa, ze uz si bude o mne myslet, ze som histerka :unamused:
vcera mi hovorila ta dr., kt. ju zastupovala, ze mala je uplne v poriadku a ze netreba robit ani ziadne rozbory, nic. ale mala celu noc kopala nozickami-bolelo ju brusko a naduvalo ju a strasne malo papala-obvykle spapa 150 ml nutrilonu jednym supom a v noci len 40 ml a teraz rano 90 ml. a kakala 2x za sebou okrem noci -to uz bolo 3x ale vypadalo to normalne-dokonca vzorne-len tam bola cerstva krv-tie nitky a take ruzove, co sa vstrebavalo do plienky. inak nevracia ani nema teplotu.
7. feb 2008 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka, ja by som tam sla, nech si dr mysli co chce, ved sa jedna o tvoje dieta a nie o jej :unamused:
7. feb 2008 o 10:57  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
radostne vam oznamujem, ze mi Laura prave spapala celu flasticku od Hami mrkva-jablko :grinning: po prvykrat
7. feb 2008 o 16:11  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
betka:gratulujem :wink:
baby, mne verca kaka uz po kazdom papani :sunglasses: doobeda som s nou bola u nasej pediatricky, hovorila, ze vra je nejaka viroza, ze maju toho viac...vzali jej vyter z konecnika-vysledky budu v pondelok.
dala nam aby sme si kupili nutrolin-b sirup s laktobacilmi, mam ju teraz len kojit, nemam ju dokrmovat nutrilonom, mozem jej davat rozmackany banan a nemliecnu ryz. kasu. tak banan sme dnes 1x skusili-spapala 2 lyzicky.
teraz som ju nakojila a zaspinkala.
inak, dnes som jednej pani videla golfky peg-perego pliko p3-tak som sa jej povypytovala, poskusala a pacia sa mi, mozno pojdem do nich. daju sa perfektne polohovat az do lahu-mala ich vodorovne a maly si tam spinkal. aj sa daju dobre nosit-som si ich skusila nadvihnut. :wink:
8. feb 2008 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj mamulienky,
snáď už je maródom lepšie
betka - máš doma šikulku
8. feb 2008 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
susik - nech to nie je nič vážne
kaja - máš moj obdiv, ale ty to zvládneš
8. feb 2008 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: tak už to mám za sebou :dizzy_face: , ešte napísat prácu a urobit štátnice a budem mat pokoj... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Šimon už spí, dnes spal iba 3x30min, som zvedavá, aká bude noc.
zitka- videla som v tvojom albume fotku ako Janka nosí Markétku, u nas je to rovnaké, len sa bojím, aby nahodou... :zipper_mouth:
Susik- už včera, ked som čítala tvoj príspevok som si myslela, že tolko krvi by nebolo z bradaviek...a teraz k tomu to časté kakanie, to fakt vyzerá na nejakú črevnú virozu...to je len moj názor, nie som dr.
Betka- už si skúšala aj inú zeleninu?Čo jej chutí najviac?

ešte pre všetky: Ako Vám spia deti?
8. feb 2008 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky :wink:
8. feb 2008 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, uz som tu dlho nebola ako sa dari??

my uz mame tiez prvu mrkvicku uspesne za sebou:slight_smile:

kaja : drzime palceky:slight_smile:
10. feb 2008 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kate77: jasne ze si ta pamatame :slight_smile: drzim velmi prevelmi palceky a obcas sa ozvi ako sa dari.myslime na teba :sunglasses:
10. feb 2008 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj bianca ahoj Kate.
je super ze ste sa zase ukazali.i ked ja poslednou dobou stiham tak akurat docitat a vecsinou po chvilke uz hladam to moje dieta kde je a co podnika.predvcerom mi stiahol kvetinac bola tam trosku viac previsla kvetinka tak potiahol.vcera mi vyplavil zachod vylial mi vodu z flias co mam na kyticky.mam sice vsetko zabezpecene ale vzdy sa nieco najde.a ide stale vyssie.je super citat jak vam deticky uz jedia u nas hlavne kojenie a velmi pomale prikrmovanie.tak maximalne 50ml niecoho.takze flasticka od hami 125ml je na dvakrat.no aspon usetrime. :grinning: :grinning:
inac mi prislo predvolanie na slovensku z mestskeho uradu ze som im tam nenahlasila dieta.tak pojdem konecne zrusit ten trvaly pobyt.
kajacz otazka k spaniu.najlepsie a najdlhsie vyspi v kociarku ked je vonku zima,alebo v autosedacke po nejakej ceste.doma to nieje az tak dlho. ale cez den si vzdy pospal asi 1hod o 11.00 a potom o 15.00 asi 1-2hod.teraz uz to nejak asi bude iba 1spanie denne asi od 12.00 -14.00 ale este to nemame nejak zvykle takze stale inac.a v noci od 21.00 do 8.00 ale medzitym sa budi na kojenie.normalne iba 2x ale ked idu zuby i 5x.to je momentalne.uz mame asi 6.je ja vam tu pisem taku story.tak vsetky zdravime :sunglasses: :sunglasses:
10. feb 2008 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
androna :ahoj :grinning: ten cas leti,ze?
mimochodom,kde Vam dali po narodeni miminiek porodne?V CR ,alebo podla trvaleho bydliska na Slovesnku?
10. feb 2008 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj bianca. my mame trv.pobyt tu, tak sme dostali v cechach. inak, uz mame byt zapisany v katastri :slight_smile:
10. feb 2008 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Bianca v CR pretoze mam trvaly pobyt tu.na slovensku som ho este nemala dovod zrusit.na cudzineckej ma informovali tak ze oni davaju vediet na slovensko a slovaci ma maju vyzvat.ale ono to je rychlost.sice mam trvaly pobyt uz rok napisany na cudzineckej ale doteraz to do vesnice kde byvame nenahlasili.
10. feb 2008 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzka ahojky, daj vediet ako dopadnu zajtra vysledky, boze, dufam, ze to nie je nic vazne. Nech sa Verca rychlo uzdravi. Drzime prsteky :wink:

Kaja ahoj zo zeleniny som skusala mrkvu, mrkvu s jablkom a aj dynu- ta nechutnala velmi. Teraz som rada, ze Laura vobec papa nejaky prikrm a zacina si zvykat na nove chute. Takze niekedy jej dam banan alebo hrusku a niekedy dostane mrkvicku :o). Davam jej to kazdy den na obed, spapka sama celu flasticku a uz zacala aj otvarat pusu ked ju krmim a nemusim to do nej ,,tlacit,,. Drzim prsty na statnice :slight_smile: , urcite to urobis. A co sa tyka spania, tak u nas je to presne ako u androny :sunglasses: . V kociari vonku a v autosedacke pri cestovani Laura spinka. Doma uz pomenej. Zdriemne si pred obedom na hodku a potom az okolo 17tej do 20tej.. 0Okupem, dam kasu a ide sa spat. Cca okolo 23 hod do 7-8..

zittka ahoj, dakujem :slight_smile:

ienca ahoj, ja mam trvaly pobyt v CR, porodne mi vyplatili v CR
10. feb 2008 o 19:20  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jejda, sorry. to posledne patri biance :astonished:
10. feb 2008 o 19:20  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok