Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

kate77
28. feb 2008

Joj s tou sedačkou som myslela,že v koženom prevedení aspon tak-som ju našla,že aspon tak-musíme vyskušat pohodlnnost...látkovu si dáme...Detičky su učenlive zvladnu to..i ked minule žbirka hovoril,že jeho deti v tom guláš mali...

angienka
28. feb 2008

to verim,ked sa bude ucit prve slovka a mi na nho jeden tak,druhy tak...no uvidime...A ten gulas by som si dala 😀 sa mi normalne o jedle snivalo,take zive sny,ze som sa az prebudila,no hruza.Teraz je taky siroky vyber,ze je fakt tazke si vybrat...ja som chcela tu klasicku,rozkladaciu,rohovu aby bola aj prakticka s uloznakom-a tiez pohodlna,lebo tie co teraz vyrabaju s vankusikmi napr. take niesu-ale vyzeraju dobre...

susik77
28. feb 2008

baby prazacky-ako sa vola dr., co na budejovickej nastreluje nausnicky? zabudla som...

susik77
28. feb 2008

evinaa: betka ju bude mat...alebo ma 😎

androna
autor
28. feb 2008

dievcata co sa tyka jazykov pre deticky cim viac jazykov sa budu ucit tym lepsie pre nich a hlavne v tom rannom veku ked vsetko hltaju. ale dolezite je ale aby sa tie jazyky nemiesali.to znamena ze nemiesat slovenstinu s cestinou.angienka vo vasom pripade je treba aby ty si rozpravala slovensky a manzel cesky.horsie to maju napriklad susik ze su obaja slovaci a cestinu bude mat male az zo skolky,ale deticky su sikovne a rychle sa ucia.

susik77
28. feb 2008

baby, verca si prave prv y krat skoro sadla 🙂 nozicky dala pod seba a bola na zadocku a opierala sa rucickami 🙂

susik77
28. feb 2008

andrejka, ja este k tomu rozmyslam o angl.-ceskej skolke 😀 😎

androna
autor
28. feb 2008

zuzka urcite do tej skolky daj malu.cim skor s jazykmi zacne tym lepsie.ja budem maleho ucit jazyky sama.

kate77
28. feb 2008

Zuzi,tak Verča bude jazykovedec...ale nie...podla mna sa deti lahšie učia a bude to ok..zvyknu si prepínat v tých jazykoch podla potreby-možno to niektorému bude trvat dlhšie(prepínanie) ale zvládnu to...

angienka
28. feb 2008

to je pre deti urcite najlepsie,potom to pre nich uz v skole nebude az tak narocne,su tu aj take skolky?Ako viem,ze aj v beznych na sr niekde ucia tie zaklady,ale anglicko-ceska???Ja mam len strach vies v tych zaciatkoch,ci nebude zmatene,ked na nho pojdeme obaja inac a hlavne ja tu budem jedina s nim po slovensky...ale je urcite lepsie hned od mala,ale slovencina s cestinou je podobna,neni to take jak ked deti rozpravaju s jednym rodicom ang a s druhym trebars cesky to uz rozlisuju,ale toto...a zeby potom s tym aj problem nemal...no ale poznam slovenske deti co chodia do ceskych skol a zvladaju to...

kajacz
29. feb 2008

dobré ráno 🙂
angienka- fakt, nemusíš mat strach, moj syn sa prisposobil perfektne, s nami rozprával od malička slovensky, v skolke česky a vedel to rozlíšit. Je pravda, že niekedy to trochu pomotal a povedal napr. pani učitelka povedala, že si so sebou mame vziat bačkůrky. So Slovákmi hovorí slovensky, s Čechmi česky. Ked sme boli na zápise do školy, učitelka nespoznala, že je Slovák, až ked som sa ozvala ja 😀 Myslím, že ti to tu potvrdí aj zittka, už sme sa tu o tom bavili...

susik77
29. feb 2008

baby, volala som voli vysledkom a malej nic nezistili-este masme ist v pondelok na detsku chirurgiu-vysetria jej konecnik-ze to asi bude trhlina na konecniku...

kajacz
29. feb 2008

ahoj susik- to krvácanie može byt z trhliny, ale průjem 😕

lullka30
29. feb 2008

Zuzi, to je divné....nerastú jej zuby? z toho by mohol byť ten prújem, ale zase to trvá nejako dlho, tak neviem...chudinka Verča ☹

susik77
29. feb 2008

uz sa ten prujem zlepsuje, ako papa prikrmy...aj krvacanie.inak, uz menej kojim-myslite, ze to moze byt z kojenia?

angienka
29. feb 2008

cao babenky...no deti v dnesnej dobe su sikovne,a nemal problem najprv s tym,ze by ho deti nejak odstrkovali ze rozprava inac???Vies,decka su krute,nie ako my niekedy-take cukricky 😎
My sme sa akurat vratili z prehliadky,takze uz si mazapisala a zacnem chodit tu v cr,doktorka z nas mala radost,ze som ani tak nepribrala 😝 co si osobne nemyslim a ze je vsetko v naj poriadku a dalsi ultrazvuk az 26.3-a ja som sa uz tak tesila,ze to bude uz mozno aj dnes 😢

lullka30
29. feb 2008

keď Natal papala moje mlieko, tak síce kakala viac krát za deň, ale průjem nemala ešte nikdy, tak Susik naozaj netuším, že či by to mohlo byť z MM

susik77
29. feb 2008

lullka, inak vyzera ze uz stracam mlieko...bojim sa aby mala z toho nebola nervozna, ked prejde uplne na nutrilon...ako si malu odstavovala?

kajacz
29. feb 2008

susik- ja si myslím, že to určite nemože mat z tvojho mlieka, ved to je najlahšie stravitelne pre bruško babatka, ved zo začiatku ked si kojila nemala Veronika hnačky, že?
MM može uškodit, ked berieš nejaké lieky napr.niektoré antibiotika, cytostatika...inak by som to vylúčila

lullka30
29. feb 2008

Natal sa odstavila sama, ona už nechela prso...najprv to začalo cez deň, že keď som jej ho dala do pusy, tak sa začala smiať a vyplula ho. Skúsila som odsávať, ale nejako málo som vždy vydolovala, že by jej to nestačilo, tak automaticky som jej dávala Nutrilon a ona vobec neprotestovala.
Tak som ju do 6.mesiaca kojila spoň v noci ( 1krát) a keď mi začala vystrájať pritom ako cez deň, tak som sa naštvala 😝 a skúsila som noc bez jídla a od 6.mes papá iba cez deň

lullka30
29. feb 2008

ma napadlo....kamoška má 18.mes syna a chcela ho už konečne odstaviť a potrela si prsia limetkou a keďže je to kyselé ako fras 🙂 tak malý už prso nechcel. Neviem, či by to malo efekt aj na také menšie bábo ako je Verča...

susik77
29. feb 2008

lucka, mne dr. dopruc. na 1 den nekojit, ci bude mat hnacky...mala mi vecer strasne plakala, tak som radsej kojila. teraz mam pocit, ze stracam mlieko, ale rada by som si udrzala aspon kojit v noci a pred spanim-to ju upokoji...

susik77
29. feb 2008

inak-mala sa mi uz prestava tak casto budit v noci-myslite, ze to moze byt preto, ze sa nam uz prerezal zubok?

androna
autor
29. feb 2008

zuzka vecsinou ked sa prereze zubok tak sa v noci hned skludni.a mozno i tie hnacky mala z tych zubkov mozno je proste velmi citliva a preziva to ovela intenzivnejsie nez ostatne deti.
a ked chces udrzat mlieko tak ked nekojis tak aspon odstriekaj.
ja teda stale kojim este je to iba chvilka co zacal Dany poriadne otvarat pusinku na jedlo.

lullka30
29. feb 2008

ANdrona, tak to Natalke fakt nerobí problém otvárať pusu na jídlo- má ju ako vráta 😀

Keď malej rástli zuby-teda už vyše 2.mesiace má stále len tie 2.dole, tak som vobec o tom ani nevedela, spávala rovnako zle ako aj bez zubov- budí sa tak 3-10X za noc!!!! A keď bola malinká, tak spala celú noc, alebo sa budila max 1x.
Podla mňa ale hlad nemá, lebo keď sa ráno zobudí, tak sa ešte nejakú chvílu válame v posteli a je úplne kludná a až potom dostane jesť. Ja neviem, že čo jej je.....

androna
autor
29. feb 2008

lulka tie prve 2zubky dolne to bola pohoda ale tie 2horne jednicky to som poznala podla tych noci a lezli asi tak mesiac.lenze ono to neni poznat az ked vylezu tak vlastne zistis ze to bolo z toho.no a ked sa ti odstavila tak je jasne ze otvara jak vrata.ale tomu mojmu nasoskovi staci ta smotana co mam. 😀 😀
na tu otazku ze nevies co jej je tak tipujem zuby a hlavne to obdobie maminkovania.zacali si uvedomovat ze sme 2samostatne osobnosti a nechcu nas len tak pustit.tak sa stale v noci uistuju ze tam este mamka je 😎

susik77
1. mar 2008

androna: mas pavdu, ja to na verce vidim, predtym ju manzel v pohode utisil ale v posl. case sa skludni skor pri mne, niekedy staci, ze sa k nej pritulim a zaspi 😉
baby, dnes je hrozne pocasie, vobec sa mi nechce von a musim tolko toho pokupit 😎

zittka
1. mar 2008

ahoj kočeny, to ste sa teda rozkecali 😉

možem potvrdiť, že deti nemajú problém s jazykmi a prisposobením. My sme sa sem s Jankou presťahovali zo Slovenska dva mesiace pred jej nástupom do školy a zvládla to úplne skvele - žiadny problém. Ale pravda je, že som s ňou začala hovoriť po česky a doteraz sa bavíme po česky. Keď ide na Slovensko k babičke, tak tam hovorí slovensky.
Markétu zatiaľ so slovenčinou "nemýlim", aj keď uspávanku jej niekedy zaspievam v slovenčine. Ale určite ju naučím aj po slovensky. 🙂 😉

zittka
1. mar 2008

susik - fjan, že výsledky sú ok. a dobre dopadnite na tej chirurgii. Nemyslím,že má tie hnačky z kojenia, ale skús obmedziť mlieko a ml. výrobky v tvojej strave a uvidíš. gratulka k zúbku. možno mala tie hnačky z toho, my sme tiež strašne hnačkovali... tak veľa sťastia 🙂

angienka - gratulka k úspešnej kontrole 🙂

zittka
1. mar 2008

my už papáme zeleninku krásne a začali sme s ovocím, Markétka je jedlík. má už 9kg 😀 Zje obed a ešte si vypije svojich 5 minút MM. Ale zvyšuje porcie, tak si myslím, že tak za týždeň vynecháme po obedíku mliečko.