Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

angienka
1. mar 2008

ahojte...
zittka-dakujeeeem,tak u mna to nehrozi-ja chcem vzdy rozpravat slovensky,tak to je fajn ze su deti tak prisposobive...uz sa tesim na to svoje,teraz su to len obavy ale ked budem riesit zubky a hnacky ako vy 😉

hejdita
1. mar 2008

aj ja som slovenka zijuca v cechach 😉 respektive som zahoracka zijusa na morave 😀 😀 😀

zittka
3. mar 2008

hejdita a kde presnejšie bývaš? Ja v Mikulčiciach pri Hodoníne

susik77
3. mar 2008

ahojtee 🙂
hejdita vitaj 🙂
baby, pre zmenu som teraz chora ja 😝 verca je uz zdrava 🙂
vcera som bola na nakupoch a na ceste naspat som sa citila akokeby som mala chripku.uplne ucpany nos a hrozna bolest v krku ☹

kajacz
3. mar 2008

ahojte 🙂
hejdita- vítame ta
zittka- tak to Markétka dobehla Šimona 😉 Kolko zeleniny jej dávaš ne obed? Šimon včera zjedol 200 😕 a ešte vyzeral, že by si dal viac...myslela som, že vydži aspon 3hodiny, ale po dvoch už som ho musela nakojit...inak ovocie mu velmi nejde...je na neho velmi riedke, skusila som mu do toho rozdrtit detsku sušienku, a už to bolo lepšie...
susik- to je super, že Veronika je v pohode, aj ty sa z toho skoro vylieč 😉

Ešte sa chcem opýtat? Odkedy sa dávajú jogurty? Mne dr.povedala, že ked bude znášat zeleninu, maso, ovocie, povedala aktiviu alebo dobrú mámu...

zittka
3. mar 2008

kaja - ak kojíš, jogurty vobec nemusíš dávať - kvoli bielkovine kravského mlieka to nie je moc vhodné. ale možu sa dávať po ukončenom 8 mesiaci.ešte by som ten mesiac počkala 🙂 zeleninky zje Markétka asi tak 120g, zatiaľ ešte dokojujem.

susik77
3. mar 2008

kajacz: dakujem 🙂
vase deticky pekne papaju 🙂 verca zeleninu max 2 lyzicky a ovocie tak 7 lyziciek 😎
baby a to maso sa kedy dava? a kase?

zittka
3. mar 2008

susik - ohladne prikrmov je super stranka www.kojeni.net su tam dve tabulky, jedna čo od ktorého mesiaca mimi može papať a druhá o postupe pri zavádzaní príkrmov - a nie je to len pre kojené deti,ale aj na UM

betka007
3. mar 2008

Čafte baby, zdravím vás z Horních Počernic 😀 . Síce veci ešte všetky nemáme presťahované, ale už sme tu. Do kopnce týždňa chceme zvládnuť dosťahovať. Inač, mame urobenú izbu ako tak a kupelňu, wc a kuchynku budeme riešiť až za behu... Vidím, že ste sa nejako rozkecali 😀 . Ja na PC teraz veľa času nemám, ale polepším sa. Vítam nové baby v klube 😀 hejditu a angienku.

Ewinna mam inglesinu esspreso, ale je ešte zabalená, chystám sa na ňu za 3 týždne, tak potom dám vedieť, hej?

Katka ahoj 🙂 , sťahujeme sa,ale z centra Prahy na okraj za Čerňak - Černý Most k Martinovým rodičom.

Angienka ahoj, moja mamka pochádza z Breznice 😉

Kaja ahojky, čo škola? zvládaš?

Zuzka ahojky, gratulujem k zubku 😎 , my furt nič. Ale Laura kaka po každom jedle... A ešte to ma pestrofarebné, podľa toho, čo spapá 😀

Inač sme už OK, ja už nemám zdravotné problémy, manžela to tiež prešlo. Laura je tiež OK. Chvalabohu. Len to počasie ma štve, že nemôžem ísť na prechádzku.
Baby, v sobotu som mala narodky a ani oslava ešte neprebehla, namiesto oslavy sme montovali dvere, kľučky, upratovali bordel...... Okna som umývala...

betka007
3. mar 2008

Zuzka, tu maš kontakt na dr. na Budejovickej : MUDr. Černochová Dagmar 261 006 303 😉

kajacz
3. mar 2008

ahoj betka 🙂
blahoželám k prestahovaniu 😉 , to najhoršie máte za sebou 😵
a ešte blahoželám k narodkám- vela stastia, lásky, rodinnej pohody...
Možno Laure idú zuby, ked ti tak kaká...
Škola- píšem diplomku, tak preto som tu tak neskoro, musela som počkat, kým chlapci zaspia...ale už končím a idem spat, ktovie, aká bude zas noc...

betka007
3. mar 2008

Ahoj kaja, tiez som myslela, ze su to zubky, ale nic som zatial nenahmatala. Aku mas temu na diplomku?

kajacz
3. mar 2008

betka- mám tému z mojho oboru, to čo robím: Ošetřovatelská péče o onkologického pacienta s chemoterapií

kajacz
3. mar 2008

no, nič veselé...

betka007
3. mar 2008

ty robis na onkologii? ja na septickej chire-hrudna, brusna

kajacz
3. mar 2008

betka- ty si po škole kde pracovala? Ako si sa dostala do Prahy?

angienka
3. mar 2008

ahojky...
betka-tak to sme susedky-ja sitniky-hned vedla breznice...a dakujem za privitanie 😀

kajacz
3. mar 2008

už 5 rokov, na Slovensku som robila na interne

kajacz
3. mar 2008

Viete, čo sa mi dnes stalo? Konečne som išla prihlásit Šimona na cudzineckú policiu k trvalému pobytu, ako máme my a povedali mi tam, že majú nejaké nové zákony a že ho možu prihlásit až po roku, ked tu bude mat prechodný pobyt 😕 😕 😕 takže náš syn nemá nikde trvalý pobyt... 😒
a vrcholom bolo, že sme museli vypísat formulár, že my s manželom mu povolujeme bývat v našom byte... 😀 😀 😀

susik77
4. mar 2008

ahojte.
betka: dakujem 🙂
kajacz: aky tu mate pobyt? trvaly, al. prechodny?
my trvaly, manzel nam bol dnes zmenit adresu a pytal sa na trv.pobyt pre malu a v poho nam ho daju, len chcu take blbosti, ze: notarsky overene potvrdenie, ze moze mala u nas byvat 😀 😎 a este nej. hlupost.
betka: ked byvate v pocerniciach, to by ste mohli k nam prist pozriet 😉

kajacz
4. mar 2008

ahoj susik- no práveže máme všetci trvalý 😕 , len Šimon ho vraj nemože dostat, no nie je to blbost? 😖
asi platí Iný kraj, iný mrav...

susik77
4. mar 2008

kajacz: asi zavolajte do prahy na info...to je divne...

betka007
4. mar 2008

kaja ahoj, ja som prišla po škole sem pracovať do vojenskej nemocnice. Mala som tu brata a chodila som sem stale na prazdniny, takze brat siel so mnou do nemocnice na pohovor a bolo to. Takze prakticky som po skole sla hned na chiru, ktorej som verna. Nastupila som v januari 2005, nejaky rocik tam uz robim. Ale ti poviem, ze na tej nasej chire prides do kontaktu so vsetkym... Myslim ochorenie, ose postupy.... a tak

angienka Stropkov Sitniky, poznam 😉

Zuzka no bývame v Hočo Počo, neviem ako to vysvetliť, že kde, ale Martin hoévoril, že to máme k vam blízko autom. Cca 10min. Pozyvame vas v lete k nam na zahradau na grilovacku 🙂 . Hovorila som Martinoviu, ze idete v lete do Chorvatska na dovcu autom, tak ho to nadchlo, za sa k vam asi pridame 😀

susik77
4. mar 2008

betka: super, dik za pozvanie 🙂
inak, dovcu zaciname premyslat Taliansko 🙂 ze vraj je to lepsie pre deti-su tam pieskove plaze. citala som, ze vraj super je Lignano, alebo Bibione. A ze po dialnici asi 760 km...ale bolo by super, keby ste sa pridali 😉

susik77
4. mar 2008

Betka, ten bazar, kde ste kupovali auto-dovolia tam, aby sme si auto pred kupou zobrali do servisu, aby ho prehliadli? zaciname uvaz. nad Ford Mondeo kombi...

betka007
4. mar 2008

Hej, Martin by rad siel niekam autom v lete.. No , neviem ako je to s tym autom, my sme si nechali doviezt auto na objednavku, preslo milion kontrolami, ci nie je kradnute, burane.. a bla bla... bolo v poriadku, mame ho na leasing a leasingovka chcela este sama skontrolovat auto + poistovna.. takze fakt tych kontrol bolo dost... Tiez sme pozerali na forda,ale renault vyhral.. s vybavou co mame by nas vysiel na mega..

lullka30
4. mar 2008

Ahoj baby, aj my sa chystáme na dovču autom, ideme k manželovej sestre do Itálie, býva asi tak 1.hod od Benátok, takže budeme chodiť aj k moru si válať šunky 😝

angienka
4. mar 2008

ahojte...ak chcete dobru dovolenku tak vrelo odporucam Taliansko.Bola som tam pred 2rokmi-oblast Rimini je uplne najlepsia...je tam mnozstvo atrakcii ako delfinarium,obrovsky zabavny park a pieskove plaze-pre deti iste vhodnejsie a je to tiez blizsie.

susik77
4. mar 2008

takze si ho mozes odviezt sama na kontrolu do servisu? mato hovoril, ze u nich vo firme je renault megane sluz. auto a kolegovia co ho maju, strasne nadavali, ze sa tam kazi elektronika, ze nech renaulta nekupuje...tak neviem...ze vraj ford je velmi spolahlivy...

betka007
4. mar 2008

ja neviem zuzka, ale hovorili nam, ze neviem ktory rok vyroby sa im nepodaril, my mame prave ten dobry bez poruch, ale tiez nas ludia upozornovali, ze im v nejakom roku vysiel ten poruchovy typ