• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slovenky v Čechách II

30. apríla 2017 
inak, verca tiez este nesedi :sunglasses: ale casto je v tom sikmom sede a este akokeby sedela na nozickach-klacala
16. mar 2008 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, to som rada, že aspoň niečo nevie :grinning: :grinning: :grinning: ale nie, je to krásne, keď je taká šikovná, celá maminka :slight_smile:

Natal je často v tom šikmom sede, ale ďalej sa nedostane, neviem, či existuje niečo,nejaký cvik, trik, aby som ju podporila v tom, aby sa z tejto pozície dostala do sedu...
16. mar 2008 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
to predchadza posadeniu sa.a potom mu to este par tyzdnov trvalo kym sedel pevne.
16. mar 2008 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lucka, myslim, za za par rokov bude uz uplne jedno, kto sa kedy posadil prvykrat :wink:
inak, dakujeme za pochvaly :wink:
16. mar 2008 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja viem....ja som rada, že je zdravá, robí aké také pokroky, je to moje zlatíčko najvatšie na svete! :slight_smile:
16. mar 2008 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne, pre vsetky z nas su nase deticky najzlatsie na svete :slight_smile:
16. mar 2008 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak, nas teraz cakaju silene vydavky-zariadujeme byt-potrebujeme kupit vstavane skrine do spalne a do chodby, pre vercu autosedacku a golfky. potom v lete zariadit jej izbu...des :unamused:
16. mar 2008 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vstavané skrine bude teda pálka....nám vrátia na daních 21.tis, tak aspoň trošku si prilepšíme. Aj my ideme kupovať golfky, ešte neviem, že ktoré a autosedačku maxi cosi
16. mar 2008 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
idem spať, tak Vám všetkým prajem krásne sničky
16. mar 2008 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Čaute baby kecalky :grinning: , my sme včera položili plavajúcu podlahu. Konečne. Vlhko ešte stále máme v izbe,ale uvidíme, čo to urobíme. Mňa to nabilo energiou a začala som umývať spotrebiče, podlahu, Laura má umiestnenú posteľ a komodu.. Naša izba už vyzerá ako izba a nie ako stavenisko. Dnes perieme so svokrou, vonku hnusne, ani pradlo tam nemôžem dať vyschnúť..

Zuzka o výdavkoch ani nepíš, my máme vysoké náklady už skoro rok... a kde je koniec. Dnes večer vytiahnem golfače z krabice, nejako na ne nie je čas a musím ich obkukať pred tou našou cestou. Takže idete do Talianska?

Lucka pridavam Lauru k Naty. Tiež dodržuje striktne tabuľky :grinning: .

A kde máme Kate- Katku? Zavalená prácou? Hm? Napíš ako sa ti darí :wink:
17. mar 2008 o 10:29  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, možem sa k vám pridať?
17. mar 2008 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zibzi ahoj :slight_smile: jasne, odkial si?
17. mar 2008 o 13:27  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, som z vychodného Slovenska, Gelnica, ale žijem 10 rokov v Čechách, v Přepychách, okr. Rychnov nad Kněžnou
17. mar 2008 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha, ja som tiez z vychodu, ale najvychodnejsie :slight_smile:). Z Medzilaboriec. Chcete vediet pohlavie babatka?
17. mar 2008 o 14:11  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak to nieje tajomstvo :wink:
17. mar 2008 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak manapadlo, musime my slovenky podavat danove priznanie aj na slovensku?? Znama mi teraz pisala,ze ho podaval, ze ho ma na nule, lebo pracuje a zije tu,ale kvoli tomu, ze je slovenka, tak to musi odovzdat aj doma. Ja tomu nerozumiem.
17. mar 2008 o 15:20  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
betka: ak tu nemas trv.pobyt, tak ano.ja uz nemusim :wink: ale aj ked som musela, tak som nepodavala. ale myslim, ze sa da tomu vyhnut, musis podat nej. potvrdenie, ze si danovy rezident v ceskej republike...skus si to nekde zistit-mozno u vasej uctovnicky, alebo na nete :wink:
17. mar 2008 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja som to nikdy nepodavala na slovensku. iba v cechach. trvaly pobyt mam v cechach. predtym som mala prechodny.. a slovenskymi danami som sa nikdy nezaoberala :fearful:
17. mar 2008 o 15:42  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
betka, tak to na slov. nemusis, len ten, kto tu nema trv.pobyt...ale je to odveci zakon-lebo ak nemas pracu na sk, tak tam priznavas 0 :sunglasses:
17. mar 2008 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
máte niektorá české občianstvo? ja tu žijem 10 rokov a z toho 3 roky som vydatá za čecha, ale ešte stále som si nezažiadala o české občianstvo a teraz som tehotná a tak by som to chcela dať do poriadku, kým sa malé narodí...
kam sa mám obrátiť?
17. mar 2008 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zibzi: strasne sa zhorsili zakony...neviem, ci ti daju obcianstvo, skus sa spytat na slov. ambasade....
17. mar 2008 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka a co s tymi rokmi, co som bola v cz a trvaly pobyt mala na sk???? :grinning: teda a ked si predstavim brata, co uz niekolko rokov zije v zajranici :grinning: a nic neplati, neodvadza....
17. mar 2008 o 15:54  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zibzi no niekedy sa davalo obcianstvo po 5. rokoch trvaleho pobytu v cr nie? ale ako to je teraz , netusim
17. mar 2008 o 15:58  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ok, skusim...
ešte by ste mi mohli poradiť ako si možem s vami písať bez toho aby po vložení príspevku mi to vyskočilo na zoznam diskusií, príde mi to divné aby som stále musela hľadať diskusiu, do ktorej píšem...
17. mar 2008 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky, neviem, ci ste to uz spominali, ked tak prepacte, ze to znovu otvaram. Ked mam trvaly pobyt v CR, musim ho zrusit na Slovensku, je to pravda, ze pri tom odovzdam obciansky preukaz? Co to obnasa, kde ho musim zrusit?
17. mar 2008 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kattum: mala by si zrusit-resp. odovzdat obcianku.ja som urobila...ale dost ludi na to kasle, tusim sa to nepostihuje...
17. mar 2008 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie, neodovzdavas, ty sa nevzdavas obcianstva, ale menis iba pobyt. ja mam trvaly pobyt v chechach 10 rokov a stale mam slovensku obcianku a volim na slovensku, atd.
17. mar 2008 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne na cudzineckej policii povedali, ze ma maju automaticky odhlasit cesi, ked mam tu trvaly pobyt a slovenska strana by ma mala vyzvat k tomu,aby som odovzdala obcanku- majetok statu. A este mi povedalai na ambasade, ze sa mam preukazovat v cechach preukazom k trv.pobytu a na slovensku a v zahranici pasom :confused:
17. mar 2008 o 16:05  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
betka-presne :wink:
17. mar 2008 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hej a este mi pani na ambasade povedala, ze tym, ze mam trvaly pobyt v cechach , tak sa nesmiem preukazovat slovenskou obcankou, lebo tak zneuzivam doklad :fearful: . Obcanka sluzi k tomu, ze je na nej uvedeny trvaly pobyt.. ktory by sa samozrejme nezhodoval s tym co je uvedene v tej fialovej knihe o povoleni k trvalemu pobytu....
17. mar 2008 o 16:08  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok