Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
16. mar 2008

inak, verca tiez este nesedi 😎 ale casto je v tom sikmom sede a este akokeby sedela na nozickach-klacala

lullka30
16. mar 2008

no, to som rada, že aspoň niečo nevie 😀 😀 😀 ale nie, je to krásne, keď je taká šikovná, celá maminka 🙂

Natal je často v tom šikmom sede, ale ďalej sa nedostane, neviem, či existuje niečo,nejaký cvik, trik, aby som ju podporila v tom, aby sa z tejto pozície dostala do sedu...

androna
autor
16. mar 2008

to predchadza posadeniu sa.a potom mu to este par tyzdnov trvalo kym sedel pevne.

susik77
16. mar 2008

lucka, myslim, za za par rokov bude uz uplne jedno, kto sa kedy posadil prvykrat 😉
inak, dakujeme za pochvaly 😉

lullka30
16. mar 2008

ja viem....ja som rada, že je zdravá, robí aké také pokroky, je to moje zlatíčko najvatšie na svete! 🙂

susik77
16. mar 2008

jasne, pre vsetky z nas su nase deticky najzlatsie na svete 🙂

susik77
16. mar 2008

inak, nas teraz cakaju silene vydavky-zariadujeme byt-potrebujeme kupit vstavane skrine do spalne a do chodby, pre vercu autosedacku a golfky. potom v lete zariadit jej izbu...des 😒

lullka30
16. mar 2008

vstavané skrine bude teda pálka....nám vrátia na daních 21.tis, tak aspoň trošku si prilepšíme. Aj my ideme kupovať golfky, ešte neviem, že ktoré a autosedačku maxi cosi

lullka30
16. mar 2008

idem spať, tak Vám všetkým prajem krásne sničky

betka007
17. mar 2008

Čaute baby kecalky 😀 , my sme včera položili plavajúcu podlahu. Konečne. Vlhko ešte stále máme v izbe,ale uvidíme, čo to urobíme. Mňa to nabilo energiou a začala som umývať spotrebiče, podlahu, Laura má umiestnenú posteľ a komodu.. Naša izba už vyzerá ako izba a nie ako stavenisko. Dnes perieme so svokrou, vonku hnusne, ani pradlo tam nemôžem dať vyschnúť..

Zuzka o výdavkoch ani nepíš, my máme vysoké náklady už skoro rok... a kde je koniec. Dnes večer vytiahnem golfače z krabice, nejako na ne nie je čas a musím ich obkukať pred tou našou cestou. Takže idete do Talianska?

Lucka pridavam Lauru k Naty. Tiež dodržuje striktne tabuľky 😀 .

A kde máme Kate- Katku? Zavalená prácou? Hm? Napíš ako sa ti darí 😉

zibzi
17. mar 2008

Ahojte, možem sa k vám pridať?

betka007
17. mar 2008

zibzi ahoj 🙂 jasne, odkial si?

zibzi
17. mar 2008

ahoj, som z vychodného Slovenska, Gelnica, ale žijem 10 rokov v Čechách, v Přepychách, okr. Rychnov nad Kněžnou

betka007
17. mar 2008

Aha, ja som tiez z vychodu, ale najvychodnejsie 🙂). Z Medzilaboriec. Chcete vediet pohlavie babatka?

zibzi
17. mar 2008

ak to nieje tajomstvo 😉

betka007
17. mar 2008

Tak manapadlo, musime my slovenky podavat danove priznanie aj na slovensku?? Znama mi teraz pisala,ze ho podaval, ze ho ma na nule, lebo pracuje a zije tu,ale kvoli tomu, ze je slovenka, tak to musi odovzdat aj doma. Ja tomu nerozumiem.

susik77
17. mar 2008

betka: ak tu nemas trv.pobyt, tak ano.ja uz nemusim 😉 ale aj ked som musela, tak som nepodavala. ale myslim, ze sa da tomu vyhnut, musis podat nej. potvrdenie, ze si danovy rezident v ceskej republike...skus si to nekde zistit-mozno u vasej uctovnicky, alebo na nete 😉

betka007
17. mar 2008

no ja som to nikdy nepodavala na slovensku. iba v cechach. trvaly pobyt mam v cechach. predtym som mala prechodny.. a slovenskymi danami som sa nikdy nezaoberala 😨

susik77
17. mar 2008

betka, tak to na slov. nemusis, len ten, kto tu nema trv.pobyt...ale je to odveci zakon-lebo ak nemas pracu na sk, tak tam priznavas 0 😎

zibzi
17. mar 2008

máte niektorá české občianstvo? ja tu žijem 10 rokov a z toho 3 roky som vydatá za čecha, ale ešte stále som si nezažiadala o české občianstvo a teraz som tehotná a tak by som to chcela dať do poriadku, kým sa malé narodí...
kam sa mám obrátiť?

susik77
17. mar 2008

zibzi: strasne sa zhorsili zakony...neviem, ci ti daju obcianstvo, skus sa spytat na slov. ambasade....

betka007
17. mar 2008

zuzka a co s tymi rokmi, co som bola v cz a trvaly pobyt mala na sk???? 😀 teda a ked si predstavim brata, co uz niekolko rokov zije v zajranici 😀 a nic neplati, neodvadza....

betka007
17. mar 2008

zibzi no niekedy sa davalo obcianstvo po 5. rokoch trvaleho pobytu v cr nie? ale ako to je teraz , netusim

zibzi
17. mar 2008

ok, skusim...
ešte by ste mi mohli poradiť ako si možem s vami písať bez toho aby po vložení príspevku mi to vyskočilo na zoznam diskusií, príde mi to divné aby som stále musela hľadať diskusiu, do ktorej píšem...

kattum
17. mar 2008

ahojte kocky, neviem, ci ste to uz spominali, ked tak prepacte, ze to znovu otvaram. Ked mam trvaly pobyt v CR, musim ho zrusit na Slovensku, je to pravda, ze pri tom odovzdam obciansky preukaz? Co to obnasa, kde ho musim zrusit?

susik77
17. mar 2008

kattum: mala by si zrusit-resp. odovzdat obcianku.ja som urobila...ale dost ludi na to kasle, tusim sa to nepostihuje...

zibzi
17. mar 2008

nie, neodovzdavas, ty sa nevzdavas obcianstva, ale menis iba pobyt. ja mam trvaly pobyt v chechach 10 rokov a stale mam slovensku obcianku a volim na slovensku, atd.

betka007
17. mar 2008

mne na cudzineckej policii povedali, ze ma maju automaticky odhlasit cesi, ked mam tu trvaly pobyt a slovenska strana by ma mala vyzvat k tomu,aby som odovzdala obcanku- majetok statu. A este mi povedalai na ambasade, ze sa mam preukazovat v cechach preukazom k trv.pobytu a na slovensku a v zahranici pasom 😕

susik77
17. mar 2008

betka-presne 😉

betka007
17. mar 2008

Hej a este mi pani na ambasade povedala, ze tym, ze mam trvaly pobyt v cechach , tak sa nesmiem preukazovat slovenskou obcankou, lebo tak zneuzivam doklad 😨 . Obcanka sluzi k tomu, ze je na nej uvedeny trvaly pobyt.. ktory by sa samozrejme nezhodoval s tym co je uvedene v tej fialovej knihe o povoleni k trvalemu pobytu....