Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

zibzi
17. mar 2008

no tak to som z toho blazon!!!!! ako hovoris, v cechach sa preukazujem preukazom trvaleho pobytu a doma, na slovensku, slovenskou obciankou, na ktoru i cestujem do zahranicia, bola som v Londyne.... kazdy obcan musi mat obcianku, nemozes byt bez obcianky... naozaj to nechapem ako to mohli povedat.... ja som ani nebola na ambasade, vsetko som si zariadovala na cudzineckej policii.... asi si z nas robia blaznov!!! 😀 a ty si tu obcianku odovzdala?

susik77
17. mar 2008

mne poved., ze v cechach tym preukazom o pobyte a bv zahranici pasom. obcianku uz mas neplatnu 😉

betka007
17. mar 2008

zibzi no prave ze na slovensku a v zahranici sa mas preukazovat pasom. bez obcianky mozes byt, ta sluzi iba k tomu, aby preukazala, kde mas trvaly pobyt. Aspon ja som dostala take info. Zo slovenskych a ceskych uradov 😨

zibzi
17. mar 2008

fakt? no tak to ma dostali.... ale ja pas nemam uz tak tri roky a preukazujem sa vsade obciankou.... to je teda sranda.... tak to asi budem mat este nejake problemy, co?

zibzi
17. mar 2008

zienky, este mi poradte ako ostanem v tejto diskusii a navyskakovalo mi to stale na zoznam diskusii, nebavi ma to stale hladat ☹

betka007
17. mar 2008

zibzi vybav si pas, obcanku odovzaj a mas po probleme 😉

zibzi
17. mar 2008

boze moj!!!! tak to teda urobim ako hovoris, zariadim si pas.... ale mne uz aj davali medzitym novu slov.obcianku, tak mi to mohli povedat.... no, urady!!! a potom si zariadim obcianstvo? ceske... mate ho niektora?

susik77
17. mar 2008

zibzi-to maju urady dobry bordel 😒 inak, dobre, ze ti ju niekde na hraniciach al. v zahranici nezobrali 😎 to by si vobec nemohla cestovat 😎

zibzi
17. mar 2008

nooo, to mas teda pravdu!!!! hlavne na ceste domov, to by si ma tam asi nechali 😨

sweetky
17. mar 2008

ahojte,nejaka slovenka v usti nad labem???? 😉

androna
autor
17. mar 2008

ste tu toho popisali.
vitaj zibzi.mam dotaz a mas este stale trvaly pobyt i na slovensku?
ja som si prave pred mesiacom zrusila trv.pobyt na slovensku.a betka ma pravdu.neni to nasa povinnost odhlasit si trv.pobyt na sk.mozete mat trv.pobyt tu i tu.a na uradoch je bordel. ja som si ho zrusila preto ze ma predvolavali ze som tam neprihlasila svoje dieta.tak som ho rovno zrusila.pani sa divila preco rusim trvaly pobyt ze ho predsa musim mat ked si chcem nechat obcianstvo coz je blbost.tak som jej to vysvetlila ze v EU mi staci jeden trv.pobyt.tak otvorila usta.
a co sa tyka dani.tak to bolo v pohode do tej doby nez si Fico vymyslel novelu zakona ze vsetci slovaci pracujuci v zahranici s trv.pobytom na slovensku musia podavat danove priznanie.i ked nulove ale musia.tak aj pre tuto blbost je lepsie vratit obcianku a nechat si iba ten cestovny pas.
jak je to s ceskym obcianstvom neviem ale az bude chvilka casu tak chcem zistit.ale agnienka tu pisala o tej zmene zakona co sa tyka trv.pobytu tak si myslim ze i s obcianstvom bude vecsi problem.

lullka30
17. mar 2008

ja mám 2.trvalé pobyty a k tomu aj slovenský OP, asi ma čoskoro zavrú do basy 😉
ja by som chcela české občianstvo, ale vobec neviem, že za akých podmienok ho možem dostať a hlavne, vobec nemám chuť si ho vybavovať a lietať po úradoch
V lete budem na Slovensku asi 2.týždne, tak asi odovzdám OP a vybavím nový pas, ešte ho mám totiž na priezvisko za slobodna a to budem vydatá 2.roky 😝

androna
autor
17. mar 2008

lulka preco by ta zatvarali.a pas si vymen.

susik77
17. mar 2008

luci, to ho mas uz asi neplatny 😝 inak, vy ste dobre, ze v poho s tymi dokladmi existujete 😎 ja som stresovala par dni po svatbe-dala som si expresne vybavit nove doklady-som sa bala 😎

androna
autor
17. mar 2008

susik jak sa daju vybavit expresne doklady.uz mi to doslo.ty mas vlastne manzela slovaka takze ste mali k dispozicii predpokladam sobasny list.
to ja mam cecha a dostali sme oddaci a s tym to trvalo jak s tym rodnym listom pre deticky.super rychle 3mes 😠 😠 nez mi vymenili meno na obcianke slovenskej.

androna
autor
17. mar 2008

a lulka ma pas platny.to nevadi ze je na meno za slobodna.vodicak a obcianka to je ine.

susik77
18. mar 2008

androna: ja neviem, ved vsade mas ze vsetky udaje kt. sa zmenia musis nahlasit tusim do par dni...a priezvisko je dost dolezite...a pas je jediny doklad, ak mas trv.pobyt, s kt. mozes vycestovat...ja by som sa to snazila zmenit.skor si myslim, ze vodicak nie je az tak dolezity-ale ak ta chyti kontrola a uvidi, ze na vodicaku je ine meno ako v dokladoch, tak mas problem...
ale ked vas citam, aky bordel maju policajti v dokladoch, tak je to asi uuuuplne jedno, hlavne ze mas nejaky papier u seba 😎

lullka30
18. mar 2008

androna, tá basa bola zo srandy 🙂
vodičák mám už na nové meno, ale v tom období, keď som ho vymieňala, tak sme sa sťahovali z podnájmu a pas som niekde ztratila a keď som prišla na Slovensko, tak chceli nejakých 4.tis za to, že som ho ztratila, tak som ma im na to vy...... po čase som ho našla, takže teraz v lete si konečne vybavím nový

lullka30
18. mar 2008

my máme oddací list, ale tuším, že keď som si chcela vybavť nový OP, tak chceli sobášny list

zittka
18. mar 2008

ahoj maminy, ako sa máte? my nič moc, stále nás trápia zúbky, ale nejako to zvládneme.

lullka - áno, potrebuješ sobášny list. ale keď máš trv. pobyt v ČR, tak neviem ako postupovať. asi cez ambasádu.

lullka30
18. mar 2008

ja už ten sobášny list mám dávno, ale trvalo to nejaký mesic, dokým ho v Nitre vystavili

Aj Natal rastú zuby, hore jedničky sa konečne prerezali, ale ešte sa chystajú vyliezť dvojky hore, takže sa dlhooooooooooooooo nevyspím

zittka
18. mar 2008

lullka - ja som si naivne myslela, že keď som si to so zúbkami užila pri Janke, že s Markétkou to bude iné, ale je to skoro rovnaké.

betka007
18. mar 2008

lulka a zittka pri tych zubkoch ako prerastaju tak babatka stale placu? ci je aj minuta ticha? ja len aby som sa vedela pripravit
😠

susik77
18. mar 2008

cafte, aj my sme placlivi kvoli zubkom ☹ ale mam aj dobru novinku: pred chvilkou sa mi mala doliwezla k hupaciemu kresielkuoprela sa o to a zacala sa zdvihat na nozicky. je to dost labilne, neda sa o to zapriet, tak som jej podala ruky a ona sa postavila 🙂 a strasne ju to bavilo 🙂
ale uvedomila som si, ze nemame nic vhodne v byte, kde bvy sa mohla opriet, ked sa chce postavit ☹
kusala to v postielke ale dobuchala si hlavicku ☹ stolicky mame dost lahke, takze ked sa ich chyti, tak sa pohnu ☹
poradte 😉

betka007
18. mar 2008

zuzka to je super 😀 , Verča je veľmi šikovna
😀

kattum
18. mar 2008

dik babulky za vsetky informacie, i ked su tak rozdielne, ze viem asi tolko co som vedela, ale teda nie je to nezakonne, ze mam trvyly pobyt na SLovensku i tu. Dodnes ma nikto nevyzval k vrateniu slov.obcianskeho preukazu. Ale asi ho vratim, ked by som mala problemy s tym nulovym danovym pruznanim... to su zakony... a bordel vsade...
Inak ja zijem v Brne, uz skor 2,5 roka, manzel je Cech, stihli sme za ten cas 2 deticky, takze moc prilezitosti na zozanemnie s novymi kamaratkymi nebolo, dost mi tu chybaju kamosky a kontakty, nemam s kym na kafco, alebo len tak na pokec, ci aerobic a pod. Teraz je to trosku nerealne, lebo mam mesacne babo, no neskor, budem zase sama. Ako vy zvladate odlucenie od rodiny, kamaratov a znamych?

emilyz
18. mar 2008

Ahojte kocky, zase vam tu vhupnem tak nevitane.
Kattum co sa tyka kamaratov - nejako to pride samo, nenasla si si vonku nejake mamicky? Alebo Slovenky tu cez internet, da sa...
Kocky v com je lepsi trvaly pobyt od prechodneho? Ked sa vam dieta narodilo tu a mate trvaly na Slovensku, musite ho nahlasit na Slovensku ako obcana alebo ako? Ale matersku beriete z Ciech?
Inac ak je prechodny, obcianka sa nemusi odovzdavat... ale na tej cudzineckej je to hrozne utrpenie, prave som tam vcera stracala nervy... milion cudzincov... nechcem byt rasistka 😀 ale ked to clovek vidi, tak ho to k tomu taha... 😀

lullka30
18. mar 2008

Susik, gratulujeme Verče- je fakt šikulka 🙂

Betka ,Natalka plače len v noci 😝 dnes je mrzutá aj cez deň, ale ináč je hodnučká, až na tie noci, keď sa budí 10x

susik77
18. mar 2008

Ahoj Emily-ak mas trvaly pobyt, mas podobne vyhody ako keby si tu mala obcianstvo-narok na vsetky socialne davky, mozes si kupit mobil na pausal, objednat si internet a pod.
ano, pokial dita nema ceske obcianstvo, aj keby ste mali obidvaja trv.pobyt v cechach, musis ho prihlasit na slovensku ako slov.obcana-nas pripad.
neznasam cudzinecku policiu-hlavne tie uradnicky-des 😠
inak, dakujeme za pochvaly 😉
betka: vy este nemate zubky?

lullka30
18. mar 2008

Susik, máte zubadla?
Zase by sme mohli spáchať nejaké stretnutie 😉