Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

zittka
1. apr 2008

kaja - my sme na tom podobne, keď Markétke lezú nové zúbky, tiež kašlala a mala nádchu, pri spodných i pri horných. snáď keď bude už teplejšie, tak to už prestane. a Šimonkovi prajem skoré uzdravenie.

zittka
1. apr 2008

betka - to bola teda prednáška 😀 😝

kajacz
2. apr 2008

dobré ránko 🙂 , aj ked dnes už asi nebude také pekné počasie... 😒
Včera, teda 1.apríla začal náš Šimon liezt sám po štyroch... 😵 , no vlastne neviem, či sa mám tešit alebo mi skončili zlaté časy... 😀

betka007
2. apr 2008

kaja super 🙂. my sme dnes boli na kontrole s Laurou s bed. klbami, konecne ma obe jadierka. Dr povedala, ze uz moze zacat chodit 😀 , lebo vobec nelezie,ale stavia sa na nohy 😀 . No,ale niekedy si zacuva, ale dopredu ju nikto nedostane. 😀 A este dr hovorila, ze na dalsiu kontrolu s dalsim babatkom 😀 . Manzel sa pytal, ci s nasim,alebo uz Laurinym 😀

zittka
2. apr 2008

ahoj
kaja - gratulka k lezeniu

betka - gratulka k jadierkam

dnes sme boli s Markétkou na poradni 8m - má 9410g a 71 cm

betka007
2. apr 2008

zittka ahojky 🙂 marketka ma krasne miery.. ako prikrmujes? davas uz desiate a olovranty?

zittka
2. apr 2008

betka - áno, už dávam aj desiate a olovranty. na desiatu dávam ovocie čerstvé alebo presnidávku, na obed masozeleninové príkrmy, na olovrant kašu - na noc nám nepomáha. a večer po kúpaní už len kojím. 🙂

betka007
2. apr 2008

Jaj a mlieko iba na tu noc a rano?

susik77
2. apr 2008

caute.
betka: to mas super ten egypt 🙂 na ako dlho ides? a beries aj lauru?
mne verca uz leze a stavia sa na nohy. dnes sme kupili prve boticky, ale asi jej ich davam nejak blbo, lebo ked ju v nich postavim, hrozne place ☹ su vysoke a ja vobec neviem, ked jej ich obujem, ci ma v nich dobre nozicku. inak su dobre, s certifikatom od dpk. predavacka jej ich odmerala-ma 18-tku.

androna
autor
2. apr 2008

zuzka mala si na topanocky musi zvyknut.ono to chvilku trva.davaj jej ich vzdy na chvilku nech si zvykne ale ked sa ti este plazi a lezie po styroch tak nie.to by jej vadili.

androna
autor
2. apr 2008

no a u nas mame tiez problemy so zubkami a som z toho uz na nervy.horucky a vecny plac.no a k tomu chce chodit a stale pada tak musim vsade s nim a beham za nim.no docela narocne obdobie.
pekne vam uz deticky papkaju.my sme uz pomaly zacali ale s tymi horuckami zase nejeme iba sa kojime.

susik77
2. apr 2008

andrejka: ona uz lezie po 4 uz sa vobec neplazi a kazdu chvilu sa vytahuje hore. myslis, ze davat topanky az ked zacne chodit?

androna
autor
2. apr 2008

no mne sa zacal stavat tiez v 7,5mes.ale striedal to s lezenim po styroch a vraj ked je to tak tak mu tie topanocky robia pri lezeni zle.topanocky davat az ked bude prevazne na dvoch nozkach.ono to chvilu trva nez sa v tom zdokonali a v topankach sa to musi tiez znova naucit.vsak uvidis jak ti zacne v topankach padat.ja som davala vzdy na chvilu a az po mes sme kupili kotnikove papucky na doma a boticky sme davali na von.fakt zalezi na malej jak bude rychla.ja som sa tiez stresovala na zaciatku a rychle kupovala a tiez som sa to ucila obut a maly si musel zvyknut.

susik77
2. apr 2008

aha, to som si vsimla, ze sa jej horsie vstava. aj tebe tak plakal?a ako sa maju obuvat? uplne rozsnurovat?

androna
autor
2. apr 2008

no ja som snurky roztiahla uplne a rukou spis palcom zistila ci to ma nasunute az dolu.ale je to docela maturita. 😀 😀

androna
autor
2. apr 2008

sa stale smejem ze jak prvorodicky riesime take prkotiny a vsetko sa ucime.pri druhom uz budeme expertky.holt nemame tu mamky aby nam to ukazovali 😀 😀

susik77
2. apr 2008

andrejka: ja som len rada 😎 mne mama pisala 10 mailov a sms, ze nemam davat malu na balkon spat v zime 😎

androna
autor
2. apr 2008

keby mi maly nespal celu zimu vonku tak nespi vobec. 😀

susik77
2. apr 2008

ona mi hovorila, ze ja by som tiez nespala vonku, ze peco davam ju 😎

androna
autor
2. apr 2008

no ja som tiez rada ze mi nikto do nicoho nekeca a informacie si najdem a vyberiem si z toho co mi osobne vyhovuje.

susik77
2. apr 2008

andrejka: inak, dany mi do tvare pripomina vercu, tiez taka baculka spokojnucka 🙂

susik77
2. apr 2008

inak, den a mesiac narod. mam rovnaky 🙂

androna
autor
2. apr 2008

uz si mi to pisala a preco uz nemas album a fotku?

susik77
2. apr 2008

kvoli roznym blbcom, so sa potulovali na konikovi v posl. case 😒

zittka
3. apr 2008

betka - ja kojím stále, len doobeda nie. inak o 8, 13, 16, 18, 20 hod

susik - gratulka k pokrokom

androna - zúbky sú potvorky, ale bude zas dobre

susik77
3. apr 2008

zittka: to si dobra 😎 ja som kojila uz len 3x denne, raz doobeda, pred spanim a nadranom a vcera som si objavila dve velke praskliny na bradavke a ako som kojila to bola silena bolest. davam si tak den prestavku.

kajacz
3. apr 2008

pekné ránko 🙂
U nás to s jedlom vyzerá takto: 6.00- kojím, 9.00- kojím, 11.30- obed(masozelenina), 13.00- kojím, 15.00- ovocie, 16.30- jogurt alebo kojím, a večer dám niekedy kašu a potom ešte dokojím alebo už len kojím, v noci sa mi teraz posledné dni budí len na jedno kojenie.

emilyz
3. apr 2008

Ahojte kocky, tak vam len do toho vhupnem, teraz som sa tak rozculila v praci nad zakernostou jednej kolegyne, ze som sa zaprisahala, ze cim skor na matersku a 2 deti po sebe! (po svadbe) tak by som sa rada s vami vymenila a nie sa pozerala na d...itu druhych, ktora je este aj tolerovana a platena

zittka
3. apr 2008

a nočné kojenie je 3krát k tomu, na to som zabudla 😉

emily - s tým nič neurobíš. skús sa nad to povzniesť, aj keď ľahké to nie je.

susik77
3. apr 2008

nemalo by sa to robit-nahradzat problemy materskou-ale na druhej strane ja teraz odkedy ma mala polroka celkom fajn relaxujem 😉