Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

gebi
23. apr 2008

Ahojky,

pozerám, že tu je samá pražanda... 😉
My sa chystáme zajtra na ambasádu do Prahy...Chcem pre malého slov.rodný list a potom aj občianstvo a dať si ho zapísať do pasu...
Dievčatká vy máte tiež svoje deti zapísané v pase?
Aj my sa chystáme na Slovensko 8.5., som až z Rožnavy, ale stavíme sa ešte u príbuzných v BA, aby to nebolo
také náročné pre malého...a to balenie, no to bude niečo...

androna
autor
23. apr 2008

gebi maly ma vlastny cesky pas.je to jednoduchsie.do pasu sa mi ho este nepodarilo stihnut dat zapisat.ale rodny list uz mame.

musko
23. apr 2008

Ahojte!
My sme stihli zapísať malého do pasu manžela - čecha - a ja som si potom vo Zvolene vybavila pre neho rod. list aj občianstvo. A grbi neboj - malý Vám cestu prespí. petrík je cestovateľ od malinka a vždy spal celú cestu - teraz už nie, už ho zaujíma, kde čo vidí 😉

kate77
24. apr 2008

Evi,ja vobec neviem,kde je Benkovka🙂,my bývame pri Kunratickom lese🙂 a VS-ekonm.Denisse,tiež som letele skyeorope,asi ine nelieta,či hej?Kupovala som to 2t pred odeletom za 2000,- tam i nazad.A ja tiež nie som zo KE..aaaž zo Svidníka..tatko po mna do KE skočil..Betka z Hrabovčíka mám kamošku..miženkaninovi-hovorí dačo??Je Zuzi,si sa mladá vydávala🙂 na dnešné pomery..u nás v práci,já 31 mi je a sme 2 vydaté🙂..všetko slobodné..taak si užijte Krkonošky..papaaa a pekný den všetkým...

denisse
24. apr 2008

dobre ranko 🙂
ako vas tak citam, tak rozmyslam o tom slovenskom rodnom liste pre malu. doteraz ma to ani nenapadalo, naco ho potrebuje? kvoli slovenskemu obcianstvu? nasa mala ma teda zatial cesky rodny list, ceske obcianstvo aj cesky vlastny pas, ale v auguste mu konci platnost tak neviem, co dalej .... aj ja si budem vybavovat novy pas, tak som si myslela, ze si malui donho necham zapisat ... ale to asi nepojde, ked nema slovensky rodny list, co?

kate77
24. apr 2008

A mna zas napadá,že ked som letela,tak som ukazovala len občiansky..a ked bude treba letiet s dietatkom,tak ten pas musí mat vlastný alebo zapísané v pase...a ako som ja vás čítala,že ste SK rodný list vybavovali 3 mesiace..to akože 3 mesiace nebudem moc íst domov-teda autom,hej ked nekontroluju na hraniciach...

androna
autor
24. apr 2008

denisse ak chces zapisat malu do slovenskeho pasu musis jej najprv vybavit rodny list slovensky.
ja budem malemu zase vybavovat novy cestovny pas ked mu skonci platnost pride mi to ako najlepsie.keby ste chceli dieta nechat cestovat napriklad s babickou tak je to najlepsie.
Kate neviem uz si nepametam ci ste obaja slovaci ci manzel cech.ak ste slovaci tak ano to trva tak dlho nez vybavis rodny list.a i ked ides autom tak ta mozu skontrolovat kdekolvek behom cesty ci pobytu,takze na tie hranice sa spoliehat neda.a my sa nechavame pripoistit pri kazdej ceste na slovensko a stale u toho vyzaduju pasy.
a na letisku stale kontroluju doklady i ked sme schengen.

denisse
24. apr 2008

tak hladam nejake info o tych rodnych listoch a pasoch a zatial som nasla len toto, mozno sa bude hodit tym, co este len babo cakaju:

http://www.somvprahe.sk/blog/andy/narodenie-die...

kate77
28. apr 2008

Baby ešte mi prosím povedzte,či ste daktorá využili odsávačky mlieka,či je dobré to doma mat,alebo je to blbost?Hm?

androna
autor
28. apr 2008

kate ahoj to uvidis asi az potom ci sa ti oplati kupit odsavacku.ja som nepouzivala ale potom ju stale mozes dokupit.akurat si asi vyhliadne kde a aku pre pripad ale dopredu by som nekupovala.

susik77
28. apr 2008

ahojte 😉 ako si uzivate krasne dni? 🙂 my super, s golfkami som veeelmi spokojna, dnes som dokupila univerz. plastenku 😎
kate: ja som odsavacku potrebovala hned ako som prisla z porodnice-na zvys. tvorby mlieka. mala som mech. Avent Isis, ze vraj je vynikajuca aj Medela.Ziadnu extra lacnu by som nekupovala, lebo sa natrapis...ale kup az ked budes askutocne potrebovat.

betka007
28. apr 2008

ahojky, my si uzivame krasne teple dni. Chodime s Laurou plavat na Jedlickaren a na prechadzky s goalfacmi, su uzasne. Vo stvrtok iideme na slovac, tesime sa, lebo tam ideme po roku 🙂.

Katka ja som nemala ziadnu odsavacku mlieka. Mlieka som mala dost, ale ako pisu baby vyhliadni si nejaku dobru a radsej do toho investuj, ked tio bude potrebne po porode.

Krasny zvysok dna vam prajem 😎

kate77
29. apr 2008

Ok dám na vaše rady a uvidím potom🙂Joj vy už s golfkami hej?Ta čo ste urobili s kočíkmi hlbokými..to sa moc nevyužili čo?My máme síce taký,že sa dá z hlbokého nasadit na sedenie,ale tie golfky -to asi menšie,lahšie,praktickejšie..

susik77
29. apr 2008

kate: ahoj, hlboky kocik caka na balkone na dalsie mimi 🙂
uvidis, ze okolo 5.mesiaca ti male uz nebude chciet byt ani v sport. verzii...v golfkach pozera dopredu a su aj lahke-super na prenasanie do metra a pod. 😉

androna
autor
29. apr 2008

tak my teda vyuzivame i hlboky kociar s sportovou verziou na doma na spanie a prechadzky lesom a golface do mesta.no a mame za sebou rocnu prehliadku a mame 10kg a 71cm.Dany trosku schudol. 😎

zuzulik
29. apr 2008

ahojte bambulky slovenky 🙂 ja sice este babanko necakam ani ziadne nemam, ale velmi sa on snazime ... som priamo z KE a teraz byvame za Prahou ( ze Letnanami Evicka 😉 )
a inak Kate 77 a Betka v Harbovciku pozname Mizenkovych a vo Svidniku mame rodinu 😉
Kate, mas pekny termin 7.7 😉

dzany
29. apr 2008

ahoj holky! do vašej diskuzie len občas nakukujem ale nedá mi nepodelit sa s vami o včerajší "super" zážitok 😠 s českými úradmi. Možno to poznáte z vlastnej skúsenosti, tak možno skor pre dievčatá čo len čakajú mimi :
v ČR mám trvalý pobyt, ale nemám občianstvo.Manžel je čech. Malá má pol roka a včera som jej šla dat urobit pas. Milá paní tam zistila že naša malá je prihlásená k trvalému pobytu na MěÚ ako bezdomovec (to sú jej slová!) 😠 že ked aj mám trvalý pobyt tak ona automaticky nie, takže ju musím prihlásit do evidencie občanov! Hlavne že sme pred týž. absolvovali vítanie občankov 😀 drsné

androna
autor
29. apr 2008

dzany ano presne tuto skusenost mame.ale je vylepsena.trvaly pobyt mal na adresu mestkeho uradu a normalne by mal mat ten matkin,nechceli ho ale prihlasit pretoze mna k trvalemu pobytu este cudzinecka do tej dedinky nenahlasila a uz tu byvam cez rok a stale ma tu cudzinecka nenahlasila.ale manzel si presadil aby maleho zaevidovali. 😲

dzany
29. apr 2008

no tak to androna tiež dobré 😅 ja fakt niekedy žasnem. MM už bol tak naštvaný že chcel sa íst hádat o poplatok za odpad - pretože ten paradoxne chceli aj za malú! aj ked tu teda ten tv.pobyt nemala!
ja to idem vybavovat bud. pondelok tak som tiež zvedavá čo ešte na mna vybafnú 😉

susik77
29. apr 2008

dzany: a to si bola na cudzineckej, al. miestnom urade? my sme zatial tiez malej nevybav. trv. pobyt, obaja tu mame trvaly, sme slovaci. tak som zvedava, co nas caka 😎
androna: aj ja som si to tak predstavovala, ze sportak na spanie a prechadzky v lese, ale ked ju tam davam, hned spusti rev, taze spi v giolfkach na balkone-daju sa dat uplne do lahu, aj les musime zvladat s nimi-prevazna cast je po asfaltke

dzany
29. apr 2008

susik priamo na evidencii obyvatelov, u nás je to tam čo robia aj občianky. Je na to taká žiadost a potrebuješ kúpnu zmluvu a výpis z katastru nemov.
ináč ja som si tiež objednala golky a čakám ich každým dnom a velmi sa teším, lebo s velkym kočarom sa nedá moc chodit na výlety 😉

denisse
29. apr 2008

ahoj vospolok,
tak aby som sa nenudila, tak som stratila svoj preukaz povolenia k trvalemu pobytu a caka ma vybavovanie noveho ☹ tak sa hrozne tesim, buduci pondelok sa chystam na cudzinecku, ta je vraj teraz na zizkove na konevovej. neviete nahodou ci su tam stale velke fronty? ja som uz tri roky nebola, tak neviem ... a chystam sa az poobede, ked mm pride z prace, tak snad daco stihnem vybavit, mali by tam byt do 17.00 ...

susik77
29. apr 2008

denisse; ano, stale sialene fronty 😒 oplati sa ist rano o 7...manzel siel raz cez obed a uz ani nedavali poradove listky ☹
dzany-my asi budeme musiet iost na cudzinecku, kedze sme slovaci.

betka007
30. apr 2008

dzany ahojky, aj my to mame tak 🙂. Mala ma trvaôly pobyt na urade, kde sa narodila - POdoli, lebo ja som cudzinec a pobyt sa riesi podla matky. U cudziniek to takto robia. Musis ist zaevidvaoat dieta, tak kde mas trvaly pobyt aj ty. My sme to maliu ntak, za tam kde mam trvaly pobyt ja - sme mali prenajaty byt a stahovali sme sa k manzelovym rodicom, takze som malu nikde nenahlasovala a vykaslala sa na to, ze to urobim, kde si ja prehlasim travly pobyt, tak nahlasim aj malu...

inac baby 🙄 Laura ma od vcera zvysenu teplotu okolo 37,7st.C. Dnes sme s nou boli opri poediatrovi, poslal nas na ORL, kde nic nezistili, pediater hovoril, ze to budu asi zubky. Ze to nez vyjdu von, trva ajh mesiac. My sme plasili kvoli tomu, ze rano mame vyrazit na SLovac. Ojoj.

zuzlik ahojky, ja tam nepoznam nikoho. Mamka sa tam prestahovala za patrtnerom a my tam ideme prvykrat 😎 a celkobvo na SLovac ideme presne po roku. 😎

susik77
30. apr 2008

betka: stastnu cestu 🙂 my ideme zajtra do krkonos na viikend 🙂

evicka1
2. máj 2008

zuzulik je a kde to za letnanami byvate? pekny den
😉

bianca
2. máj 2008

ahojte.Staaaaaaaasne dlho som tu nebola.Ako sa mate?

androna
autor
2. máj 2008

ahoj bianca.my sa mame vyborne.maly ma uzasne roztomile obdobie az na to ze za nim musim vsade behat.co ty jak sa mate?

bianca
2. máj 2008

ahojky.asi dobre.Prezivam od poradne k poradni a dufam ze je ok

bianca
4. máj 2008

Ahojte.Pozerali ste niekto hokej?Ja som vydrazala az do konca 😉