Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
26. máj 2008

baby, ako chcete 😉 ja v stredu nemozem a v piatok balim na slovensko. potom az dalsi tyzden

kate77
26. máj 2008

Tak potom nejako ten štvrtok...okolo obeda a Vyšehrad,aby mohla príst Lucia a mala to potom blízko s tým predaním malej🙂..tak čo-ooo?Vyšehrad vo štrtok okolo 11 tej???hm vlastne vy povedzte,lebo neviem kedy deti dávate spinkat

susik77
26. máj 2008

mala sa vyspi aj v kociku, takze to az tak neva...skor ako s obedom? lebo potreb. aj malej dat niekde zohriat...

betka007
26. máj 2008

ok 😎 , vo stvrtok o 11 na Vysehrade. To akoze niekde pri metre alebo kde??? Prosim napiste mi nejaky orientacny bod, aby som to nasla 😎

Zuzka, ty to pounas na vysehrade, urcite je tam nejaka restika, nie? Dali by sme si to trebars ohriat do mikrovlnky, to z nas budu mat radost 🙂

susik77
26. máj 2008

ok, ale asi by som to tam organiz., len ked bude pekne. my sme jedli vonku, tak snad su schopni to tam niekde ohriat...

betka007
26. máj 2008

a su tam nejake restiky? hlasia teplo 😎

susik77
26. máj 2008

ano, viem asi o 3-4 , ale z toho tusim 2 cenovo skor pre zahran. turistov. prip. mozme byt vonku, kde som bola s mmem, tam sa da 😉

susik77
26. máj 2008

baby, inak dnes mi kamoska co byva tu oproti a ma rovnako stareho syna ako je verca povedala, ze je v 3.mesiaci 😎 obdivujem...ja si este neviem predstavit cakat teraz 2.baby-obzvlast, keby bolo tak aktivne ako veronika 😎
budu musiet kupit surodenecky kocik-ked sa narodi, maly bude mat 15 mesiacov 😎
ja rozmyslam, ze my zacneme mozno skusat tak na jesen, uvidime 🙂 chcem si uzit aspon 1 dovcu 🙂

lullka30
26. máj 2008

o 11.h mi vyhovuje, asi by sme sa mohli stretnúť pri výstupe z metra, veď sa poznáme, tak sa tam nájdeme

kate77
26. máj 2008

tak zatial teda štvrtok o 11.00 na Vyšehrade,je to tam také presklené,tak by sme sa tam mali zbadat....asi budeme nápadné, 3 mamy s kočíkmi a jedna pupkatá🙂..S tým jedením to fakt neviem kde..na Vyšehrad som chodila na prechádzky,poprípade je tam také vonkajšie a la Letná/Riegrove sady sedenie..dúfam,že niečo nájdeme..

lullka30
26. máj 2008

kate, že pupkatá- no veru, máš to za pár 🙂

kate77
26. máj 2008

no mám🙂 dnes som bola spisovt porodopis v Krči..ale bolo to rýchle,lebo tam o mne všetko mali z minulého roku....
Joj a ludia sa ma pýtaju,či dvojčatá čakám🙂

betka007
26. máj 2008

Baby, zajtra rano ideme do Hradca, mam tam prijimacky do skoly. Vobec sa nestresujem, ze som knihy neotvorila, boli sme na veceri, pozrela som osklivku katku a idem spat 🙂. Vysledok mam jasny uz teraz,ale aspon nejaka skusenost. Nevyjde to tento rok, tak dalsi snad 😉

daniela1983
27. máj 2008

ahojte baby! chcem sa vas spytat, co uz zijete v cechach ake to bolo na zaciatku? co vsetko ste museli vybavovat, ako z dokladmi, kolko musi clovek odpracovat dni, aby mal narok na matersku a rodicovsku a ako sta riesili poustovnu? skratka vbsetko co vas napadne. diky moc. mame sa stahovat a trochu sa toho desim. ☹

kate77
27. máj 2008

Ahoj Daniela,tak my sme sem prisli ked to bolo o trosilinku nárocnejsie,že sme sa každý rok museli hlásit nacudzineckej polícii..Teraz sme vEU,taká povinnost nie je a všetko potrebné rieši zamestnávatel,takže ak máš v CR prácu je všetko ok..zamestnávatel ta prihlási do poistovně a zaistí kartičku a i na úrad práce hlásí zamestnávatel,že ta zamestnal,tod vsjo...(to bolo akože rusky)..

daniela1983
27. máj 2008

diky kate, no lebo neviem presne kolko dni tam budeme kym nastupim do prace, ze ci potom to prechodne obdobie nebude treba nejako riesit, medzi pristahovanim a nastupom do prace.

bianca
27. máj 2008

ahojte

danielka nic sa neboj.Ja som sla do CR ked som mala 18r. a papiere sa daju zvladnut.Jedine co budes musiet vybavit je prechodny pobyt inak tak ako pise Katka.

susik77
27. máj 2008

Baby, sorry, ja nestiham ten Vysehrad ☹ Musim ponakupovat na Slovensko, balit a este porozmyslat co budem robit u svokrovcov na krst-pohostenie...Ak mate napady, tak mi pls hodte do IP.Diky 😉

betka007
28. máj 2008

Ahojky baby, tak co? bude nejake stretko?

lullka30
28. máj 2008

Ja to musím tiež odvolať ☹ kamoška potrebuje hlídání....

kate77
29. máj 2008

Aha ta ja som včera nemala čas kuknut na net,ta teraz neviem...či príde dakto či čo?Hm Betka,Zuzka?

kate77
29. máj 2008

Aha uz vidím,že Zuzka balí....som nejak neprečítala...

betka007
29. máj 2008

Ahojky, ja mam cas ist na stretko, ale o pol druhej musim ist na Namesti Miru

kate77
29. máj 2008

tak fajn v poho..možme sa prejst,tiež som počítala že cca 13.00 pojdem ešte so segrou,takže vyhovuje..Dobre Bety a stíhaš v poho hej na tu 11.0..ty ideš z Muzea?

betka007
29. máj 2008

Katka ja idem z hornich pocernic, ale stiham, teraz sa laura najedla, dostane desiatu, po ceste sa vyspi a na vysehrade sa naobeduje 🙂

kate77
29. máj 2008

Tak paráda, tak aspon my dve🙂 idem teda umyt vlasy a o 11.00 na Vysehrade,posielam i tel pre istotu ,ty mi tiež napiš🙂 je to tam sice všetko presklené,určite se uvidíme🙂

susik77
29. máj 2008

ahojte, buduci tyzden chceme ist s mmem s malymi kupat sa do Podoli-na vonk. bazen. je tam aj detsky. tak skusim pozistovat co a ako a prip. by sme mohli zorganiz. to pla 😉 vanie

emilyz
29. máj 2008

Caute kocky, daniela vobec sa toho nedes, ved ste na to dvaja! Zo zaciatku par problemov, ale potom si zvyknes 😉 a bude dobre

susik77
30. máj 2008

Ahojte baby-Katka, Betka-ake bolo stretko? 🙂

kate77
30. máj 2008

Ahojky...paráda bolo..sme si hned dali obedík(ešte pred samotnoou prechádzkou)..čas zbehol tak rýchlo...sme kecali jak staré Blažkové,že ani ja ani Betka sme nestihli úplně načas to dalšie stretko 😉