Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
23. júl 2007

😀 tak dobru, uzi si to 😀 zavidim, ja si uz cez brucho nevidim 😎 😀

ao
23. júl 2007

susik: a prečo si si nakoniec vybrala to Podolí?

ao
23. júl 2007

emalea: tak to bež... manželské hrátky sú manželské hrátky 😉 dobrú noc

emalea
23. júl 2007

V Cechach? Len tak. Chceli sme ist po mojej skole do Anglicka, skusit iny svet a lepsiu pracu, ale moja rodina nas prehovorila, nech skusime Prahu. Myslim teda prazska rodina, tak sme skusili a uz zostali. Ked sa narodili dievcata, chceli sme vlastne byvanie, ale v Prahe sa nam za tie peniaze nic nepozdavalo, tak sme skoncili tu 🙂

emalea
23. júl 2007

susik, ved uz to mas za par! Nehovor mi, ze teraz mylsis na manzelske hratky! 😀 To ja som mala teda ine problemy 😀

emalea
23. júl 2007

dobru noc dievcata 😵

ao
23. júl 2007

emalea: Kladno je fajn, vačšina mojich kolegov na letisku je z Kladna

ao
23. júl 2007

dobrú noc 🙂

susik77
23. júl 2007

ao: pretoze byvame na P-4, do Podoli to mame tak 15 min. autom a Podoli patri medzi 2 najleps. porod. v Prahe-perf. Jip-ka 😉

susik77
23. júl 2007

emalea: no, ja viem, ale uz sa strasne tesim na zivot bez brucha 😉 ako budem moct robit norm. aktivity 😉

ao
23. júl 2007

aha, príbuzná nakoniec nerodila na Podolí, mali stop stav, ale vědľa v Krči a veľmi si to pochvaľovala. Patria medzi Baby Friendly Hospital a hovorila, že tam rozkojili fakt každú maminu. Ak by mali stop stav, tam to nemáte až tak ďaleko 😉

susik77
23. júl 2007

ao: ano, krc je 2. v poradi 😉 to mame 5 min. autom 😎 Ale radsej by som sla do Podoli-su tam ovela krajsie porod. boxy a koleg. tam teraz rodila a strasne si chvalila personal...

ao
23. júl 2007

susik: to bude určite aj tam a možno to okolie nebudeš ani vnímať...
v ktorom týždni ste sa dozvedeli pohlavie?

susik77
23. júl 2007

v 20.bola som v Gennete na ultrazv. a bol tam fajn lekar 😉 Inak, manzel hned videl, ze je to dievcatko, ja som vobec nevedela,. kam mam pozerat 😀

susik77
23. júl 2007

ja uz idem tiez spat, dobru nocku 😉

ao
23. júl 2007

susik: tiež sa tam chystám, manžel povedal, že to je jediné zariadenie, kam ho dostanem 😀 bývame od toho asi 5 min prechádzky, takže sa tam na jeseň vyberieme.
tak ďakujem za pokec a prajem dobrú noc 🙂

bianca
23. júl 2007

bru noc 😵

mmem
24. júl 2007

dobre ranko🙂
vidim ze ste vcera nemohli zaspat;)
susik: ten rodny by ti mali bez problemov vybavit vasi, ja som ho tiez mala niekde zalozeny a ked sme mali pred 3-rokmi svadbu tak mi ho mamina vybavyla bez problemov,
ta pani na ambasade je velmi mila,volala som tam viackrat a vzdy bola velmi ochotna, pytala som sa doknca aj na to ceske obcianstvo mimca a povedala mi ze to zavisi od toho ako maju spravene dohody jednotlive staty medzi sebou a pre CR a SR to neplati t.z, ze ked sme obaja slovaci tak bude aj nase mimco slovenske aj ked je Made in CZ 🙂

a cudzinecka policia - no komment, kym som nas prihlasila bola som tam 4x a potom este pre tie potvrdenia, ale na mna boli celkom mili aj ma vzali dopredu - sa bali ze neodtial neodidem 2v1 🙂, ale ked som videla ako sa spravaju k niektorym, bolo mi z toho zle🙂

susik77
24. júl 2007

ahojte 😉 mmem: aka bola noc? 😉 mna mala nad ranom trochu kopala ale inak ok, uz mi zacinaju sny, ze sa mi rozbieha porod, no, som zvedava kedy a ako to zacne 😎

lullka30
24. júl 2007

Ahoj holky, tak aj ja sa k Vám pridám.
Bývam v ČR 4.roky a min.rok som sa vydala za Pražáka 🙂 a tento rok pred mesiacom sa nám narodilo deťátko, malý čertík Natálie.
Bývame v Braníku a rodila som v Podolí cis.rezom lebo malá bola otočená koncem pánevním. Ten rez bol OK, ale ležala som tam týždeň a už mi z toho hrabalo.
Natál spí a tak mám chvílku čas prečítať si koníka
Majte sa krásne a tie čo čaká porod- pevné nervy a krásne miminá

emalea
24. júl 2007

Ahoj Lulka!
My sme tiez byvali v Braniku, ale len v podnajme. Na Branickej, hned pri autobusovej zastavke Pristaviste.

No musim ist, lebo uz som pisala prispevok do kladenskej diskusie a mam tu mierny prevrat 😀 musim sa venovat divej zveri

Tak pekny den 😵

androna
autor
24. júl 2007

ahoj zeny!
no vas docitat to dalo prace. to nemate nic lepsie na praci o polnoci??? 😀
rodne listy sa vydavaju v mieste rodiska tak je jedno kde mate trvaly pobyt aj ake je obcianstvo.rodny list iba v rodisku a vystavia to aj vasim rodicom.
AO neviem ake mas skusenosti ty s ambasadou ale my hrozne.pani su mile a super ale ta spusta ukrajincov a ciganov co tam caka.to nechali tie pani vyhlasit ci tam niesu nejaki slovaci co potrebuju nieco vybavit a samozrejme ze nas ta vychodna divocina nechcela pustit.

androna
autor
24. júl 2007

silvi ja pochadzam z Lipian pri Presove.
ak je spojenie CR a SK manzelia tak dieta ma narok na oba rodne listy.
to s tym ceskym obcianstvom to som este nezistovala ale nepotesili ste ma.tak uvidime ci do toho pojdem ci nie.
Silvi a Kladno cudzinecka nic moc.1x sme tam boli sami a 2x samozrejme ked som mala prcka tak davy.

androna
autor
24. júl 2007

k tomu vasmu nacionalizmu.
podla mojich skusenosti sme na tom ako slovaci v cechach ovela lepsie ako cech na slovensku. 😝 slovaci su totiz v tomto smere s tou laskou k cechom na tom biedne.

androna
autor
24. júl 2007

ale ako vsade na svete tak su v kazdej krajine dobri i zli tak si vyberajte tych dobrych a budete sa mat dobre.zlych zavistlivcov akurat prehliadnite.
mam ocakavat ze o polnoci bude dalsi slet slovenskych carodejnic na tejto teme.tak by to nazval moj vtipny manzel. 😀 😀 😀
tak dajte vediet.on ma nocnu tak sa pridam. 🙂 🙂

bianca
24. júl 2007

baby pomoc.Boli ma v krku 😢 .Neviete ci sa mozu brat neake ATB v 1 trimestri?
androna: mi sme s Bardejova,takze skoro susedy 🙂

androna
autor
24. júl 2007

bianca v prvom trimestri najlepsie nic.tak pekne kloktat solny roztok a vylezat to.asi by si mohla sirup stodal je to homeopatikum ale niesom si ista.

bianca
24. júl 2007

no nic.Pokial sa ro nezlepsi tak zatra pojdem dr.Nebudem riskovat.neviem ci na nemoze aj Bioparox-lokalne ATB.Viem ze sa moze v tehotenstve,ale neviem od ktoreho mesiaca.Aj tak ma dr.posle na ORL.Uz poznam jej postupy.

mmem
24. júl 2007

na chvilku sa pridam🙂
bianca skus nejake Homeopatika_ homeogene9 a na bolest v hrdle homeovox, alebo mozes aj bioparox, myslim ze penicilin sa moze,ale neviem ci v 1.trimestri-radsej by som to konzultovala s lekarom

lullka30
24. júl 2007

Emaela- my bávame na Branickej 😀
Bianca, ja som tiež brala homeopatiká na to hrdlo- HOMEOGENE 9 a pomohlo to