Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

zittka
21. jún 2008

lullka - Natálke dodatočne všetko naj a užite si dovču

lullka30
24. jún 2008

Ahoj baby, sme doma z dovolenky. Bolo super, aj keď to počasie bolo zo začiatku upršané, ale aspoň na 2.dni sme sa dostali aj k moru. Fotky som pridala. Cestovali sme v noci a bolo to lepšie ako cez deň, lebo Natalka celú noc prespala a cez deň by v autosedačke nevydžala ani hodinu.
Nejaké novinky o Katke? Nejako dlho nepísala, tak možno je v porodnici 🙂
Ak budete mať čas na budúci týždn, tak by sme sa mohli stretnuť

kate77
25. jún 2008

Caute,včera som bola na kontrola,že čípek se prej ztenšuje...a ja že či to už budem rodit sa pýtam....🙂 ta možem nemusím...strašne individuálne...Zas robili merania..stále stejne 3.týžden že 3,5kg...no ale počítám že bude viac ,bo tuk tam nevidno že????

kate77
25. jún 2008

Tak som skukla fotky Lucky....fajne vam bolo...aj jaaaa chcem..tak snad za rok🙂

zuzu2201
27. jún 2008

Ahoj, chcela by som sa spytat ci niekto nevie ako to mam urobit so zdravotnym poistenim,dcera sa narodila na slovensku a teraz zijeme v cechach,na slovensku mi to hradi stat.Ako ju mam prilasit prechodny pobyt tu nemame .Mate niekto podobny problem.Viem, ze existuje kompletne poistenie plati sa nejak 1200 ale za vstupnu prehliadku u doktora , ktory posudi zdrav. stav mam zaplatit 2000.

evaviki
28. jún 2008

Ahoj,
ja by som tiez potrebovala poradit.. Pred tyzdnom som sa na Slovensku vydala za priatela, ktory je cech. Byvam a pracujem uz vyse roka v Prahe. Lenze som ostala na PN (na rizikovom) a potrebujem si vybavit novy OP kvoli menu a zaroven chcem zmenit trvale bydlisko, aby som ho mala v Prahe. Najjednoduchsie by bolo ist do Blavy, kde mam teraz trvale bydlisko, ale ked mne je v aute tak strasne zle a mala by som lezat a nie sa trmacat po D1 ☹
Prosiim pomoooc..

musko
29. jún 2008

eva, ale nový OP mať musíš, pretože inak Ti neudelia TP v Prahe - tam musíš s novým OP - urobia zmenu v Tvojom doklade cudzinca žijúceho na území ČR a potom si požiadaš o udelenie TP na základe sobáša s občanom ČR....

evaviki
29. jún 2008

Noo, lenze ja neviem, ako dostanem OP, ked nemozem odist z domu.. A takisto nevlastnim ziadny doklad cudzinca, uff.. ☹

betka007
30. jún 2008

Ahojky baby, vcera sme sa vratili z Chorvatska, bolo celkom dobre. Dnes som volala dr ohladom vysledkov krvi Laury. Ma alergiu na kravske mlieko. Ze je to trochu nad normou. Mame prestat davat Nutrilon a zacat davat hypoalergenny a nedavat mliecne vyrobky. Jogurty kysle moze ☹

kate77
30. jún 2008

CAf Beth...a dajake foto z Chorvatska nebude?ako bolo?co malá?nebolo to náročné?
Zuzu2201: zdravotné poistenie..a ty ho tu máš,alebo nie??Dieta dostava poistenie podla matky..takže ak si na materskej alebo túnebodaj dostávaš zo SK?Riešenie by ešte bolo,že manžel pracuje v ČR..tým má zrejme českú zdravotnú poistovnu(poistenie zdravotné sa nevztahuje na povolenie k prechodnému pobytu,ale nás tam hlásí zamestnávatel..ako náhle v čr prestaneš pracovat,prestáva platit i preukaz poistenca,lebo ta zamestnávatel odhlásí z verejného poistenia)) a može teba i dcérku prihlásit on ako nezaopatrených členov rodiny...všetko zistíš v konkrétnej poistovni...

susik77
30. jún 2008

betka: to je drsne ☹ drzte sa 😉
inak baby, my mame tiez zazitok: dnes bol manzel vybavit malej trv. pobyt, kedze obidvaja tu mame trvaly. a povedali mu, ze podla novych zakonov jej mozu dat max. prechodny 😠
tak bol na ministerstve vnutra poziadat v ramci azylu o humanitarnu pomoc a tam mu slubili, ze jej daju trvaly 😎

susik77
30. jún 2008

betka: a ako bolo?ako sa pacilo laure? kupala sa v mori? 🙂

betka007
30. jún 2008

v Chorvatsku bolo fajne, len kratko. Ubytovanie sme mali hrozne. Cesta dlha, ale bolo tam slnecno, teplo. Trochu sme sa opalili. Laura sa kupala stale v mori, velmi sa jej pacilo. Zahojila sa jej tam pindulka, Takze to je asi fakt os mliecnych vyrobkov. Lebo tam pila iba rtano a vecer mlieko a nejedla ziadnych pribinacikov...

Zuzka to co za glupocina s tym trvalym pobytom??? Ved to ma dieta rovnake ako matka.., ne?

susik77
30. jún 2008

betka: ze vraj sa zmenil zakon ako sme vstupili do senghenu...bez trval. pobytu by mi ju tu ale ani do skolky anido skoly nevzali, tak je tu plno 😝

betka007
30. jún 2008

teda, tak ako to vlastne poriesite?

susik77
30. jún 2008

no, manzelovi slubili na minister. vnutra ze jej ho daju v ramci humanit. pomoci 😎
inak, ta vasa alergia je divna...poslala vas detska dr. aj na alergologiu?

susik77
30. jún 2008

ja som si myslela, ze verca tiez ma tu alergiu, ale vsetci, aj v nemocke mi tvrdili, ze ak by ju mala, tak by mala ekzem al. krv v stolici hned ked som jej dala 1.krat UM. A ten nutrilon HA1 na to nepomaha, len Nutrilon Pepti-tam to je nastiepene 😉

betka007
30. jún 2008

zuzka laure to zistili z krvi 😒

susik77
30. jún 2008

to je zvlastne, a kedy jej zacali tie ekzemy? tomu teda fakt nerozumiem, kazdy mi tvrdi, ze ta alergia na bielk. krav. mlieka zacina hned ako dostane dieta kravske mlieko, teda aj umele...

betka007
1. júl 2008

Katka ahoj, ako to s tebou vyzera? AKo sa citis?

betka007
1. júl 2008

Baby, ta ja som dnes predala kociar. Bol tu taki mili parik od Brna a hned ako ho videli, tak si ho brali. Super 🙂

kate77
2. júl 2008

Caute,včera som bola na kontrole,malá sa tam má ok,ale i tak som z toho na nervy.jak sato blíži...vraj je hrdlo ,,měkčí,, ale délka jako minule...A tie tepla..katastrofa pre mna!!nevládzem už ani na Chodov dojst🙂ale autom he-ej🙂
Zuzi ta som v šoku s tým trvalým pobytom..šak dajaké zákony o rodine?to je divné..rodičia maju trvalý a dieťa nemá mat?
Beth..jakto že ked ma niekto alergiu na mlieko..pribináčky nie a jogurtíky hej?I ked si pamatám,že ja som z mlieka vracala do nejaých12-13 rokov,zato Termixy mi nevadili..ta neviem či to mohla byt tiež alergia,ale teraz mlieko možem...

kate77
2. júl 2008

Baby ešte dačo..vy čo ste rodili v lete..to ked je tak teplo tak aké vecičky mám malej pripravit na oblečenie?To ešte nemá taku termoreguláciu malé ..takže treba dlhe,či krátke?čo čiapka ?No ale perinka či zavinovačka-to už asi moc čo?Ale to mi asi povedia potom i v porodnici..ale ja už asi stresujem..bo som celý den doma,jak už nevládzem moc chodit a blíži sa to..furt by som čosi čistila a to vobec nie som nejaká maniačka na totálny poriadok🙂

emilyz
2. júl 2008

CAute kocky, kate drzim palce, nech to vsetko dopadne v pohode
V ktorej nemocnici budes rodit?

susik77
2. júl 2008

katka, stacia bodycka s kratkym rukavom, radsej zober 56, mala mala 52 cm a 3.7 kg a 62 jej oli velikee 😒
v horku bodycka stacia. zavinovacku ti tam daju-taku bielu tenku a nozicky zavinu do plienky. este si zober podbradnicky, my sme ich mali v kuse, mala stale blinkala 😉
inak, ja som bola bordelar, ale odkedy sa verca narodila som maniacka na upratovanie-to je rodicovska deformacia 😀

kate77
3. júl 2008

Emilyz..chodim do Krče...
Hej,stačia body s krátkym?paráda

betka007
3. júl 2008

Krasny dnik vsetkym 🙂

Katka ziaden poslicek? AJ my sme davali body s kratkym rukavom

kate77
3. júl 2008

A co ja viem?Kus ma bolelo v podbruchu v noci..ale to už asi 2 týždne,tak občas zabolí...dufam,že dajak prídem nato,že to UŽ!!! 😲

betka007
3. júl 2008

Katka urcite na to prides, takze uz nechodis ani na chodov? Co robis cele dni? My sme stale na zahrade a sem tam skocime s kamoskami na kafco

susik77
3. júl 2008

cafte, my uz dnes poobede odjizdime do Talianska 🙂 Vcera som dostala pre malu asi to, co ste mali vy-betka. Pre lauru-taky zlty kruh, v ktorom moze mala vo vode sediet. Tak ju povozime🙂Sa uz tesiiim 😵
Len zvladnut tu cestu ☹