Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
19. júl 2007

ahoj 🙂

androna
autor
19. júl 2007

no clovek sa cely zivot uci.akurat stale som nenasla kde sa prihlasit natrvalo.

bianca
19. júl 2007

ahojky 😉

miselinik
19. júl 2007

Super, že sa netreba prihlasovať na oboch stránkach. 😀

bianca
19. júl 2007

no netreba a ani na ceskych

miselinik
19. júl 2007

no ušetrí to čas a aspoň nám nič z príspevkov neujde. 😀

bianca
19. júl 2007

presne tak 😀

miselinik
19. júl 2007

bianca ty si ale ukecaná. 😀 😀 😀

bianca
19. júl 2007

ani nie tak ukecana ako unavena 😒 .Zaspavam za PC 😠

miselinik
19. júl 2007

tak potom si chod ľahnúť a odpočívaj pokiaľ to je možné.

miselinik
19. júl 2007

idem si uložiť dieťa do postieľky a nakrmiť manžela. 😀 😀

bianca
19. júl 2007

hej lenze je nic ine uz ani nerobim.Iba spim a sem tam jem.Tie teploty ma zabijaju.Zlaty ventilator

androna
autor
19. júl 2007

ahoj babulky tak som sa aspon naucila pracovat s konikom.a ked ste si vsimli tak som zo sloveniek urobila sloivenky tak my to dufam nemate za zle.dnes bolo moje male zlaticko tak mrzute spal asi iba 2 hodinky dohromady po par minutach a stale sa chcel nosit.

emjee
19. júl 2007

androna hned to opravim, ziadne strachy 😉

androna
autor
19. júl 2007

diky emjee

ikka
20. júl 2007

Ahojte babulky,
tak pozeram, ze sme sa presunuli 🙂 Citala som este v starej teme...my este nemame pre nasu malu pas ☹ furt manzela vyhanam do Prahy, ale jaksi stale nie je cas...a to v oktobri chceme ist na Slovensko, tak neviem, ci to vobec stihneme, ked pisete, ze to dlho trva ☹

kate77
20. júl 2007

No ja sa z toho picnem 😎 .Kam mám teraz písat?Slovenky v čechách,či Slovenky v čechách 2?Baby navrhujem 1 tému uzamknút-kukám i tu i tu-i píšem tu i tu🙂.-Vie niekto ako sa to robí?Uzamknút..
Nemusíš mat na nu pas,ked ste obaja SK(neviem ako by to bolo,keby malá bola občan CR)Stačí ju mat zapísanú v pase-na počkanie v mieste trvalého pobytu-tak pošli manžela domov-nech si ju nechá zapísat,joj,ale vy Ikka možno máte už trvalý pobyt tu v ČR?Tak to sú zas iné pravidlá,jedině cez ambasádu!

bianca
20. júl 2007

ja som tiez zvedava ako to urobime.Mi sme si od svadby ani nevimenili pasy.Cestujeme na Obcianske 😒

androna
autor
20. júl 2007

dievcata kto ma manzela cecha tak ten si moze prcka nechat zapisat do ceskej obcanky a cestujete.ale ak ste obaja slovaci a prcek ma cesky rodny list tak urcite nestaci si to nechat iba zapisat.najprv sa meni cesky rodny list na slovensky.takze 2mesiace to trva
Kate uzamykanie robia adminovia.musi sa im napisat.

androna
autor
20. júl 2007

Kate a to mas overene ze ti zapisu dieta na zaklade ceskeho rodneho listu?
obcianstvo ma prcek vzdy po maminke aj zdravotnu poistovnu.ked nieste manzelia.

bianca
20. júl 2007

Ja i manzel sme Slovaci a na Slovesnko by sme sa chceli vratit.Rodit vsak budem v CR koli poisteniu.
Kamaratka kt.rodila pred par rokmi spominala neaku ambasadu v Prahe kde museli vybavot rodny list,ale to bolo este pred vstupom do EU.
Aky presne postup je teraz?Viete to niekto?

susik77
20. júl 2007

bianca: najprv s ceskym rodnym listom musi jeden rodic na slov. ambasadu v Prahe. Oni to poslu na Slovensko a do 2 mesiacov by malo mimco dostat slov. rodny list. Je dobre mat viac overenych kopii ceskeho rod. listu-pretoze treba ist zaroven aj na zdravotnu poistovnu-myslim do 8 dni po porode a na cudzinecku policiu-tiez co najskor...aby mimco dostalo pobyt-prechodny al. trvaly-podla toho, aky maju rodicia...teda hlavne matka.Tam by si si mala vypytat potvrdenie, ze si poziadala o pobyt a potom s tym a s rodnym listom ist na zdravot. poistovnu -myslim do 8 dni po porode. Inak, ak ste manzelia, moze vsetko vybavit otec dietata-doporucujem zobrat overenu kopiu sobasneho listu, pas, preukaz o trvalom-prechodnom pobyte a ten cesky rodny list dietata(overenu kopiu)

bianca
20. júl 2007

ty kokso

bianca
20. júl 2007

asi pojdem na vlastne naklady rodit na Slovensko.myslim ze to bude jednoduchsie

susik77
20. júl 2007

neblazni, ja chcem tiez na vsetko pouzit manzela 😉

bianca
20. júl 2007

hej ale Praha je od Ostravy troška z ruky a nemozem ho tam poslat sameho.Prahu ani jeden z nas nepozna.Snazim sa aspon najst www slov.ambasady,ale moc sa mi nedari

androna
autor
20. júl 2007

bianca ambasada
www.slovakemb.cz

androna
autor
20. júl 2007

a ja mam dobre skuenosti z ambasadou.akurat blbe je ze tam je tucet ukrajincov co cakaju na slovenske viza.ak to robite cez ambasadu tak to myslim stoji 200Kc ale poslu ti to na tvoje cesku adresu.ak sa to robi na slovensku cez matriku tak to poslu iba k rodicom. a tiez to trva tak dlho.
cesky rodny list trva podla lokality.u nas co my mame ohromne stastie na doklady.20dni este mi spackali meno tak vydavali novy a potom potvrdenie o ceskom obcianstve dalsich 14 dni.
takze nehrozi aby ste sa s rodnym listom hlasili na zdrv.poistovni do 8 dni

androna
autor
20. júl 2007

ta ambasada je Pod Hradbami 1
Praha 6
tel. 233113060
a uradne hodiny 8.30-12.00 PO az PIA

bianca
20. júl 2007

diky,diky,diky
A neslo by to tak,ze by som novopeceneho otca poslala rovno s rodnym listom na Slovensko?Musi sa postupovat cez ambasadu?Skusim tam pisnut maila