Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

sisa88
13. nov 2008

fakt? tak dufam ze je lne jeden druh prevenaru, lebo my sme na ot boli ockovani 2x uz a preto ssa vlastne pytam ze kolkokrat sa to ockuje a v SK sa doplaca asi 100SK- tak dufam,ze neexistuje viacero vaxin

sisa88
13. nov 2008

baby - ja som opat..a kolkokrat a kedy sa ockuje prevenar? su rozne druhy? pozerala som na net v CZ sa cely doplaca u nas v SK nie..tak som z toho chaos....nechcem aby ju preockovali, Dr sa tiez tak zvlatne pozerala, snad to vykmunikuju...

lullka30
13. nov 2008

ono záleží, že kedy bola Eliška očkovaná 1x-
ked ešte nemala 6.mesiacov, tak by ju mali očkovat 4x
ak mala už 7.mesiacov, tak iba 3x
my sme dali po 1.roku - Natalka dostane 2x

lullka30
13. nov 2008

teda ja to aspon tak chápem z tejto schémy:
http://www.prevenar.cz/Home/O-kov-n-/O-kovac--s...

lullka30
13. nov 2008

a to prvá vakcína stála tuším 1800kč, ja si to už nepamatám 😝

lullka30
13. nov 2008

dnes končím, zajtra sa asi neukážem, ideme na Moravu a v sobotu na Slovač, tak sa ozvem až v pondelok
majte sa tu krásne, nech su deti hodnučké a prespia vám celú noc v kuse 🙂

kajacz
14. nov 2008

pekné ránko 🙂 i ked u nás zase Londýn... 😒
My sme mali strašnú noc, Šimon sa o jednej zobudil s upchatým nosom, nemohol poriadne dýchat ale bez cumlíka zase nemohol zaspat...vkuse sa po mne prevaloval, fnukal, do rána sme poriadne nespali... 😒 teraz sa mu už spustila nádcha, ale je inak v pohodě. Navarené mám od včera, takže to po obede zalomím spolu s ním...

betka007
14. nov 2008

cus babenky, pekny dnik prajem 😉

sisa ja som vychodniarka, pochadzam z Medzilaboriec, to je koniec sveta 😀

zuzka konecne mate vysledky, uz len aby atb rychlo zabrali

katka Laura ma alergiu na krav.mlieko, nepapa nic kde by mohla byt stopa mlieka, ani pecivo jej nedavame , ani kysnute cesto, nic..... no a ako mala stale vyrazky na pindulke, tak vraj z alergie, takze drzi dietku, presli sme komplet vysetreniami v Motole. Bola u pediatricky a ta jej dala urobit kozne, detsku gyndu, krv komplet a moc niekolkokrat... Noi a vsade vysli hlavne crevne bakterie- z hovienok, ona ich mala az vo vnutri v pinduli, ale nie na okraji ale hlbsie, brali jej stery z vnutra tam sa to tiez preukazalo, takze to tam furt provokovalo vo vnutri.. az na to dostala od gyndarky mast a je klud..Aplikovalo sa to hrozne, lebo sa Laura branila a stresovalo ju to, ale mame to za sebou.... Teraz bude mat kontrolu po liecbe, takze som nechala vysetrit moc a s vysledkom ideme zase na detsku gyndu, aby jej urobili kontrlne stery z vnutra... to bude rev, ale aspon budeme vediet, ci sa to vykynozilo... Laura zacala mat tieto problemy od aprila- ked som bola na dovci... Tak neviem, ci sa nezanedbala hygiena, ze sa blbo omyla alebo co.. nechcem na nikoho nic hadzat. Do toho s Laurou zacal Martin vtedy chodit na kojenecke plavenie, tak ci aj tam nieco nedostala, no a aby toho nebolo dost, tak babicka dala vtedy papat Laure pribinackya prejavila sa u nej alergia.... Asi je to jedno s druhym a druhe s tretim 😉 . Ale poriesilo sa to, teraz je 2tyzdne bez vyrazok, takze pohoda. Len aby sa to neobjavilo znova...

betka007
14. nov 2008

Lucka vsetko naj k narodkam 🙂

kate77
14. nov 2008

Caute i dnes....
Ja si spomínam Beth že si vrevela,že sa jej práve testy zlepšili,že už asi nebude alergická,ale asi jedno s druhým..no my tiež sme na bezmliečnej diéte,ako začínam prikrmovat,tak si musím kupovat nemliečne kaš a vyrábat ich s tým jej mliekom..
Takže kaja bude dnes spat🙂
Zuzi..to ako niekde prechladla či ako dostala ten zápal.?

betka007
14. nov 2008

katka no, Laura nema velke hodnoty vysledov na alrgiu, ale aj to asi staci. Dr vravela, ze sa z toho casom dostane, ale nesmie mat v strave drazdivu zlozku - mlieko

petka152
14. nov 2008

caute baby
tieto alergie to hrozne. aj nasej sa vyhodila vyrazka v zahybe pod kolienkom. teraz neviem ci to ma z jedla, alebo z niecoho ineho. ja som mala ako mala ekzem od roka a modlim sa aby to nezdedila po mne, lebo to bolo muky dalsich 15 rokov. teraz to mam tak raz za rok, ze sa vyhadzem.

Katka: sari dnes zmastila plnu misu karfiolu so zemiakom, davam jej to take riedke dost, aby si zvykla papat lyzickou, som velmi rada ze jej chuti. vy ste kedy zacali prikrmovat? my pred tyzdnom.

Dnes balime kufre a ideme na tyzden na slovensko, urcite sa vam odtial ozvem.

kate77
14. nov 2008

Petka my hruza..20ml brokolice so zemiakom i to horko tažko,ani mlieko potom nechcela..děs

petka152
15. nov 2008

Katka Elen je este malinka,chce to asi cas, ved kolko spapa, tolko spapa, ono to samo pride.ved v mliecku ma vsetko co potrebuje. nasa dnes tiez nezjedla toho vela, mala brokolocu so zemiakom.

kate77
15. nov 2008

Hejtiež si hovorím,že asi nemá vek nato 😖 ..som teda mslela,že mlieko jej prestalo chutit,preto sme s mudr dohodli,že už začneme prikrmovat,ale ona začala asi celkovo vymýšlat

susik77
16. nov 2008

Ahojte, nechce sa vam ist zajtra niekomu bez deti na Chodov kupovat handry? 😎

kate77
17. nov 2008

Ahojky...ja som dnes bola ba chodove..dokonca bez elen a so segrou.....škoda,že som si to prečítala až teraz 😖 ..ale sa mi zdá,že som ta zahliadla..bola si v trafike?cca 16.30-16.50? neviem kolko bolo

susik77
17. nov 2008

ano. co si neprisla?uz mam vsetko nakupene 😵

kate77
17. nov 2008

no ja už som letela preč ,som sa flakala už 3 hodiny...len som ta zahliadla z boku,že to možno ty..si šikulka s nakupovaním🙂..tak dufam,že si nabuduce prečítam včas,ked zas niekto pojde na Chodov 😎

sisa88
18. nov 2008

ahojte.tak dufam,ze ste si uzili volny den..boli tu nasi, tak bola sranda...a ELiska opat nespi, resp kazdu hodku je hore..tak som si pozrela svoj"desperate diary" a zistila som ze mi opat dala 10 dni vydychnut a ideme na dalsie zuby, tak sa mam dalsie 4 tyzdne na co tesit.uzasne noci predo mnou...
peti- ako ty? pocuj- ak tam uvicdis ten telefonik to ma Sara, tak mi ho rposim ta kup, diky

sisa88
18. nov 2008

a inac baby- poslem vam to IP adresu na online poradenstvo zdravotne mojej kamoskinej mamy- je to teda moja naj kamoska aj svedok 🙂 a jej mama je primarka v BA-pediater ale zameranie na plucne ochorenia, ale ma na webe online poradesntvo, keby ste niekedy potrebovali, je to fakt odbornik

betka007
18. nov 2008

baby boli ste na mamma mia v kine? super to urobili, prave si pustam pesnicky 🙂 az mi vylepsili naladu, tora bola vymrznuta z vonku 🙂 , pekny dnik prajem

sisa88
18. nov 2008

beti- zavidim...my sme mali ist vcera na akciu spojenu s divadlom v Dejvicich a samozrejme nasa Eliska rozhodla. nikam sme nesli..neviem kedy budeme schopni niekam takto ist a kde nechame malu...az mi to prislo luto, cela rodina mimo Prg..ako to riesis s malou ty? reps. ako to mate ine baby?

susik77
18. nov 2008

betka-my sme boli v sobotu, bolo to super 🙂 svokra hlidala vercu. boli sme aj v pizerke na obede

susik77
18. nov 2008

sisa, za ako dlho si autom v uhrinevsi?mhd mi ukazuje 3 prestupy a 1h10 min 😝

susik77
18. nov 2008

a konecne som si dala odstr. znamienko na cele laserom. akurat sa pomaly hoji 😝 zatial to vyzera ako odrenina 😒

sisa88
18. nov 2008

zuzi- asi 10 min.max 15 min.to je fakt divne.neviem ci to ide cez kosice🙂)

zittka
18. nov 2008

ahoj baby, len nakukujem a prajem pekný dník

susik77
18. nov 2008

najprv 267 od nas na navsi, potom 240 na dubec a odtial 109 k vam...

sisa88
18. nov 2008

zuzi- a nejde nieco cez kolodeje alebo ricany cez sibrinu?automje to fakt skok cez dediny.
inak baby tu je to poradesntvo, ak by ste nahodou nieco potrebovali- tej mojej znamej.
http://poradne.rodinka.sk/viewforum.php?f=23&si...