Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

emalea
25. júl 2007

Kate, z Kladna? to fakt neviem a nechce sa mi to cele citat dozadu. Ale viem, ze Androna je od KLadna, zo Slaneho.

No u nas Lea nikdy nefigurovala, len vznikla ako pridavok k Eme. Odkedy sme sa s manzelom spoznali, mali sme dievcenske meno pre babatko Ema a pre chlapca Adam. Ked sme zistili, ze budu dve, zacali sme kombinovat. Chlapcenskych oblubenych sme mali docela dost, ale s dievcenskymi to bolo biedne a chceli sme, aby k sebe nejako pasovali. A uz od 16.tt mi vzdy tvrdili, ze budu dievcata a nakoniec aj boli. No mali sme niekolko parov dievcenskych mien, dokonca to vyzeralo, ze uz ani jedna nebude Ema a do toho prisla moja mama, ze to nemozeme urobit, ze nebude Emka, ze Emku sme vzdy chceli, no zapracovali hormony a tak sa hladalo nieco k Eme a vznikla Lea 😀

bianca
25. júl 2007

dobre rano.Je tu niekto?

susik77
25. júl 2007

emalea: a ako zdrobnujete leu? 🙂
az teraz som si vsimla z coho vzniklo tvoje meno 😀 😎

emalea
25. júl 2007

Dobre rano bianca 🙂 a tebe tiez, susik 😀 . Ale to nic, mas narok vo svojom stave 😀 . Chcela som sa normalne zaregistrovat na Silviu, ale nepustilo ma, tak ma nic ine nenapadlo 😵 .

Leu zdrobnujeme vselijako - Leika, Leuska, Lelinka, Lelka, ako pride. NAjlepsie je, ze v poslednej dobe sa kazdy myli a hovori jej Lenka, pretoze aj ona sama, aj Ema ju vola Jenka, jak nevedia poriadne vyslovovat. Takze to znie skor ako skomolena Lenka a nie Leika a uz z toho vsetci blbneme 😀

KOnecne dorazil milovany domov, dievcata sa nanho vrhli, sprchuju sa a snad pomaly prebehne zaspavanie 😠

susik77
25. júl 2007

emalea: ja uz mam vecer 😀 ale dobre rano bianca 😀
inak, leica je znacka fotaku 😉

bianca
25. júl 2007

ja mam pocit,ze som vobec nespala.Vecer nebudem ma t problem zaspat

androna
autor
25. júl 2007

silvi pozeram ze ti nikto neporadil s cestovkou.
najviac rodin s detmi lieta s eximtours,my sme leteli s firotour a sunny days a s fischerom.vsetky doporucujem a vsetky su velke.tak skus.exim lieta hlavne do egypta.uz idem spinkat aby sme boli cerstvy na zajtrajsi let na slovensko 😎

ao
26. júl 2007

dobré ránko, baby 🙂
tak som vás dočítala, čo ste popísali, ale asi tu tak skoro ráno nikto nie je

musko
26. júl 2007

Caf!
Ja to tu rýchlo prebieham, lebo potom už nebude čas. Malého stráži chvíľu MM, malý má teploty a nevie sa z čoho. Ja som chystala raňajky a lieky dedkovi, teraz dávame s pauzami lieky ☹ .

ikuska26
26. júl 2007

Tak ahojte, tak sa k vam pridam... Zdravim andronu, prijemny let aj pobyt na sk, ...emaleu som uz stretla aj fyzicky a sidusku tiez pozdravujem, ako sa mas? ako to zvladas bez manzela? urcite si ale sikovna, mas moj odbiv, ja by som hned zdrhala domov na slovensko... 😖

no a ja som tiez slovenka zijuca tu v kladne, som vydata za cechuna, tz tak .... a mame maleho cechoslovacka 😀 sme sa nemuseli vobec delit ceskoslovensko, co poviete 😕

emalea
26. júl 2007

Ahoj Ikuska 🙂 . Ako sa mate? Citala som vedla, ze maly krasne spi, tak gratulujem, nase dievcata sa prve dve noci po navrate v noci budili, ale potom sa znormalizovali. Lea uz je teraz po ranajkach a Ema cosi dospava, asi ten vcerajsi poobednajsi spanok 😀

susik, vcera s tym dobrym ranom to bola narazka na to, ze ti konecne doslo, preco mam v pase emalea 😀

ty bianca, kde ty stale si? 😕 furt sa len zdravis 😀 dobre rano a dobru noc 😀

musko, ako dlho ma maly teploty? Ake vysoke?

Androna dakujem za tie cestovky. Tak tie sme tiez zvazovali. Este popozerame. Prijemny vylet 😎

susik77
26. júl 2007

emalea: aha, no, asi mam este noc 😀

emalea
26. júl 2007

susik 😀 😀 😀 no uprimne, u mna sa zacina rozvidnievat az teraz, ked mi konci materska 😀

mmem
26. júl 2007

ahojte🙂 celkom ste sa rozpisali
susik: este nic? ja som sa vratila prave z poradne a vsetko v poriadku
emalea: tieto 2mena sa pacia aj mne a manzelovi este laura
bianca:uz si zdrava?

lullka30
26. júl 2007

Ahoj baby, som len na skok, lebo idem k zubárovi.

Emalea chodím k tej doktorke, čo ma ordináciu oproti Bžunkovej (Novotná)

Kate- určite zogranizujeme stretko. Prvé dva týždne po porode bol doma manžel, tak sme bojovali spolu (myslím, že to mi velmi pomohlo)a potom prišla na týždeň moja mamina a teraz som už sama a je to OK

musko
26. júl 2007

Čaute!
emalea - malý má teploty 3 deň, tak okolo 38st, ale nič na ňom iné nie je - kekašle, nemá soplíky, proste nič. Aj sa neje. Teraz chce rohlík s "mašinom" - masličkom. 😉 . Dúfame, že to bude od zubov.... naša dr tiež, konzultujeme denne - večer voláva ona, že čo je nového. Tak dúfam, že to zaženieme.
Inak, máš krásne dievčatká, fakt. Chystáte sa na dovču? My áno, všetko cez net - aj letenky cez sky europe do Dubrovnika, ubytko cez internet, pán je ochotný dokonca prísť pre nás na letisko 🙂 . Len uvidíme, ako to zvládne malý 😎 .

musko
26. júl 2007

lullka, gratulujeme, krásne miminko! ( Veď aka matka, taká Katka). To tručko so žirafou máme tiež, akurát na jeseň nám už asi bude malé 😒 .

bianca
26. júl 2007

ahojte
lullka30 :dnes ma donutilo hrdlo ist do lekarne a kupit tie homeopatika,ale ked som si precitala ako sa pouzivaju,tak som dostala troska strach.Fakt sa beru kazdu hodinu?

susik77
26. júl 2007

mmem: no, prave, ze vobec nic ☹ Mam pocit, ze budem tehotna do konca septembra ☹ A nechce sa mi ani nic robit na urychlovanie v tomto teple a s bruchom, vsak dufam, ze to nejak vypadne, al. mi to vyvolaju... 😎
emalea: no, ja mam asi tehu demenciu 😎 Kratkodoba pamat uplne odpisana-niekedy v polke vety si nepamatam, co som chcela povedat 😀
musko: potom musis napisat ako bolo na dovce, aj my by sme chceli ist buducu jesen s malou do Chorvatska-teraz som videla v telke reportaz o Dubrovniku a vyzeralo to strasne zaujimavo 😉

mmem
26. júl 2007

ahoj, ved ani ja,hlavne ze sme mali plany poplach,uz som sa aj zmierila s tym ze budem musiet ist rodit 😀 a teraz nic 😠 si z nas maly robi srandu

bianca:kludne ich ber kazdu hodinu, ja som ich tiez tak brala
lulka a ty si v ktorej nemocnici rodila?

mmem
26. júl 2007

inak to cakanie je hrozne,este raz mi niekto zavola ci sme este 2v1 tak zacnem strielat, hrozne ma to stresuje-akoby som to mohla ovplyvnit 🙂
susik a co noha?

bianca
26. júl 2007

mmem :asi blba otazka,ale i v noci?
plany poplach?Dnes?Prvy?

susik77
26. júl 2007

bianca: ano, homeopatik sa nemusis bat 😉 mmem: mozno porodime narovnako 😉 mozeme si sms-kovat z porodnice 😀

bianca
26. júl 2007

vi ste optimistky 😀 .Ale zavidin vam 😵

mmem
26. júl 2007

bianca:ja som ich brala v noci tak ako sa mi podarilo zobudit,ale ked mas nadchu tak to asi nebude problem 😉 ale cez den som to dodrziavala
ten plany poplach sme mali 12.07.07 a odvtedy akoby utalo, asi mi dnes drahy neujde 😀
susik ale dufam ze to mas naplanovane tento vikend??? mne by to celkom vyhovovalo a co ty?

musko
26. júl 2007

Baby, tie posledné týždne a dni sú nekonečné a v týchto teplách Vám to nezávidím ( tiež som to tak mala pred 2 rokmi 🙂 ). Pripadalo mi to, akoby to nemalo nikdy skončiť 😎 . Ale skončilo a skončí sa aj Vám 😵 😵 . Držím palce, aby to bolo všetko O.K.
Bianca, čo to berieš za homeopatiká? Ja som mala dobrú skúsenosť s Oscilococcinom.
susik - V Dubrovniku sme už boli s MM - boli sme v Čiernej hore a v Dubrovniku sme boli na výlete.

bianca
26. júl 2007

mmem :uz som si nastavila minutku.Suseda bude mat darost

musko
26. júl 2007

susik - som chcela povedať, že sa nám tam strašne páčilo, čistučké more...
O nostalgia - a v telke hrajú Vivaldiho Jar - tú nám hrali na svatbe - miesto klas. Svadob. pochodu. Kamoška hrala na husliach.....

bianca
26. júl 2007

musko :baby mi poradili HOMEOGENE 9

susik77
26. júl 2007

bianca: tie homeopatika nemusis brat v noci pravid., vlastne vobec-iba ak by si nemohla spat-nie su to antibiotika 😉 a neviem, brat to na noc-obsahuju cukor-nie je to moc dobre na zuby-ale cez den ich v poho ber aj kazdu hodku...
mmem: no, kozna ma najprv vyplasila, ci nemam rubeolu 😎 ale nemala som ziadne teploty, ani ine celk. priznaky, ani ma to nebolelo, CRP tiez negativne-tak mi povedala, ze je to z toho postipania a kedze som atopik, tak mi to dobre napuchlo-a je tam infekcia-dala mi na to ichtoxyl...baby, keby to ciste nahodou bola rubeola-moze to teraz pred porodom poskodit mimco? Ja som to prekonala v detstve, takze mam protilatky...
musko: ja sa strasne tesim do Chorvatska a urc. chcem ist do Dubrovniku, strasne sa mi pacil ten pristav...a architektura