Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

lullka30
27. nov 2008

Zuzi, ako je Verče?
Natalka už od soboty stále kýcha, dávam jej homeopatiká, aby ju to prešlo, ale myslím, že sa nám rýma nevyhne ☹

susik77
27. nov 2008

lucka: verca uz horucku nema, ale kasle a sem-tam ma probl. s dychanim, tak ju zoberem na balkon aby sa mohla nadychnut stud. vzduchu. dufam, ze nebude astmaticka 😔

petka152
27. nov 2008

Susik: tak dobre ze ste sa zbavili horucky, nech je uz verca v poriadku. nasa sari tiez kasle a tecu jej sople.

Katka: nasa prestala papat prikrmy, uplne. ani za lyzicku do nej nedostanem, nicoho. uz som skusala vsetko, banan, jablko, hrusku, rizoto, masko, vobec nic nechce. tak pekne papala, nechapem to

Baby musim sa priznat, ako som bola proti tej zaspavacej technike, tak mi to prevadzame druhy den. vcera nam plackala pol hodinu, som zvedava co bude dnes. ja som uz uplne hotova, vycerpana, dnes som skoro odpadla na chodniku...ledva cakam kedy to prejde, nemam vobec energiu

kate77
28. nov 2008

zuzi a ako sa to prejavuje že má problém s dýchaním..sa dusí,či sa nemože nadýchnut,či tažko sa jej dýcha?
Jaj Petka...my jeme tiež tak všelijak..včera nechcela,predvčerom ano,mali sme aj take dni,že proste len mlieko..a ovocné výživy ani tuk...ale skor to do nej tlačíme než by jedla a otvárala pusinu..

susik77
28. nov 2008

katka: no, teraz tak, ze kasle-drazd. kasel a nemoze sa niek. nadychnut 😔 akokeby chyta dych. takze vtedy otvorim okno a vystrcim ju tam, nech sa nadychne studeneho vzduchu. to je 1.pomoc

betka007
28. nov 2008

cus baby, ako vam dopadlo stretko?
neviete kde by som kupila oteplovacky na malu?

susik77
28. nov 2008

betka: aj ja chceeem 😎 mozno bude neco v C&A, al. v H&M

betka007
28. nov 2008

ja by som chcela nejake tmave, najlepcie cierne, aby na tom nebola videt spina

susik77
28. nov 2008

inak betka, kuk mimibazar.cz videla som tam aj nove zbozi-neboli drahe-okolo 200 kc

zittka
29. nov 2008

betka - ja by som sa tiež pozrela na mimibazare

petka a kate, ešte ma napadla jedna finta, ktorá sa nám osvedčila. do príkrmu odstriekať trošku mat. mliečka, lepšie to chutí.

susik77
29. nov 2008

betka: my sme dnes kupili v dbk na budejarne-zateplene nohavice. stali 600 kc

sisa88
29. nov 2008

ahojte- aj my pokaslievame ako asi kazdy v tomto obdobi, ale u nas asi zuby, vyrazil piaty a su dalsie 3 naliate, takze ja som v jednom kole..a tiez uz padam na hubu, som oslabena a trochu zachripnuta..nuz uz len zvysnych 15 kusov hehe a mame celu sadu.
stretko bolo pohodacke, aj ked ja som bola unavena , lebo som dem predtym nejako oslavovala s kamoskou co som tu mala zo SK , ale dosla rano Peta a potom Androna.
vsetkym zelam skor uzdravenia!!a pekny vikend este.

petka152
29. nov 2008

caute baby,

mlieko skusam tiez a dnes sa sara rozpapala, tak som stastna ako blcha. dnes mame stvrty den "ucenia sa na postielku", vcera plackala 20minut a zaspala, spala tri hodiny a potom sa napapala a spala dalej, takze u nas uspech preveliky. teraz placka 15minut a nevyzera ze tak skoro prestane.

zittka
30. nov 2008

peti - gratulka k papaniu 🙂 a s tým spaním držím palčeky

zittka
30. nov 2008

maródi nech sa rýchlo uzdravia

od zajtra nastupujem na 2-3 dni v týždni do práce na 4 hodiny denne, s malou bude manžel, má teraz akosi menej práce, ale som nervózna z toho, ako to spolu zvládnu. uvidíme, nejako to snáď pojde. tá práca je len na december na výpomoc, inak by som do práce ešte "naplno" nešla a už vobec nie v zime, lepšie mi je doma v teple.

sisa88
30. nov 2008

zittka- drzim palce v praci a neboj manzel to zvladne, niekedy ich zbytocne podcenujeme, paradoxne su mnohokrat deti s nimi poslusnejsie ako s nami maminami hehehe..to je super ze mozes zacat na 4 hodiny- pomalicky..

peti- davas jej ine mlieko? necitala som to asi vsetko...a tiez bezim, my dalsie zuby, takze parada..vcera zase hore kazdu hodinu....nech uz tovsetko vylezie,lebo od 4. mesiaca sme v jednom kole 😝

pekny vecer vsetkym

petka152
1. dec 2008

dobre ranko,

vcera nam Sara zaspinkala po piatich minutach plackania, prisla som za nou, upokojila sa, zaspievala som jej a zaspala. neuveritelne, zvykla si na postielku. v noci sa sice budi tak 3x, ale to sa len napapa a spi dalej ( s nami v posteli sice, ale nie je prisata, takze sa viem aj natiahnut). papame pekne, ale zase mame problem s kakou. mam taky pocit ze to ma z ryzovej kase. dnes spapala slivky, tak dufam ze zaberu.

Sisa: stale kojim. mohli by ste sa za nami zastavit tento tyzden

Zittka: nemaj obavy, manzel to zvladne urcite dobre. ja to vidim na mojom, ze je cely bez seba ked s nou je. vedia sa o deti postarat rovnako dobre ako my. neboj. tebe to len prospeje ze sa trochu odreagujes od bezneho sterootypu. ja by som to tiez brala na mesiac 🙂

petka152
1. dec 2008

este som sa zabudla pochvalit, nasi zohnali staru dobru drevenu stolicku, tak som rada. manzel sice kupil v piatok ikeacku, ale tejto sa velmi tesim.

kate77
1. dec 2008

caute,ja som bola chorá..a dnes už kýcha i malá..asi nám tiež ide další zub,lebo slintá,kuše...a príkrmy nechce...som sádzala aspon na kašu..celkom fajna rýžovo banánova a ona nič...ta janeviem...to jej akože nič nechutí..ani ovocné sladké výživy....ta čo mám robit..to nič že zrazu bude mat len mliečne dni ked už jedla kde čo?Potvora...kvoli tomu sme začali prikrmovat,že už nechcela to svoje horké mlieko
Peti paráda že už ste v postielke...
sissa tak my sme ako vy..od 4 mes zubiská 😖
zittka trošku vypneš..a tatovia ked treba tak to vedia tiež super..
betka bud skus net...ja som teraz kupila malej vetrovku z Nextu.za 150,-..ako nová...stejne to bude mat na chvílu..no alebo potom..jak vraví zuzka..ale vy ked mate vacsie deti,tak možte aj nove veci..to podkotíš a bude mat i dalšiu zimu...v šírke sa už moc nemenia...

sisa88
1. dec 2008

ahojte baby!
kati- no vies co vravim si je to des, mam ale dennik a fakt to ide podla toho, takze uz ma neprekvapia tie noci..viem aky maju priebeh nase zuby a stale sa to opakuje, az je to smiesne..zacala som si to pisat zufala v septemrbi a fakt to sedi....mame uz 5 kuskov, dalsie naliate..ale co, apson to budeme mat za sebou...skor by ma stvalo keby sme to este nemali ani zacate...tak uz viem co to je.a prisposobila som tomu svoj zivot hehehe....zrusila vsetky vyjazdy a tak, proste jinak to nejde.

peti- uvidim, som dead po vikende, ani cvicit s nou dnes nejdem. ale ty by si kludne mohla a mohli by sme aj piect, nie?ak sa ti chce mozes si tu piect aj na vianoce hahaha..ja tento rok teda nic nerobim a vianoce neriesim- na to som cas nemala a co uz, riesim len priority.. 😝
ale mozno sa stavime aj my , ak sa to trosku ukludni..ale uz mi lezie pekne po celej miestnosti, samozrejme dozadu....

zittka- no tu pracu by som brala tak fakt na mesiac, ja som povodne aj chcela ist alesom netusila, ze budem mat takeho nespaca🙂)) ale na par hodin denne vypadnut, to by bolo super.

androna
autor
1. dec 2008

ahoj dievcata.
zittka to je super s tou pracou.manzel to zvladne neboj.
Katka malej nechuti pretoze ju boli pusinka ked jej lezu zubky.u nas to vzdycky bolo tak ze nejedol nic a ak tak iba chladene veci,jogurt,vodu a kojenie.vobec nic nezkazis tym ked bude zase iba na mliecku.az ju nebudu trapit zubky tak bude zase jest normalne.podla toho jedla som vzdy vedela kedy ho tie zuby trapili.
sisa vydrz az bude mat zuby vonku tak bude pekne spinkat. 😵

lullka30
1. dec 2008

Tak naša Natalka mala chut do jedla, aj ked jej rastli zuby, ona s tým jedlom nemala nikdy problém 🙂
Susik, Verča už chodí sama?

susik77
1. dec 2008

luci- no, pusti sa tak od jedneho solika k druhemu-tak 2 metre urobi

petka152
2. dec 2008

ahojte baby,

nas spankovy rezim sa vratil do starych klaji. dnes som zase hotova, no co uz. zatial nam chuti, ale od soboty sme zase nekakali.

Sisa: mohli by sme sa vidiet nejak ku koncu tyzdna ak sa ti to hodi. ja kaslem na pecie, to sa neda. nestihnem sa niekedy ani sama najest, a nie to este vypekat. dnes mam den "depka" takze radsej koncim

sisa88
2. dec 2008

peti- caf, jasne dojdi.kludne tu ostan cez noc mozno zacne spat hehe...robim si srandu- nechcem mudrovat vies ze kazde baby je ine, ale tvoja sara ide najeko ako my. nic nepomohlo, proste raz to bude, ja sa netrapim..uz...tiez je to hore dole, tak to proste ma byt. ani kniha ani ziadna magic formula neexistuje. proste ked prestaneme kojit, budu chodit nieco vediet, vsetko sa zlepsi..uvidis. ja to vidim na eliske, cim viac toho vie, tym je to pre vsetkych lepsie.neboj!!!!!jasne, ja tiez na vsetko kaslem, ved dnes sa da vsetko kupit, my ani vianoce nejako neriesime.dojdi.paaa

sisa88
3. dec 2008

dobre rano !
nerada rozoberam temy, ktore ste uz mozno rozoberali alebo niekde tu v MK existuju- som tak trochu leniva to prehladat a zase sa v tom orientovat- to je tu fakt hruza, kazdy nieco napise a kym clovek dojde na nejaky nazor tak zabije cely den, na to nemam cas..
tak sa preto pytam vas tu, vacsina z vas mate starsie dieta ako ja ako je to s tym povsetnym mliekom.je nutne dat mlieko po roku? minule som pocula nazor ze nie, ze aj tak co viem vapnik ma hlavne mak, emental a nie mlieko tak neviem..totizto po roku kojenia by som rada uz nenahradzala ziadnou umelinou ak to nie je nutne..tak sa podelte so mnou s vasimi skusenostami, pripadne co vam doporucili pediatri...ta moja je mlieko "positiv" podla toho mi suseda povedala, tak ma to dost prekvapilo ale v konecnom dosledku ma uz asi ziadny nazor neprekvapi. len chcem vediet ako je to v praxi🙂))vdaka a pekny den,
peti- ako lepsie? kedy dojdes?

petka152
3. dec 2008

ahoj, ahoj

sisa: dnes je lepsie, sice este stale nekakala, ale nalada je lepsia. dosli by sme asi v piatok ak sa vama to hodi. dnes sa este dohodnem so svokrom, maju nam prist robit robotnici zahradu a da mi vediet ci tu budem musiet byt s nimi. dam ti este vediet, dobre?

lullka30
3. dec 2008

Sisa, my stále dávame mlieko- že vraj po roku by malo dieta dostávat 500ml mlieka, alebo nejakých mliečnych výrobkov. Natalka dostava ráno 180ml Hami 3, cez den nejaký jogurt, syr a pred spaním zase 180ml mlieka
neviem, že ako to majú ostatné...

sisa88
3. dec 2008

peti- ok, hodi sa.
luci- diky..to iste mi hovorila ta susedka, ona ma 2rocneho syna...preto sa mi to zdalo divne, lebo som minule tu zazrela taku diskusiu ze vraj mlieko vobec netreba, ked ma syry a jogurty. tak ja uz fakt neviem.ale vdaka.

lullka30
3. dec 2008

mne to aj vyhovuje, že ráno a večer jej možem dat mlieko, kludne sa ráno možeme dlhšie vyvalovat v posteli a nemusíme naklusat do kuchyne a pripravovat chleba - večer mi Nat pri mlieku zaspáva